|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
28.4.2007 10:01:33   
sabri
dobro jutro mamice aprilčice in bebice, mi smo malo bolje, mastitisa sem se rešila, upam da za zmerej, vročine nimam, sem pa zaradi vsega tega malo izgubila mleko, tako da ji  dvakrat na dan do zdaj dodajam aptimil cca 30 ml. no danes sem pa pumpala mleko namesto da bi jo dojila, da vidim koliko je dejansko mleka, in ga je bilo iz obeh 60 ml, kar je malo več kot včeraj. Zgleda da se bo normaliziralo in bom dobila nazaj mleko. Ali je to normalno ali je to dosti premalo iz obeh prsi? Zanima me koliko naj bi otrok pri 20 dneg cca pojedel na en obrok? Pa na koliko časa? Jaz jo zbujam vsaj na tri ure vendar spi kot top. Pa še to mi pomagajte, glede hrane ali moram kaj posebnega še čuvati razen, da ne jem stročnic? A je res, če pijem mleko, da jo krčki?

Malo vprašanj sem vam dala, ki bi mi zelo pomagalo, če mi malo pomagate. Drugače pa mislim, da smo iz ta hudga ven, vsaj kar se tiče dojenja, ker sem se vsaj sede navadila, kar mi je dosti lažje. Pa tudi zunaj smo bili zdaj sva dni kar dosti, ker nimam vročine in si lahk vsaj to privoščimo. Tako da se lepši del materinskva že začenja.

Lep pozdrav vsem skupaj.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
28.4.2007 18:43:22   
hariba
Naša Zoja je 2 noči zapored bila pridna, zdaj spet spi.m Se zato počutim fajn in spočito. Mularija se pa vzunaj podi, tako, da imam mir za pc.
Sabri me vesli, da te je mastitis zapustil. Ja priporočljivo je da do 2 mesecev ne ješ svžega sadja. Sicer ti pa težko rečem karkoli glede krčev, glede mleka pa še posebej,  ker je toliko si nasprotujočih mnenj glede tega. Pri prvih dveh porodih so namreč ful forsirali v celski porodnišnici pitje mleka pri doječih materah. So ga kar malo vsliljivo sestre ponujale meed obroki. Ena zdravnica je rekla naj spijemo 2 litra na dan, ko pridemo domov. Jaz sem zdaj kar malo zmedena , ker kar naenkrat je pa vse drugače. Ker iskreno povedano mleka nikoli nisem marala najbolj, pijem kar tekoči jogurt občasno, je tudi lažje prebavljiv, mleko pa zelo redko. Najbolje, da probašspit mleko, pa nobene druge hrane zraven, ki bi lahko povzročala krče in potem dojiš, pa boš videla, če ji škodi ali ne. Pa to je relativno itak, ker zagotovo pri vseh user posted image  ne povzročajo ista živila krčev.
No zdaj pa je enih par lačnih prišlo domov, grem delat večerjo.

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
28.4.2007 18:46:26   
hariba
Aja od 60 -100 ml je za 1 obrok dovolj za takega user posted image , tako, da če po obroku ne joče zagotovo ni lačna. K 60 lahko še vsaj 20 ml prišteješ, ki jih otrok izsesa, ti pa težje.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
29.4.2007 0:01:30   
bojana1
Lep pozdrav mamice!
Mi smo imeli bolj nemirno nočuser posted image -spet krčki.Prej je bilo sam ob večerih,danes pa že od 4.oo naprej.Sej ne vem kaj pomaga,pa tud ne vem kaj je vzrok.Želim si,da bo čim prej mimo.Sej vem,pol pa bo kej druga.
Kolk pa mora user posted image spiti mleka na dan,pa je po moje čist odvisno.Naju so v bolnici(Luka je bil star 14 dni) tracali, da je popil 110 ml na danuser posted image .Jedel pa je na tri ure.Pol sma pa se doma vagala,pa cela panična dodajala aptimil,nakar je prišla babica in naredila reduser posted image .Nič dodajanja,ter nič vaganjauser posted image pa je bilo uspešno.Se lepo redima.
So pa že velike spremembe.Že lepo gleda okoli,veliko bedi,veliko telovadi-je treba zelo paziti.
No tolko da sem se vam javila.
Prijetno noč

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
29.4.2007 15:07:54   
hariba
To noč je Zoja tudi prespala od polnoči do 5.30.Čez dan pa kar precej bedi. Ji je dal tamali nad posteljico velik vjolčni balon in je pol ure z razširjenimi očmi9 nepremično strmela vanj. No, ko smo bili pa na kosilo vzunaj, ker se nava ni dalo kuhat je pa bila pridna, je ves čas spala.  Joj kako je tastrejšim dolg čas, se kar nekaj se pričkajo in prerivajo med sabo. Zvečer jih bomo verjetno v cirkus peljali, če ne vemo kam, a baje ni nič kaj prida in posebnega. Komaj čakam, da minejo te počitnice in bodo spet v šoli.user posted image
Imejte se lepo s svojimi sončki!

(odgovor članu bojana1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
29.4.2007 18:41:39   
Jagoda3
Živio vse aprilčice in aprilčki user posted image !

07.04.2007 sem rodila fantka Tim-a. Tim je podnevi in ponoči kar priden. Najbolj pa uživa, ko se pelje v vozičku in gremo na dolg sprehod.

Vidim, da vse mamice veselo uživate na sončku - tud jaz grem še malo ven na balkon, da me sončni žarki še malo pogrejejo.



_____________________________

7.aprila 2007 se nam je pridružil nov sonček

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
30.4.2007 12:16:41   
zalbi
Aprilske mamice:

23. 3. 2007
(PDP 1. 4.) - bojana1 - Luka Simon (3230g, 49cm)
27. 3. 2007 (PDP 5. 4.) - Hariba - Zoja (3227g, 54cm)
29. 3. 2007 (
PDP 1. 4.) - lonib - Zala (3970g, 54cm)
2. 4. 2007
(PDP 19. 4.)- katja pv - Ana (2950g, 51cm)
3. 4. 2007 (PDP 5. 4.) - tikka - Zala (3140g, 51cm)
5. 4. 2007 (
PDP 17. 4.) - Gaja* - Gaja (2570g, 47cm)
7. 4. 2007 (PDP 25. 4.) - Jagoda3 - Tim
8. 4. 2007 (PDP 11. 4.) - cicmar - Jakob (3600g, 52cm)
11. 4. 2007 (PDP 15. 4.) - a&m - Žiga (3450g, 51cm)
11. 4. 2007 (PDP 20. 4.) - sabri - Taja (2810g, 49 cm)
13. 4. 2007 (PDP 26. 4.) - mojčca - Matic (3340g, 50cm)

14. 4. 2007 (PDP 16. 4.) - wallery - Maj (3470g, 52 cm)
14. 4. 2007 (PDP 7. 4.) - katikasu - Žiga (4390g, 56cm)
15. 4. 2007 (PDP 19. 4.) - lilka - Tinka (3420g, 49,5cm)
16. 4. 2007 (PDP 11. 4.)  - laaara - Iris (3370g, 51cm)
22. 4. 2007 (PDP 27. 4.) - Nina F - Lučka (3600g, 51cm)
26. 4. 2007 (PDP 23. 4.) - zalbi - Sara (3510g, 51cm)

Tako, pa še tukaj objavljam popravljen seznam, upam, da sem vse dopisala, če ne pa mi sporočite, če sem katero izpustila. Ja jaz se pčutim zelo dobro, malo neprespana noč je za nami, ampak se bomo že navadili. Sicer pa pri nama ni nič posebnega, včeraj so me zelo tiščale prsi, no danes je že bolje. Mala je pravi sesalec in bi skoz jedla. Sicer je še kar pridna, zvečer je edino zelo nemirna. Bom danes že poskusila s čajčkom, mi je patronažna rekla, da naj ji kar dajem, da ne bo krčkov.

Pzdravcek - Zalbi



_____________________________

26. 4. 2007 - postala mami našmu sončku Sari in 16. 12. 2009 smo dočakali drugega sončka Žaneta.

(odgovor članu Jagoda3)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
30.4.2007 14:42:15   
* Tofsi *
Pozdravljene mamice!

Najprej vsem iskrene čestitke in veliko crkjanja s svojimi user posted image .
Upam, da se vam lahko pridružim pri debatah - aprilčkih, kajti tudi midva spadava v to skupino.
Že med nosečnostjo sem vas prebirala na forumu, ampak se v debate nisem vključevala.
Bi pa samo napisala nekaj na temo o svežem sadju in zelenjavi pri dojenju.
Pri punci, sem že v porodnišnici dobila za zajtrk svež paradižnik za zajtrk in banano za malico. Doma sem počasi uživala kak sadež in zelenjavo pa punce ni nič zvijalo. Jedla sem tudi ogromno čokolade, ker sem le s tem dobila energijo, pa ni bila nič zaprta.
Sedaj pri fantku pa se moram pri prehrani precej paziti. Pojedla sem samo mini košček čokolade, pa je bil naslednji dan, ves dan zaprt. Ni mogel kakat, jokal je čez cel dan, dokler se zvečer ni podelal.
Prakticirala sem tudi z banano. Za prvič sem jo pojedla četrt, ker sem videla da ga ne zvija, sem naslednji dan pojedla polovičko in nato celo. Sedaj pa obvezno po banani pojem tudi jabolko, da nisva zaprta. No, ostalih zadev pa še nisem sprobavala, imam pa v planu poskusiti še solato.
Zanekrat to in lp


_____________________________

Živi in pusti živeti!

(odgovor članu zalbi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
1.5.2007 9:26:38   
smotka lonib
Hojla!

Se spet po dolgem času javljam. Zadnje dni skoz perem pa likam, če pa to ne pa sem popoldne non stop zunaj z Zalo, zato tud nisem vsak dan na računalniku.
Kar se krčov tiče jih ima naša Zala zvečer okoli 19 ure približno 15 minut pa je konec. Jest jem sadje (jabolka tako kot smo jih dobivali v porodnišnici), solato (kisano s kisom ampak malo), pijem mleko (tako kot v porodnišnici) pa zarai tega nima več krčev kot če teh stvari ne bi jedla. Mislim, da je odvisno od user posted image . Pri mojem sinu nismo spali ponoči 3 mesece, ker ga je zvijalo po 3 ure skupaj, pa če sem še kako pazila pri prehrani.

Mastitis. Pri sinu sem imela mastitis tiste prve tri mesece, ko je imel krče. Grozauser posted image , vročina 40C. Upam, da tega zdej pri Zali ne bom doživela, ker je res grozno.

Drugače pa je naša Zala še našla ritem za spanje ponoči. Zaspi okoli 21 ure in se zbudi okoli 01.00 ure, potem se spet zbudi okoli 04.00 ure in potem okoli 8.00 ure.

Zdej grem pa likat, potem pa spet malo ven na sonček.

Lepo praznujte praznik dela!

(odgovor članu * Tofsi *)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 6:56:46   
hariba
Da se še jaz malo javim. Z Zojo sva imeli v ponedeljek prvo posvetovalnico. Je vse o.k., zredila se je od rojstva točnom za 1 kg, zrasla pa za 4 cm, takoda je velika že 58 cm. Zdaj že tudi ona par noči zapored je ob polnoči, pa potem spet okrog 5h. Tamalemu so tudi v pon gips sneli, zato smo šli se malo v Savinjski gaj potepat, danes gremo pa po kosilu k mojim staršem na obisk.
Lepo se imejte!

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 10:00:39   
Kaštrun
No, da me ne pozabite, se javim še jaz. Sicer stoječa izza računalnika, ker moja rit še vedno ni cela... user posted image  skratka...

Lučka pridno spi. user posted image  Ko smo prišli iz porodnišnice (en dan kasneje, ker je precej izgubila na teži), je potem tri noči zapored spala nekje od polnoči, pa do pol 8ih, 9ih zjutraj. Potem je pa v ponedeljek patronažna rekla, da je malo rumena in da naj jo podnevi kar zbujava, da ne bo obrokov izpuščala, ker če bi premalo jedla, je lahko to vzrok zlatenice (zaspanost). Tako da jo zdaj podnevi zbujava na 2-3 ure (sicer s težavo), ponoči pa kar spimo, nekje od 3 - 8ih imamo mir, prej se pa futramo. Dojim o.k. in za enkrat nobenih težav. Priporočam pa glede bolečih bradavic nastavek od Aveta. user posted image Meni je zakon. Nič bolečih bradavic, prime lepo in tudi vleče lepo.

Drugače sem pa v ponedeljek dobila vročino - 38,5 - vendar ker je bila čišča v redu, dojke v redu, šivi pa se tudi celijo, so v P rekli, da je to od preutrujenosti, tako da zdaj res samo ležim. user posted image  Danes vročine sicer ni več, ampak mi pa kar dol teče!

Drugače pa komaj čakam, da šivi popustijo. Zdaj sem celo lahko že v napol sedečem položaju na postelji! Halo! Ne vem pa kako je to zašila, ker ko pošlatam tam dol, imam na desni strani kar bulico user posted image  Sranje.

Punce tole na kratko od mene. Čuvajte svoje otročke in če vam po pravici povem....

Nikoli si nisem mislila, da je postati mama tako lepo. user posted image  Da ne govorim koliko strahov se zdaj pojavlja v meni. Kaj bo ko bo padla... ko bo žalostna... kaj če... Ja, za otroka pa res z lahkoto umreš!

Ena kolegica je napisala:

Ko sem majhen
me brani,
ko bom velik
mi stoj ob strani.
 
 
 
p.s.
zalbi a ti pa praviš da porod ni bil težak user posted image  Sem ti folž! user posted image  Pa samo dva šiva! Ah, saj bo v drugo lažje a ne!? user posted image  Hariba?


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 10:41:26   
bojana1
Lep pozdrav mamice!
Vsem novim mamicam iskrene čestitkeuser posted image user posted image user posted image !
NinaF upam, da se ti hitro zaceli ,pa da bulica izgine.Kar se pa zlatence tiče,pa kar veliko jest in ven na svetlobo.Midva se še kar borimauser posted image z njo,je zelo trdovratna.Imava drug torek posvetovalnico in je ne smeva več imeti,ker sva že stara 6 tednov.Jaz upam,da bo vse O.K.
Danes sma lepo spalauser posted image  od 22.00 pa do 5.00user posted image .Ko bedi se vedno nekam zagleda,pa tudi jamra žeuser posted image ,joj kk je fajn.Se mu z dragemu smejima.Tudi smeji se že, sam po moje ne ve zakaj.Krčke en dan imamo ,drugi dan pa ne.Ko se bliža večer,me je vedno malo strah,da bo jokal.Pa sej jok ni problem,ni mi vseeno ko ga boliuser posted image .Drugače je pa na ritki dobil takšne mehurčke(ne znam opisati),ne vem od kod,saj se redno previjama in mažema z hladilno kremo.A katera ve s čim ga lahko namažem?
No zgleda da bo lep dan,mamice in user posted image  hitro na sončka!

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 13:02:45   
* Tofsi *
bojana 1, priporočam ti, da kupiš kremo Nivea- Intensive Creme user posted image
Je super krema, za mehurčke, vneto ritko, srbečico kjerkoli po telesu. Včasih jo uporabljam še sama če imam kakšne probleme s tem.
Je pa v škatlici, bel pokrovček pa gor je napis. Da se jo pa povsod kupiti, v katerikoli trgovini, v lekarni je pa nekoliko dražja kot vse stvari.

Lp


_____________________________

Živi in pusti živeti!

(odgovor članu bojana1)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 13:52:01   
Anonimen
Bojana1, če ima samo rdečo ritko, potem ti priporočam Praško pasto in Riboderm, če pa ima prav majhne razjedice, v živo vneto ritko so to pa bakterije. Mi smo najprej probali Canesten in Daktarin, pa ni bilo učinka, pomagal je šele Garamycin (to je antibiotična krema). Pa umivamo ga v vodi v katero smo dali za noževo konico kalijevega permanganata (http://www.lekarna-lj.si/070_storitve_izdelki/izdelki_farmacevtsko/0150/0021), ker uniči baketrije ki so lahko v vodi in razkuži ritko.

Lp

(odgovor članu * Tofsi *)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
2.5.2007 15:54:33   
zalbi
Hej hej!

Ja tut mi se privajamo. Mal je problemček, ker ima Sara krčke. No moram rečt da včeri je bilo že blje, prejšna dva večera pa katastrofa. Zdej pijem janežev in kuminov čaj, pa mogoče da bo res kej pomagal. Sicer čez dan pa ej ful pridna, lepo spi. Ponoči pa na dbre tri ure se hraniva.

NinaF - upam, da bo pri tebi kmalu dobro. ja jst sem imela res srečo, da ni blo prehudo.

Sicer pa smo šli včeraj ž vn, je rekla patronažna da ni problema, tako datudi danes smo izkoristili lepo vrem za sprehod. Mogoč pa tudi t pomaga, da potm je n zvija tolk.

Lep praznični dan še naprej...


_____________________________

26. 4. 2007 - postala mami našmu sončku Sari in 16. 12. 2009 smo dočakali drugega sončka Žaneta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 0:41:13   
katja pv
Pozdravljene mamice!
Končno mi je uspelo priti do računalnika in vas malo prebrati.

Mi smo zdravi in brez večjih težav. Ano včasih malo zvije predvsem proti večeru. Ponoči spimo bolj tako, saj spi os 21:30 do 1h, nato pa imamo včasih seanse na 1 uro (kar je dobro) ali pa stražimo 3h skupaj in nočemo zaspati (kar je grozno). Zjutraj pa sin vsane med 6-7h in na srečo poskrbijo zanj moji starši. Bo pa tega servisiranja konec v nedeljo, ko se po 4,5 mesecih odsotnosti vračam na Ptuj in bom večinoma sama za vse. Upam, da bo takrat Ana kaj bolje spala, drugače sem jaz kar koma.
Na sprehode sva začeli hoditi že po 10-ih dneh, ko me rana od carskega reza ni več bolela in sem lahko normalno hodila. Zunaj sva kar 2x na dan in mala prav uživa na zraku, kjer izredno dobro spi (bolje kot ponoči!).

Cicmar, ker ti nobena ni odgovorila glede puščanja plenic ti dajem odgovor jaz- upam da ne prepozno: meni se je pri sinu to dogajalo, če je preveč lulal in smo morali preiti na večje glede na kg. Ker je spadal v dve skupini plenic sem imela manjše, ki so ponoči spustile in smo prešli na naslednjo številko. To se mi je pojavljalo obdobno na vsake toliko mesecev. Lahko pa je razlog tudi v temu, da premalo napneš trakce. Upam, da ste do danes težavo že odpravili, je pa dobro vedet tudi za naprej.

Zaenkrat je to vse. Lepo se imejte še naprej, kljub napovedim za slabše vreme.

Katja

(odgovor članu zalbi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 11:07:57   
cicmar
Pozdravljene!

Končno sem se tudi jaz spravila malo za računalnik. Praznike smo preživeli pri mojih starših in je bilo super, saj nas je mami razvajala...Z Jakobom sva dvakrat na dan hodila ven in uživala na sončku...
Še vedno ima prehlajene očke. Pa je včasih že boljš, pa se spet poslabša. In enkrat je en oček že v redu, pa se spet preseli vnetje nazaj user posted image . Spiram mu jih s fiziološko, ne vem kaj naj še naredim. Z mlekom nisem poskusila, ker mi je patronažna to odsvetovala.

katja pv hvala za nasvet glede previjanja. Bo verjetno res držalo, da premalo napnem trakce. Glede na to, da sem prvič mamica mi previjanje na začetku ni šlo prav dobro od rok, sedaj je to že rutina.
Mi je pa smešno, da se Jakob skoraj vsakič, ko ga previjam polula ali pokaka. Zgleda, da mu paše lulat in kakat, ko ima ritko in lulčka na zraku user posted image .

Začela se mu je tudi čistit koža po obrazu, tako da ima polno enih pikic in lišajev. To je še bolj izrazito, kadar se joka-takrat vse udari ven user posted image . Ga pa kopam in mažem samo z mandljevim oljem, za ritko pa hladilno mazilo. Nič drugega, nobenega mila ali šampona.

Na začetku sem se kar malo prehitro pohvalila, kako priden je Jakob. Res je ogromno spal, skoraj nič jokal...
Po ta novem pa se ponoči zbuja na dve urici user posted image . ..

Jakob se je zbudu, bom kasneje nadaljevala.

_____________________________

Najin piškotek Jakob se je rodil 8.4.2007

(odgovor članu katja pv)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 11:37:39   
Mimi*
Zalbi,na seznam lahko dodaš še mene....
21.4.2007(PDP 25.4.)-Mimi*-David(3290g,50cm)

Hvala,M.

(odgovor članu zalbi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 15:32:49   
smotka lonib
Hojla!

Mi smo danes peljali Zalo k zdravniku, ker se je od mene in moža nalezla prehladauser posted image . Se mi ful smili. ker je ponoči skozi nosek težko dihala, sva jo peljala k zdravniku. Zdravnica je rekla, da ni na pljučih nič slišala in da naj za nosek uporabljam fiziološko raztopino. Ko sem ji pokazala še rdečko ritko (prej sem jo umivala s kamiličnim čajem, uporabljala bepanthen kremo in potem še cinkovo pasto), mi je svetovala naj kupim praško pasto in še daktarin kremo, ker ima v ustih soor (čisto malo). Upam, da ji bo to kaj pomagalo.

Spali pa dons ponoči od 2h naprej nismo veliko, ker je pri meni spala in sem non stop poslušala, če diha. me je ful strah zaradi tega prehladauser posted image . Upam, da bo bolje.

Posvetovalnico ima Zala v četrtek, čeprav jo je danes že zvagala in zmerila. Zrastla je za 1 cm, zredila se je pa za 950g. Lička ima tok okrogla, da ji včasih rečem, da je kot hrčekuser posted image user posted image .


Lepo se imejte!

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 15:41:05   
a&m
Pozdravljene!

Lepo da nadaljujete mnenja in izkušnje še tu.
Naš Žiga je priden, malo so ga začeli dajati krči, imam neke kapljice, pa vendar študiram, da bi probala še tiste iz koroških lekarn.Dajem mu tudi malo komarčkovega čajčka, da ga ne matrajo tako tile vetrovi.

Skoraj vsak dan smo zunaj, smo se tudi že kar potepali.Moram reči da vožnjo in vse  ostalo lepo prenaša.

Se polno dojiva , ponoči na 3-4 ure.

Lepo se imejte!user posted image



_____________________________

Razmišljajte o sebi kot o zmagovalcu in storite tisto, česar se bojite.

Jeff Keller



(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 17:02:05   
bojana1
Na hitro se vam javim.Najprej se vam zahvaljujem za nasvet.
Daktarin krema je super,midva sma usta pozdravila v dveh dneh.Praško pasto pa sem kupila danes,upam da bo hitro boljše.Imama pa ritko veliko na zraku,zavito v brisačo,me je v pol ure trikrat polulaluser posted image .
Lonib-verjamem da ste imeli slab spanec,saj vedno ko Luka težko zadiha,skočim ko nora al je to po dnevi al pa ponoči.
a&m-kapljice iz koroških lekarn so za naju z Lukom najboljše.Vsak večer ga matrajo krči,pa dama kakšno kapljico na dudo pa ga trenutno pomiri.Ćeprav je babica odsvetovala,da jih dajema na dudo,saj je potem brez kapljic ne bi hotel.V glavnem nama tako najbolj paše.Pa seveda,da ga nosim,pa malo čajeka.
Tako zdaj pa še cote prat, pa mal pospravit.
Pa še to;kako ste kaj ve mamica,vaše počutje,vaše fizično stanje?
Jaz imam včasih full čudne sanje,tudi pučutje imam včasih slabo.Se bojim,da ne bom zmogla.Pol pa pogledam naš zakladekuser posted image in je kar boljše.Drugače pa me full boli križ pa rokeuser posted image .Aja pa moja frizura je katastrofauser posted image ,nimam časa,haha.Evo zdej pa sem pojamrala.
Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu a&m)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 17:53:04   
a&m
Zdravo!

bojana1: bom poklicala v lekarno, upam da mi jih bodo poslali, ker pri nas v Lj jih nimajo.

Res upam, da bodo pomagale.Saj ni tako hudo, ampak vseeno bi jih rada imela.

lpuser posted image

_____________________________

Razmišljajte o sebi kot o zmagovalcu in storite tisto, česar se bojite.

Jeff Keller



(odgovor članu bojana1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
3.5.2007 21:20:40   
hariba
NinaF ja je vsak porod je lažji sploh, če med dvema ne preteče veliko časa. Pri meni je bilo tako, pri prvih dveh sem bila šivana, pri drugih dveh pa hvala bogu ne več. Je pa žal vsaka nosečnost malo bolj naporna, no pa nočem te prestraši, že itak v Slo rodnost preveč padauser posted image . Zdaj je vžno, da je z našimi sončki vse o.k.
Zoja je zdrava in kar pridna, prej so jo malo krči mučili, sedaj pa sladko spi. Jaz sem pa čisto sesute in psihično down, je tastarejši staknil meningitis in je v bolnici na infuziji shudim glavobolom in visoko vročinouser posted image . Katastrofa no jaz res ne vem kaj bo še vse nas doletelouser posted image  No bo že bolje, zdaj si grem mleko iztisnit in ga spravit v hladilnik, da bo lahko jutri ati Zojo nahranil, ko bom jaz pri revčku na obisku.
Se pa tudi Zoji koža čisti in ima po čelu polno drobnih mozoljčkov, kot da bi bila že v pubertetiuser posted image .
Lonib upam, da Zala čimprej ozdravi.

Držite se mamice in uživajte s svojimi sončki! Pa čim več spanja ponoči želim! jaz grem zdaj dat prat, potem bom pa probala zaspat.

(odgovor članu a&m)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
4.5.2007 10:45:39   
Kaštrun
OPA punce! Sedim, sediiiim!!!! Sicer le na levi ritnici, vendar bolje to kot nič! user posted image  user posted image

Ravno kopali smo se - drugič - tokrat z milom. Se je drla kot "jeshar", ko jo je patronažna oblačila. Zdaj pa spi pod oknom z dudo v ustih pa neki godrnja. Po moje ji ni jasno zakaj iz dude nič ne priteče. user posted image

hariba je moj mož rekel, da bi imel čim prej drugega. Pa zdej ko mene veliiiko manj vse boli (rezen kolkov na katerih ne morem biti na eni strani več kot 15 min) se tudi jaz strinjam. Prve tri dni pa nisem bla glih prepričana! user posted image  


PUNCE, ko zdaj nazaj pogledam na moj porod, mi gre še vedno na jok. Se nisem zavedala, da gre ženska lahko tako "čez samo sebe"! Sicer 6 urni porod pri prvorodki je kar hiter, vendar sem se jaz z iztisom matrala več kot 2 uri (enkrat bom napisala porodno zgodbo). Ampak je res kar govorijo. V sekundi pozabiš na vse.

Povedati vam hočem samo to:
Vse po vrsti ste CARICE user posted image  in vsem mamam kapo dol user posted image !
Za vse kar delajo in so naredile za nas naše mame in za vse,
za kar se mi trudimo za naše otroke...
moram reči samo to -
ŽENSKE DOBRE SMO!
user posted image
 
 
Midve nimava še nobenih problemov kar se tiče krčov in rdeče ritke, samo poliva veliko. Patronažna je rekla, da naj jo hranim pred in po previjanju, vendar imam občutek, da se potem naje "do mrtvega" in potem samo poliva. Tako da jo zdaj hranim samo pred previjanjem in potem če res fejst joka. Drugače pa ne. Ritka je še v redu, le rokavice ji moram dajati gor, ker se čisto cela popraska. Danes smo se tehtali. 3570g, tako da se še vedno borimo da pridemo na porodno težo (3600g). Podnevi jo zbujam na 3 ure, da jeva, ponoči smo pa danes spali od 11-3 in od 4-8ih. user posted image  Lučka!
 
Aja, a slučajno katerih stvari ne jeste? Jaz se izogibam: čokoladi (ker me je že tako strah iti na WC user posted image ), jagodam, lešnikom, orehom in medu ter jajcem. Sicer pa jem vse, tudi sveže sadje. Sem tudi v porodnišnici dobila vse za jest, tretji dan tudi pomarančo, pa dva kivija, vsak dan pa jabolko.
 
Toliko na hitro. Sem se kar razpisala. Sem tako vesela, da lahko sedim user posted image  Zdaj pa moram pod tuš in nekaj pojest, predno se naša frača zbudi.
 
Čav!
 
 


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Aprilčki in aprilčice 2007
4.5.2007 10:49:53   
Kaštrun

Pa še ena slikica naše frače...

No, sem vidla da ne prime... pa drugič...

< Sporočilo je popravil NinaF -- 4.5.2007 10:50:47 >


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?