|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:00:33   
Anonimen
polovica  je samohranilk, tu se pa lepe delate. Zakaj pa ne bi od države kaj potegnil, če se da.. Moj ma privat in jaz bi vrtec plačevala polno. Zakaj ? Če ni treba in lepo hodim v službo in dam še vsseno dosti za vrtec.

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:08:10   
Anonimen
Nobena se lepa ne dela.Tista,ki misli resno piše pod nickom,za anonimne pa ne bom zgubljala besed.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:09:25   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

. Zakaj pa ne bi od države kaj potegnil, če se da.. .


Butasto razmišljanje, anonimna in vseh ostalih namišljenih samohranilk. Kdo pa je država? Mi. TOrej bomo čez nekaj let VSi plačevali več davkov, če bo vedno več namišljenih samohranilk, ker država mora od nekod denar jemati. In za omejene tukaj gor-ta denar prihaja od nas vseh. Tudi tvoj, ki je privatnik ga plačuje. Takrat pa bo zopet država kriva... Mater enim pa pamet ne seže dalje od svojega nosu oz. lastne egoistične riti. Sram vas je lahko. PRedvsem pa sram za tiste, ki so resnično samohranilke in se skozi življenje res težko prebijajo.

In še to...otroke se ima zaradi sebe, zato ne vem, zakaj jih hočete potem državi na grbo spravit. Če je tako, jih pa kar oddajte v državne sirotnišnice. Bo docela za njih poskrbljeno in boste zelo poceni skozi življenje prišle in denar zase porabile.

Fuj vas bodi, fuj...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:11:26   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:11:57   
Anonimen
Zdaj pa jaz nekaj povem
Imela sem dobro prijateljico poročeno z dvema otrokoma.Hodili smo dosti en k drugemu.Imam pa sosedo,ki dela na csd-ju in ureja ravno take zadeve.Pa enega dne pridejo oni lepo k nam na obisk nato pa še soseda.Ampak jaz nisem niti malo vedelakaj se dogaja pri njih doma.Onadva sta kar pograbila otroka češ,da morajo nekam nujno iti.V redu pa so šli.Soseda pa mene sprašuje pač,če se že poznamo kje so doma pa take finte.In sem ji pač povedala kako lepa družinica so kakšno lepo hišo imajo...itd.No potem pa mene kliče čez en teden ta prijateljica in mi pove le hvala lepa,ker si me tako zajebala.AAA.nisem imela pojma o čem se gre.čez čas sem srečala njenega moža in ga vprašala kaj je narobe?Takrat mi je povedal,kaj sta počela že nekaj let.Bila je prijavljena doma z otrokoma kot samohranilka.Ja ampak sta imela potem res srečo,da nista rabila vračat za nazaj le ukinili so jima vse skupaj.Jaz nisem o tem imela pojma.Saj sem mu rekla zakaj pa nista nič povedala pa je odvrnil,da nišče razen domačih ni vedel.In še dandanes mi ne pogleda ona v oči.Kot bi jaz bila kriva nekaj.Zato pazite tiste,ki niste prave samohranilke kje se boste sprehajale z očkom in kam šle.Sem pa tudi proti takemu početju.Žal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:13:57   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

. Zakaj pa ne bi od države kaj potegnil, če se da.. .


Butasto razmišljanje, anonimna in vseh ostalih namišljenih samohranilk. Kdo pa je država? Mi. TOrej bomo čez nekaj let VSi plačevali več davkov, če bo vedno več namišljenih samohranilk, ker država mora od nekod denar jemati. In za omejene tukaj gor-ta denar prihaja od nas vseh. Tudi tvoj, ki je privatnik ga plačuje. Takrat pa bo zopet država kriva... Mater enim pa pamet ne seže dalje od svojega nosu oz. lastne egoistične riti. Sram vas je lahko. PRedvsem pa sram za tiste, ki so resnično samohranilke in se skozi življenje res težko prebijajo.

In še to...otroke se ima zaradi sebe, zato ne vem, zakaj jih hočete potem državi na grbo spravit. Če je tako, jih pa kar oddajte v državne sirotnišnice. Bo docela za njih poskrbljeno in boste zelo poceni skozi življenje prišle in denar zase porabile.

Fuj vas bodi, fuj...


Marogica, to so besedeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bereš mi misli!!!!user posted image
samo podpišem se lahko!

Res se ne zavedajo od kje državi denaruser posted image na žalost!user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:14:01   
Anonimen
Meni se pa te lažne samohranilke na nek način smilite. Ne zato, ker goljufate, ampak zato, ker ne znate razmišljat, kako bi na dolgi rok prišle do financ.

Saj dokler je otrok majhen, je še nekaj ugodnosti, kaj pa potem? Kaj boste počele? Boste čez deset let ugotovile, da ste odvisne od "partnerja" in od socialnosti držve?

Pa v bistvu mi pašete. Niste konkurenca na trgu delovne sile; čez deset let pa s takim način življenja, predvsem pa razmišljanja, sploh ne boste user posted image

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 23.5.2007 20:16:33 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Samohranilka
23.5.2007 20:35:19   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Država svinjska???A ti je država naredila otroka?Če bi bila država svinjska,bi bilo teh svinarij manj,pa manj bi potpirala lene riti,ki samo gledajo,da kaj dobijo in nič ne delajo.Ko se odločaš za otroka,moraš znati zanj tudi poskrbeti in ga preživeti.
Država je naivna,ne pa svinjska.


se podpišem pod tole,pa še z dvignjeno glavo boš lahko hodila po cesti.Če pa boš samohranilka si pa še kak hud vozek omisli da te hitreje dobijo!
A midva sma pa idijota ker pošteno živima al kaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Samohranilka
23.5.2007 21:27:24   
Magi*
sem prav z zanimanjem brala vaše odgovore. naj samo dodam en rek, kateri se je že neštetokrat izkazal za pravilnega: vsaka rit pride na svoj sekret.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Samohranilka
23.5.2007 22:20:22   
plenicka
Ta tema me vedno pogreje. Bi bilo pa zelo zanimivo narediti študijo o tem, kakšni ljudje se poslužujejo lažnega samohranilstva!!!Jaz in tiste, ki NISO lažne samohranilke in samohranilci že vemo!

In če je ta država tako svinjska, le zekaj potem živite tukaj? Preselite se v državo, ki je bolj socialno prijazna...



_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Samohranilka
23.5.2007 22:44:26   
caillou
In pari so se pred leti celo ločevali, da so se mame lahko prijavljale kot lažne samohranilkeuser posted image . Mimo ne, ali pa presneto prebrisano user posted image ? In kaj so že to vrednote ? Ah, koga pa briga, če je vrtec na pol zastonj, otroški dokladi večji, pri nezaposlenih mamicah še socialne pomoči ....

Na koncu koncev pa resnično vsaka rit najde sebi primeren sekret (Magiuser posted image ) in kot pravi Mič, je na trgu delovne sile gužva precej manjša. Kar kar, mogoče se na trgu končno pribijem v ospredjeuser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu plenicka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Samohranilka
23.5.2007 22:54:08   
tjaga
No tkole bom rekla: zarad takih, ki so namišljene samohranilke, tudi tiste, ki dejansko so, padejo v isti koš. Ne zdi se mi fer. Ne glede na to, ali je mati poročena ali ne, bi morala država ugotoviti dejansko stanje: ali neporočena mati živi z otrokovim očetom. Saj imajo že naše številke spodnjih hlač, jim po moje tudi to ne bi smelo predstavljati problema. In še vprašanje: ali moramo biti tiste, ki smo poročene, kaznovane z visokimi cenami vrtcev, nižjimi dokladi etc.? Če goljufaš državo, naj te pa veselo nagradijo user posted image .

_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Samohranilka
23.5.2007 22:58:11   
soncek&luna
taksne debate tudi mene pogrejejo... vsi tako poudarjajo kaksne ugodnosti imajo samohranilke... se celo na trenjih... zadnjic je se celo v nedeljskem dnevniku bil clanek na to temo... za bruhat... kaksne ugodnosti imam kot samohranilka?? 10% visji otroski dodatek.. in to je to... vrtec me caka drugo leto, to leto je skrat v privat varstvu....placilni razred za vrtec bo tam nekje na sredini.... ce bom kot samohranilka placevala kaj vrtca? mogoce en razred manj...
samo se mi zdi smesno, da se tako vsi obesate na to manjse placevanje vrtca... otrok hodi v vrtec samo 2-3 leta... v soli malice otrok nima subvencionirane, ce ima stars dokaj spodobno placo... kje so potem se vsi ostali stroski za solo, obleke, izleti, knjige....

meni se na kraj pameti ne pade, da bi izkoriscala in iskala vse zive vire in nacine kako priti do denarja kot samohranilka... pa mi financno ni z rozicami postlano...trenutno sem v prekuser posted image  financni krizi... vendar raje cas, ki "naj bi ga porabila za izkoriscanje" izkoristim za kaj drugega... za mojega skrata, za prijateljice, zase

sem pa takoj za preverjanje dejanske situacije... CSD oz. drzava bi morala malo bolj poostriti te zadeve... potem bi mogoce tudi prave samohranilke kaj vec dobile



_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Samohranilka
23.5.2007 23:01:24   
caillou
Sonček, tukaj se razpravlja o lažnih samohranilkah.
 
Tjaga, kaj pa tiste ki ne nosimo spodnjihcuser posted image  ? A misliš da nas na modrce lovijo user posted image ?



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Samohranilka
23.5.2007 23:04:14   
Petraa
Ok,nekako ste malce zamešale.Tudi če mati ne živi z očetom na istem naslovu,to ne pomeni da je samohranilka,ker sta lahko oba na različnih naslovih in mati ni samohranilka.Naslov nima nobene veze s tem.
In se strinjam: prave matere samohranilke bi imele več ugodnosti in po domače povedano več denarja itd,če ne bi bilo toliko kao samohranilk,ki to niso.v tem je resnice.In glede na to,da si ti zaposlena,verjemi ne bi se ti nič poznalo.Jaz osebno nimam takšnega obraza in mi je izpod časti,da bi se pretvarjala da sem samohranilka in ne vem še kaj.
vsak ima za hrano doma,to mi ne more nihče rečt da nima,če smo mi sfolgali in mojemu otroku ni nič manjkalo,še nasprotno,ima polno rit vsega,potem lahko tudi ostale.In če sta se odločila za otroka potem se mi ne zdi fer da bi na njegov račun se pretvarjala da si sama z otrokom.
kar se tiče dediščine itd,draga moja to si lahko izpod nosa obrišeš,tebi nič ne pripada pa se trudi kolikor hočeš,na prvem mestu so njegovi sorodniki in ne ti ,kar je tudi prav.Samo pojdi na pravniki.net pogledat: je pred meseci pisala ena mamica,ki je spraševala kako lahko dobi stanovanje in ne vem še kaj,ker jo je dedc vrgel a žal nima nobene podlage za to,saj je bila po zakonu kakor se je tudi predstavljala samohranilka.Žalostno a resnično in to se lahko zgodi vsaki od vas,ki se pretvarjate,pa si še tako zatiskajte oči da vam to partner in še kaj drugega ne bi naredil.žal nič ni za večno.Če se zavestno odločite za otroka potem tudi same skrbite zanj,ne pa goljufat kako bi na račun otroka cenejše prišle,to je zelo nizkotno.

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Samohranilka
23.5.2007 23:07:12   
tjaga
IZVIRNO SPOROČILO: soncek&luna


sem pa takoj za preverjanje dejanske situacije... CSD oz. drzava bi morala malo bolj poostriti te zadeve... potem bi mogoce tudi prave samohranilke kaj vec dobile



soncek&luna, to sem mislila.

IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Sonček, tukaj se razpravlja o lažnih samohranilkah.
 
Tjaga, kaj pa tiste ki ne nosimo spodnjihcuser posted image  ? A misliš da nas na modrce lovijo user posted image ?




Se mi zdi, da sploh ne vemo, kako nas tale Big Brother gleda in lovi. user posted image

< Sporočilo je popravil tjaga -- 23.5.2007 23:09:00 >


_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Samohranilka
23.5.2007 23:27:09   
Colt
Za začetek eno dejstvo, ki marsikateri ni jasno. Kdo je država? Država smo MI!

-Tisti ki zjutraj vstajamo za na šiht
-Tisti ki plačujemo vse prispevke od plač
-Tisti ki se trudimo biti pošteni do sebe in do svojih bližnjih.

Ja, država smo mi.

In naravnost butasto, egoistično, deformirano in nedopustno se mi zdi non stop razmišljanje, ''kako bi nategnil državo''. Bebavo, ampak podivjani liberalizem in svoboščine do neba, so nas pripeljali v tako ''stanje duha''.

Tehnofil...poklon tvojim modrim besedam. In vrednote ki si jih lepo naštel so danes skoraj ''zločin'', kaj šele da bi jih večina resno vzela. Tudi zato smo tam kjer smo in lepo počasi tonemo še nižje. Samo Gospod ve, kje se bo tak samomorilski trend zaustavil.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Samohranilka
24.5.2007 0:26:46   
nejcko
Bom najprej odgovorila 1. anonimni, če se ji "samohranilstvo" splača. Moj odgovor je JA, splača se, ker če se ne bi, ta pojav ne bi bil tako množičen. Še ponazorila bom, zakaj se splača, v starih tolarjihuser posted image
NPR: 

1.
Ti imaš plače 100k +
partner         100k = 200k (družinski mesečni proračun), ki se deli na 3 družinske člane, torej cca 63k na osebo

Glede na to vsoto (koliko imate sredstev na družinskega člana) se računa OD (npr. 30k) ter plačilo vrtca (npr. 20k)

Računica 100+100+30-20=210k vam ostane za vse ostalo

2.
ti kot "samohranilka"  100k+
preživnina     npr.        20k= 120k (tvoj družinski proračun kot samohranilka), ki se deli na 2 člana, torej cca 60k na osebo.

Glede na to vsoto se izračunajo OD (npr. 35k) ter plačilo vrtca (npr. 15k) To sicer lahko drži ali pa ne, odvisno je, ali presegaš tisti cenzus ali ne.

Računica 100+35-15=120k in bistvena razlika, kjer govorimo o koristi (ki pa je prave samohranilke nimajo imajo pa 20k preživnine, če jo sploh imajo)  +100k partnerjeve plače =220k

To so samo hipotetične cifre, zato je računica bolj slabauser posted image oz. zato se revnejši večinoma ne prijavljajo kot lažni samohranilci, ker je razlika res minimalna. Več denarja je v igri, večja je računica (saj poznate tisto o denarju, ki leti na kupuser posted image ), zato pa videvate lažne samohranilke v BMW-jih.

Torej splača se, definitivno, že samo v mojem hipotetičnem primeru ta razlika na leto nanese kar 120 tisočakov - to pa tudi ni več tako malo, kajne?!

Pa da ne boste mislile, da koga zagovarjam, sploh ne. Jaz sem še iz tistih časov (ali s planeta), kjer velja najprej poroka, potem pa otrokuser posted image   in se strinjam z Zahijem, Marogo in ostalimi enako mislečimi.

In še odgovor tebi, srček


IZVIRNO SPOROČILO: srček

Meni tudi ni jasno kako lahko sedaj dobivam 205 evrov socijalne pomoči, ko pa bom rodila pa socijalne ne bom več prejemala (očitno za njih takrat več nje ne bom potrebna ), ker bom začela prejemati 175 evrov starševskega dodatka...A ima tukaj sploh še kak smisel????



Do socialne pomoči so upravičeni tisti, ki so brez vsakršnih dohodkov, 175€ pa je dohodek, nikakav, ampak je pa le. Za pridobitev soc. pomoči pa mora biti človek kar tri mesece brez 1€ prihodka.





< Sporočilo je popravil nejcko -- 24.5.2007 0:33:22 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Samohranilka
24.5.2007 7:13:54   
maruškaŠ
Ugodnosti, ki jih imajo samohranilke - jih ni! Morda res plačajo (malo) nižji vrtec, ampak ne ker so samohranilke, ampak ker preživljajo 2 ali več lansko družino z 1 dohodkom in preživnino.

Lažne samohranlke pa seveda pridobijo. Gleda se njihov dohodek in ponavadi se dogovorijo za najnižjo 'napisano' preživnino. Zato dobijo več otroškega dodatka, nižje plačilo vrtca,... DEJANSKO pa živijo z 2 celima dohodkoma (odvisno ali je ta lažna samohranilka zaposlena ali ne).

Pa še nekaj, ko se bo tej lažni samohranilki zgodilo in bo res postala prava samohranilka, bo imela podpisan dogovoro o najnižji možni preživnini, potem bo pa tukaj jamrala, kako malo njen plačuje za otroke.

Točno res je država smo mi, mi vsi ki plačujemo davke in delamo. Torej drage lažne samohranilke - poglej me v oči in me vprašaj, da razmišljaj, da bi se 'prijavila' kot lažna samohranilka pa ne veš točno koliko bi mi s tem lahko pokradla.

Pa temu se ne reče prijavila kot 'samohranilka, ampak rada bi goljufala in kradla, tako da sem bom pretvarjala da sem nekaj kar nisem.

Jaz sem 'še' samohranilka in nimam niti ene ugodnosti (niti regresirane malice v šoli za malega ali kaj podobnega). Z novim partnerjem se bova v kratkem selila skupaj in nisem niti pomišljala na to, da se ne bi normalno prijavila v skupno gospodinjstvo. (trenutno še ne živiva skupaj (ne govorim o tem kje je kdo prijavljen) in tudi krijeva vsak svoje stroške).

Moje dostojanstvo in ponos sta vredna več kot tistih nekaj evrov več pri otroški dokladi!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Samohranilka
24.5.2007 9:14:49   
Zahi
državo oberite kakor se jo da.. pa boste še vedno daleč od zneska, ki vam ga država pobere tekom leta..

če se da.. zakaj pa ne.. preverjanje gor al dol..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Samohranilka
24.5.2007 9:51:05   
kalbo
Jest ti ne bom moraliziral, pa čeprav se mi zdi to butasto. Sam že iz enega preprostega razloga nebi tega počel in to je, da bolniško za otroka dobi le starš, ki je prijavljen na istem naslovu.

Aja, pa brez veze si zajedljiva.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Samohranilka
24.5.2007 11:55:01   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

državo oberite kakor se jo da.. pa boste še vedno daleč od zneska, ki vam ga država pobere tekom leta..

če se da.. zakaj pa ne.. preverjanje gor al dol..


Je pa vprašanje če si ti da za tistih 50€ zafrkavat???
No, pomojem kaj več ne dobiš...

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
24.5.2007 12:01:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Samohranilka
24.5.2007 12:08:42   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris


Je pa vprašanje če si ti da za tistih 50€ zafrkavat???
No, pomojem kaj več ne dobiš...



50€ tam.. 50€ tam.. pa se nabere.. država ponuja denar na vsakem vogalu.. treba sam vzet user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Samohranilka
24.5.2007 13:04:50   
srki
Bravo, Marogica in Tjaga. Tjaga, samo to, jaz nisem poročena, pa ravno tako plačujem "pošteno" ceno vrtca, pa bi lahko tudi jaz obirala "državo" oz. moj in vaš denar, pa ga ne, ker se mi res zdi butasto in vedno ratam pikasta, ko država dopušča takšne stvari.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?