|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: novembrke
20.3.2007 15:50:54   
tintin
No pri meni po nedeljskem popoldnevu izcedka ni več (spet se je samo naenkrat ulilo par kapelj) in je vse čisto - upam, da je bilo to zadnjič, ker me vsakič spravi v paniko. Kljub temu, da berem da, ko enkrat vidimo srček na UZ verjetnost za SS manj od 5%.
Sicer pa mi je bilo danes spet pošteno slabo....samo spala bi (dobro da sem na bolniški). Upam da najin bejbi lepo raste. user posted image

(odgovor članu TANTRA)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: novembrke
20.3.2007 16:11:18   
potepinka
ojla!
Joj punce tolk pišete da komi folgam brati,pa saj prav.No jaz pa danes nisem šla v službo,imam vročino in sem na bolniški,nevem nekakšna viroza.Tak da vas bom z lahkoto spremljala.

TANTARA user posted image  super ful sem vesela,joj komaj čakam na svoj prvi pregled da vidim če bo pri meni tudi takšna novica.

Seveda pozdravljena azarmitra in dobrodošla med nami.
Lp

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: novembrke
20.3.2007 16:55:39   
azarmitra
Vidim, da ste ene že bile na pregledih. Ja tud jaz sem prejšnji teden že imela prvi pregled. Tako je blo lepo user posted image , sam prehitro konec.....
Videla se je vrečka, pa plodek in čisto majčken hitro utripajoč srček user posted image
Zaenkrat vse poteka tako kot mora, drugi pregled je pa šele čez en mesec. Uf, zakaj ne prej?

Me pa nekaj zanima. A je že katera slišala, da bi bil lahko UZ škodljiv za plod. Ne se ustrašit, sam sta me babica in tašča spraševali, če ni to škodljivo. user posted image   Mislim si, da sta UZ zamenjali z rentgenom, ker nikjer nisem našla ničesar o tej temi.
Kaj si mislite otem?

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: novembrke
20.3.2007 17:16:34   
potepinka
azarmitra:
Po mojem UZ ni škodljiv za plod,saj ni nobenega sevanja,nevem jaz še nisem slišala da bi bil škodljiv
Lp

(odgovor članu azarmitra)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: novembrke
20.3.2007 17:22:15   
kada
Pozdravljene user posted image in nove user posted image !

Midva sva včeraj videla že najinega user posted image . Videla se je vrečka, plodek in seveda utripajoči user posted image . user posted image user posted image user posted image

No in potem, ko sva prišla domov, sva šla k moji mami po tamale in sva povedala celi družini. Mami je bla tuk vesela. Najprej je pa vprašala če bota spet dva. user posted image user posted image user posted image Seveda ne.

Naslednji pregled mam čez 4tedne.

Lp,
Kadauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nina - 18.9.2004,
Lara in Sara - 6.11.2005,
Žiga - 8.10.2007


(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: novembrke
20.3.2007 19:04:07   
sonchek
TANTRA...user posted image user posted image user posted image ..čestitam za prvi pregld!!!! srečnica...prvi je že za tabo...mene pa še čaka user posted image
kada...tudi tebi čestitke za user posted image ...

UZ NI ŠKODLJIV!!!!
 
BEJBIKEuser posted image   POBOŽAJTE SVOJE TREBUŠČKE!!! IN LEP VEČERuser posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu kada)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: novembrke
20.3.2007 19:32:46   
ElaM
Tantra, tako zelo sem vesela za vaju. Bravo.user posted image user posted image
Vidiš, da srček res dela tikataka.user posted image  Si mi prav dan polepšala s to novico. Čestitam še enkrat.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: novembrke
20.3.2007 19:57:05   
Laubica
user posted image Jaz sem danes šla na pregled in g. je ugotovila rahlo krvavitev ,kod da je malo posteljica odstopila dobila sem Dabroston in 14 dni bolniške in čez 14 dni ponovni pregled,ne vem kaj si naj mislim tako sem že bila jezna ker so me tam sestre not založle in sem čakala od 15.30h do 17.45h in še takrat ne bi prišla če se nebi razkurlauser posted image

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: novembrke
20.3.2007 20:14:03   
sonchek
OOO JACA ŽAL MI JE...user posted image ...misli pozitivno in itak, da bo vse uredu...

...pa upam, da veš zakaj si dobila bolniško...zato da POČIVAŠ!!!!!!

drži se in javi, kako kaj gre...
l.p.


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: novembrke
20.3.2007 20:28:27   
pikapikica
hej punce, saj komaj uspem brat - joj kako ste pridne user posted image !!!

Jaz sem tudi danes tako vesela - sem bila na pregledu in sem videla našega malega user posted image  , no pikico malo in srček, ki je bil... joj kako sem bila potem vesela in pomirjena, da je vse ok..., sicer pa je tudi meni, poleg tega, da sem utrujena kot le kaj (pritisk imam nizek 105/56) mi je tudi ves čas skorajda slabo, da se hodim non stop pogovarjat s hladilnikom... in mi je danes ginekologinja rekla, da moram večkrat po malo jest, ker sladkor pade in potem zaradi tega občutiš slabost. In je predlagala, da poješ vsaj košček kruha, bombon ali pa kozarec soka na približno 3 ure - vse lepo in prav, ampak jaz sem takoooo lačna ... uf... user posted image  no in vesela hkrati user posted image !

lepo se imejte in vse lepo pozdravljam... !

pikapikica user posted image
6t 5/7

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: novembrke
20.3.2007 20:40:34   
TANTRA
...ČER...user posted image ....
Veselo novičko sem zaupala dragemu in mislila sem tako malo narediti bolj prijetno kosilo in sporočiti hčerkama, pa smo jedli zelenjavno rižotko pa solatko, pa kar ni bilo filinga...Ni bil pravi trenutek za novičko....Potem sem
šla malo ležat, ker me daje nizek pritisk, ....
Drugače pa  kar ne morem dojet, da je vse ok....kakšno olajšanje.... Me je
tako skrbelo ,ker pred 2 letoma ni bil srček....
No, vidim, da ste se danes ful razpisale...Je sneg naredil svoje.... jaca drži se... saj bo... le počivaj...
Lep večer in pridno božajte svoje bušije....kajti tam notri se skriva pravi zakladek...

(odgovor članu pikapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: novembrke
20.3.2007 20:46:14   
Loni76
Tudi jaz se javljam in vas vse lepo pozdravljam. Jaz imam pregled šele čez 14 dni in že komaj čakam, da vidim svojega user posted image . Počutje pa je pri meni zelo slabo user posted image . Od jutra , do večera mi je slabo, vsak dan pa tudi konstantno bruham. Noseča sem šele 5t4d, kaj šele bo, ko baje pride glavna slabost. Ampak sem za user posted image  pripravljena bruhat tud devet mesecev skupaj.
Pazite na svoje sončke.  user posted image

(odgovor članu pikapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: novembrke
20.3.2007 21:06:06   
bancha
Oj punce sem prišla iz 1.pregleda in vam sporočam,da je z mojim otročkom vse uredu sem noseča 7t 6/7,moj PDP pa je 1.11.07 na dan mrtvihuser posted image user posted image user posted image .Za dol past si nisem mogla izbrat kak drug dan.Na uz mi je zmerila plod,ki je sedaj velik že 15mm.
Ampak  mi je opazila ,da imam izrazito povečane jajčnike,zato moram piti zelo veliko tekočine in čez 1 teden v četrtek imam spet kontrolouser posted image .
Vidim da se tudi ostalim veliko dogaja ampak, kljub vsemu ste prave bokeuser posted image .

(odgovor članu Loni76)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: novembrke
20.3.2007 22:30:14   
Laubica
Punce hvala za tolažbouser posted image se bom TRUDLA POČIVAT in Tantra jaz imam rok 4.11.,sem jaz čisto mimo vdarla pri izračunavanjuuser posted image

(odgovor članu bancha)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: novembrke
21.3.2007 7:53:03   
Anonimen
Dobro jutro!
Pridne punce user posted image , kako pridno redno pišete!user posted image  
Pri nas nič kaj novega. Slabosti se nadaljujejo - predvsem zjutraj in celo dopoldne. Moram skozi nekaj dajat v usta, da je malo bolje. Ampak kam to vodi - bodo kg prehitro leteli gor in bom kregana pri zdravniku user posted image  Upam, da slabost kmalu mine.
Ta slabost je seveda najbolj moteča v službi. Predvsem, ker še ne vejo. Sicer še tudi noben ne ve razen naju z možem in par prijateljic. Če bi se dalo bi počakala do nuhalne in takrat seznanila najprej starše (no, njih bom najverejtneje že prej - po naslednjem pregledu), po nuhalni pa še služba in ostalo.
Sicer pa imam itak občutek, da se mi že vidi. Sploh ne vem več, kak naj se oblečem, da ne bo tako očitno. user posted image
Lepo bodite in čuvajte se!

Anonimna 3


(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: novembrke
21.3.2007 8:11:50   
afnica mala
Dobro jutro!
Mene danes prsi bolijo manj, pa še slabo mi ni. Špika pa me tudi skoraj ne. In zato me spet skrbi.
Nemrak- splav sem imela 22/23. septembra. To je bil vikend in sem imela v službi sejem. V soboto sem bila cel dan na nogah, pa so se začeli izcedki- skozi ves dan. In jaz nevednica nisem pustila sejma in šla na urgenco. Šele v nedeljo zjutraj, pol sem šla pa še delat naprej- je bilo že itak prepozno.
Tokrat se pa ne dam!

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: novembrke
21.3.2007 8:27:35   
ur+sa
jutro....kako ste user posted image . jest še nisem bila na 1. pregledu...čakam 17.04.user posted image user posted image  mi je pa začelo ratovati slabo....user posted image  in to zdej na sihtu...



_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: novembrke
21.3.2007 8:33:53   
nemrak
user posted image user posted image
afnica mala, kako mi je to znano.
Jaz sem v prejšnji nosečnosti imela 14 dni izcedke in sem kar hodila v službo.
Pa sem tudi v službi "ful" zakrvavela in je bilo prepozno. Ker nisem dobila zamenjave mi je šef rekel naj počakam do konca.user posted image
Ampak, jaz sem zaklenila in šla.
Sedaj sem pa isti čas zakrvavela in sem v polovični bolniški. Imam tako fajn sodelavke, da še pred hišo ne bi smela, če bi bila polni čas doma.
Upam, da bo v petek, ko imam pregled vse vredu.

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: novembrke
21.3.2007 8:42:02   
TANTRA


user posted image SEZNAM NOVEMBERSKIH user posted image user posted image user posted image

1.11.07
user posted image  bancha
 
2.11.07 
user posted image  anonimna
user posted image  anonimna 6

3.11.07 
user posted image  tintin 
user posted image  martita 
user posted image  naja08

4.11.07
user posted image  jaca

5.11.07 
user posted image  nemrak 
user posted image  bts 
user posted image  bejbi 
user posted image  Hruškica84

6.11.07 
user posted image  anonimna 3
user posted image   azamitra

8.11.07 
user posted image  potepinka 
user posted image  pikapikica 
user posted image  TANTRA

9.11.07
user posted image  anonimna

10.11.07 
user posted image  Kada

11.11.07 
user posted image  anonimna 4

13.11.07 
user posted image  jooly


16.11.07 
user posted image  analana 
user posted image  heaven 
user posted image  soni 
user posted image  manca 
user posted image  Nežka

17.11.07 
user posted image  Loni 76

19.11.07 
user posted image  sonchek

24.11.07
user posted image  ur+sa

26.11.07
user posted image  afnica mala

Dobro jutro 29 user posted image ....Kaj ko bi ob svojem vzdevku pripisale kratico porodnišnice....Tako bomo nekako vedele katere bomo v isti porodnišnici, saj imamo kar nekaj skupnih datumov....

Jaca, upam, da je s teboj kaj boljše.user posted image  in da pridno počivaš... Afnica mala se strinjam s teboj, da dolgotrajno stojenje, napor, pretežko dvigovanje bremen, ...lahko povzroči izcedek, ki pa ima lahko velike posledice...Sama sem opazila rahlo obarvan beli tok, ko sem pred 10 dnevi precej težko dvigovala...Tako sem se ustrašila, da sem šla takoj počivat in izcedek se je umiril in barva je postala normalna... Tako drage mojeuser posted image  ne naprezajte se, pazite na svoje srčkeuser posted image , da
bo vse tako kot mora biti... user posted image
Če sem prav spremljala ni nobene user posted image  z dvemauser posted image user posted image ....Ali je res možno????
No, kako kaj ostale , javite se in sporočite, kako je kaj...user posted image

Želim vam vsem skupaj en prekrasen dan in veliko veselja z user posted image  v bušiju, ki vas spremlja v tem zimskem dnevu....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: novembrke
21.3.2007 8:43:35   
afnica mala
Držim pesti zate! In valda da bo!!!!user posted image user posted image user posted image
Jaz sem pa včeraj povedala v službi- sva itak samo dve jaz in direktorica in sem ji prejšnjič potem enkrat povedala za ss in mi je rekla naj naslednjič  takoj povem in zdaj sem res mirna. Jaz tudi upam, da če bom morala počivat, da bom vsaj 4 ure lahko delala, ker doma nimam pogojev za sprostitev, ratam samo še bolj živčna.  Saj čez 3 mesece se preselim.

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: novembrke
21.3.2007 8:52:14   
manca
dobro jutro vse user posted image

kako ste kaj?
no, meni je skozi cel dan slabo, vendar vsake toliko časa nekaj pojem pa je bolje. Drugače pa ne maram več čokolade, sladkih stvari, skos mi gre po glavi samo zelenjavna juha in pa hrenovke.
Prvi pregled imam šele 6.4., ko bom v prvem dnevu devetega tedna. Vendar bi šla rada prej samoplačniško kam na pregled...pozna katera koga, ki bi me lahko sprejel kar drugi teden?

(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: novembrke
21.3.2007 9:01:33   
ur+sa
user posted image user posted image ja tantra lahko bi zraven napisale se kraj kamor bomo šle rodit....

ur+sa----jeseniceuser posted image aja, pa za zdej mam tko da mam 25.11.2007, če lahko popraviš prosim... bom pa bolj točno povedaa ob prvem pregledu.




ej user posted image  eno vprašanje.... KAJ VSE SE SME MED NOSEČNOSTJO in KAJ NE. mislm glede preobremenjenosti..pa tko...
hvala



_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: novembrke
21.3.2007 9:21:58   
manca
Jaz bom šla rodit kar v Kranj ker mi je to seveda najbližje.user posted image

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: novembrke
21.3.2007 9:28:51   
afnica mala
Mene zanima, če smeš hodit na masažo? In kakšno, predvsem nog, ker imam že brez user posted image  zelo, zelo slabo prekrvavitev in zadnje nekaj mesecev redno hodim na masaže. A se lahko mažeš z anticelulitno kremo? Itak mislim do četrtka pripraviti spisek vprašanj, da ne pozabim vprašati g.
Pozdravčki!

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: novembrke
21.3.2007 9:40:00   
TANTRA
user posted image SEZNAM NOVEMBERSKIH user posted image user posted image user posted image

1.11.07
user posted image  bancha
 
2.11.07 
user posted image  anonimna
user posted image  anonimna 6

3.11.07 
user posted image  tintin 
user posted image  martita 
user posted image  naja08

4.11.07
user posted image  jaca

5.11.07 
user posted image  nemrak 
user posted image  bts 
user posted image  bejbi 
user posted image  Hruškica84

6.11.07 
user posted image  anonimna 3
user posted image   azamitra

8.11.07 
user posted image  potepinka 
user posted image  pikapikica 
user posted image  TANTRA  LJ

9.11.07
user posted image  anonimna

10.11.07 
user posted image  Kada

11.11.07 
user posted image  anonimna 4

13.11.07 
user posted image  jooly


16.11.07 
user posted image  analana 
user posted image  heaven 
user posted image  soni 
user posted image  manca  KR
user posted image  Nežka

17.11.07 
user posted image  Loni 76

19.11.07 
user posted image  sonchek

25.11.07
user posted image  ur+sa Jesenice

26.11.07
user posted image  afnica mala

No, sem že malce popravila seznam.... user posted image user posted image

Ja, glede na to, da sem verjetno med najstarejšimi user posted image  in da je to moja 3 user posted image  in izhajam iz okolja, kjer babice najbolj vejo kaj je prav in kaj ne...bom sama povedala tisto kar vem...
Prvo, nič težkega dvigovat! Ne se držat dolgo v skrčenem položaju ali pa visoko stegovat...Izogibat se slabega zraka, zakajenih prostorov in prostorov, kjer bi bil vpliv kakšnih strupov.  V prvem tromesečju se izogibat kopanju v bazenih, savne, solarija, oz. imeti opravka z veliko količino vode - pomivanje, pranje.
Od zdravil zgolj Lekadol in tisto kar ti predpiše zdravnik. Vročina nad 38 stopinj zelo škoduje plodu. Izogibanje pitju alkohola, občasno ne škodi, še boljše v prvem tromesečju čim manj. 
Izogibat se stresu.Včeraj sem prebrala članek, da je prav stres kriv za počasnejše razvijanje ploda. Zato če je le možno v bolniško...
Ne nosite oprijetih hlač - kavbojk, trebušček mora biti prost.
V prehrani je veliko prepovedi - siri z plesnimi, surova jajca, pršut, jetra, ...gobe, arašidi...
Čeprav sem jaz jedla tudi gobe in pršut, pa imam dve zdravi hčerki....tako, da
mislim, da se je treba izogibat predvsem možnosti zastrupitve..Dobro oprati zelenjavo, prevreti in dobro prekuhati jedi.
Veliko je treba piti. Redno jemati Tifol ali kaj drugega, (jaz elevit). Vsak dan počitek in vsaj en sprehod na svežem zraku, ker je kisik zelo pomemben za otročka.  Uživati čimveč vitaminov v svežem sadju in zelenjavi.
Tiste, ki imate izcedke, izogibajte se hrani, ki napenja!!!
Čimveč se ljubčkatuser posted image user posted image user posted image , saj odpravlja napetost in pripomore k sprostitvi.

No, sigurno bo še katera imela kaj za dodat, ki mi je ušlo iz glave.

Vsekakor če same ne boste gledale nase ne bo nihče drug!!!! Zavedajte se, da vse kar pojeste dobi otročiček user posted image in vse kar delate  tudi občuti. Zato čimveč lepega, poslušat kakšno prijetno melodijo (jaz ful poslušam Il Divo, ki me sprošča) ...pa kakšen dober sladkiš, da se malo poskrkljate...
Bodite umirjene, sproščene, kajti takšen bo tudi otročiček user posted image , ko se bo rodil...
Vse kar boste vložile v user posted image  se bo obrestovalo...Jaz sem imela v obeh user posted image  ful stresa in sta punčki ful jokali....
Zato lep umirjen in z ljubeznijo do user posted image  prijeten dan.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična zgodba: Prazen trebuh in zlomljen...
Od nekdaj sem sanjala, da bom mama štirim otrokom. In tudi sem. Samo na drugačen način, kot sem si kadarkoli predstavlja...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?