|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
26.5.2009 12:43:27   
amanuz
tudi jaz sem drugič rodila avgusta user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
10.7.2009 17:42:47   
PiSek234
Zdravo!

Ker še nisem zasledil te teme na forumu, bi rad opozoril na problem, ki so ga identificirali v zadnjem času.

Plastične steklenice za dojenčke so že dolgo časa večinoma narejene iz polikarbonatne plastike, vendar pa so ugotovili, da iz te plastike izhaja škodljiva kemikalija BPA (bisphenol A), ki povzroča hude hormonske motnje pri otrocih in odraslih in podobno. Kar je še bolj zanimivo, BPA iz plastike sicer ne izhaja v velikih količinah, vendar pa se ob segretju plastike do 100°C izločanje v vsebino posode izjemno poveča (in doseže škodljive koncentracije) in ostane na tem nivoju tudi po ohladitvi. To pa je ključno za vse otroške stekleničke, ki se jih sterilizira.

O tem se ne piše veliko v Evropi, vendar obstajajo znanstvene študije, ki so to ugotovile in so objavljene v resnih znanstvenih revijah (nekaj linkov je spodaj). Na podlagi tega je Kanada že lani prepovedala otroške stekleničke iz polikarbonata, FDA iz ZDA pa se še nekaj izmika, vendar napovedujejo prepoved.

Kolikor mi je znano, pa znani evropski proizvajalci otroških stekleničk ne opozarjaja na ta problem (npr. Avent ima izmed 12 stekleničk za novorojenčke 4 iz 0%BPA materiala  -  http://www.consumer.philips.com/consumer/en/gb/consumer/cc/_categoryid_MCC_BOTTLES_SU_GB_CONSUMER/#filterState=MCC_NIPPLES_SU_GB_CONSUMER%3Dfalse%2CMCC_STORAGE_BOTTLE_FEEDING_SU_GB_CONSUMER%3Dfalse%2CMCC_OUT_AND_ABOUT_SU_GB_CONSUMER%3Dfalse%2CFK_BPA_FREE_C2%3Dtrue)

Enostavna rešitev je uporaba stekleničk iz stekla.

Prosim, preverite še sami in opozorite naprej o tem problemu.

LP,
zaskrbljen očka

linki s podatki o znanstvenih študijah:

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=just-how-harmful-are-bisphenol-a-plastics&page=1
 
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090521141208.htm
 
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/06/090610124428.htm

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
7.9.2009 11:31:59   
keka21
A  mi lahko katera prosim razloži, kakšna je razlika med mako in tetra majčko in ali novorojenček za odhod iz porodnišnice res potrebuje obe. In ali tudi žabice potrebuje posebej? Ali ni dovolj en bodi in en vrhnji kompletek? Potem ga pa itak zaviješ v toplo odejico...
Hvala za odgovore.
Keka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.9.2009 11:26:03   
metkkica
To se tudi jaz sprašujem.....user posted image

So pa zelo natančni seznami na tej strani, jih bom mogla naštudirat, če mi še kaj manjka....jaz sem veliko stvari dobila od sestre, ki je rodila pred 6 leti in ona pravi, da je to vse kar je rabila...seveda pa človek z leti tudi kaj pozabi.


(odgovor članu keka21)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
30.9.2009 15:35:09   
Teja K
jaz vsekakor ne grem v porodnišnico brez nastavkov za dojenje. Sem imela pri prvi nosečnosti težave (MB porodnišnica - čisto razočarana nad osebjem) z vspostavitvijo zaradi vdrtih bradavic in potem so mi prinesli nastavke in sem vzpostavla dojenje, kasneje tudi brez nastavkov.

Pa tokrat z raztegljivo majico, ne z obleko, hahah, je preko prsi nisem morala zapreti, ker so se mi prsi tako povečale.

(odgovor članu metkkica)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
30.9.2009 15:36:36   
Teja K
keka raje vzami dve ali tri, ker dojenči hitro bruhajo user posted image , pa jih je treba veliko preoblačit in ponavadi se tudi pokakat znajo tako, da prileze vse skozi hlačke, se boš navadila malo previdnosti in dodatnih oblek, mene je v prvi izučilo

(odgovor članu Teja K)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
3.11.2009 10:15:01   
*BellaLuna*
Mako in tetra majčka je v bistvu "enako oblačilo" le iz drugega materiala. Tako da načeloma rabiš dve majčki, pa žabice in čez nek kompletek za oblečt. Samo bodi in kompletek je zdaj jeseni premalo, ker dojenčki težje regulirajo temperaturo.
Jaz sem našega sicer oblekla v dva bodija, žabice, kapico in kompletek pa copatke in ga zavila v odejo, ko sem ga nesla do avta. Rodila sem pa marca.

(odgovor članu keka21)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
1.1.2010 9:33:32   
pocka
še tukaj lahko pogledate previjalne torbe, so unikati... http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner/Torbe#

_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
7.3.2010 20:22:35   
_Tinaa_
Pozdravljene!
Mene pa zanima ali ste pri izbiri kompletka za domov iz porodnišnice kupile oblačila v velikosti 50 ali je katera kupila tudi velikost 56?

(odgovor članu pocka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
8.3.2010 10:05:09   
AnciM
Jaz sem pri obeh imela št. 50. Sta bila oba kar velika 54cm in 55cm, pa nisem hotela, da že takrat cunje z njiju visijo. Itak imam pa namen kompletke spravit za spomin in mi ni bilo toliko do tega, da bi jih lahko uporabljala čim dlje.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu _Tinaa_)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
20.3.2010 14:20:03   
pikapoka01
Kako ste pa oblekle svoje pikece za iz porodnišnice tiste, ki ste rodile npr. maja, junija?
Vsepovsod berem o nekih kombinezončkih... Bombažen bodi, čez plišasti pajacek in jopička je preveč ali premalo?

Aja, pa včeraj sem v h&m-u kupila 7 skupaj pakiranih bodijev št. 50, ki se oblačijo čez glavo in zapenjajo spodaj. Naj jih raje menjam za tiste ki se zapenjajo ob strani ali za večjo številko?
Ful sem zmedena glede številk...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
22.3.2010 14:04:22   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka01

Kako ste pa oblekle svoje pikece za iz porodnišnice tiste, ki ste rodile npr. maja, junija?
Vsepovsod berem o nekih kombinezončkih... Bombažen bodi, čez plišasti pajacek in jopička je preveč ali premalo?

Aja, pa včeraj sem v h&m-u kupila 7 skupaj pakiranih bodijev št. 50, ki se oblačijo čez glavo in zapenjajo spodaj. Naj jih raje menjam za tiste ki se zapenjajo ob strani ali za večjo številko?
Ful sem zmedena glede številk...



Jaz mislim, da bo dovolj oblečen za iz porodnišnice. za vsak slučaj imej sabo kako dekico, če bo res hladen dan. ne pozabi kapice + ekstra nogavičk- moje mnenje, ne zdaj napadat

bodiji za čez glavo: njet pri novorojenčku. toplo priporočam na preklop, ker od začetka je štorasto novorojenčka oblačit čez glavo. št 50? hmmmm men se zdi to fejst mala cifra, jaz bi vzela 56, je pa res, da ima h&m velike cifre. jaz sem pri taprvi imela iz h&m št.56 najmanjšo, je bila drobna in so ji bili bodiji kar mal veliki.

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
9.5.2010 12:32:51   
natasarobi
Mi pričakujemo dojenčka konec - začetek avgusta in do sedaj sem kupila sledeče:

* 2x pižama dolgi rokav, vel. 56
* 4x bodi kratek rokav vel.56 (oblači čez glavo, vendar je luknjica ful raztegljiva)
* nogavičke 3x kom za novorojenčke
* 1x komplet hlače in majčka kratek rokav vel.56
* 2x komplet dolg rokav vel. 56 (pajac z naramnicami in zraven majčka dolg rokav)
* 3x bodi kratek rokav vel. 60
* 1x komplet dolg rokav (trenirka) vel. 62
* 1x komplet dolg rokav vel. 62 (gre za pajac, samo, da so hlače z naramnicami pa zraven majčka dolg rokav)
* 2x komplet hlače majčka kratek rokav vel. 62

A bo to dovolj ali še kaj potrebujem oz. ali je kaj takega, da ne bo ok? Iz porodnišnice bi ga oblekla v bodi s kratkimi rokavi in pajacek dolge hlače in dolga majčka, pa kapica, razen, če ne bo 30 stopinj.

Kakšno številko kapice je potrebno kupiti - velikost? Imajo ful številk, pa nikjer ni oznake za novorojenčka. Kakšen obseg glavice ima ponavadi novorojenček (v povprečju)?

Prosim za mnenja in nasvete.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
17.6.2010 16:40:53   
cresisy
Mene pa zanima kako naj bo oblečen otrok, ki se rodi v prvi polovici septembra?

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
30.6.2010 17:44:11   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: cresisy

Mene pa zanima kako naj bo oblečen otrok, ki se rodi v prvi polovici septembra?


jaz sem prvič rodila konec avgusta(rok sem imela pa 9.9.) pa sem punčko za domov oblekla takole
-body na preklop
-žabice s stopalko
- čez pa kompletek, ni bil glih pliš ampak nekaj podobnega
- ter kapica



Za ziher sem imela sabo še dekico, ki pa je nisem rabila ker je bilo zunaj kar lepo vremi.

V bistvu punce ne komplicirat, ne kupovat veliko malih številk, ker otroci rastejo sto na urouser posted image

(odgovor članu cresisy)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
4.8.2010 11:38:12   
isobel
Tile seznami so fantastični, rada pa bi opozorila na nekaj pri oblačilih. Sama sem imela pred porodom pripravljena oblačila v velikosti 56, a te številke sploh ni mogel nositi, saj sem rodila ravno toliko velikega dojenčka (56cm). Na srečo sem imela to številko izposojeno in tako nisem 'vrgla denarja stran'. Sem imela pa kar nekaj dela, ko sem morala takoj po prihodu iz porodnišnice pripraviti št. 62. Je pa res tudi, da me je že ginekologinja opozorila, da bom imela dojenčka večjega od povprečja, samo nekako tega nisem povezovala z oblačili. user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
2.10.2010 15:05:04   
doroteja30
hvala za take informacje ,mislim da ni treba tolko stvari za porodnisnico ko pol tega ne rabimo.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
18.10.2010 22:58:53   
hariba
http://s2.bitefight.si/user/bite/52608

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
17.2.2011 12:29:03   
maladva
no če kateri pomaga, jaz sem namreč že rpvič rodila malo večjega fantka (54cm) in mu niti 56 ni bilo prav, 50 pa je samo za nedonošenčke,.. tako da ko gredste s porodnišnice je malo nerodno če mu je premalo,.. našemu 56 nisem mogla zapret zadrgice na hrbtu, tako da je bila na pol odpeta:(:(:( priporočam da ne kupujete teh št. 50 kaj preveč, razen če sta dvojčka:) meni so rekli da ima 3300 pa je imel 4400 tako da, se tudi ne zanašat ko vam rečejo da imate "majhnega otroka" ,.. marca bomo drugič zibali, upam da nebo tako hitro prerastel vseh pajackov:):):)

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
18.3.2011 2:06:45   
Lara28
No, moj prvi ni bil nedonošenček, rodil se je 6 dni prej, imel je 50 cm in 3100g. Pa mu je bila 50 čisto lepo prav, 56 pa je nosil sigurno ene 6 tednov vsaj.
Zdaj pričakujem deklico, napovedujejo, da bo spet približno taka kilaža in sem pripravila tudi nekaj 50. Res pa je, da nisem kupovala ampak imam sposojeno in podarjeno.
Meni ni preveč praktično, da potem otroku 4 x zavihaš rokave.user posted image  Samo mnenje...  

(odgovor članu maladva)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
23.8.2011 9:02:12   
shanliang
izbrla sem bol bombažne stvari, razen 2 kompleta hlačke+jopica imam iz pliša. imam samo 2 bodija kratki rokav, če bo potrebno bom pozneje še kupila, ker mora biti otrok itak zaščiten pre soncem. jaz sem že ta prvorodilma maja in je bila poleti lepo v eni majčki, brez hlačk in v senci. nisem imela nobenih kratkih hlač in takih (po mojem mnenju) nepotrebnih stvari.

vse ostale potrebščine za nego ipd. so enake za vse letne časa. mal pobrskaj nazaj po tej temi.

(odgovor članu *Najchy*)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
24.8.2011 18:43:30   
majcika09
IZVIRNO SPOROČILO: sasa79

Super tamikaaaa! Ta seznam mi bo prav prišel, ker se ravno te dni odpravljam po nakupih in glede na to, da je bilo že res vsega napisanega (ampak ne skupaj), še vseeno nisem vedela kaj naj kupim. Zdaj bo vsekakor lažje. LP!


mislim da smo punce, ki bomo prvič mamice totalno zmedene, ker je tega čisto preveč. a mi lahko razložite: v porodnišnici imajo verjetno otročki njihove cunje al kako (vsaj tako sem zasledila) in šele ko greš domov, ga rabiš obleči v svoje cotke. zakaj hudiča potem iz seznama rabim recimo 3 majčke in 5 bodijev, če ga peljem domov??? ne štekam. al to pomeni da to potem vse rabiš doma-to mi je sicer jasno. user posted image

(odgovor članu sasa79)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
28.9.2011 12:17:08   
Taddy78
No ene pa res malo pretiravate. Velikost 50 ne more biti za nedonošenčka, če pa se večina otrok rodi s 50 cm in ne vem kje ste skupovale oblačila, ampak našemu, ki se je rodil s z 51 cm, je 56-ka bila hudo prevelika in smo morali vse vihat. res je da je počasi rastel in smo na 56-ki bili še pri 2 mesecih, pa vseeno. Da je novorojenčku s 54cm, velikost 56 premala, to pa ravno ne verjamem.
Meni se zdi noro šparat pri takih stvareh in da bi kar štartala z 62, zato da prišparam...brezveze, ker je vse tako preveliko.
Tudi mi smo se zaradi polivanja zelo dosti preoblačili, saj mu je mleko kdarkoli zletelo iz ust, slinčka pa tudi ni moral imeti cel dan na sebi.
Sama sem že 1x kupovala stvari, sedaj, po 6.letih me to ponovno čaka. Sicer sem iz seznama povzela tisto, kar sem potrebovala pri sinu, ni pa res, da je preobširen. Edino kaj sem sama hitro ugotovila...sin se je po 3.tednih nehal dojit in sem zaradi velike količine obroka morala na novo kupiti flaške, ker so bile vse premale. So stvari, ki jih je moj otrok potreboval, pa jih vaš ne bo, ali pa obratno, zato je brezveze posploševat.

(odgovor članu majcika09)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
3.11.2011 19:52:56   
Adryanca

IZVIRNO SPOROČILO: majcika09

mislim da smo punce, ki bomo prvič mamice totalno zmedene, ker je tega čisto preveč. a mi lahko razložite: v porodnišnici imajo verjetno otročki njihove cunje al kako (vsaj tako sem zasledila) in šele ko greš domov, ga rabiš obleči v svoje cotke. zakaj hudiča potem iz seznama rabim recimo 3 majčke in 5 bodijev, če ga peljem domov??? ne štekam. al to pomeni da to potem vse rabiš doma-to mi je sicer jasno. user posted image



Se totalno strinjam z majciko09 user posted image ... res je kr mal kriza za nas ko bomo prvič mamice in potem vidit ooooooogromn spisek oz. seznam vsega kaj potrebuje novorojenček in potem kaj še potrebujem sama za v in iz porodnišnice user posted image ... priznam, da me kr rata strah in postanem zmedena pa prosim, ne me zdej napadit, ampak takšni so pač moji občutki za prvič ko ne vem kaj me čaka user posted image .

Me pa tud zanima kako naj bi po vašem oblekla user posted image v mesecu aprilu? Do doma imamo pa tudi ene 10 minut vožnje - če sploh to kaj pomeni user posted image ...

kolk smo bejbe včasih zakomplicirana bitja, ampak s tem samo dokazujemo, da nam ni vseeno za naše srčke, kajne? user posted image

_____________________________

Zgodil se je veliki POK in 8. aprila 2012 se rodil je mali ROK - 2630 g, 50 cm

(odgovor članu majcika09)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2011 13:46:07   
Vegi
Jaz sem se odločila, da bom pri sorodnikih in prijateljih nabrala čim več robe, kar bo manjkalo, bom pa sproti dokupila. Nikakor ne nameravam še pred rojstvom kupovati na kupe cunjic, saj niti ne vem, koliko bomo veliki, še manj se mi pa sanja koliko se potrebuje in kaj je bolj luksuz kot potrebščina user posted image

(odgovor članu Adryanca)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?