|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stroški poroke
27.2.2007 12:34:24   
1ksantipa
Mater, kake cifre!

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stroški poroke
27.2.2007 15:45:35   
Shorty_
Vse sta plačala tast in tašča ker je bila poroka zorganizirana v mesecu in pol. Mislima da je prišlo za 50 gostov samo civilna poroka 1.000.000-1.500.000 res ne vem ker nisva midva plačala. Darila so bila večinoma denar kar pa sva mislila vrnit njegovim ampak sta rekla da naj denar porabiva za preureditev stanovanja inuser posted image . Sva pa obema v zahvalo kupila uporabna darila

(odgovor članu 1ksantipa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stroški poroke
27.2.2007 15:49:03   
lemavrica
Ene ste napisale pa kar konkretne cifre. No jest upam da bova ceneje skozi prišla.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stroški poroke
28.2.2007 10:25:31   
Anonimen
Vam povem da je mene kr minil. Midva z mojim sva računala na civilno poroko (k jst nimam tistih zakramentov, razen krsta). Pa misliva met to takrat kot krst. Povabljenih cca. 25 ljudi - najožja žlahta. Cena cca. 100.000 sit. Kr ne misliva razmetavat denarja k ga itak ni velik. Moja sestra se je lani poročila in zapravila 20.000 sit, s tem da smo imeli fešto narejeno doma (samo njeni in njegovi). Ampak sta si privoščila potovanje zelo drago (azurna obala 14 dni). Midva si bova pa morje privoščila ker imamo malega, onadva sta pa sama. Pa mislim da bova oba zadovoljna, ker nisva za velike fešte (jih je bilo preveč preden je Val pokukal na svet).

LP

(odgovor članu bodoča)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stroški poroke
2.3.2007 23:54:41   
taja27
bbb. midva sva mela okol 350 gostov. kr neki jih sploh nism poznala. sem pa vedla kaj me čaka in mi je blo vseen. moj je bil pa čist znerviran, ker si je želu malo poroko. pa so mu njegovi zagodl user posted image .
poročna obleka je bla iz šantung svile cca. 120 jurjev (Barbara Plavec Brodnjak) glede na to, da je bla delana po naročilu, sploh ni bla tolk dražja, kot če bi si jo sposodla. a ti jo posodm?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stroški poroke
4.3.2007 21:49:52   
krfjolca
Obleka + čevlji ženin - 100.000 sit
obleka jaz - 97.000 SIT izposoja!  (ja, je mene tudi skoraj fršlok, samo mi je bila res všeč ...)
čevlji jaz: 25.000
konfeti, sedežni red - cca 10.000 (za material, sva jih pa naredila sama)
torta - 50.000 sit
ansambel - 250.000 sit (and worth it!)
prstana - 120.000 sit
vabila - zastonj (na šenk od družinskega prijatelja, ki ima tiskarno)
cvetje - 40.000 (samo avto, moj šopek in naprsni šopki za priče in ženina)
lajnar (igral na civilni poroki - je izpadlo fenomenalno) - 15.000
organistka v cerkvi - 10.000
fotograf - 120.000
matičar - 60.000 (poroka v Vili Bistrica)
Torta - 50.000

gostilna - 550.000
pogostitev po cerkveni poroki - 90.000 (ker je pri nas pač navada, da se pride na poroko, tudi če nisi povabljen na ohcet, in je bilo pri obredih še ful več ljudi, pa je vseeno treba nekaj postreč)
ostala hrana in pecivo - 30.000

svatov je bilo 55.

Potovanje - 400.000

Skupaj - rajši ne grem seštevat user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stroški poroke
5.3.2007 20:26:59   
ammra
Živjo, Krfjolca in ostali!

Sem na hitro seštela tvoje stroške, znesejo cca 2 mio SIT (veliko). Moram reči, da je za realizacijo poroke potrebno imeti globok, predvsem pa poln žep žvenketajočih (beri raje šumečih) everčkov.
Poročila sem se 12. avgusta 2006, skupni stroški pa so znašali cca 3 mio SIT s 140-imi svati.
Res je veliko, imamo namreč veliko prijateljev in ogromno družino. Pred poroko sva malo kalkulirala, kakšen strošek bi bil če bi jih povabila pol manj, pa vam povem da ni bistvene razlike. Obleka, obred, ansambel, ipd. ne stanejo nič manj če imaš pol manj gostov :) (nažalost je tako).

LP



(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stroški poroke
6.3.2007 19:09:52   
janjja
Poročim se šele junija, napišem lahko koliko naju je do sedaj prišlo, oz. katere cene že vem ker imam predračune;
- ansambel 1000 evrov (240.000)
- Pogostitev - 120 ljudi  - 3000 evrov (720 000)
- moja obleka - poročni kotiček, izposoja 330 evrov (80 000)
- moji čevlji - 100 evrov (24 000)
- njegova obleka (vse kompletno-srajca, kravata, telovnik, obleka)- Karizma - 700 evrov (170 000)
- njegovi čevlji - 166 evrov (caa.40 000)
- prijava na matičnem - 32 evrov (cca. 8000)
-------------------------------------------------------------------------------------------
DO SEDAJ: 1.282.000 SIT OZ.  5.340 EVROV

ZRAVEN ŠE PRIČAKUJEVA KAKIH 500 000 SIT OZ. 2000 EVROV


POROKA JE DANES ŽE STVAR KI SI JO JE TEŽKO PRIVOŠČITI!!user posted image

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stroški poroke
9.3.2007 11:10:44   
Dr.1m
Najceneje je to da greš na občino s pričama kar te stane cca 32EURO.
Lahko pa privarčuješ še na prstanih (s tem da jih nimaš)...user posted image
No na en tak način sem se jaz poročil...
Bolj veselo in polno bo za cerkveno poroko katero načrtujeva v jeseni vzporedno s krstom drugorojenca-ke. Koliko najs bo stalo to pa ... kolikor bomo zmogli... a pretiravali ne bomo... nima smisla...

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stroški poroke
9.3.2007 11:24:38   
darjasova
Vse vam želim, da bo zakon trajal večno. Glede na denar, do groba:-)))!

P.S.
Da ne bo ločitev še dražja!

LP

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stroški poroke
9.3.2007 11:27:44   
darjasova
Me tolaži ob teh vrtoglavih cifrah, da na srečo ljubezni s tem ne moreš kupiti.

Vse ostalo je pa itak kič, ki meni osebno ne pomeni nič!

LP

user posted image


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stroški poroke
10.3.2007 8:50:00   
SaaS
Kar ste napisale se meni zdijo blazne cifre. Jaz sploh nikoli nisem čisto vse seštela, ampak da bi toliko prišlo user posted image  Pa poglejmo: (sicer se že slabo spomnim, ker je že skoraj 5 let od tega..)

- moja obleka sposojena zastonj, jakna okoli 20.000 (šivilja), plašč sposojen zastojn, čevlji cca. 10.000
- njegova obleka cca. 60.000, čevlji ?
-prstana 60.000
- šopek, cvetje za na avto in trije cvetki za ženina in priči 30.000
- fotograf 120.000
- glasba / (sorodnik s sintesajzerjem, prijatelj s harmoniko in računalnik z mp3ji)
- večerja 280.000 s torto vred za 32 gostov
- vabila sem naredila sama nekaj pairja, kartuše za printanje in kakšnih 80 -90 kuvert - verjetno ne prav hud strošek. Znamk nisem rabila, ker sva vabila dala osebno razen mogoče nekaj izjem
- majhna pogostitev po civilni poroki (piškotki, šampanjec, sok) - pojma nimam nekaj deset tisoč??? 30.000, 40.000??
- majhna pogostitev po cerkveni poroki za prijatelje, ki niso šli na večerjo - spet nimam pojma? 30.000, 40.000??
- organistka v cerkvi 10.000
- saj res, fizer in ličenje se tudi ne spomnim, ampak to ni mogel biti hud strošek..

Torej nekje cca. 700.000. Lahko, da sem še kakšno stvar pozabila, verjetno ne kaj velikega.

Mislim, da poroka stane kakor si jo zastaviš. Pa ne se ozirat na to, kaj hočejo sorodniki in prijatelji. Naredita tako kot vama ustreza.  

(odgovor članu darjasova)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stroški poroke
11.3.2007 1:10:17   
Erdbeere
ojej, men se je tud kr malo zavrtelo od vseh teh cifer....bom enkrat preračunala kok je bilo pri nas

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stroški poroke
13.3.2007 14:40:24   
Lara28
No mi se ženimo čez tri mesece v ožjem krogu družine in potem en piknik (ca.30 ljudi) za izbrance kasneje. PA res upam, da ne bo vse skupaj več kot kaih 2000 eurov. Sanjam??

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stroški poroke
25.3.2007 21:39:53   
*tajda*
2 miljona,na poroki sva bila samo jaz in moj dragi,privoščila sva si luksuz in razvajanje v dvoje.Poročilava se na Mauritiusu.user posted image user posted image user posted image  Bilo je sanjsko.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stroški poroke
25.3.2007 21:42:19   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

2 miljona,na poroki sva bila samo jaz in moj dragi,privoščila sva si luksuz in razvajanje v dvoje.Poročilava se na Mauritiusu.user posted image user posted image user posted image  Bilo je sanjsko.


tak se dela user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stroški poroke
25.3.2007 21:43:42   
*tajda*
rija je pa minus da sva si mogla vse sama plačat ni noben atek al pa mamca pomagaluser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stroški poroke
25.3.2007 21:50:18   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

rija je pa minus da sva si mogla vse sama plačat ni noben atek al pa mamca pomagaluser posted image


vseeno, še vedno mislim, da sta zmagovalca user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Stroški poroke
27.3.2007 15:31:04   
Skorpija
Sama poroka (dovoljenje, obleke, prstani, večerja za 4) naju je stala nekje 800 ojrov in imeli smo se totalno super - poročila sva se namreč na skrivaj. Ob prvi obletnici bova delala žurko za sorodnike in prijatelje - tam nekje 60 glav - prostor (kjer se da tudi prespat), hrana, pijača in DJ...Računava tam nekje 1300 ojrov, ker bo vse skupi bolj sproščeno in špasno... Ta uradni del smo že itak odbrenkal user posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Stroški poroke
27.3.2007 22:27:21   
najina pikica*
ojoj visoke cifre user posted image
no midva z mojim lubijem se poročiva 2 junija letos.....tale cifra stroškov pa kr narašča in narašča

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Stroški poroke
3.4.2007 9:58:39   
Balerina
Ja poroka je res kar zajeten zalogaj. Mislim da ene ki ste napisale smešno nizke cifre (20 ali 100 jurjev) ste sem štele le takse na matičnih uradih ne pa še ostalih stroškov. Mislim že takse nanesejo le za matični urad nekje 35€ kaj ste pa pol doma jedli domača jabolka iz vrta al kaj?
No midva sva računala vse od taks, oblek (tudi za tamalo), pa prstani in šranga, snemalec, fotograf, pa poročno potovanje zakuska pri mojmu doma pa pri men doma pa seveda šempanc po civilni in ohcet z ansamblom pa rože in avti in naju bo prišlo nekje 12000€.
Za darila si bova odprla račun pri turistični agenciji in nama dobo svatje lahko nakazovali denar, nekaj daril si bova pa zbrala tako. Upava da se nama bo poročno potavanje pokrilo in da bodo starši kaj prispevali pri ohceti. Moji so prispevali pri bratovi in njegovi pri sestrini tako da bova po vsej verjetnosti tudi midva kaj dobila. Kar bo bo dobrodošlo ne planirava pa nič.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Stroški poroke
3.4.2007 11:12:39   
Anonimen
Poročila sva se pred 5 meseci, svatov je bilo 50, poroka je bila samo civilna v naravi, hodov pri hrani je bilo 7, stroški pa 1.200.000 sit. Razdelili so si jih pa starši točno pol-pol. Za darila sva pa prosila za denar, ker imava stanovanje opremljeno in sva nabrala 600.000 sit. Starši edino niso dali "darila", ker so že za poroko dali vsak pol.
Tako da naju dejansko res ni nič stalo, samo fino sva se imela, pa najini gosti tudi.

Srček

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Stroški poroke
8.4.2007 22:14:04   
Jutra
Najina poroka je bila pa simpl: sredi poletja, na sredo, potem pa piknik. Na koncu smo našteli okoli 100 svatov.
Celotni stroški (6 let nazaj) so znašali 0,5 mio. SIT. Sem so všete vse priprave, obleka, "lišpanje", rože...vsi stroški poroke in piknika + zahvalna pisma.
Povabljencem sva tudi poudarila, da je to poroka brez daril! No, nekaj sva jih vseeno dobilauser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Stroški poroke
11.4.2007 2:30:17   
Anonimen
Poročila sem se na Dan žena leta 1997.

Moja obleka: izposojena zastonj
Ženinova obleka: prinesla moja mama zastonj (je bila prodajalka oblek)
Moji čevlji: 3.000 SIT (kupljeni 2 uri pred poroko) user posted image
Ženinovi čevlji: to je pa celo sam imel, neverjetno user posted image
Moj make-up: zastonj doma
Moja frizura: zastonj doma
Ženinov make-up: ga ni bilo, torej zastonj
Ženinova frizura: ista kot vedno, torej zastonj
Alkohol pred obredom: dva viskija v lokalu, 500 SIT user posted image
Prevoz: zastonj (15 let stara Stoenka brez registracije, bencin: je bil v tanku) user posted image
Prevoz gostov: vsak svoj avto in svoj strošek
Število gostov: ene 20 jih je bilo, s pričama vred
Prstana: okrog 10.000 SIT (kupila moja mama v Italiji, kjer je zlato cenejše)
Vabila: osebno in telefonsko (torej takorekoč zastonj)
Šopek: a da sem ga imela? Se ne spomnim user posted image
Torta: je nismo imeli
Obred na Lj. gradu: mislim, da 5.000 SIT
Pijača za vse (2 rundi) + 2x kosilo: 5.000 SIT (kelnarca se je zatipkala) user posted image
Poročno potovanje: ga ni bilo

Ločitev: AJOOOOOOOOOJ!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Stroški poroke
11.4.2007 21:35:29   
skokica01
Porabila sva približno 2 mio SIT. Poročni obred je bil v daljni deželi na sanjskem otočku (samo midva), žurka za cca 70 gostov pa v LJ.
Plačala vse sama, saj mi na kraj pameti ne pride, da obiram uboge starše s svojim preseravanjem. Saj smo vendar odrasli ljudje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Otroci
Ela123

Koliko otrok si želite imeti?

1 (10%)

2 (32%)

3 (42%)

4 (10%)

5 (3%)

6 ali več (4%)


Število vseh glasov: 442

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!