|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: smrt v zibki
23.4.2007 18:40:14   
Strawberrie Cherrie
Babe, ne se kregat!

(odgovor članu mmž)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 7:37:37   
maya2
do katere starosti pa lahko do tega pride?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 8:41:50   
mmž
v "največji nevarnosti" so med 2 in 4 mesecem, drugače pa do 1 leta.
Sem pa brala, da proporočajo, da ima otrok v sobi, v kateri spi URO, katera tika-taka! To pa zato, ker podzavestno posluša tik-takanje in si s tem daje ritem dihanju. Že iz maternice je navajen poslušanju bitju srca, zato ga tudi poslušanje ure baje pomirja. Jaz tega nisem poizkusla, ni pa po mojem tako slaba ideja...........user posted image  

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 8:52:49   
Nogavica
Hm, do 1 leta user posted image . Jaz sem pa upala, da smo že izven nevarnosti user posted image .

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu mmž)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 9:05:20   
rija
no, bom še jaz dodala svojo izkušnjo.

V Avstriji posvečajo smrti v zibki zelo velik pomen. Vsak otrok je v porodnišnici opremeljen s senzorjem dihanja in moram rečt, da mi je prve ure po porodu bila prihranjena marsikatera skrb...če diha ali ne....

Prav tako te izprašajo o vseh simptomih, ki bi lahko namigovali na povečano nevarnost smrti v zibki. Prav tako opozarjajo na vse možne dejavnike, ki bi smrt v zibki lahko kakorkoli povzročili - PREDVSEM NA PREVEČ OBLEČE OTROKE IN PRETOPLE PROSTORE, kar se zelo pogosto prakticira pri nas, tudi v porodnišnici.

Ne razumem, kako je lahko v našem zdravstvu ta pojav tako zelo nepomemben user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 10:07:57   
Anonimen
Fora pri smrti v zibelki je ta,da zdrav dojenček v bistvu zaradi ugodja (npr.pretoplo) pregloboko zaspi.Mašo je 3-krat zbudil alarm.Ona je potem naprej spančkala.Vsaj da nekaj zaropota ali pa otroka malo porukaš,da začne spet dihat.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 12:16:26   
Naja30
Imam kar cmok v grlu, ko tole berem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 13:34:44   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Imam kar cmok v grlu, ko tole berem.user posted image


jaz tudi

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: smrt v zibki
24.4.2007 13:35:44   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Fora pri smrti v zibelki je ta,da zdrav dojenček v bistvu zaradi ugodja (npr.pretoplo) pregloboko zaspi.Mašo je 3-krat zbudil alarm.Ona je potem naprej spančkala.Vsaj da nekaj zaropota ali pa otroka malo porukaš,da začne spet dihat.


To sem tudi jaz slišala. Od znanke sin je umrl star 3 mesece. Popoldan so ga dali spat in ko so ga šli gledat je bil že mrtev. Takrat so ji zdravniki rekli, da tako mali otroci tako močno zaspijo, da enostavno pozabijo dihat. Takrat je treba otroka samo dvignit in ga toliko strest, da se zbudi in začne normalno dihat naprej. Če pa se uporablja Angelcare pa se v veliko primerih zbudijo otroci že zaradi alarma. Tako so rekli njej. Je pa še kar nekaj drugih dejavnikov, ki lahko privedejo do tega: spanje na trebuhu, pretopla spalnica, preveč oblečen otrok...

Angelcare in njemu podobne naprave (mi imamo Nanny) res priporočam vsakomur, ker se lahko to naredi vsakemu tudi če je dojenček popolnoma zdrav. Mi smo z njim zelo zadovoljni, saj lahko v miru zaspim. Se je pa tudi pri nas že 3-krat oglasil, samo na srečo ni bilo nič hujšega.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: smrt v zibki
24.4.2010 13:25:41   
alejna
Pozdravljene!!!

Za vse tiste mamice,ki se niso vedele...seveda obstaja testiranje za SIDS...Pri nas v tujini (Austrija),v stirih tednih po porodu moraju vse mamice obvezno izpolniti vprasalnik kod npr."Ali opazite pri svojem dojencku da se pretirano poti tudi ce je temperatura v sobi normalna"?,"Ali opazite kdaj da dojencek med spanjem tezko diha,oz. da dela prevelike pavze pri dihanju?","ali opazete kdaj da so pri dojencku ustnice modre barve,ali pa celo cel obraz?" in podobno...na najmanj 30 vprasanj je treba odgovoriti,in to poslati nazaj v porodnisnico,od tam potem dobite informacije ali obstaja rizik da bi vas dojencek lahko bil nagnjen k "SIDS-U"...

(odgovor članu mmž)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?