|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:13:01   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kolk so pa kaj zrnate slike pri 400 iso?


Kje pa to najdem?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:21:39   
kalbo
Če slikaš na popolni avtomatiki ti sam nastavlja ISO (občutljivost) in po navadi fotoaparat na popolni avtomatiki rad nabija ISO do maksimuma. S kakšnim ISO je bila slika narejena ti pa pokažejo nekateri programi za obdelavo slik.
Kakšne so kaj slike v slabih svetlobnih razmerah s flešem na polnem zumu?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:28:49   
Nixxon
Še vedno ne razumem folka, ki za tako stvar kot je fotoaparat, noče dat 20-40€ več, da bi imeli priznano znamko, s preverjeno tehniko, dobro servisno mrežo, dobro podporo rezervnih delov, upgradom software-a... in na vsak način hočejo z glavo skozi zid in kupit najcenejšo stvar, ki mislijo da bo ok, oziroma po podatkih (katere itak razumejo morda 60%) izgleda tam-tam z dobro robo.

"Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" morda ne velja toliko za kruh ali majonezo, še za avtomobile zadnje čase ne toliko, za optiko (fotoopremo) pa definitivno.

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:40:08   
Marogica
Kalbo, to moram najprej poiskat...se javim.

Nixxon, jaz pa razumem, da imamo ljudje pač različne prioritete, za katere bi dali pač več denarja. Meni osebno je bilo pomembno, da imam "ameriški" hladilnik, ki je stal pred 5 leti skoraj 500 jurjev, drugemu pa je vseeno oz. si kupi pač "navadni" hladilnik za 100 jurjev.
Najbrž je isto pri fotoaparatih. Kot sem napisala, midva z možem relativno malo fotografirava, se temu posledično tudi na fotoaparate ne spoznava in naju te vrste "tehnika" pač ne zanima in nama je nekje "ravno", dokler bodo fotke kolikor toliko v redu. Verjamem, da so najbrž vsi ostali fotoaparati boljši od tega, pa sem kljub temu vesela, da ga imamo in da nam služi. Je pa res, da nisem pričakovala od Travelerja iz Hoferja top-kvaliteto.

Isto je pri avtih. Želela sva enoprostorca in sva kupila Kio Carnival. Sva več kot zadovoljna. Če sem odkrita, tudi če bi imela 12 MIO SIT, najbrž ne bi kupila Espace-a, ker mi je škoda dajati toliko denarja za avto. No, kakšen Jaguar bi že padel za ta denar, če bi ga imela, vsaj rabljenuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 8:45:53   
kalbo
Finta je v tem, da če ti tale Traveler crkne ga komot zabrišeš v smeti in vržeš stran 30 jurjev. Če pa daš ene par jurjev več (ampak dobesedno par jurjev) dobiš pa aparat, ki ga lahko neseš na servis, kjer ti ga popravijo, če kaj crkne. Včasih je fejst poceni kupovanje tehnike kar drago.


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 14:27:14   
Nixxon
Točno to. Če bi se šlo za 500% višjo ceno (kot si ti navedla primer), bi seveda zagovarjal nakup cenejšega modela. Pri cca 5% višji ceni (že tako nizke cene) pa res ne razumem v čem je fora takega šparanja.

Lahko vama bo ravno dokler bodo fotke zadovoljile vajine potrebe, pa najbrž malo manj ravno, če ne bo nadomestnega dela za vajin fotoaparat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 14:35:29   
Marogica
Nič ne razumem. Kakšnih 5%? Lani poleti se aparata s temi "lastnostmi" ni dobilo izpod 50-60 jurjevuser posted image  Vsaj toliko sva si nagledala, če več ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 17:17:36   
bumerang
Če se gre za razliko par eurov, potem bi tudi jaz kupila "znamko", ampak ko sem jaz kupovala praktico so bile cene od +50% naprej (če ne še več).
Pred praktico sem imela nekaj časa kodaka... za en hip ga je zalil val. Čez par minut sem ga nesla v fototrgovino, da je očistil en čip, pa je bil vseeno fuč. Na servisu so mi rekli, da se lahko za nov čip slikam. Ampak z novim aparatom. Toliko o zanesljivosti servisov.

Če se ljudje igrajo z nastavitvami aparata, so zame že polprofesionalci. Temu primeren je bil tudi moj zapis. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 19:30:28   
kalbo
Pod lastnosti verjetno misliš megapiksle. To je marketinški nateg po domače povedano.

Če ti pa aparat dobi morska voda se lahko posloviš od njega, pa naj bo to Traveler al pa kak profi cannon.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Fotoaparat Traveler
31.1.2007 19:41:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pod lastnosti verjetno misliš megapiksle. .


Pod lastnosti sem mislila tisto, kar sem v zgornjem postu naštevala, ne samo megatočke.

Pa saj je tako vseeno, ker ga že imamo in smo zaenkrat zadovoljni. Kot sem rekla, vsak si prioritete svojih potreb pač drugače zastavlja in jih temu primerno plačuje.

Tiste ISO 400 pa ne vem kje naj iščem. Na slikah, ki jih imam na računalniku ali kje? Resnično nimam pojma.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 7:54:58   
kalbo
V jpg je zapisano poleg slike tudi s kakšno zaslonko je fotoaparat slikal, kakšen čas osvetlitve je bil in s kakšnim ISOM je bilo slikano, pa še tip in znamka aparata. Nekateri programi za obdelavo slik to prikažejo.
Z maksimalnim ISOm ti slika v slabih svetlobnih pogojih, kakšne so tiste slike?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 8:23:43   
Marogica
Še vedno ne najdem. Imam pa Adobe Photoshop, Edition 3.0.

Pa hvala, da se trudiš z nepoznavalkouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 10:34:47   
kalbo
Za fotošop ne vem, meni en programček od HPja, ki je bil zraven printerja prav lepo to pokaže.

Drugače pa za dobro pico naredim vseuser posted image , včeraj nam je zmanjkalo točno pol urce, pa bi prišli k vam na malcouser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 11:24:04   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Saj servis je, ker po zakonu mora bit. Ponavadi ni rezervnih delov oziroma so tako dragi, da se popravilo ne splača. Sej pravim, dokler bo delalo bo OK in čisto možno je, da bo.
Kolk so pa kaj zrnate slike pri 400 iso?


Dokler je v garanciji te servis skoraj ne rabi skrbeti. Ta poceni roba je na koncu garancijskega roka pa tudi že skoraj dala svoje skozi in se popravilo ne izplača ne pri no-name ali brand aparatih. Spodnjega cenovnega ranga, seveda.

Te fotke spadajo itak v album. Ne mi razlagat o šumu pri 10x15 fotki na papirju in, da ga po možnosti vidi nekdo, ki je s takim aparatom zadovoljen!(ni mišljeno negativno) Enako velja za pomanjšane za web galerijo in enako za ogled preko TV-ja. Ne verjamem pa, da jih gleda na monitorju pri 100%.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 11:32:17   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Še vedno ne razumem folka, ki za tako stvar kot je fotoaparat, noče dat 20-40€ več, da bi imeli priznano znamko, s preverjeno tehniko, dobro servisno mrežo, dobro podporo rezervnih delov, upgradom software-a... in na vsak način hočejo z glavo skozi zid in kupit najcenejšo stvar, ki mislijo da bo ok, oziroma po podatkih (katere itak razumejo morda 60%) izgleda tam-tam z dobro robo.

"Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" morda ne velja toliko za kruh ali majonezo, še za avtomobile zadnje čase ne toliko, za optiko (fotoopremo) pa definitivno.


Eh, kot, da so najcenejši brand modeli res dobri in se ne prodaja topel zrak. Najboljšega ni! Če začnemo naštevati slabosti pa se lahko kar takoj poslovimo celo od ideje, da rabimo samo en fotoaparat. :)

PS
Za marsikoga je še zmeraj primernejši analogni kompakt. Fotke pridejo na papir ne ne ležijo nekje na disku. Ni jih 1000 na dan ampak 2 in ju z veseljem kdaj spet pogledamo, za razliko od tistih 1000. Korekcije nam naredi laborant in ne riskiramo toliko kot pri digitalu. Pa še bi se našlo.

PPS
Pomembno je samo, da si s fotko zadovoljen in kriteriji so zelooooooo različni!

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 11:34:31   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Nič ne razumem. Kakšnih 5%? Lani poleti se aparata s temi "lastnostmi" ni dobilo izpod 50-60 jurjevuser posted image  Vsaj toliko sva si nagledala, če več ne.


Ja žal se še "dobri" digitalni kompakti ne dobijo za denar, ki smo ga včasih dali za analognega. Pod 100€ recimo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 11:39:19   
MH0
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Pod lastnosti verjetno misliš megapiksle. To je marketinški nateg po domače povedano.

Če ti pa aparat dobi morska voda se lahko posloviš od njega, pa naj bo to Traveler al pa kak profi cannon.

Megapiksli niso vedno in povsod samo nateg. Moraš pač vedeti kaj rabiš in kaj to sploh pomeni.
Če aparat res zalije morska voda je treba takoj odstraniti baterije in seveda tudi kartico ven vzameš, da jo morda rešiš. Potem je treba aparat splakniti pod čisto, najboljše destilirano vodo, da v njem ne kristalizira sol. Potem pa na servis z njim. Ampak za poceni aparat se to spet ne izplača. Najboljše pa kupiti kar kompakta, ki je vodoodporen. ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 13:59:30   
bumerang
Okoli otoka, na katerem je fotoaparat v vozičku poškropil val, je bilo okoli 20 minut hoje. V roku par minut smo bili v fotolaboratoriju, ki je bil na otoku, fant je naredil vse to, kar si omenil. V Ljubljani so na servisu vseeno rekli, da je za v smeti. Pa ni bil ravno poceni, glede na to, da je bil kupljen pred več kot sedmimi leti.

Kar se pa mpikslov tiče... kolikor vem, so zelo pomembni pri povečevanju slike. Za 10x15 so zagotovo dovolj tudi 3, če pa iz svojih posnetkov radi delamo fotografije 30x40 ali celo panoramske, in gledamo slike na tv, potem so verjetno zelo pomembni.

Kar se Travellerja in ostalih no name znamk tiče, bo torej držalo, da je za povprečnega uporabnika, ki se ne ukvarja z zaslonko ipd., in samo pritiska na gumbe, čisto dovolj dokler pač stane ustrezno manj od ostalih "name" izdelkov. Če pa ni tako, smo pa lahko vseeno prijatelji še naprej. Vsak obdrži pač svoje mnenje dalje. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 14:36:23   
MH0
Za 10x15 je pravzaprav že 2MP vrh glave. Večji je format večja je tudi razdalja iz katere gledaš fotko in s tem potreba po "gostoti" točk upada. Za TV že 0,5MP preko teče ali pa 1,5, če si na HDTV. O izrezih pa tako, malo rezati ni problem tisti, ki pa dela strašne izreze pa se naj nauči kaj o kompoziciji in to uporabi že pri fotografiranju. OK, so izjeme in včasih pride prav, da ne bo komu krivica storjena. :)
Če bi dali v današnje kompakte z 8 in več MP tipalo z manj MP, bi bila fotografija, ki jo naredi, kvalitetnejša!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 21:24:17   
Marogica
MAter, pa kaj se vi kitajsko pogovarjate?user posted image  
Jaz vas čisto nič ne razumemuser posted image


Čujte, jaz sem resnično zadovoljna z aparatom, za preračunano 130€. Bom pa ob prilik povedala, kako je bilo s servisom in kdaj smo ga stran vrgli.user posted image  Velja?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Fotoaparat Traveler
1.2.2007 22:05:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
včeraj nam je zmanjkalo točno pol urce, pa bi prišli k vam na malcouser posted image


Škoda....za vas, ker ste "skoz spustili" dobro pico....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Fotoaparat Traveler
2.2.2007 8:57:56   
MH0
To bo kar prava stvar za EXIF pokukati.
http://www.opanda.com/en/iexif/index.html

Ko/Če pridem na pico, jo bom plačal. ;) Lahko pa izdaš kako skrivnost, da bo doma pripravljena malo boljša. user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Fotoaparat Traveler
2.2.2007 9:01:31   
Marogica
Hvala MHO, sem pa našla tudi nekaj kitajskegauser posted image  Da se ne bom samo jaz s "kitajščino" mučila.....user posted image




PowerExif 是一款功能强大的EXIF编辑器,是全世界专业摄影师,图像编辑用以记录和修改图片EXIF信息的最佳选择。

user posted image   可编辑全部Exif 2.21 标准项目及各类非标准扩展项目
user posted image   全面支持GPS全球定位系统信息记录
user posted image   可记录多达6万字文字内容, 支持多语言编码及Unicode
user posted image   强大的数据导入导出功能, 支持批量修改和删除
user posted image   支持JPEG, TIFF 及 Exif模板文件


想随心所欲地编辑EXIF 信息吗,快来试试吧 !



Ker se pice tiče, pa nobenga mleka, jogurtov v testo. Pa seveda krušna peč....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Fotoaparat Traveler
2.2.2007 15:07:35   
MH0
...
Ker se pice tiče, pa nobenga mleka, jogurtov v testo. Pa seveda krušna peč....user posted image

Ja ja .. krušna peč ... zaenkrat bo morala še tale pečica pri borih 240 st.C zadostovati. Koliko je v tvoji krušni?¸
V testo pa pride pri meni samo moka, sol, sladkor, voda, kvas in olje. Če nisem kaj pozabil. :)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Fotoaparat Traveler
2.2.2007 17:11:30   
Marogica
Ca. 350 stopinj. Mi ne dajemo sladkorja, pa olivno olje dajemo in pa ostro moko. Za krušno peč-idealna, sicer zame dražje, ampak je pica boljša kot pa z gladko. Njabrž pa to v električni ne bi funkcioniralo. Pa kvas damo sveži.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?