|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katerega psa kupiti?
15.2.2007 21:12:28   
evee
Mi mamao doma mejnega škotskega ovčarja oz. border collija. Pravijo, da je to najpametnejši pes na svetu (mi ga nismo dali v pasjo šolo, pa vseeno razume vse ukaze). Je priajzen do otrok, jih čuva --je pes čuvaj. Rabi veliko sprehodov, je srednje velik. user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katerega psa kupiti?
15.2.2007 22:13:10   
Anonimen
Border collieji so pa najbolj hiperaktivni psi, kar sem jih kdaj vidla .. user posted image  Pa se super so za agility .. tako da jaz ga za babico&dedka vseeno ne bi predlagala.

LP, Ribica

(odgovor članu evee)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katerega psa kupiti?
16.2.2007 19:34:31   
Shania
Jaz tudi ne bi borderja. To je pes, ki mora kaj delat!

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katerega psa kupiti?
7.3.2007 13:35:29   
Skratek46
Zakaj kupiti?Sej ne želim spet moralizirati ampak v zavetišču je toliko psov....Raje posredujte svojemu otroku občutek za dobra dejanja...Pa s tistim denarjem raje plačajte veterinarja,pa še vam bo ostalo...To je samo moje mnenje...

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katerega psa kupiti?
7.3.2007 18:48:04   
pajčolanka
čistokrvnega mešančka iz zavetiščauser posted image mi dobimo jutri eno frčafelo. iz zavetišča. 

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katerega psa kupiti?
20.3.2007 20:00:28   
KatjaD
Samo pripomba glede izbora psa iz zavetišča - sem sicer pristaš posvajanja, a se morate zavedati, da psi iz zavetišča (če niso rosno mladi mladički) nosijo za sabo neko preteklost, za katero ne veste. Se pravi, da ne veste, ali je imel mogoče slabo izkušnjo v preteklosti z otroki, drugimi psi, moškimi, ženskami,... Vedno bo loterija ali ja ali ne.

Sicer pa karkoli kupite - NIKOLI pustiti otroka samega s spom, pa če je najprijaznejši pes na svetu. Še tak svetovno prijazen pes lahko ugrizne ob napačnem gibu ali kriku otroka.

Kar pa se tiče zgoraj naštetih pasem - zlati prinašalci in labradorci sicer še kar naprej krožijo kot neki idealni psi za otroke, čeprav v veliki večini to sploh niso. Ker so dokaj popularni, se pari tudi takšne pse, ki karakterno ne ustrezajo pasmi in je vedno več nevrotičnih, netipičnih predstavnikov, ki grizejo vse kar leze in gre. Sploh v leglih, ki so kao čistokrvni a brez rodovnika - kakšen nateg ljudi!
Dalmatinec - pes, ki rabi dnevno vsaj 3-4 ure AKTIVNEGA sprehoda (se pravi tek, igra z vodnikom, poslušnost, delo,...).
Kokeršpanjel - sploh v linijah rjave barve je znana podedovana nevroza, poleg tega so lovci, kar kažejo tudi v delu in potepanju, poleg tega lahko manjšega otroka mimogrede "zamenjajo" za plen in lovijo ter tudi vgriznejo.
Border collie ali mejni ovčar - je pes, ki rabi 24 ur dela. Pa sploh ne pretiravam. Psi te pasme, ki ne delajo ali z ovcami, ali agility ali karkoli drugega kar jih polno zaposli, razvijejo lastne interese, ki so ponavadi uničevanje doma in še kakšenšport, ki lastnikom ni ravno pogodu.
Za Shar pei-a bi se strinjala, da je super izbira, potrebuje pa kar dosledno vzgojo in socializacijo ter včasih tudi nego, ker se med gubami nabira lahko tudi nesnaga. Velikokrat so nagnjeni k alergijam.
Boston terier - so še vedno terierji. Hiperaktivne male bombice, ki morajo biti dovolj v gibanju. Lahko so kar posesivni, a ponavadi OK.
Pudlji vseh velikosti - manjši so ponavadi živčne razvaline in šavsajo vse kar leze in gre že za vsak slučaj, da se jim ne bi kaj zgodilo. Veliki pudlji so boljši, ker so samozavestnejši. So pa zanimivi, ker jim dlaka ne izpada. Veliki pudelj pa je lahko ob dobri, dosledni vzgoji idealen pes za družbo majhnemu otroku pod nadzorom seveda.

V vsakem primeru bi vam svetovala, da če že kupujete pasemskega psa, kupite z rodovnikom in pri preverjenem vzreditelju. Pri preprodajalcih, ki prodajajo pse z rodovnikom ali brez boste dobili popolnoma kaj drugega ali pa zelo netipičnega predstavnika pasme, ki je tudi karakterno vse prej kot to, kar ste hoteli.


(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katerega psa kupiti?
21.3.2007 8:40:49   
cuma
Izbira bo težka. Najprej naj povem, da se absolutno strinjam z zmajo, lemavrico in shanio glede odnosa do psa in tega - da noben pes ni primeren za prenašanje otrokovega maltretiranja.
Kar se tiče babice in dedka je pa tako: a sta že kdaj imela psa? Kako živita? Hodita velikokrat zdoma (toplice, potovanja...zdravljenja,terapije)? Argument da imata zemljo na žalost še zdaleč ni dovolj. Kaj bo s psom, v primeru, da stara starša ne bi mogla več skrbeti zanj?Bo pes živel v hiši?
Šele potem se začne izbira pasme:
Do sedaj našteti psi se mi ne zdijo preveč primerni ker (ali potrebujejo veliko gibanja in aktivnosti ter so večje pasme (labradorec, zlatko, tudi dalmatinec...), zaradi karakterja (koker španjel,terijerji in shar pei - slednji pa tudi zaradi izredne občutljivosti), kužki iz zavetišča - pri čemer mislim na odrasle zapuščene pse - zaradi še dodatne nepredvidljivosti in nepoznavanja pasje zgodovine.
Jaz bi se odločila bodisi za psička mešančka ampak MLADIČKA!!!
Odločila bi se za Shih tzu jko - samičko, oziroma Mopsa.
 
Lp Cuma
 

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katerega psa kupiti?
29.3.2007 20:36:56   
Anonimen
Mi imamo huskyja.

Je zelo prijazen do otrok, nikoli še ni pokazal, da bi kateremu kaj naredil, ampak se seveda nikoli ne ve.
Je prava "igračka". To mislim v takem smislu, da se je treba še zdaj, ko je star že skoraj 8 let non stop z njim igrat, zelo rad skače, nori v glavnem, ni dosti pri miru.

Je pa res, da je to pasmo psov grozno težko vzgojit.
Naš ni, po pravici povedano. Uboga ne ničuser posted image

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katerega psa kupiti?
30.3.2007 17:55:52   
Anonimen
Kaj pa višavca?

Poglej malo pod Beli višavski terier ali West highland white terier za lastnosti.

Jaz ga imam in meni je všeč.user posted image  Se mi pa zdi, da je za upokojence primernejši manjši kuža, ker zaradi krajših tačk rabi krajši sprehod. Medtem ko en velik pes naredi en korak, jih tak mali naredi pet.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 0:32:54   
* Mateja *

Pudlji vseh velikosti - manjši so ponavadi živčne razvaline in šavsajo vse kar leze in gre že za vsak slučaj, da se jim ne bi kaj zgodilo. Veliki pudlji so boljši, ker so samozavestnejši. So pa zanimivi, ker jim dlaka ne izpada. Veliki pudelj pa je lahko ob dobri, dosledni vzgoji idealen pes za družbo majhnemu otroku pod nadzorom seveda.


No, se ne strinjam ravno s tabo. Mi imamo pritlikavega pudlja že 16 let in je krasna psička, pametna, ni nikoli bila živčna razvalina, nikoli ni nobenega šavsnila, je pa z lajanjem pokazala, da je nek tujec pred, v hiši. Sicer so pa pudlji res enkratni hišni psi, ker ne puščajo dlake, sicer pa potrebujejo posebno nego - striženje, kopanje, česanje, stiženje kremplov,... so bolj damske sorte, pa radi se cartajo, so tako družinski psički, pocartki, moja nona ga ima namesto otroka in ga gleda kot človeka.
Moje priporočilo je pudelj!

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 10:20:26   
Anonimen
V zavetišču čaka veliko sirot na nov dom in prijazno družino.
Zakaj dajati denar za pasemskega psa,ki bo v toku njegovega življenja še več stal?Mešanček bo vrnil vso hvaležnost,tistemu,ki ga bo rešil iz "zapora"in možne evtanazije ob slučaju prenatpanosti azila.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 10:36:24   
cuma
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

V zavetišču čaka veliko sirot na nov dom in prijazno družino.
Zakaj dajati denar za pasemskega psa,ki bo v toku njegovega življenja še več stal?Mešanček bo vrnil vso hvaležnost,tistemu,ki ga bo rešil iz "zapora"in možne evtanazije ob slučaju prenatpanosti azila.


Žal ni nujno, da bo manj stal... tudi mešančki lahko zbolijo...potrebujejo nego in pravilno prehrano, ne pa pomije, kot mislijo nekateri, ker so itak samo mešančki user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:29:06   
Anonimen
cuma redkeje,kot zelo redkeje kot pasemski,statistično dokazano.
Glej,nimam nič proti pasemskem psom,ljubim vse kužke mucke,pa naj bodo s pedigrijem ali brez,ampak še vedno sem mneja,da ljudje kupujejo zaradi prestiža pasemske,ker se sramujejo mešancev,ki nič ne pomenijo v družbi.
Moji trije so vsi mešančki,do sedaj zdravi razen našega 15 letnega starčka,ki je še živahen,vendar ne ven koliko časa bo še med nami,ker se mu je lani pojavil tumor pod repomuser posted image in to je edina bolezen,ki ga je napadla.Upam,srčno upam,da bo še dolgo časa z nami.Jaz sem trdno za pse iz azila,ker nujno rabijo nežnost in ljubezen.

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:33:45   
Felicity
Žal ni nujno, da bo manj stal... tudi mešančki lahko zbolijo...


Če se tega bojiš je najbolje da ga zavaruješ pri zavarovalnici.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:42:50   
cuma
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

cuma redkeje,kot zelo redkeje kot pasemski,statistično dokazano.

Imaš prav, je pa tudi res, da mešančkov včasih še k veterinarju ne peljejo  user posted image ... "če bo umrl, bomo šli pač po novega" user posted image user posted image  - taka je mentaliteta marsikoga, še posebno po vaseh!

Glej,nimam nič proti pasemskem psom,ljubim vse kužke mucke,pa naj bodo s pedigrijem ali brez,ampak še vedno sem mneja,da ljudje kupujejo zaradi prestiža pasemske,ker se sramujejo mešancev,ki nič ne pomenijo v družbi.

Včasih najbrž res. Nekateri pa se pač samo zaljubijo v določeno pasmo user posted image



Moji trije so vsi mešančki,do sedaj zdravi razen našega 15 letnega starčka,ki je še živahen,vendar ne ven koliko časa bo še med nami,ker se mu je lani pojavil tumor pod repomuser posted image in to je edina bolezen,ki ga je napadla.Upam,srčno upam,da bo še dolgo časa z nami.Jaz sem trdno za pse iz azila,ker nujno rabijo nežnost in ljubezen.

Upam, da se tvoj kosmatinko kmalu in uspešno pozdravi user posted image user posted image user posted image !



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:44:37   
cuma
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Žal ni nujno, da bo manj stal... tudi mešančki lahko zbolijo...


Če se tega bojiš je najbolje da ga zavaruješ pri zavarovalnici.



Trenutno ne razmišljam o psu ... je pa zavarovanje vsekakor koristna zadeva.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:46:55   
Anonimen
Vse je res tvoje in moje mišlenje,pa vendar si želim,da bi se več ljudi odločalo za mešančke.(ja gonim svojo daljeuser posted image )Vem,ja da se po vaseh najgrše stvari dogajajo,pa ne misli,da nstradajo samo mešančki,če je človek bedak bo rvanal tudi s pasemskim slabo.
Na žalsot mojemu kužetu ni pomoči,operirat ga ne morejo,ker se je rak zajedel v anus,ni rešitve le zdravila in protibolečinska terapija.

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 11:49:30   
MarijaPo
Nobenega. Uboge zivali. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 12:07:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Nobenega. Uboge zivali. user posted image


Zakaj,jih ne maraš?Pametno,da si noben ne omisliš.Niso vse živeli uboge,draga moja.Za moje si upam trdit,da so gopodje.Lahko se zadržujejo v hiši,še posebej pozimi,imajo velik vrt za gibanje,pa še na sprehod gredo.Vso oskrbo,hrane dovolj in po pravilih.So ljubljeni z njimi se pogovarjamo in igramo.
Spijo v suhem in v zimskem obdobju ogrevanem prostoru,poleti pa hlajenem.
Uboge so,če so prepuščene same sebi,ne pa če majo ljubečo družino.Ja uboge so,če pridejo v roke norcev žleht ljudi.

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 14:13:36   
Anonimen
Pa kaj žensko posliljujete z živaljo iz zavetišča? Če se je odločila, da kupi psa, potem se je verjetno odločila tako na neki osnovi.

A bi vas tudi nekdo prepričal, da kupite rabljen avto, če bi se namenile novega? Slaba primerjava, ker je pes pač živo bitje, avto pa ne, bla, bla, bla...ampak ali bi se?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 14:24:44   
Anonimen
Kaj pa Cavalier King Charles Spaniel.
Men je to res lušn psiček, rad ima družbo, otroke, ni napadalen.....

http://www.dogbreedinfo.com/cavalierkingcharlesspaniel.htm

slike cavilierja

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 17:21:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Pa kaj žensko posliljujete z živaljo iz zavetišča? Če se je odločila, da kupi psa, potem se je verjetno odločila tako na neki osnovi.

A bi vas tudi nekdo prepričal, da kupite rabljen avto, če bi se namenile novega? Slaba primerjava, ker je pes pač živo bitje, avto pa ne, bla, bla, bla...ampak ali bi se?


Ti se moraš pa peav povsod usajat.Pa še brat ne znaš.samo dve sva se med seboj o mešančkih izmenjavali misli,in samo enkrat sem uporabici omenila mešančka namesto s pedigrijem.Dej se malo umiri.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 19:30:24   
Strawberrie Cherrie
Glej, prvo kot prvo je važno, da si sama narediš neke okvirje, kakšne psa bi rada (tvoj leto dni star otrok se ne more odločati) - > ali bi raje molosoidni, lupoidni, vulpoidni, brakoidni, graioidni ali jazbečarski tip psa -> ti tipi se razlikujejo glede na dolžino ušes, velikost, sorazmernost/nesorazmernost, spotegnjeni, ozki, široki itd gobci... Narediš si neke okvirje izgleda psa, nato pa iščeš približke med pasmami, ki ti bi ustrezale : kinologi razporejamo pse takole:
1.skupina OVČARSKI IN PASTRSKI PSI
2.SKupina Pinči, šnavcerji, molosoidi in švicarski planšarski psi
3. skupina so terierji
4.skupina - jazbečarji
5.skupina - špici in pratipski pse
6.skupina - goniči in krvosledski psi
7.skupina PTIČARJI (MENI NAJLJUBŠA!!! user posted image )
8.skupina - prinašalci, šarivci in vodni psi
9.skupina - družni psi
10.skupina - hrti
-----------------------------
Recimo, da so ti zelo pri srcu po izgledu in karakterju ovčarski psi - teh je toliko (ne samo nemški in belgijski ovčar, amoak res ogromno sekcij in pasem teh psov!), da boš 100% med njimi našla psa, ki je po naravi prijazen in igriv, ter strpen do otrok.
Ko se boš odločila ZA SEBI IN VAŠI DRUŽINI PRIMERNO PASMO (nobena pasma ni deljena na 'začetnike' in pa 'poznavalce' - poznam ogromno ljudi, ki imajo Border collie, pa so superca uštimani, ubogljivi, otroci jih imajo radi, psi pa otroke) - se pozanimaj za vzreditelje v Slo in če le teh primerni ni v Sloveniji, še počekiraj Au, Cro, D -> NE KUPUJ PSA PREKO POSREDNIKA ALI PREPRODAJALCA! Vedno se najprej pozanimaj, kdo je oče, kdo je mati - ali jih je možno videti, ali si je možno psa vnaprej rezervirati, kako boš spremljala njegov razvoj od kotitve pa do odhoda domov itd itd - to moraš kontaktirati z vzrediteljem.
Sama se boš tudi mogla odločiti, ali boš imela psa ali psico (vsak ima svoj + in vsak ima svoj -), ali boš mladička ali odraslega psa, ali se boš šla pozanimat v zavetišče.
Predvsem ne kupuj na vrat na nos, ampak si vzami čas, kontaktiraj več oseb, ki o določeni pasmi ogromno vejo - ponavadi so to vzreditelji pasem, kinologi, veterinarji.
-----------------------------------

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 19:35:48   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: KatjaD

Samo pripomba glede izbora psa iz zavetišča - sem sicer pristaš posvajanja, a se morate zavedati, da psi iz zavetišča (če niso rosno mladi mladički) nosijo za sabo neko preteklost, za katero ne veste. Se pravi, da ne veste, ali je imel mogoče slabo izkušnjo v preteklosti z otroki, drugimi psi, moškimi, ženskami,... Vedno bo loterija ali ja ali ne.

Sicer pa karkoli kupite - NIKOLI pustiti otroka samega s spom, pa če je najprijaznejši pes na svetu. Še tak svetovno prijazen pes lahko ugrizne ob napačnem gibu ali kriku otroka.

Kar pa se tiče zgoraj naštetih pasem - zlati prinašalci in labradorci sicer še kar naprej krožijo kot neki idealni psi za otroke, čeprav v veliki večini to sploh niso. Ker so dokaj popularni, se pari tudi takšne pse, ki karakterno ne ustrezajo pasmi in je vedno več nevrotičnih, netipičnih predstavnikov, ki grizejo vse kar leze in gre. Sploh v leglih, ki so kao čistokrvni a brez rodovnika - kakšen nateg ljudi!
Dalmatinec - pes, ki rabi dnevno vsaj 3-4 ure AKTIVNEGA sprehoda (se pravi tek, igra z vodnikom, poslušnost, delo,...).
Kokeršpanjel - sploh v linijah rjave barve je znana podedovana nevroza, poleg tega so lovci, kar kažejo tudi v delu in potepanju, poleg tega lahko manjšega otroka mimogrede "zamenjajo" za plen in lovijo ter tudi vgriznejo.
Border collie ali mejni ovčar - je pes, ki rabi 24 ur dela. Pa sploh ne pretiravam. Psi te pasme, ki ne delajo ali z ovcami, ali agility ali karkoli drugega kar jih polno zaposli, razvijejo lastne interese, ki so ponavadi uničevanje doma in še kakšenšport, ki lastnikom ni ravno pogodu.
Za Shar pei-a bi se strinjala, da je super izbira, potrebuje pa kar dosledno vzgojo in socializacijo ter včasih tudi nego, ker se med gubami nabira lahko tudi nesnaga. Velikokrat so nagnjeni k alergijam.
Boston terier - so še vedno terierji. Hiperaktivne male bombice, ki morajo biti dovolj v gibanju. Lahko so kar posesivni, a ponavadi OK.
Pudlji vseh velikosti - manjši so ponavadi živčne razvaline in šavsajo vse kar leze in gre že za vsak slučaj, da se jim ne bi kaj zgodilo. Veliki pudlji so boljši, ker so samozavestnejši. So pa zanimivi, ker jim dlaka ne izpada. Veliki pudelj pa je lahko ob dobri, dosledni vzgoji idealen pes za družbo majhnemu otroku pod nadzorom seveda.

V vsakem primeru bi vam svetovala, da če že kupujete pasemskega psa, kupite z rodovnikom in pri preverjenem vzreditelju. Pri preprodajalcih, ki prodajajo pse z rodovnikom ali brez boste dobili popolnoma kaj drugega ali pa zelo netipičnega predstavnika pasme, ki je tudi karakterno vse prej kot to, kar ste hoteli.




Ah daj no!!! po tvojem idealnega psa ni! Pa je - samo karakterje imamo tudi ljudje različne - če so zelo aktivni ljudje,ki mislijo se aktivno ukvarjat tudi s psom (pasja šola, mogoče celo kakšen agiliti) bi jim jaz prav priporočala border collia, ki je poleg vseh naštetih lastnosti še izredno ubogljiv in dojemljiv.
Kako lahko rečeš, da so mali pudlji ŽIVČNE RAZVALINE? Lepo te prosim - imajo pač sindrom velikega psa v malem telesu in se temu rpimerno obnašajo. Prav tako poznam male pudlje, ki konstantno grizejo svoje lastnike in prav tako poznam male pudlje, ki so najbolj cortih zadevščne na svetu.

Preveč sem že dala skozi, da bi takole predalčkala pse.
Vsi psi niso za vse ljudi, eni imajo radi pinče in s pinči lahko normalno živijo v sožitju, eni imamo radi ptičarje, spet drugi dalmatince....itd

Pri nakupu psa moraš upoštevati svoje želje, svoj karakter in primerjati s tem, kar si želiš od psa!!!!

NAJVEČ kiksov je narejenih takrat, ko si ljudje v splošnem prepričanju prijaznega psa kupijo zlatega prinašalci, sami so pa leni kot ****se, tile psi pa potrebujejo ogromno nege, gibanja in pozornosti.


< Sporočilo je popravil london_paris -- 16.4.2007 19:40:53 >

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katerega psa kupiti?
16.4.2007 22:11:48   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

cuma redkeje,kot zelo redkeje kot pasemski,statistično dokazano.
Glej,nimam nič proti pasemskem psom,ljubim vse kužke mucke,pa naj bodo s pedigrijem ali brez,ampak še vedno sem mneja,da ljudje kupujejo zaradi prestiža pasemske,ker se sramujejo mešancev,ki nič ne pomenijo v družbi.


No, to seveda ni res! user posted image

Avtorici teme - kaj od psa pričakuješ in kaj mu lahko nudiš?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?