|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pogovori o spontanem splavu
12.9.2007 17:30:08   
MarijaPo
Muca tudi meni je zelo zelo zelo zal zate.
Tudi jaz sem zvedela na NS in tudi moj zarodek je bil 3 tedne mrtev v meni in tudi meni je bilo to zelo tezko sprejet.
Probaj na to gledat fakticno, je lazje kot custveno.
To, da ne bos mogla imet otrok nikakor ni res. Saj si 2x uspesno zanosila. To, da si splavila je pa pac verjetnost, ki doleti 70% nosecnosti (taka je uradna statistika).
Pojdi danes v kino ali pa kaj takega, da pozabis do jutri.
Drzim ti pesti, vedi, da ni nic izgubljenega, se bodo otroci!

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pogovori o spontanem splavu
12.9.2007 18:46:31   
Anonimen
Muca83  vem da ni besede katera bi te lahko potolažila, zato ti pošiljam samo en velik objemček user posted image user posted image user posted image .

Jutri bo točno en teden od moje abrazije in ko sem prebrala tvoje sporočilo sem se pošteno zjokalauser posted image user posted image , ker vem kaj prestajaš in točno en teden razlike je, pa se je zgodilo tebi.

Vedi da bom jutri mislila na tebe in prosim javi se ko prideš domov, da poveš kako si, velja?!?!

Ne bom ti nič drugega pisala, ker vem da nobena beseda ne pomaga.

Zjoči se, jutri se pa drži in vedi da bomo 100% mislile na tebe!!!!!

Pošiljam ti enga lupčka in eno rožico user posted image ,

Cmook,
Vesna

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pogovori o spontanem splavu
12.9.2007 19:40:28   
Anonimen
Drži se in vedi, da smo s tabo!!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pogovori o spontanem splavu
12.9.2007 19:52:14   
mihi78
Muca83 vem kako ti je hudo - za mano so 3 SS. Ampak boš videla, v življenju se vse zgodi z razlogom, čeprav tega takoj ne dojameš. Vse se bo uredilo. Vseeno pa mi je zelo žal, da si poleg vsega morala pretrpeti še izgubo mami pa še družina se je obrnila proti tebi. Ampak kako že pravi oni pregovor - Vse se vrača, vse se plača. Nikar ne misli na to, da ne boš mogla imeti user posted image . Saj mene tudi včasih take črne misli zgrabijo pa jih poskušam hitro odgnati. Naj tvoja nova mantra postane BOM MAMI, BOM MAMI, BOM MAMI,...Če nekaj dovoljkrat ponoviš začneš v to verjeti pa še uresniči se. Vsaj jaz se v to dnevno, večkrat, prepričujem user posted image

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pogovori o spontanem splavu
12.9.2007 21:16:41   
Ana Luna
Muca83, user posted image user posted image user posted image ... Res mi je hudo zate.
Tudi jaz sem se v najtežjih trenutkih vprašala, zakaj nam nekaterim življenje nalaga take križe, pa nisem našla odgovora. (Tudi sama sem se v zadnjem letu soočila s hudimi življenjskimi izkušnjami na različnih področjih ...)
Pa mi je teta rekla: "Veš, življenje te enkrat tepe, drugič te boža." In mislim, da ima prav.

Boš videla, Muca, prišel bo čas, ko bo življenje tudi tebe začelo božat. 
Tudi jaz sem s tabo.


(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 9:47:55   
Neža7
Muca84... ZELO mi je žal, da si morala to že dvakrat doživet po smrti vaše mame. user posted image
Ne vem kaj naj rečem, da bi vam bilo bolje. Vem pa, da ni lahko za vaju tem trenutku.
Jaz bi samo rekla, da imetje se rada in bosta videla, da res se bo vama posijal sonce.
 
 

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 9:49:49   
Neža7
VSI MORAMO IMETI UPANJE. TUDI, ČE V TEM TRENUTKU NAS FUL BOLI V SRCU..

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 10:16:29   
natasarobi
muca83 - žal je tako, da morajo eni dati več skozi drugi manj. Kot je ena od prehodnic napisala - življenje enkrat tepe drugič boža, čeprav imamo nekatere občutek, da nas dejansko tepe  konstantno

Rada bi ti samo povedala, da ne se preveč še obremenjevati, da ne boš mogla imeti otrok. Sama sem bila na istem, ker imam za seboj dve umetni prekinitvi zaradi kromosomskih nepravilnosti. Sem že skoraj obupala, ampak sedaj bom šla na preiskave in dokler ne bomo videli izvidov se ne mislim s to črno mislijo obremenjevat.

Pojdi na kakšen dodaten pregled, magari menjaj ginekologa,... Dokler 100 ne rečejo, da ne bo otrok ne misli na to. Pa še, ko pade takšna sodba se zgodi kakšen čudež. Sama imam 32 let, predvidevam, da si pa ti verjetno dosti mlajša (glede na nick), tako, da upanje definitivno ostaja.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 11:50:31   
*l*e*n*a*
dan, me zanima koliko časa po ss je treba počakati, da se ponovno dela na user posted image . vsak pravi drugače, pa me zanima kakšne izkušnje imate ve. hvala lduser posted image

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 11:56:12   
MarijaPo
lena - odvisno je od tega, koliko casa si bila noseca.
Ce si bila noseca tja do ene 13. tedna, potem naj bi se cakalo 3 menstruacije.
Zakaj toliko casa:
- da se ti telo regenerira (torej, otrocicek, ki mu ni ratalo prezivet, je pojedel marsikatero tvojo surovino, ki jo bo nov otrocicek tudi rabil in ti je zdaj primanjkuje, zato je se posebi vazno, da jes kaksne elevit ali pa kak drug vitaminski preparat in veliko sadja, zelenjave, mesane prehrane)
- da se ti maternica skrci na normalno velikost in se docela regenerira.

Torej, ce si ful podhranjena in boga, potem pocakaj 3 menstruacije, ce pa se pocutis kot iz topa in kipis od surovin, potem pa pocakaj le eno menstruacijo (meni je dr. Strahova rekla, da komot pocakam samo eno menstruacijo, medtem ko na kliniki so trdili, da je treba cakat 3 menstruacije, ker sem bolj podhranjena in ne kipim od surovin, bom pocakala tri menstruacije).

Drzim ti pesti!

(odgovor članu *l*e*n*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 12:14:39   
Anonimen
Tudi meni so rekli naj z možem poskusiva čez dva ali tri mesece, prav tako pravi moj ginekolog. Tako da bom počakala tri menstruacije in nato v nove boje. Če po pravici povem, sedaj niti pomislim ne na to, da bi skupaj spala, tko da mislim da je tri mesece ravno dovolj.
V bolnici mi je zdravnica ki me je čistila rekla 3 mesece, en stari zravnik pa 6 mesecev. In sem potem še enega vprašala, pa mi je prav lepo pojasnil. Zakaj se držati maximalnih kriterijev, če obstajajo minimalni, se pravi 2-3 mesece. Zelo lepo mi je povedal in le tega se bom držala.

Bi vas pa še nekaj poleg tega vprašala. Kot veste sem imela prejšnji četrtek abrazijo in da bi šla v nove boje čez tri cikluse.
Ali naj kar lepo naprej jemljem tablete Centramed mami (folna kislina+vitamini)?!?! Verjetno lahko a ne?

Lep sončen, topel dan.
Vesna

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 12:45:39   
Muca83
Zdravo punce! Jaz sem danes še bolj nesrečna kot včeraj. Zjutraj sem šla k ginekologinji po napotnico. Je bila ful uredu kot vedno. Razmevajoča in vse. Mi je že vnaprej rekla, da lahko počakam samo eno menstruacijo potem pa v nove boje. Samo ne vem, če bom tako naredila. Moj dragi je tako iz sebe, da celo razmišlja da bi počakal z otrokom leto ali dva. No, to trenutno ni važno.

Moj problem je v tem, da so na ginekološki urgenci ugotovili, da sem preveč noseča (danes je 12 tednov in 5 dni) in mi ne morejo narediti abrazije. Baje bi bilo preveč nevarno zame. In zdaj moram sama splaviti s pomočjo tablet. Danes so mi dali eno tableto, v soboto moram pa priti nazaj in mi bodo še nekaj dali, da bom ležala in splavila. To mi je tako grozno! Ko sem bila prejšnjič na abraziji je ena starejša ženska namensko delala splav na ta način in je zeeeelo trpela v bolečinah. Res, da so rekli, da je pri njej to 10x huje kot pri večini žensk, ampak men je sama misel, da bom mogla čutiti otročka kako bo šel iz mene totalno nevzdržna. user posted image

Izgleda, da je zame res ta velika palica rezervirana, da me tepe. Zanimivo je, kako hitro se lahko največje veselje spremeni v največjo žalost. user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 12:50:40   
Anonimen
Muca83 jokam s tabouser posted image user posted image user posted image .

Čeprav mi je čudno da ti niso naredili abrazije, glede na to da nisi še tako veliko noseča in se abrazija dela tudi pri 16.tednih.

Hmmm, ne vem...nisem dost pametna.

Poskusi ne misliti na to, čeprav vem da je težko, seveda je.
Če kaj rabiš napiši, tudi jaz sem na bolniški in bom še naslednji teden doma, prosim te!!!!

Cmook.
Vesna

(odgovor članu Muca83)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 13:02:04   
lusa8
Muca83 hudo mi je zate.

Smo v mislih s tabo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 13:04:00   
natasarobi
muca83 - sama sem imela 2x upn - sicer jaz nisem jemala tablet in ostala doma, temveč so me sprejeli v porodnišnico in z določenim postopkom so dlai zdravilo v maternico, da so sprožili krče/popadke. Sem pa slišala, da je to kao ena nova metoda. Verjetno boš v soboto ostala v porodnišnici.

Kar se tiče bolečin - bolečine se lahko različne, odvisno je tudi kakšen imaš prag bolečine. Poskusi ne razmišljati na to. Sedaj je potrebno, da ti zarodek odstranijo, ker ni dobro, da je v tebi, ker lahko pride do različnih okužb (kruto toda resnično). Če te zanima kaj več piši na zs.

vesnyca - kje si slišala, da delajo abrazijo tudi v 16 tednu? Ko sem bila jaz v bolnici so nam povedali, da to delajo nekako z 12 - 13 tednom, ker je bolj naravno in manj nevarno za posameznico. Pri abraziji te lahko poškudujejo, sploh, če je plod že večji. Isto so mi povedali, ko sem šla drugič na upn in sem bila malo čez 16b tednov in so mi rekli, da druge poti nimam. To je bilo v Ljubljani.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 13:36:06   
Anonimen
Joj jaz sem res tko slišala od prijateljice, ampak sej sem rekla da nisem dovolj pametna, tko da ne vem. Sej veš, marsikaj slišiš.

Pa tudi Lusa je na tej temi napisala da je mela v 16.tednu abrazijo.

Ampak pustimo to sedaj, sedaj kar je je.

Važno je, da smo z mislimi ob Muci83 in da bo čimmanj boleče.

Pozdravček.
Vesna

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 15:16:14   
Neža7
Muca84... No, pa še to boš morala dati skozi.user posted image
Jaz sem bila 19.tednov in sem v bolnišnci dobivala injekcije, da sem dobiva podpadke. Po 8ur sem rodila najino Nežo 26cm in 350g

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 15:18:40   
Neža7
l*e*n*a... Kot sem že videla so vam še povedali, da je odvisno koliko daleč si bila noseča.
Jaz sem bila 19.tednov in morava počakati 4-6mes.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 15:30:04   
hmm
Joj, Muca83, sočustvujem s tabouser posted image user posted image . Res se ti hude stvari dogajajo, sploh ne najdem besed v tolažbouser posted image . Lahko ti samo rečem, da tudi tukaj mislimo na tebe. Želim ti, da ti čim hitreje minejo ti mučni dnevi, da bo to za tabo. Ne vem, če ti bo to kaj pomagalo, a tudi moja prijateljica je šla čez to in je bilo nekaj časa hudo, zdaj pa ima doma že dva nagajivčka. Drži se!user posted image user posted image

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 16:23:14   
srecna_zvezda
Pozdravljene!

Tudi jaz se vam pridruzujem v tej veliki nesreci in zalosti. Vceraj sem imela abrazijo, pikica se ni razvijala in so jo morali odstraniti.user posted image  Tako zelo hudo mi je, kar naprej jokam, bojim se novega poskusa, se posebno sedaj ko sem prebrala vase izkusnje(tistim ki se jim je to tudi 2,3 zgodilo). Bolj kot fizicno me boli dusevno, solze mi stopijo na oci pri vsakem se tako nedolznem oglasu o dojenckih, vsako ki vidim da je noseca,...pa saj ne gre zato, da sem zavistna, le zal mi je tako zelo, da js svoje pikice nimam vec..In to cakanje...taaakooo dolgo!!!user posted image user posted image  za naslednji poskus! Zato vas vse tukaj zelo razumem in prav imate tiste, ki pravite, moras it cez to, da bi vedel kako se pocutis ko izgubis del sebe...user posted image

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 18:16:20   
Whatever
Ko, so to že pogovori na splošno o SS, me zanima, če katera ve, če bo za 1.9. organizirano slučajno kaj, na polju belih vrtnic. Mislim v smislu, kot je bilo, če sem prav zasledila na forumu, marca ali aprila, z Otom Pestnerjem...

(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 18:39:10   
Shani
Muca83 - user posted image user posted image user posted image drži se - mi je zelo hudo za tebe ampak očitno moramo eni v življenju marsikaj prenesti.

Če ti je v pomoč, tudi sama sem splavila v 14 tednu in sicer mi je voda odtekla ampak plod je bil še vedno v meni in velik je bil 8 cm. Ker sem že presegla tedne sem morala sama splaviti. Dali so mi inekcijo, ki je sprožila vse skupaj. Rekli so mi, da me bo vse skupaj zelo bolelo, pa me ni. Vse skupaj je samo iz mene padlo ven brez kakršnih koli bolečin, samo psihčno sem bila čisto na koncu. Potem je pa sledila še abrazija, da počistijo če je mogoče še kaj ostalo.

Prosi svojo ginekologijo naj te pošlje na preiskave predno bi želela ponovno zanositi.

Upam, da bo vse skupaj hitro za tabo.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Whatever)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 22:54:34   
Ana Luna
Muca, user posted image user posted image user posted image   kar ne najdem besed ...
Sočustvujem s tabo, hudo mi je zate ...
Bodi močna in nekako prebrodi te najtežje dni, potem bo vsak dan lažje.
Drži se, v mislih smo s tabo.

(odgovor članu Shani)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pogovori o spontanem splavu
13.9.2007 23:08:53   
Ana Luna
lidija_21,
Žal mi, da si tudi ti morala skozi to grenko preizkušnjo. Vsa občutja, ki jih opisuješ, so mi znana. (Jutri bo 4 tedne od moje abrazije.) Ampak rane se po določenem času zacelijo in ne pečejo več tako kot na začetku.
Vse bo še dobro, tudi me bomo enkrat mamice, boš videla. user posted image

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pogovori o spontanem splavu
14.9.2007 7:21:50   
kepica
Ojla punce,
žal mi je za vse, ki ste se znašle na tej temiuser posted image  Vem, kako je hudo. Tudi meni se ti trije meseci zdijo neskončno dolgi, saj je abrazija šele dobre tri tedne za mano. Žal bom verjetno morala čakati še dlje, kot tri mesece, saj so mi odkrili pregrado in me verjetno čaka operacija. Bolj je dan, ko bova lahko spet začela delati na mali pikici oddaljen, bolj si želim še eno štručkouser posted image  Še dobro, da imam doma nagajivčka, ki me polno zaposluje, da ne mislim toliko na to, ampak okoli mene je polno nosečk in svežih mamic, da težko pozabim na to. In še vedno se najde kdo, ki me vidi po enem mesecu, brez trebuha in potem tisti vprašujoč pogled, ko ne ve, kaj bi rekel, meni pa gre tudi težko z jezika... Ja, res je težko, ampak tolažimo se s tem, da se vsaka stvar zgodi z razlogom. Bodimo močne, enkrat nam bo že uspelo. Ni važno, če malo kasneje, važno je, da bodo naši otročki zdravi.
lp,kepica

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?