|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 5razred 9letke
17.9.2007 16:40:46   
FORZA
Danes sva delala na predmetu družba. A vaši imajo tudi to moja občina, moja pokrajina in te zadeve?
No naše je učiteljica peljala na ogled občine user posted image in tko so se sproti veliko pogovarjali in si tudi zapomnili veliko stvari.
še malo in jih bo te zadeve spraševala.
joj angleščinauser posted image kar precej bova morala delati

Mojega sina spravim k učenju na ta način, da mu iz neta sprintam kakšne naloge in vprašanja, tko mu je pol najbolj zanimivo. In nato ga ocenim.
Vse sem našla samo kakšne vaje iz angleščine ne.
Če ima katera kakšen link karkoli bi prosila.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 5razred 9letke
20.9.2007 10:43:29   
Anonimen
eko me,sem brez pc-ja in sploh ne vem,kaj se tu dogaja.
uh,berem,da se pri vas v šoli že ful dogaja.pri nas je še vedno vse izi.razen torbe,ki ima 100 kg!! komaj,da jo nese,mater!!
no,nekaj naloge imajo,pa še to ne vsak dan.pri angl. so se morali naučiti neko pesmico,abeceda pa to... tudi pri slo so imeli neko poezijo za se naučiti.ja,matematike pa imajo vsak dan 2 strani za rešit.drugo pa nimam pojma.
danes imamo roditeljski,bomo videli,kaj novega izvemo.nivojskega pouka zaenkrat še nimajo.in kar se spomnim,ko smo mi imeli nivojski pri mat,slo,angl,je bilo meni ful dobro.
je pa dobila že cel kup plusovuser posted image .kar naj tko nadaljuje,pa bo...
no,ko mi popravijo pc se še kaj oglasim!
lp

(odgovor članu FORZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 5razred 9letke
20.9.2007 12:49:15   
silvya
Potem je pa tvoja tako pridna kot moja user posted image . Tudi pri nas imajo tako težke torbe, da komaj vlečejouser posted image . In prvi skupni roditeljski sestanek nas čaka danes. Da nisi iz mojega kraja?
Danes bom morala biti kar pridna, ker bom nekako moral uskladiti sestanek še za mlajšega, bo treba kar malo tekat po šoliuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 5razred 9letke
26.9.2007 15:03:33   
Anonimen
silvya,ne vem,če sva iz istega kraja.od kod pa si?
danes je šolarka prinesla prvo 5. domov!user posted image  in par plusov tudi že ima.kolesarski izpit je pa pogrnila,imajo pa možnost popravnega...
zdej bere domače branje.
danes so dobili obvestilo,da bojo zbirali šolske potrebščine za otroke,ki so v neurju prejšnji teden izgubili vse...
ona je pripravljena dat tudi svoje trenirke,kavbojke,teniske...kar pač ne nosi več. kam pa naj to odneseva,ker v šoli tega ne zbirajo?

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 5razred 9letke
1.10.2007 19:10:45   
Anonimen
no,ženske,kam ste se izgubile?

a so pri vas tudi delali kolesrski izpit? mojo zdej tako žre,ker je padla.ker ni znala nekih križišč,kaj vem.neke kazenske točke je dobila,pa je pogrnila.
in je rekla,da bi se rada to naučila,pa da jim niso dali nič za si kaj prebrat...
na netu sem našla nekaj,ma je samo za kupit.samo stane delavni zvezek 8,40€,cd pa 15,80€. malo drago,a?user posted image

a ima katera kako idejo,kje naj staknem kako gradivo,da se lahko uči??

drugače je pa v šoli vse ok.še ne sprašujejo,še nič ne pišejo.samo nalog je pa za se zmešat...uh,pa te torbe...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 5razred 9letke
1.10.2007 20:22:34   
TaRe*
ojla

naši bojo delali kolesarski izpit šele konec leta,zato tudi še nimam gradiva.
Kar se tiče pa učenja in tega...user posted image sem bila v čet.na sestanku.Mene so kar pošteno prestrašili,ko so nam predstavili vse cilje,ki jih morajo doseči.
Pri mateatiki smo že na debelo požirali slino,ko nam je govorila o kmbinatoriki,deljenju in množenju do miljona,potence....
nakar nam učiteljica pove,da to še ni najhuje,da naj počakamo na družbo,ki je baje letos zelo zahtevna in obsežna ....ne vem,no,ampak če sem se jaz zasekirala,pa nimamo nikakih učnih problemov,kaj šele potem tisti,ki so se že sedaj morali trudit vsak dan in ure presedet pri zvezkih.
Kam gre ta naša šola,res,no???

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 5razred 9letke
3.10.2007 16:11:02   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: NIKKI

no,ženske,kam ste se izgubile?

a so pri vas tudi delali kolesrski izpit? mojo zdej tako žre,ker je padla.ker ni znala nekih križišč,kaj vem.neke kazenske točke je dobila,pa je pogrnila.
in je rekla,da bi se rada to naučila,pa da jim niso dali nič za si kaj prebrat...
na netu sem našla nekaj,ma je samo za kupit.samo stane delavni zvezek 8,40€,cd pa 15,80€. malo drago,a?user posted image

a ima katera kako idejo,kje naj staknem kako gradivo,da se lahko uči??

drugače je pa v šoli vse ok.še ne sprašujejo,še nič ne pišejo.samo nalog je pa za se zmešat...uh,pa te torbe...


Nikki, poučujem v 5. r. devetletke in lahko iz prve roke svetujem, da nikar ne kupujte kakšnih delovnih zvezkov ali učbenikov za kolesarski izpit. Če imate možnost kje dobiti CD z naslovom S kolesom v šolo, bi bilo najboljše, saj izpite verjetno povsod delajo s pomočjo tega programa. Je res enkraten! Gor je vsa teorija in veliko vaj. Če tisto zna, potem zna vse.
Pa lep dan še naprej!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 5razred 9letke
3.10.2007 21:53:34   
Anonimen
sem našla na www.kolesar.info vprašanja.jih je včeraj reševala in danes naredila brez napak!!user posted image user posted image

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 5razred 9letke
9.10.2007 12:11:30   
Jožica Č.
Lp tudi moj sin hodi v 5 razred. Kaj počnejo vaši otročki ko pridejo iz šole. Moj pobegne v svojo sobo in gleda tv. Malo pa še igrce. Ne naredi nič za nalogo sedim zraven njega -tto moram ker ima disleksijo- vendar fant je brihten kot marsikateri drugi . Samo ne uboga nič. Niti da odnese smeti, niti da poćisti sobo ,ne gre na sprehod int .včasih vam povem nevem kaj naredit več. Psiholog pravi tv ven iz sobe . Žal še vedno jo ima . Vem da škodimo njemu in sebi vendar sva oba z možem nemočna .mislim da še ni prepozno zato upam na tej strani za resne nasvete    hvala lp
 
 
Op. mod.:
Pišemo z malimi črkami. Preverimo, ali je vklopljen CAPS LOCK.

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 5.1.2008 8:41:40 >

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 5razred 9letke
9.10.2007 15:23:37   
silvya
Pozdravljene!
Res sem se izgubila, v kopici dela user posted image . Zato kar lep čas nisem bila tu gor. Z učenjem zaenkrat še nimamo težav. Ne vem pri nas gre tako lepo gladko. Hčera naloge naredi že med odmori v šoli, tako, da ima doma res samo malenkosti. Edino kar me je danes malo razjezilo je to, da je prinesla v beležki opomin za zadevo, za katero ni bila ona kriva. Pravzaprav je opomin dobil ves razred user posted image V razredu imajo nekaj "neobvladljivih" dečkov, ki so danes pokvarili vrata. Pa kaj hudiča si učitelj ne zna narediti reda? Zakaj potem kaznuje ostale, ki niti niso prav videli kaj se je zgodilo? Uh, komaj čakam, da bo sestanek.


(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 5razred 9letke
9.10.2007 15:25:13   
silvya
Niki, okolica Ormoža. Po postih sodeč pa vdim, da res nisva blizu. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 5razred 9letke
9.10.2007 15:41:06   
silvya
Draga Jožica!
Kaj naj ti rečem. Ne bi te rada užalila, ampak ti se vedno samo pritožuješ čez otroka. Ne bi rekla, da je to ravno koristno. Bolj koristno bi bilo, če se tvoja družina sede skupaj in pogovori o pričakovanjih (tvojih in otrokovih).
Dajta z možem že enkrat karte na mizo in otroka seznanita s pravili v družini. Pa pravila niso zato, da jih kršimo. Držta se tega kar se dogovorite, ne pa popuščata, pol je pa rezultat takšen kot je.
Nisem za teroriziranje, je pa potrebno otroku postaviti meje. Samo, da morata vidva z možem najprej razčistiti kakšne le te so.



(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 5razred 9letke
11.10.2007 8:21:22   
potonika
Pa kaj hudiča si učitelj ne zna narediti reda? Zakaj potem kaznuje ostale, ki niti niso prav videli kaj se je zgodilo?


Po mojem se je to zgodilo med odmorom, ne pa sredi pouka. Ja kaj pa naj učitelj naredi, če mu potem noben ne pove, kdo je kriv? Pa tudi če bi bilo med poukom, verjemi, včasih so v razredu res takšni primerki user posted image , da si nemočen!

Pri nas je tako, da če ne ugotovimo krivca, potem pač cel razred krije stroške, če so npr. kaj uničili in je treba popravit.

Ni treba za vse krivit učitelje, glavni krivci so starši, ki ne znajo naučit otrok reda in pravilnega obnašanja; domače šimfanje učiteljev pa pravgotovo ne pripomore k avtoriteti in posledično redu v razredu.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 5razred 9letke
11.10.2007 10:29:23   
Anonimen
tudi pri nas imamo enega problematičnega fanta.včasih ponori,da letijo stoli in mize.učiteljica si med odmori ne upa iz razreda,niti na wc.pa vseeno kdaj temu fantu kar poči film in je cela štala.
učiteljica nima kaj narediti.starši se ne odzivajo na razne razgovore in pogovore.sicer je pa ta otrok iz popolnoma neurejene družine,tako da sploh ni čudno,zakaj je tak.
no,sem hotela samo to reči,da učiteljica ne more narediti nič.baje,da ga ne sme poslati niti iz razreda,ko moti pouk.riga,prdi,se reži,poje,se sprehaja po razredu,odgovarja učiteljici,... in s tem potegne za sabo še par fantov in je porušeno delo v razredu.
včasih,ko se to zgodi,dobi ves razred za kazen dodatne naloge,čeprav je kriv samo on.včasih morajo za kazen po pouku ostati,da nadoknadijo kar so zamudili,oz. česar niso naredili.
meni se ne zdi prav,da so zaradi njega kaznovani vsi.

(odgovor članu potonika)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 5razred 9letke
11.10.2007 13:36:31   
Jožica Č.
lp. Silvija saj mam tut jas 3 sončke pa 1 zvezdico-pravnukico,staro 2 mes.pa ne šinfam otrok, samo me zanima ,kaj delajo drugi otroci ,ko pridejo iz šole .ker pač mam sina malo drugačnega kot hčerkice-one niso gledale toliko tv .tebi pa če se zdi da šinfam pa samo preberi pa si svoje misli.katera pa je danes tako IDEALNA KOT TI s tvojimi sončki. pa neboš menda trdila da so tvoji sončki bres napak .potem pa BRAVO NAŠI SILVIJI.user posted image PA BRES ZAMERE. IMAM LEPO UREJENO DRUŽINO .-BREZ PROBLEMOV PA NISEM-.LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 5razred 9letke
11.10.2007 14:10:53   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: NIKKI

meni se ne zdi prav,da so zaradi njega kaznovani vsi.


Saj jaz tudi nisem mislila v zgornjem postu drugega povedat kot to, da me moti to kar si napisala ti Niki. Vem, da so razmere nemogoče, da je otroke treba vzgajat doma. Samo se mi zdi nefer opozarjati na to nas, ki za primerno vzgojo itak skrbimo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 5razred 9letke
11.10.2007 14:20:51   
silvya
Daraga Jožica!

Preveč se razburjaš. V postu, ki je bil namenjen tebi, nisem rekla, da so moji otroci super idealni, ali pa da sem taka sama, zato bi lahko dajala malo manj ironične pripombe. 
Hotela sem ti samo povedati, da je pri vzgoji pač potrebno biti vztrajen. Kakor hitro otrok zazna, da se da manipulirati, bo to tudi storil. Verjemi, da to zelo dobro poznam. Če slučajno nisva kdaj bila z možem usklajena glede kakih pravil sta to zelo hitro ugotovila.
Ravno iz tega razloga sem ti predlagala, da se z možem sedeta skupaj in se pogovorita, nato pa še s sinom. Tako, da jaz ne vem kje sem tako kritizirala urejenost tvoje družine, da je potrebno toliko razburjanja in jeze.
Velikokrat pa res poste samo berem in ne pišem, če nimam česa za povedati.

LP
Silvya

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 5razred 9letke
14.10.2007 22:41:15   
TaRe*
oJLA..
a SO VAŠI ŽE DOBILI SEZNAM KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO IN DOMAČE BRANJE?
nAŠA JE SEDAJ PREBRALA  (SORI,SEM šele sedaj vidla,da se derem)Lesi,ki je za bralno značko,pa me res zanima,če so knjige iste pri vseh,al si sama učiteljica zbere gradivo za svoje učence.

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 5razred 9letke
15.10.2007 13:58:24   
Anonimen
naši imajo za domače branje Tajno društvo PGC,Babica v supergah in Leteča učilnica.
za bralno značko pa:
butalce,ostržka,piko nogavičko,košarkar naj bo,čarovnice,anastazija krupnik,dvojne počitnice,že spet ta emil,erazem in potepuh,medvedek pu.izberejo si 5 knjig s tega seznama.
tamala je ful vesela,ker ji šolarke zvečer v postelji bere piko nogavičko.jo posluša z odprtimi usti.meni pa tudi paše,da mi zvečer kdo kaj prebere.user posted image
a imajo vaši za družbo tudi atlas? našim je učiteljica rekla,da bi bilo dobro,če jim kupimo ta atlas,ker da bojo lažje delali.ko smo lani dobili seznam in naročilnico za učbenike in delovne zvezke,ni nikjer pisalo,da rabimo tudi to. a to si lahko potem kar naknadno izmislijo,da moramo kupituser posted image user posted image ?

(odgovor članu TaRe*)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 5razred 9letke
17.10.2007 19:19:28   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: NIKKI


a imajo vaši za družbo tudi atlas? našim je učiteljica rekla,da bi bilo dobro,če jim kupimo ta atlas,ker da bojo lažje delali.ko smo lani dobili seznam in naročilnico za učbenike in delovne zvezke,ni nikjer pisalo,da rabimo tudi to. a to si lahko potem kar naknadno izmislijo,da moramo kupituser posted image user posted image ?



Ja imajo atlas. Bil je na seznamu in ga kar veliko uporabljajo.
Celo ena naloga je bila iz DZ, katere nebi mogel narediti, če nebi imel atlasa, ker je moral napisati na kateri strani v atlasu je našel itd....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 5razred 9letke
18.10.2007 8:41:54   
Anonimen
FORZA,a mi lahko poveš prosim,kako zgleda ta atlas ? kakšne barve so platnice?
šolarka je rekla,da v šoli imajo take z rumenimi platnicami,ma kar sem jaz našla v knjigarni in na netu,so neke roza...
v šoli jih dobijo,po enega na klop in delajo v dvojicah.
drugače pa ok,ocene so zaenkrat 55555 in par plusov.user posted image
prva preverjanja so tudi že pisali,testov za oceno pa še ne.

lp

(odgovor članu FORZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 5razred 9letke
18.10.2007 9:07:06   
FORZA
Takšen z modrimi platnicami, pa bolj tanek je.
Več vrst je teh atlasov, zato najbolje da v šoli vprašaš katerega moraš nabavit, da neboš kaj narobe kupila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 5razred 9letke
18.10.2007 9:14:34   
FORZA
http://www.kopija-nova.si/zi6_912.php


Ja je nekaj rumene zram.
Takega ima.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 5razred 9letke
18.10.2007 9:20:46   
Anonimen
kaj pa je potem TO ?

(odgovor članu FORZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 5razred 9letke
18.10.2007 9:24:52   
FORZA
Nevem saj pravim, da jih je več vrst. Mi smo imeli na seznamu atlas in vsi učenci imajo istega.
Najbolje da si sprintaš slike par teh atlasov in neseš v šolo pokazat, pa ti naj učiteljica pove točno katerega uporabljajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?