|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:18:53   
sky
Ja, pri tej stopnji zrelosti niti ne ločiš med prošnjo oz. predlogom ter ukazom.

_____________________________

BK.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:20:18   
tanikaa
Anonimna, tebi pa samo to. Izbira je sinova. Če mu bo ta način življenja ustrezal, pusti. Ne vtikuj se v njegovo življenje. Naj živi in uživa s to punco. Če mu bo fajn, bo z njo. Če pa ne, pa jo bo itak pustil. Nikakor pa se ne spuščaj v debate z njim, kaj je zanj dobro in kaj ni. Ker on nanjo gleda z rožnatimi očmi in če je bila tvoja vzgoja pravilna, bo na strani punce. Kar itak vse ženske pričakujemo od ne maminih sinkov. Pusti ju pri miru. Čas bo itak prinesel svoje. Ker z neskončnimi debatami, prav, ne prav, boš dosegla nasprotni učinek od želenega. In izpadla kot grozna tašča, ki je naredila vse, samo da bi maminega sinka priklenila nase in ga odtrgala od "idealne" punce.

< Sporočilo je popravil tanikaa -- 2.5.2007 22:21:06 >


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:21:30   
Strawberrie Cherrie
Tanikaa, user posted image , ste zglancali parket? user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:22:22   
tanikaa
Ne.user posted image  Še čistila nisem nabavla.user posted image  

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:23:18   
rija
ti ga bom jaz na piknik prinesla user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:24:40   
tanikaa
Pa piknik sploh bo? Glede na vreme mislim?

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:25:54   
Strawberrie Cherrie
Jap mene tut zanima, če se je smiselno nazaj vozit.
Smo pa mogli prit domov, imamo jutri posvetovalnico.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:30:40   
rija
eh, saj je pa za danes tudi bil dež napovedan...pa je bilo popoldan brez oblačka user posted image

pa mojo mamo je nehalo v roki cukat user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:32:52   
tanikaa
Joj, torej sem ji dolžna liter kafejauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:34:53   
rija
čakaj...do sobote...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:48:56   
muki1
Mislim...kakšne mate.

Meni ne bo nihče ukazoval user posted image ...predvidevam, da ne hodiš v službo, ali pa si sam svoj šef user posted image .
Taščine hiše se pritaknit ni isto kot skuhati kavo.
Ej, mah smešno, no...
meni je ta punca malo prizadeta, kot je že Lara povedala user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: VD snaha
2.5.2007 22:50:44   
tanikaa
Muki, ti si caricauser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: VD snaha
2.5.2007 23:00:00   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Če mam jaz taščo, ki ma vikend kjer koli ga že ma, in mi je ta vikend na razpolago 12 mesecev na leto in to zastonj, bom to spoštovala in cenila.


Punca je bila tja povabljena; vsaj tako piše avtorica.

Nikjer ni zaslediti, da bi se tja povabila sama ali celo prosila, da ima vikend na razpolago.


Daj, ne delaj se neumno. In če je vd tašča ne bi povabila oz. je ne bi povabil sin, potem pa bi zopet obsojala, zakaj je ni vzela zraven, ali kaj? Če jaz grem na vikendico svoje tašče, mi je čist logično in samoumenovno, da me tam ne čaka hotel s 5 zvezdicami in s strežbo 24-ur na dan.
Naslednjič jo bo še prosila, da ji rit zbriše.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: VD snaha
2.5.2007 23:03:59   
muki1
Ja carica, ker bom imela dva zeta user posted image . Oh, mož že komaj čaka, da bo brnela kosilnica, bosta garala kot črna živina, mi pa na terasi pili pivo user posted image .
Saj ne rečem...bosta dobila vodo, ko bosta že čisto utrujena.... šalo na stran, še vedno se strinjam s taščo.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: VD snaha
3.5.2007 7:11:50   
srki
Anonimna se mi ne zdi čisto nič gospodovalna in kot je že sama rekla, je ni silila v "tlako". Če že ni nič storila oz. tiste hrane priprvila, kdo ve zakaj, bi vsaj lahko kaj muksnila pa rekla, joj, veste kaj, bi rada videla, da skupaj pripraviva, ali kaj takega, ne pa da sedi in gleda nemo kot lipov bog. Pa vsaj zraven bi šla gledat, kako se kava skuha, ampak očitno ji ni v interesu. Kako bo furala s tvojim sinom, pa je njuna stvar.

Ne vem, očitno smo eni zares drugače vzgojeni. Jaz ne bi mogla sedet in se sprehajat, če nekdo nekaj dela. Pa ni važno, ali sem tam 1 mesec, ali pol leta ali pa 10 let.

Verjetno nobenega od malo dela oz. pomaganja še ni pobralo, ali pač?

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: VD snaha
3.5.2007 7:15:57   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: srki



Verjetno nobenega od malo dela oz. pomaganja še ni pobralo, ali pač?



Kako da ne? Prejšnji teden so trije od tega umrli, šest pa jih je v kritičnem stanjuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: VD snaha
3.5.2007 7:30:34   
srki
U madona, nisem vedela, hvala za opozorilouser posted image .

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: VD snaha
3.5.2007 7:46:30   
tanikaa
Ja, čist resno. Ogibaj se dela in pomoči tašči. To slednje je smrtno nevarnouser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: VD snaha
3.5.2007 8:53:52   
caillou
Draga VD tašča user posted image

Mogoče so bila pa samo prevelika pričakovanja  ? Nekako se mi ne zdi prav, da bodočo snaho dokončno oceniš na podlagi sendvičev in kofeta. Lahko da je punci zelo zelo nerodno in da ste si mogoče vzeli premalo časa zanjo. Lahko da je nedelavna, lahko da ne zna skuhati kave, lahko da krpe še ni držala v roki,....pa vseeno to še ne pomeni da je punca slaba.

Predvidevam da je punca edinka in da ji doma ni treba drugega, kot pa jesti, spati in če hodi v šolo, se učiti.
Mamica in očka vse naredita namesto nje, samo da je srečna.

Mogoče je pa končno prišel čas tudi zanjo in si ti mogoče njena odrešilna bilka ? Mogoče bi pa punca zelo rada kaj postorila, pa resnično ne zna, se pravi ne more. Veš kako bedasto se je lahko počutila ?

Ko boste naslednjič zopet skupaj, ji nameni kakšno besedo več in naj dobi občutek, da ni nič narobe, če ne zna kuhati, pospravljati,......, da se z malo dobre volje še vse lahko nauči.

VD tašča, govorim iz lastnih izkušenj. Hvalabogu za strpne zlate taščeuser posted image .


< Sporočilo je popravil caillou -- 3.5.2007 8:57:23 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: VD snaha
3.5.2007 9:34:03   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Ko boste naslednjič zopet skupaj, ji nameni kakšno besedo več in naj dobi občutek, da ni nič narobe, če ne zna kuhati, pospravljati,......, da se z malo dobre volje še vse lahko nauči.



Jaz mislim, da ji je hotela pomagati že s tem, da ji je hotela pokazati, kako se skukha kava. Če bi imela interes, bi odgovorila s kakšnim drugim stavkom, ne pa  z "ne grem, se mi ne da" ali kaj že (ne grem nazaj brskat), se mi ne dauser posted image .

Mogoče rabi več časa, da postane bolj "domača" in bo potem rajši kaj postorila. Kdo bi vedel.  

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: VD snaha
3.5.2007 9:42:13   
caillou
Jaz mislim, da ji je hotela pomagati že s tem, da ji je hotela pokazati, kako se skukha kava


Post sem povzela po uvodnem postu in kako skuhat kavo sploh ni bistvenega pomena. Bistvo je point mojega posta, ki ga bo anonimna upam da uspela razbrati.

In ja, nikoli ne berem ostalih postov, se vidi ne user posted image  ?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: VD snaha
3.5.2007 9:51:21   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

In ja, nikoli ne berem ostalih postov, se vidi ne user posted image  ?


S tem ni čisto nič narobe, tudi jaz včasih samo odgovorim, brez da berem ostale nasvete oz. odgovore. 

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: VD snaha
3.5.2007 12:17:47   
Anonimen
Zdej boste pa mene mal spluvale.

Meni po 6 mesecih ne bi na kraj pameti padlo, da bi tašči po kuhinji brskala. Meni to ni padlo na pamet niti po 11 letih.user posted image

Tudi si nikoli nisem vzela pri njej kozarec soka, no morda res po 11 letih eneparkrat. Nikoli nisem kuhala in nikoli nisem pospravljala.
Če je bila potreba sem kaj postorila ampak nikoli pomagala. Sem vprašala če je kaj za pomagat, postorit, pripravit, zmeri je rekla ne...pa sem nehala. Sem se pa zmeri usedla po kosilu za mizo al pa ko je likala al karkoli pač počela in sva klepetale pa klepetale pa klepatale. Se mi zdi da je njej to veliko več pomenilo kukr da bi pomivala posodo (pa ne da se nikoli nisem ponudila, pa je zmeri zavrnila ponudbo).

Sem pa vzela zdevo tako kot je bila - to je bilo njeno gospodinjstvo, stvari je zmogla sama in bila je v penziji od pamtiveka. Ko in če stvari ni zmogla, smo ji pomagali. Vsi brez izjeme. Njeni mulci in jest (ko je bila bolana oz. ko ni mogla roke uporabljat). Ampak kot jst niserm prenesla, da je kdo meni po gospodinjstvu praskal, tudi ona tega ni prenesla. In sem to spoštovala in se ne vsiljevala.
In ko sem imela svoje gospodinjstvo, mi je največ pomenilo, da so ona ni vtikala v moje.

Pa je bil volk sit in koza cela.

No popolnoma nasprotno je bilo z mojo mamo in bivšim možem.
On je bil domač v kuhinji in povsod drugod že po 14 dneh. In  si je kar sam šel iskat stvari, pa tud po kozicah je praskal in gledal in brskal, če se je kaj kuhalo na štedilniku. In sevda je moja mama dobila občutek in vtis, da ona lahko počne isto v moji kuhinji.
Pol sem pa mela probleme jo tega odvadit.user posted image

Mene bi tudi imeli lahk za razvajeno. Ampak sem od prvega dne pri tašči dobila občutek, da nisem njihova in da sem tam na obisku. No pa sem se tako tudi obnašala.

Ampak če so me kaj prosili sem pa vedno naredila. Nikoli mi ni bilo težko nič naredit za taščo, čeprav ji nism brisala po tleh in kuhala in pospravljala. Sem ji pa zato z veseljem kako drugo uslugo naredila. Ki je njej verjetno več pomenila kot brisanje tal in pomivanje posode.

In če sem poštena - na trenutke se zgodi da pogrešam taščo in ne bivšega moža.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: VD snaha
3.5.2007 12:44:38   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: pikec0

Ampak če so me kaj prosili sem pa vedno naredila. Nikoli mi ni bilo težko nič naredit za taščo, čeprav ji nism brisala po tleh in kuhala in pospravljala. Sem ji pa zato z veseljem kako drugo uslugo naredila. Ki je njej verjetno več pomenila kot brisanje tal in pomivanje posode.



Saj ravno to je bilo v primeru Anonimne. Prosila jo je, ker je bila snaha lačna, da naj si sama vzame hrano iz avtomobila. Prosila, ne zahtevala, tudi za kavo skuhat jo je prosila in se ji ponudila, da ji pomaga oz. pokaže, kako se jo skuha.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: VD snaha
3.5.2007 14:00:16   
Angellina
Tale primer VD snahe, me je spomnil na dopust, ki sem ga kot 18 letno dekle preživela z fantom (sedaj možem) in še enim parom, na morju.
Takrat sem se prvič odpravila na morje brez staršev. Menila sem, da se bomo imeli fantastično in komaj sem čakala, da prispemo na cilj. Niti sanjalo se mi ni, da bova z fantom celih 7 dni služkinji paru, s katerima sva si delila hiško. Midva sva bila stara 18user posted image in 19user posted image , onadva pa 17user posted image in 18user posted image .
Da na kratko povzamem bistvene dogodke, ki jih ne bom najbrž nikoli pozabila:

  • prvi večer je imela pupa modno revijo, ker ni vedela, kaj naj obleče za ven. Tako je iz omare navlekla vse svoje in moje cune in jih veselo probavala. Ko je končala, sem jaz svoje hitela zlagati nazaj v omaro, ona pa je rekla, da se ji ne da in da bo imela jutri dovolj časa. Cune so do konca dopusta ležale tam kjer jih je pustila, na fotelu.
  • spodnje hlače je puščala po celem stanovanju. Umazane, da dodam piko na i. Enkart jih je tako lepo dekorirane z rumeno črtico, pustila na čevlju mojega fanta. Hvala bogu sem jih opazila pred njim in jih odstranila, saj je blo meni bolj nerodno, kot...ah sej njej tko nikol ni blo.
  • vložki in tamponi....a to je za v smeti user posted image user posted image user posted image  Po moje jih samo mi mečemo v smeti, pa zavijemo v papir, ker drugi jih baje imajo za dekoracijo wc-ja.
  • pomivanje posode user posted image  Ja itak. In kdo bo njej povrnil škodo za uničene nohte user posted image
  • kuhanje kave user posted image  Ne zna. Ji lepo razložim kako se skuha user posted image . Reakcija: pupa teka z đezvico vrele vode za svojim fantom okrog hiške in ga prosi, da zakuha kavo, ker ona ne zna user posted image user posted image user posted image
  • Zajtk user posted image  Svež kruh, maslo, marmelada, viki krema, med...Blo šlo? Mislite, da je znala? A-a! Ni znala! Mi smo jedli ona, pa je čakala, da ji je fant odrezal kruh in ji ga namazal, ker drugače ni jedla. Crkneš! Raje je bila lačna! Mislim, da mu je predzadnji dan ven vrglo in ji ga ni hotel namazat in ko smo že vsi pojedli, se je šla nekaj pečkat. Nisem vedela, da je odrezati kos kruha tako zahteven projekt. Vidim, da se premalo cenim user posted image . Še zahtevnejše, pa je potem namazati ta kos kruha z maslom! V kruhu je naredila ogromno luknjo, namazala krožnik z maslom in na koncu glodala škorjico, ki je začuda ostala cela in se mulala dokler, se je ni fant usmilil in ji postregel z zajtrkom.
  • tuširanje- poplavljena kopalnica in prazen bojler. Angie pa veselo na kolena, ker po njunem se bi že samo posušilo.
  • kosilo-kuhala sva samo midva z možem. En dan moža pošljem na plažo, rekoč, da bove že midve z pupo skuhale. Jaz za štedilnik ona pa nohte lakirat. Ji rečem, naj natrebi solato. Ne zna. Jo natrebim jaz. Ji rečem, naj gre po kruh v trgovino. Se ji ne da. Predlaga, da pokličeva z plaže fanta in ju pošljeva v trgovino. Itak. Grem jaz in ji naročim, naj testenine vrejo 6 min, pol naj jih pa ugasne. V trgovini sem se zaklepetala in ko sem po 20 min prišla nazaj, so testenine še kar vrele (vode skor ni blo več)!!! Ona je rekla, da jih ni mogla ugasnit, ker je mela nalakirane nohte user posted image user posted image user posted image user posted image !
  • britje bikini črte. Nič lažjega kot to. Na vrtni garnituri pred hiško dvigneš levo nogo, fino razširiš še ta drugo in postrgaš dlake dol iz češple. Če gre kup folka mimo in te čukasto gledajo, je to samo zato, ker so glupi ko noč.
  • večerja- pri temu projektu smo sodelovali vsi, razen nje. Ona se je za ta dogodek morala svečano odeti. Ves čas se je veselo lišpala in ko je bilo gotovo, se je vsedla za mizo in čakala, da jo postrežemo. Ajnfuk ku pasul.

7 dni sva kuhala, pospravljala in čistila. Fant nama je povedal, da ji doma ni potrebno premakniti prsta, ker za vse poskrbi mamica. Le ta, pa tudi ni kaj boljša, tako da dekle niti vzgleda nima. Umazane cunje baje tako dolgo nalaga na stol, dokler nima več kaj za oblečt, nato porosi mamico, da jih opere.

Ob vsem tem se človek vpraša...kakšna hudiča je današnja mladina? Ma jaz NIKOLI nisem bla taka! Nikoli me ni bilo treba ničesar prosit, delo sem vedno  videla sama.
Po mojem mnenju krivdo nosijo starši, ki želijo svojim otrokom čim lepše in brezskrbno življenje in jim tako odnašajo in prinašajo vse k riti. Z dobrim namenom, pa vendar naredijo s tem več slabosti kot koristi, saj so nazadnje otroci tisti, ki odidejo življenju na proti povsem nepripravljeni. Še malo, pa si nihče več ne bo znal obrisati riti! Pa saj jim jih bodo mamice, ni panike, za to pa so danes še vsi moji sošolci iz OŠ doma pri starših. Mamice jim kuhajo, perejo, pospravljajo za njimi, dajejo jim denar za ven, kupijo jim avto, svojo plačo imajo za žur in za cote! In potem taka pupa pride za "snaho" k anonimni in beremo to kar beremo že 3 strani. A je kaj čudnega?! 


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenička
Ines_L

Kdaj ste žačele odvajati svoje malčke od pleničke?

pred 1. letom (13%)

med 12. in 18, mesecem (21%)

po 18 mesecu (66%)


Število vseh glasov: 47

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!