|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pohvale nad postojno
8.6.2008 7:47:04   
Anonimen
Ginauser posted image

(odgovor članu Leiah)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 7:57:45   
ejša1
Jaz pa mislim, da so je čisto možno, da je AnaB imela takšno slabo izkušnjo, vendar ne razumem žensk, ki so v porodnišnicah čisto tiho. Sem namreč mnenja, da se je treba vsakršnemu nesramnemu obnašanju takoj postaviti po robu. Povedat svoje nazaj, ob odhodu (ali na internetno stran porodnišnice-če jo ima) pa napisat pritožbo poimensko za katero sestro je šlo, kaj je rekla itd. Ob tem dodajte stavek, da zahtevate pojasnilo oz. dogovor... Stvari se namreč same od sebe ne bodo spremenile...

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 9:00:44   
AnaB.
Drage moje sogovornice,
sicer mi tega posta sploh ne bi bilo treba pisat, ker se mi resnično ni potrebno nič zagovarjati, še posebej pa ne takim ozkousmerjenim in nesramnim babnicam, ki očitno nimajo v lajfu kej druzga počet, kot se spravljat na ljudi, ki jim kakor koli prečkajo pot. Naj povem, da sem v nosečnosti, na žalost, 3 krat morala ležati v bolnici, od tega sem enkrat bila v ljubljanski porodnišnici, 2x pa v postojni. Imela sem priložnost na lastni koži preizkustiti eno in drugo okolje, sestre, babice, doktorje. Tako da, tiste, ki me pošiljate v LJ, VEM, kako je tam in mi je resnično žal, da nisem tam rodila. Vsekakor naslednjič bom. O cotrol freekih pa tole... veš kaj, če je s tem, kaj narobe, ko hočeš za svojega otroka najboljše, predvsem pa to, da ga želiš imeti ob sebi, pol ne vem, kaj naj ti rečem. Sicer pa, prepusti mojo vzgojo meni, ti se pa zase brigaj. Forum je tu zato, da si izmenjujemo mnenja izkušnje, če pa katera pove drugačno plat ali izkušnjo, ali jo je treba zaradi tega takoj na križ pribit? Ali še vedno živimo v prejšnjem sistemu, ko je vladalo enoumje in bognedaj, da si je kdo drznil misliti drugače in se postavit zase?
Popsika, Polona, Gina, kaj zavraga sem pa vam naredila, da ste se spravle name? Kaj človek še na forumu ne sme več svojega mnenja povedat? Dejte se ženske mal skulirat pa se zamislit nad sabo? Sej pa res ni čudno, da na svetu vlada taka negativna energija, če pa še tega ne smeš povedat, kaj si misliš, ne da bi te kdo zato fental (dejansko al pa na netu). Drage moje mamice, kaj boste takšne strpnosti učile svoje otroke?
Pa lep dan želim.


_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 10:30:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnaB.

Drage moje sogovornice,
sicer mi tega posta sploh ne bi bilo treba pisat, ker se mi resnično ni potrebno nič zagovarjati, še posebej pa ne takim ozkousmerjenim in nesramnim babnicam, ki očitno nimajo v lajfu kej druzga počet, kot se spravljat na ljudi, ki jim kakor koli prečkajo pot. Naj povem, da sem v nosečnosti, na žalost, 3 krat morala ležati v bolnici, od tega sem enkrat bila v ljubljanski porodnišnici, 2x pa v postojni. Imela sem priložnost na lastni koži preizkustiti eno in drugo okolje, sestre, babice, doktorje. Tako da, tiste, ki me pošiljate v LJ, VEM, kako je tam in mi je resnično žal, da nisem tam rodila. Vsekakor naslednjič bom. O cotrol freekih pa tole... veš kaj, če je s tem, kaj narobe, ko hočeš za svojega otroka najboljše, predvsem pa to, da ga želiš imeti ob sebi, pol ne vem, kaj naj ti rečem. Sicer pa, prepusti mojo vzgojo meni, ti se pa zase brigaj. Forum je tu zato, da si izmenjujemo mnenja izkušnje, če pa katera pove drugačno plat ali izkušnjo, ali jo je treba zaradi tega takoj na križ pribit? Ali še vedno živimo v prejšnjem sistemu, ko je vladalo enoumje in bognedaj, da si je kdo drznil misliti drugače in se postavit zase?
Popsika, Polona, Gina, kaj zavraga sem pa vam naredila, da ste se spravle name? Kaj človek še na forumu ne sme več svojega mnenja povedat? Dejte se ženske mal skulirat pa se zamislit nad sabo? Sej pa res ni čudno, da na svetu vlada taka negativna energija, če pa še tega ne smeš povedat, kaj si misliš, ne da bi te kdo zato fental (dejansko al pa na netu). Drage moje mamice, kaj boste takšne strpnosti učile svoje otroke?
Pa lep dan želim.



Joj Ana, pa saj se nisem jst spravila nateuser posted image ...a nisi prebrala mojega posta???
Vsak ima različne izkušnje , nekateri dobre, drugi slabe in v tem ni nič narobe.
Mislim, da si malo preveč občutljiva...nobeden ti nič noče.

Aja...pa cel tvoj post je ena samo strpnost, aneuser posted image user posted image ..

pozdravčekuser posted image

< Sporočilo je popravil poopsika -- 9.6.2008 10:44:16 >

(odgovor članu AnaB.)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 10:32:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

IZVIRNO SPOROČILO: AnaB.

Tudi jaz sem rodila v Postojni in DEFINITIVNO NE GREM več tja! Saj babice (Nataša in Jana) sta bili vredu, ampak sestre ... KATASTROFA. Arogantne, nesrmane, brezčutne, zdo dojenčkov nestrpne ....





a res? mi je res žal, da si imela tako izkušnjo...
Jst sem bila pa tako srečna, ker so bile sestre tako prijazne, sočutne, ustrežljive...Res, ene pripombe nimam.





Ana sem ti še enkrat citirala kaj sem napisala in prosim preberi še enkrat. In kaj te je v mojih besedah tako razkurilo?? Jst sem samo povedala svoje mnenje tako kot ti.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 11:29:07   
Bonnie_RR
Forum je, seveda, namenjen izmenjavi (različnih) mnenj. Do tega ima pravico vsak uporabnik/uporabnica, to še nikomur ni bilo onemogočeno, kljub temu pa je pri tem potrebno upoštevati tudi nekaj pravil.

Da se tema ne bi začela razvijati v napačno smer, vas prosim, da se izogibate debatam na osebni ravni.

Hvala in lp!

Bonnie

P.S.: To ni mišljeno kot grajanje kogarkoli, ampak zgolj kot opozorilo oz. nasvet za naprej.

lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 11:33:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

Forum je, seveda, namenjen izmenjavi (različnih) mnenj. Do tega ima pravico vsak uporabnik/uporabnica, to še nikomur ni bilo onemogočeno, kljub temu pa je pri tem potrebno upoštevati tudi nekaj pravil.

Da se tema ne bi začela razvijati v napačno smer, vas prosim, da se izogibate debatam na osebni ravni.

Hvala in lp!

Bonnie

P.S.: To ni mišljeno kot grajanje kogarkoli, ampak zgolj kot opozorilo oz. nasvet za naprej.

lp



se strinjam.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 13:17:43   
Gina
Ana, prva si bila nasilna. Tisto ni bilo mnenje, ampak žaljenje. Reči nekaj o nekom, ki te vljudno vpraša, če boš zmogla ali podobne reči, se mi zdi nevljudno in nesramno, da naprej ne bi naštevala podrobnosti, ker ni smiselno, ker ne izgledaš nekdo, ki bi bil pripravljen sprejeti karkoli, ampak kot nekdo, ki vse pred sabo ruši, ki mu je vse zanič in slabo, da o občutljivosti, ki jo kažeš sploh ne bi. POleg tega si bila nesramna do marsikaterega tukaj, kar ne spada na forum in čudi me, da so te še pustili gor, ponavadi take najstniške izpade (ki so daleč od kakega mnenja) brišejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: pohvale nad postojno
9.6.2008 21:58:14   
polona5
AnaB.  sem ti hotla samo še to rečt, da odpri si novo temo z naslovom graje nad Postojno, ker tvoj opis nikakor ne sodi pod pohvale. Lp

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: pohvale nad postojno
10.6.2008 14:38:24   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Sicer pa:
- če ti ponoči odpeljejo otroka, je to usluga tebi, prijaznost, nezadovoljna pa si najbrž zato, ker se ti zdi, da ga moraš zmeraj imeti ob sebi, ker sicer si zanič mati, ali ker si tolk posestniška, da je to konec sveta, če gre otrok čez noč drugam
- če otroku dodajo mleko, v primeru, da ga ti nimaš dovolj, ti deljo uslugo, prijaznost iz njihove strani, nezadovoljna pa si zato, ker si prebrala, da otrok ne sme dobiti flaške, če hočeš imeti ti dovolj mleka, to ni res, sama sem ga imela kasneje čist dovolj, pri prvem, ko mi niso v lj. dali mleka za malega, ki je jokal od lakote, pa je trpel zgolj lačen otrok
- če te pride direktorica vprašat, če boš zmogla, je to prijaznost, uvidevnost iz njihove strani, zakaj pa bi morala ženska trpeti ob dnevih, ko ji nekdo nudi pomoč, zakaj ne bi smela sprejeti pomoči, zakaj mora biti posesivna in imeti konstantno vse pod kontrolo, če ji tega ni treba- srednjeveška si ti, ker vidiš lik trpeče matere kot edini normalen
- če ti otroka za vizito odpeljejo, je pač samo stvar organizacije dela, nezadovoljna pa si ob tem, ker si najbrž control freek, ki mora vse nadzorovat, sicer je konec sveta

Uf, zelo zelo si zamešala pomen reči. Smiliš se mi.


se podpišemuser posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: pohvale nad postojno
12.6.2008 7:50:03   
Ancy
meni pa ni jasno kako lahko v POstojni dela samo 1 babica na izmeno, ponavadi porod vodi ena, druga pa ji asistira, ena oskrbi dojenčka, druga mamo.... Ne predstavljam si, da je treba bog ne daj novorojenčka oživljati, mamo pa seveda zanima kaj se dogaja, se dvigne v polsedeč položaj iz postelje in izgubi zavest npr. Sem tudi sama slišala veliko pohval glede Postojne in jim verjamem, tudi babice tam so baje zelo ustrežljive, precel alternativne, zelo mi je všeč porod v vodi, mislim, da bi mogla to nuditi tudi Ljubljanska porodnišnica, a je žal univerzitetni center, kjer rojevajo vse vrste porodnic in morda res ni časa, prostora in osebja kjer bi to lahko izvajali. Zato se nažalost moje kolegice odločajo za delo v Avstriji, ali pa za prakso v Avstriji, ki jim da tovrstnih izkušenj, če bo morda nekoč kaj drugače in bo porod prikrojen vsem potrebam ženske......

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: pohvale nad postojno
12.6.2008 10:25:01   
skuštrana
meni pa ni jasno kako lahko v POstojni dela samo 1 babica na izmeno, ponavadi porod vodi ena, druga pa ji asistira, ena oskrbi dojenčka, druga mamo.


Ko sem rojevala jaz so bile 2 babice plus praktikantka. Pa še zdravnik. Ne vem od kje ti informacija, da je samo ena babica. In babice so zakon user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: pohvale nad postojno
12.6.2008 11:33:49   
majita
Jaz osebno nikoli več v PO. Vsi so mi govorili, da je PO zakon, ampak seveda, če ne gre nič narobe. Rodit tja še ne rečem, bi še šla, ampak če bi morala na oddelek zaradi kakšnih problemov, pa nikoli več v PO. Sem poslušala: "Joj kako je ta vaš dojenček miren!" Pa sem spaševala, če je kaj narobe, pa nič! Po 6 dneh na oddelku zaradi zvišanega krvnega tlaka pa so mi 5t pred rokom naredili urgentni CR. Mala je bila 5 ur OK, potem pa ni mogla več sama dihat. So jo intubirali, v rešilca in v LJ. Jaz pa reva sama sredi noči na intenzivni, še huje je, ko prideš v sobo, pa ima vsaka pri sebi svojega dojenčka, ti pa.... Kaj takega ne privoščim nobeni! Saj vem, če bi bila v Lj, tudi ne bi bila z njo, ampak če bi ji že bila bližje, bi se bolje počutila. No četrti dan so naju ponovno združili.

Nikoli pa ne bom pozabila anesteziologinje, sestre Helene (zaradi nje sva se dojile polnih 6 mes.), dr. Likarja, ki ni imel nič z mano, pa me je edini tolažil na intenzivni, medtem ko dr. Taševa sploh ni bilo na spregled, pa mi je naredil CR in babice Katje.

Ta naš "miren" dojenček pa je sedaj zelooooooo živahana 16. mesečnica, najin ponos in sreča! user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: pohvale nad postojno
12.6.2008 12:20:20   
Ancy
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

meni pa ni jasno kako lahko v POstojni dela samo 1 babica na izmeno, ponavadi porod vodi ena, druga pa ji asistira, ena oskrbi dojenčka, druga mamo.


Ko sem rojevala jaz so bile 2 babice plus praktikantka. Pa še zdravnik. Ne vem od kje ti informacija, da je samo ena babica. In babice so zakon user posted image



Ena je že v temi omenila, nevem kje nazaj že nekje, pa še mentorica nam je povedala, ker je bla glavna babica tam njena sošolka. Drugače pa odvisno kdaj si rodila, zdaj ko so imeli tok enih zdrah so baje najeli kar nekaj novega kadra ja, veliko komaj diplomiranih user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Ancy -- 12.6.2008 12:21:55 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: pohvale nad postojno
13.6.2008 11:23:47   
carmelita
ko sem 2. rodila sem vidla tri babice zjutraj na CTG-ju. v porodni sta bili z menoj 2.
sicer pa 2x rodila v PO in če bom še kdaj definitivno tudi PO.
res, da je bilo pred 10-imi leti čista katastrofa proti letos. ampak tudi takrat ni bilo tako, da se ne bi dalo preživet. letos pa se mi je zdelo, kot da že malo pretiravajo z ustrežljivostjo. ker že jaz ( pa imam prag vzdržljivosti zelo visok ) bi ob določenih porodnicah, ki mislijo da so edine na tem svetu rodile, čist znorela.
kar se pa dr. Taševa tiče,  pri meni zasluži samo pohvale. tko pri prvem porodu ( kar naenkrat ni bilo več srčnega utripa od otročka, je prišel in v 10 min sem rodila zdravega fanta). kot sedaj ko sem drugič rodila (ko sem v porodnem bloku čakala, da pridem na vrsto za rodit- je bla ful gužva tisti dan- je vsaj 3x prišel pogledat kako sem in potem še na oddelek nekajkrat). tudi v nosečnosti je bil super. je pa res, da ne govori dosti in ga je skoraj vsako stvar potrebno vprašati, kar se mi zdi, da zna biti mal tečno vsaj za prvorodke.







(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: pohvale nad postojno
2.7.2008 13:17:29   
*Mojca*
No evo, pa je za nami, v Postojni. Kaj naj rečem, kapo dol, res, vsem od čistilk do sester, babic, zdravnikov.

Na PDP sem se oglasila, pregledal me je dr. Likar, opravil UZ in CTG, vse je bilo uredu, zato me je poslal domov. Bil je izredno prijazen in tudi vaginalni pregled povsem neboleč. Čez dva dneva sem se ponovno oglasila, dežuren je bil dr. Merlo, ki je ugotovil enako kot dr. Likar, pa smo šli spet domov. Tukaj ne smem pozabit pohvalit prijaznih babic, ki so mi delale CTG in ohranjale trezno glavo kljub nenormalni gužvi v porodni in pred njo.
No, ob naslednjem obisku sem spet imela dr. Merlota, ki je ugotovil da malemu zmanjkuje plodovnice in bo treba sprožit porod. Dobila sem svečko, bila sprejeta in cel dan in noč čakala da se kaj zgodi. Okrog 3h ponoči se je nekaj malega dogajalo, poklicala sem sestro, ki me je peljala na CTG, kjer je bila fenomenalna babica Sonja, ki me je pregledala in ugotovila da se nič ne dogaja, nato pa posnela CTG in videla da malemu nevarno pada pulz. Kljub temu da so bile vse porodne zasedene me je hodila gledat vsake 5 minut in o temu obveščala zdravnike (tisto noč so delale 3 babice). Videli smo da bo treba na CR, prijazna anestezistka m je vprašala če želim biti budna (valda da ja), nato pa so me peljali v operacijsko. Pred tem sem poklicala dragega, ki je bil tudi prisoten in potem 3 ure cartal malega. Operirala sta me dr. Tašev in dr. Kristan, in oba sta bila fenomenalna. V nulo prijazna. Po pravici povedano me je malo oblilo ko sem izvedela da bo operiral Tašev ker sem slišala toliko kritik čez njega. Ker sem bila vidno prestrašena se je ves čas pogovarjal z mano in me bodril. No, po 20 minutah je bil Luka zunaj, plodovnica že gosta in hvala bogu da se je razpletlo tako kot se je. Do konca operacije me je potem še zabaval in rano zelo lepo zašil. Sledilo je 10min z malim, potem pa so me odpeljali v intenzivno.
V intenzivni je bila ludnica saj nas je bilo 7, kljub temu pa so se sestre z nami maksimalno trudile, skakale okrog nas, spraševale če se počutimo uredu in se opravičevale za gužvo. Res so bile fenomealne. Ista zgodba na oddelku. Pomagajo ti pristavljat, previjat, vsake pol ure pride nekdo in te sprašuje če kaj rabiš, če bi mleko, če bi čaj, če bi vodo. Ko ti pridejo jemat kri se ti vnaprej opravičujejo ker bo bolelo, imajo pa take rokce da niti ne čutiš. Vsak dan dobiš novo srajco in brisačko, pleničke in vse za previjanje, po potrebi kremo za bradavice, hladilno mazilo za ritko, na začetku pa 2 paketa VIR80 in 3 mrežaste gate. Pohvale tudi dr. Mlakarjevi, ki se je z malim ukvarjala in mi vsak dan poročala kako je z njim (mali je dobil vnetje popka in antibiotik v žilo).
Na koncu sem še sama dobila vročino in antibiotike, zato sem bila tam še dan dlje. Malo se je vleklo, ampak smo doma, živi in zdravi user posted image
Skratka, svaka čast vsem, ampak res vsem v Postojni. Še administratorka je legenda user posted image user posted image
Edina pripomba ki jo imam je neznosna vročina v tej bolnišnici. Mislim da bi si morali omislit nek ohlajevalni sistem, ker je ludnica v sobah kjer so tri porodnice, pa med obiski pridejo še tri osebe, tako da...je noro. Jaz sem zaradi tega prosila za nadstandard in je bilo malo boljše, še vedno pa prevroče... user posted image
No evo, to je bilo to iz moje strani. Vsem, ki se boste odločile rodit v Postojni vam povem, da vam ne bo žal! user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil *Mojca* -- 2.7.2008 13:25:28 >


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: pohvale nad postojno
9.7.2008 20:49:11   
majah
Mojca, hvala za tako izčrpno poročilo. Jaz imam že tako namen roditi v PO, saj mi samo tam lahko 100% nudijo EA. Če bi bilo to mogoče tudi v LJ., bi se verjetno zapeljala raje tja, saj sem iz LJ.

Osebno ne dam nič na negativne izkušnje, ker se držim pravila, da so odnosi itak vedno taki, da to kar daš tudi dobiš. Če si prijazen sam, zagotovo tak odnos dobiš tudi od osebja, ne glede kje rodiš.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: pohvale nad postojno
14.7.2008 10:33:17   
lion
Na predavanju so nam rekli, da se radi poslužujejo vakumskega poroda, ker porodnica manj sodeluje če dodobi AE. Kako je s tem? Vakumski porod se mi sliši tko grozno. Ali ga je katera imela, ali so kake posledice?

l.p.

(odgovor članu majah)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: pohvale nad postojno
14.7.2008 15:09:31   
Anonimen
Jst sem user posted image EA dobila 16:45( sem skrbno gledala na uro ), rodila sem 19.04...slabi dve uri in brez vakuuma.
Sodelovala sem, še prevečuser posted image ..na vsak način sem hotla rodit, pa babica ni pustila, še ni bil časuser posted image .

Moja prijateljica pa je rojevala brez EA, 8 ur, na koncu z vakumom, tko da...moj point je, da se ti lahko vakum zgodi tko pr naravnem porodu, kot pri porodu z EA.

Le pogumno!

(odgovor članu lion)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: pohvale nad postojno
14.7.2008 17:03:41   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: majah

Osebno ne dam nič na negativne izkušnje, ker se držim pravila, da so odnosi itak vedno taki, da to kar daš tudi dobiš. Če si prijazen sam, zagotovo tak odnos dobiš tudi od osebja, ne glede kje rodiš.



Moje izkušnje iz PO so pa zelo mešane...pa sem prijazna oseba, potrpežljiva... morda še preveč... skratka, najprej sem 24 dni preležala na oddelku, kjer je bilo pač tako kot v vsaki bolnišnici... kontrole, pregledi, ipd. S svojim načinom me je dr. Tašev sicer prestrašil in še dobro, da me je potem dobil v roke dr. Likar, ki ni pustil, da mi predčasno sprožijo porod...saj vsak dan šeteje... ko je bil PDP že mimo, pa me je edini zdravnik v mojem življenju (pa sem jih srečala že kar nekaj- več kot povprečno) spravil v jok- in to cenjeni in vedno hvaljeni dr. Merlo- zame si ni vzel niti minute, letal je kot utrgana kura, me naročil na pregled na mojo željo, ker sem bila krepko čez rok, pregleda pa ni bilo že 3 dni (plodovnica), sem prišla pred sobo in je pozabil name in šel v operacijsko, potem sem potožila sestri in so me klicali v sobo, pridem pred sobo in spet čakam 1,5h... mislim, a je to način... sem bila user posted image  jezna... na koncu me je odpravil na hitro, ker sta prišla gospod in gospa z vrečko, v lepem avtu in v pelc montlu... joj se mi je zameril....

Skratka, dr. Likar je bil zakon, vzel si je čas, za preglede, razlage, tudi sestre so bile OK, razen ene, pa še to zato, ker se nisem postavila zase...sem bila ful vesela, da je dr. Likar vodil moj porod, čeprav je trajal vso noč in se je končal z vakumom, pa ful sem bila šivana (vmes pa sem dobila EA), vse pohvale tudi babici Nataši, ki je z mano predelala eno celo izmenouser posted image  

tudi na oddelku je bilo še kar, prav pohvalit jih pa pač ne morem, ker kaj dosti mi sestre res niso pomagale , niti glede dojenja, niti glede šivov (še celo vzele so mi tisti trikotnik, čeprav sem se zaradi tolkih šivov komaj dvignila iz postelje, češ, da je to samo za tiste s CR...kar niti najmanj ni bilo res)...a dobro, sem pač potrpela...

...sem pa imela SUPER cimro, ki mi je ful pomagala, me res veliko naučila, zato tudi po sestrah ni bilo take potrebe...in ki je imela punčko pač na lastno željo celo noč pri sebi...tako, da če želite imate otroka pač pri sebi, če ne želite dodatka, ga pač preprosto odklonite...

... je bilo pa nekaj zelo naporno, ker sem bila toliko časa notri, se je mož pripeljal vsak dan iz Vrhnike v Postojno in nazaj, tako, da je bilo kar veliko vožnje in sedaj avgusta spet rodim in se ravno zaradi praktičnosti verjetno za PO ne bom odločila...

...je pa tako, da je vsak porod svoja zgodba, jaz sem EA zelo malo porabila, najprej je trajala cela večnost, da sem se odprla do 4 cm, potem pa, ko mi je grozil vakum, smo jo pa ugasnili, da sem lahko čim bolj pritiskala... tako, da kaj pa vem, res je EA fina stvar- jaz sem vmes od utrujenosti kar zadremala, ni pa vedno  tudi najboljša rešitev...vsak se pač odloči po svoje...

...itak pa se mi zdi, da so zdravniki in sestre že toliko brezosebni povsod, da je to največji problem, saj na človeka sploh ne gledajo več kot na bitje ...ampak gre samo še za rutino...
npr. srečam sestro iz oddelka kjer mi je bila super, na oddelku za novorojenčke (tam kjer jim jemljejo kri in kopajo), pa jo vprašam, kako to, da je tukaj pa pravi da kroži, ker bi si ji drugače od dretja teh mulcev še zmešalo (nima še otrok)... meni ni bila ravno primerna izjava za novopečeno mamico, polno hormonov in vprašanj...mi je bilo potem vedno nelagodno, ko so mi mojo user posted image odpeljali in sem komaj čakala, da sem jo dobila nazaj, ker sem potem na vse to gledala čisto drugače- čeprav po eni strani to sestro tudi razumem, pa vendarle, je to njen poklic...

Skratka meni je PO porodnišnica ostala v lepem spominu predvsem zaradi moje super cimre, katero še danes z veseljem pokličem... upam, da bom imela tudi v drugo tako srečo...user posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu majah)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: pohvale nad postojno
16.7.2008 21:32:38   
klarisima
Tudi sama sem rodila v PO malo po tisti aferi oz tragediji in sem bila prezadovoljna.
Je pa res, da sem bila zelo nezahtevna, da nisem do zadnjega dne vedela, da imam zvonec nad posteljo če kaj rabim (hb nisem potrebovala ničesar razen moje princeske).
Porod sem imela v medenični vstavi, dr. Likar me je nanj pripravil in sploh ni bilo panike. Ob 11h sem bila v porodni, ob 15:32 sem jo rodila. Babica Jana me je ves čas bodrila, praktikantka, ki pa je bila prisotna pa mi je masirala križ, dajala piti in obhladke. Na koncu me je dr. Tašev profesionalno zaflikal user posted image , tako da je brazgotina danes skorajda nevidna.
Če bom še noseča grem zagotovo spet v PO.

Se pa strinjam, da na slabe ljudi naletiš vsepovsod in da je veliko dvisno tudi od nas samih kaj pričakujemo in koliko smo se pripravljene postaviti zase. Vem, da je to malo težko, ko si med popadki vendar jaz jim sigurno ne bi ostala dolžna. Če ne prej bi jim povedala svoje ko bi prišla k sebi pruser posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: pohvale nad postojno
29.7.2008 11:56:15   
brest
Evo, ravno v soboto prišla iz Postojne...ocena 10+. Prvič sem rodila s carskim, sedaj pa z epiduralno. Krasna izkušnja, epiduralna je res izum stoletja, vsi prijazni skratka več si ne bi mogel želeti. Še bolje kot prvič. Vsi ki so skrbeli za naju z otročkom so bili neizmerno prijazni in ustrežljivi. Dobila sem tudi privat sobo kar je pa sploh privilegij, ki je zagotovo vreden več kot 25$ na dan. Tako da je bilo super, ker je lahko druga hčerka z očkom prišla na obisk po vrtcu in ostala do večera.

Skratka....samo najlepše in najboljše in hvala Porodnišnica Postojna.

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 122
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?