|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:24:13   
vita80
Punce mislim, da je bila narava in vse bolj čisto kot pa zdaj. Nič več ni tako kot je bilo včasih. Žal. Tako, da...

(odgovor članu NATALIJAS)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:26:27   
ataner
Elevit stane ok. 8 EUR, Tifol pa ok. 4 EUR.
Ja, Luckica in Natalijas - se strinjam. O tem sem veliko razmišljala. Saj sem zgoraj nekje napisala, da tudi moj partner pravi, da če že zdaj user posted image  krmimo z tabletami, ko ga še niti ni, kaj bo šele potem. Zato pa ne vem kaj storiti. Če pa vsi to tako v ospredje spravljajo.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu NATALIJAS)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:28:52   
ataner
Ma v tem je problem, ja. Nekoč niso živeli tako stresno ,...
Hrana je bila brez vseh dodadkov, dandanes pa ne jemo drugega kot prototipe normalne hrane! Samo "plastiko"!
Prav zato bom verjetno začela folno jemat.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:34:25   
NATALIJAS
IZVIRNO SPOROČILO: vita80

Punce mislim, da je bila narava in vse bolj čisto kot pa zdaj. Nič več ni tako kot je bilo včasih. Žal. Tako, da...



Ja, da je bila narava bolj čista kot zdaj bo držalo, ampak glede nato, da poznam kar nekaj oseb, ki jemljejo ovake in onake vitaminčke in so nonstop na antibiotikih. Tako, da žal v raznorazne kemikalije jaz ne verjamem. Sicer pa 100 ludi 100 čudi! 

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:44:23   
tinkamiška
Tako je, so enkrat spraševale dr. Pušenjaka okoli tablet in zelenjave, pa je odgovoril, da iz zelenjave nikakor ne moreš dobit 400mg folne kisline na dan, kot se priporoča v začetku nosečnosti. Zato je fino, če jemlješ te tablete. Jih ima pa tifol točno otliko, zato niso nič slabše kot ostale tablete. Edini problem, ki se je izkazal pri meni, je bil, da mi je bilo po Tifolu slabo, zato sem potem kupila druge tablete, ki vsebujejo folno kislino...Meni se že zdi prav, da se jih jemlje. Sem jih pa jemala v času od O in do M, ker sem porabila kar nekaj dinarčkov, ker pri nama pač ni ratalo kr takoj.

Lp,
Tinka 

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu NATALIJAS)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 11:15:05   
slovenka
Jaz tudi jemljem tifol. Glede babic pa imam tudi svoje mnenje - sploh ni res, da je bilo tako zelo vse vredu v prejšnjih generacijah - je bilo veliko nezdravih otrok, visoka smrtnost v otroštvu... moja babica pravi, da v njeni generaciji je bil skoraj pri vsaki hiši kak tak otrok... tega pa si menda ne želimo. Verjamem, da je bil narejen napredek v porodništvu v tem smislu in je vse več zdravih otrok, tudi zato ker se mamice bolj zanimajo za to...

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 11:19:20   
varci
Pozdravljene,
jaz sem pred začetkom 1user posted image  jemala Tifol. Po ss julija pa mi je G priporočala Neo Vin. Sestavljen je iz tablete, ki vsebuje vse vitamine in minerale (folno kislino, železo, jod, vitamine B itd.) in pa kapsulo z Omega 3-maščobnimi kislinami.
Meni je super in ga normalno prenešam. Cena pa je cca. 12€.

Lp

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 11:28:34   
Souly
jaz sem pila tifol in mi je blo ful slabo, sem celo mislila da sem že ziher noseča, ampak nisem bila,...sedaj pijem elevit in se počutim odlično in ti ga priporočam,...

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 13:11:44   
Neža7
Lep pozdrav

Jaz pravkar imam Tifol, ker načrtujeva za november. Prvo nosečnost sem Tifol imela od 5. tedna naprej, ker nisem vedla, da bi morela prej začet in sem imela SS v 19. tedov.
Sem slišala, da telo ne rabi 2x več folno kislino, da sem se odločila kar za Tifol z normalno prehranovanje.

(odgovor članu NATALIJAS)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 13:52:52   
murkica
IZVIRNO SPOROČILO: Souly

jaz sem pila tifol in mi je blo ful slabo, sem celo mislila da sem že ziher noseča, ampak nisem bila,...sedaj pijem elevit in se počutim odlično in ti ga priporočam,...


Jaz jem Tifol, ampak ginekolog mi je priporočal Elevit. Pravijo, da e veliko boljši, saj ima več folne kisline in pa tudi vse ostale vitaminčke, ki so potrebni. Samo jaz ne morem jemati Elevita, ker imam problem s tem, ker ga ne morem pogoltniti. Tako, da danes sem vprašala v lekarni, če ga lahko zdrobim, ker drugače ne gre in je rekla, da načeloma lahko samo obvezno po kosilu, da mi nebi bilo potem slabo. Kaj pa ti Souly imaš kaj problemov z velikostjo tablet?

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu Souly)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 14:19:09   
Neža7
Kodrana ja to se je moji Neži zgodilo, da po eni strani je bilo bolje, da sem imela SS, čeprav je bilo hudo za oba. 
Sedaj že jem Tifol in sem pravkar dobila drugo M,user posted image da sem lepo na poti, da znova poskusiva v novembru user posted image  

(odgovor članu NATALIJAS)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 14:45:50   
Anonimen
to je tudi bolj gensko.obstajajo tudi kar veliko žensk,ki so jemale folno in so imele ss in se je otrok rodil oz. se mu hrbtnejača ni dobro razvila,To ni tako odvisno od tablet,ampak od genov.če bi bilo potme to res,potem bi vse ki niso jemale rodile "d rugačne" otroke,se vam ne zdi user posted image   ve lahko samo ugibate,pa zdravniki tudi,oni pa bodo lepo tržili s takšnimi stvarmi

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 15:00:11   
Neža7
Se strinajam. Nič ni 100%. V mojo družini ni boli nobenih SS in tudi nobene težave z otrokom. Vsi smo zdravi v tem smeru. Hvala bogu!!
BETTER SAFE THAN SORRY! zato jem Tifol že zdaj, da ne bom imela v glavi, da mogoče sem jaz nekaj narobi naredila, ker sem prepozno začela z folno kislino.
Upama, da se bo nama posijal sonce konec leta in da bo nama uspelo roditi zdravega in živahniga user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 17:37:09   
Romč
Jaz pa sem jedla Tifol in sem imela SS. Ginekolog mi je rekel, da ko bom spet načrtovala naj spet začnem jesti folno kislino. Sedaj imam dručič M in verjetno bom sedaj začela spet jesti, ker ne bova več pazila.

A mislite da bi morala kaj drugega jesti namesto Tifola?

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 20:49:22   
sun71
Tudi jaz jemljem Tifol, mi ga je predlagala ginekologinja. Nisem pa bila seznanjena s tem, da je tabletko potrebno vzeti zjutraj po zajtrku??? Je ta informacija prava???

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 21:18:42   
Taula
Tako, da danes sem vprašala v lekarni, če ga lahko zdrobim, ker drugače ne gre in je rekla, da načeloma lahko samo obvezno po kosilu, da mi nebi bilo potem slabo. Kaj pa ti Souly imaš kaj problemov


Jaz sem imela težave z velikostjo. Pa dam tableto lepo v sredico kruha in pojem to skupaj z vodo. Brez tega ne morem.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu sun71)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: folna kislina!!!!
30.8.2007 6:11:22   
oktavija
Halo dekleta!
Jaz bi vam dodala, da je folna kislina nujno potrebna za ravoj naših bodočih dojenčkov user posted image (še posebej po dolgoletni uporabi KT, ko telo ne vsebuje veliko folne kisline), saj je potrebna za pravilni razvoj živčnega sistema, možganov in hrbtenjače, ki se razvijajo ravno v prvih tednih ko ponavadi niti nevemo da smo nosečeuser posted image .
user posted image Zato nič ne skrbite glede navajanja dojenčkov na tablete in unesite v telo čim več vitaminov, mineralov in predvsem FOLNO KISLINO!

Upam, da kmalu vse zagledamo user posted image  user posted image !

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: folna kislina!!!!
31.8.2007 11:37:00   
vita80
A ima katera ko je Elevit čuden okus v ustih? Ne znam opisati, nekako kovinski?

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: folna kislina!!!!
31.8.2007 11:52:18   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: vita80

A ima katera ko je Elevit čuden okus v ustih? Ne znam opisati, nekako kovinski?


Tak okus sem imela jaz v ustih, ko sem bila noseča.




_____________________________



(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: folna kislina!!!!
31.8.2007 12:12:34   
kodrana
zaradi pomanjkanja folne kisline je možnost, da se nevralni kanal lepo ne zapre-sem že pvedala .. to je dokazano in nimaš kaj. ne bi brez veze tako zelo priporočali jemanje folne med nosečnostjo. sicer pa res, če ješ dovolj pestro hrano, je po moje dovolj dodajat samo folno kislino.
vsaka se sama odloči kaj bo jemala. ena je napisala, da se boji, da bi vitamini škodili.
če pravilno doziraš, torej eno tableto na dan, ne dosežeš presežka, verjami. sicer se pa tudi izločijo z urinom-tisti,ki so topni v vodi.
zaradi tega ne boš delala škode, ampak prej korist. to je moje mnenje. vsak pa po svoje skelpa. ali verjame ali ne..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: folna kislina!!!!
31.8.2007 12:41:29   
ataner
HVALA VAM, RES Full ste mi bile v pomoč, jutri takoj začnem jemat Elevit. Med obrokom, a ne? Potem pa bomo videli kdaj bom user posted image . Upam da kmalu. Bo že, se ne mudi - zaenkrat. Čebrav bi bila user posted image !

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: folna kislina!!!!
31.8.2007 12:41:52   
kodrana
aj, ena je mnapisala, da je tablet prevelik. jaz jemljem centa med mami, pa je tud velika tableta. jo dam na pol in potem popijem. problem je bolj pri kapsulah, ko je prašek zaprt v ovoju.. če je pa tablet, ga pa lahko daješ na pol, drobiš.. ni problema.
želim vam vsem user posted image user posted image  in zdrave user posted image .

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: folna kislina!!!!
23.9.2007 17:57:48   
ataner
Dan.
Ali je kaj narobe, ker 3 večere nisem vzela Elevit-a? Trenutno sem bolna in jem neke antibiotike pa dodatno mam še zdravila za srce pa sem pozabila vzet Elevit!

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: folna kislina!!!!
23.9.2007 18:12:55   
Estrella*
Nič ne bo narobe, če nisi vzela 3 tabletk. Pač, ne bo dodatka folne in mineralov/vitaminov. Le jej redno pa bo vse OK.
A si jih pozabila ali si jih namenoma izpustila?

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: folna kislina!!!!
23.9.2007 18:26:29   
ataner
Ma ne, čist sem pozabila. Med tem časom, ko sem jih že jemala sem dobila še zdravila za srce, zbolela sva jaz in moj mož, tak da še skrb za dvoje jemanje antibiotikov na določeno uro in mi je čist ušlo iz glave. Danes zjutraj sem se spomnila, toda ker jih jemljem zvečer, jih bom zdaj uzela. Hvala

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?