|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 11:30:58   
Anonimen
Žal mi je zate!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 11:43:08   
maruškaŠ
Iskreno sožalje. Verjetno vam je vsem izredno težko.

Mislim pa, da je najbolje mali povedati čimbolj po resnici, otroci razumejo veliko več kot si mi mislimo. Še vseeno pa lahko na koncu zaključite, da je sedaj med angelčki in da jo čuva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 12:05:54   
anajmad
Iskreno sožalje ob izgubi. Kolikor sem razbrala,to ni prva izguba....žal mi je.
Mogoče bi hčerkici malo le obrazložili,zakaj ji je bratec za večno zaspal. Mogoče bi bilo dobro,da jo peljete tja,kjer imate pokopanega sinčka. Ne vem. Imela sem izkušnjo z izgubo otroka,toda moja hči je bila takrat stara že 10 let in je čisto drugače dojemala,kot štiriletni otrok. Mogoče v pomoč od ene znanke. Ona ,ko pelje na pokopališče svojo  triletno hči (pokopan je tam njen bratec dvojček),ji zmeraj govori o bratcu (bratec je umrl,ko sta bila skoraj stara eno leto) in hčerka se zmeraj poslovi od bratca tako,da mu pošlje poljubčke tam gor nekam v nebesa. Ne vem,če sem ti bila v kakšno pomoč,toda vaši punčki bi bilo treba malček obrazložiti,ne preveč kruto,ampak malce po njihovo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 12:47:49   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  moje sožalje.

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 13:46:18   
Blejka26
jaz nisem mislila s tem da ga mora pozabiti,toda bolečina je enostavno večja,če te ves čas nekaj spominja na osebo,ki je ni več med nami.

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 14:07:34   
Solzice
Pozdravljena, otroci izgube in pojem smrt doživljajo drugače od odraslih. Ne poznajo pojma minljivost, o odhodu drage osebe razmišljajo drugače. Mlajši včasih ne razumejo kaj se je zgodilo in sami niso žalostni, čutijo pa žalost in nemir staršev, četudi poskušamo to pred otrokom skriti. In največkrat smo ravno odrasli tisti, ki smo v stiski kako povedati otroku, kako bo odreagiral in strah, da bomo otroka "prestrašili" je največkrat odveč. 4 - letnik rad posuša pravljice. Mogoče poskusite s pravljicam, ki so prav prilagojene na temo smrt. ( Žabec in ptičje petje ) zelo dobra živalska pravljica. Pišete, da še ni dolgo od vaše izgube in vaša 4 letnica je radoveden otročiček. Vprašanja vam bo zastavljala mogoče še pogosto, vsako leto bo drugače dojemala minljivosti n spreminjala odnos do smrti. Prav pa je, da ji nič ne prikrivate, da pa ji na njeno razvojno stopnjo primeren način odgovarjate ( knjiga je res dober pripomoček ) Trenutno niso potrebne velike razlage, ker še ne dojema. Vendar njenih vprašanj ne prezrite. Mogoče so klic na pomoč. Mogoče še vedno doživlja žalost staršev, ne ve kaj je narobe, zakaj so odrasli okoli nje žalostni, ali je tudi sama kriva za solze v očeh njenih dragih.? Deklica predvsem naj dobi zagotovilo, da jo imate radi, da niste žalostni zaradi nje itd. Otroci ne pokažejo takoj svojih občutij in se njihova čustva lahko hitro spreminjajo.Še vedno vas  bo spraševala kam gredo otroci, kje so angelčki, kako praznujejo rojstni dan itd.Ne posiljujte jo z obiskovanjem grobka niti je ne izločajte iz dogajanja. Zala bo potrebovala občutek, da lahko izrazi čustva, da lahko sprašuje in se pogovarja o bratcu.In tudi tako bo dobila "zdrav" odnos doživljanja smrti in kasneje ne bo imela travmatičnih spominov. Draga mamica, veliko moči in poguma želim vaši družini. Razumem Vašo stisko in verjetno včasih tudi nemoč. Saj je težko razlagati hčerki zakaj bratca ne bo nazaj, če pa še sami včasih nočemo verjeti. !!  lp vsem,  

_____________________________

Čas je dober do nas.
Vedno nam vrne to, kar smo izgubili - preko modrosti in spominov.
( D.Steel )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 17:01:38   
Claudia
Iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


(odgovor članu Solzice)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 17:08:22   
špelin@
Iskreno sožalje user posted image  Tako zelo mi je žal user posted image  Najprej en velik objem zate in tople misli za celo družinico user posted image
 
Moja velika pika je bila ob izgubi stara 5 let (med nosečnostjo je njen težko pričakovani bratec umrl v mojem trebuhu) in je šla skozi žalovanje prav tako kot midva z možem. In nas je le še bolj povezalo. Še vedno se dostikrat skupaj spomnimo na malega user posted image   Kadar se zalotimo, da nas zajame negotovost, nam vsem skupaj pomaga knjiga Deček na belem oblaku avtorice Nine Kokelj. Knjigica na izredno nežen in duši prijazen način po otroško preprosto razlaga to, česar se najbolj bojimo: smrt.
 
http://www.ciciklub.si/article.aspx?articleid=55471
 
Želim ti, da ti da ljubezen do tvoje deklice, moža in malega angelčka moč in zavest, da je močnejša od bolečine. user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 17:13:16   
Anonimen
Iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 17:30:44   
Marogica
Mi smo našemu takrat 3 letniku obrazložili tako, da  smo ga odpeljali na pokopališče, na grob dotične osebe in mu povedali, da pač ljudje za vedno zaspijo. In takrat se jih da v grobek, kamor hodimo svečke prižigat.  Mislim, da je hčerka že toliko stara, da ji lahko objasniš, kaj pomeni beseda smrt, umreti... ipd.

Pa seveda, tudi moje iskreno sožalje.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 18:32:29   
Zasanjana
Toliko različnih odgovorov, da sva kar malo zmedena. Najlepša hvala vsem za nasvete in sožalja.user posted image

Danes sva jo peljala na pokopališče. Razložila sva ji, da tam počivajo vsi, ki so med angelčki, da ima tam vsak svoj prostor, kjer jim prižigamo svečke... tudi Aleks in ko nas zelo pogreša, nas pride pogledat v obliki vrabčka, da vidi, da je z nami vse v redu. Je razumela in zdaj bo ona skrbela za njegov prostorček na pokopališču.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 19:02:29   
Anonimen
ojoj......user posted image  user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
3.5.2007 20:45:54   
Blacky30
Že cel dan mislim na vas in jočem....user posted image user posted image user posted image  ne znam si predstavljati, kaj doživljate. Da pa vas je taka žalost morala doleteti dvakrat, pa je nepojmljivo. user posted image  Res mi je hudo za vas in sprejmite moje iskreno sožalje.user posted image user posted image

Če ti kaj pomaga, pa nam piši, daj vso to žalost iz sebe, pa čeprav tukaj na forumu, tujim ljudem. Včasih pomaga.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
4.5.2007 10:53:23   
KODA
Iskreno sožaljeuser posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
4.5.2007 19:47:51   
Daschi
Iskreno sožalje user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
5.5.2007 12:12:44   
sonce03
joj moje iskreno sožalje.....

nočem biti nevem kako radovedna a me vseeno zanima kaj se jo zgodilo malčku da je moral med angelčkeuser posted image user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
5.5.2007 15:46:37   
markmeh
iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil markmeh -- 5.5.2007 15:48:02 >


_____________________________

Življenje je kratko.Prekrši pravila, hitro odpuščaj, ljubi počasi in iskreno, smej se nekontrolirano, ne obžaluj za karkoli, kar ti primami nasmeh na lica....

(odgovor članu sonce03)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
6.5.2007 19:52:06   
Larisa69
Moje sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
8.5.2007 16:44:57   
Urša
Zasanjana, vsa v solzah berem tvojo zgodbo in srce se mi trga. Iskreno sožalje!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
9.5.2007 20:02:48   
LARIKA
Sicer ne vem kaj se je zgodilo, pa vseeno Iskreno sožalje ob izgubi sina user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imejmo se radi

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
10.5.2007 10:28:27   
majda12
Moje iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kako pojasniti 4-letnemu otroku?
11.5.2007 16:29:17   
ElaM
Iskreno sožalje. Jočem,..

_____________________________

:)

(odgovor članu majda12)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?