|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosi stvari iz šole domov
20.9.2007 19:08:37   
mamuška
IZVIRNO SPOROČILO: lenčica

Skratka draga Splišni in Mamuška,... jaz nisem nobena pošast ampak ljubeča mamica svojemu šestletniku. Če pa kdaj pade kakšna na rit pa to ni tepež ampak izbruh jeze ( ne vem al je boljš, da grdo gledaš , vpiješ in preklinjaš)?

Skratka problem bomo rešili, ker smo pametni in razumevajoči.


Ja no, če tako misliš  -tvoja glava -tvoj svet. Nekako sem še šla mimo tistega šeškanja, ki ga niti slučajno ne odobravam, ampak OK, živemu človeku se vse zgodi, a ne, mimo tega pa, da lastnemu otroku rečeš, da mu ne želiš biti več mama - sorry, mimo tega pa ne morem.  In še enkrat ponavljam: upam da se res ne zavedaš, kakšno bolečino, neizbrisno bolečino otroku s tem povzročaš. Upam pa, da se tudi zavedaš, da ko enkrat v otroku prelomiš tisto sveto zaupanje, ki ga do mame ima, je ni sile in sredstva, da ga poflikaš nazaj. Ja, spet ti govorim iz LASTNE izkušnje.

Otrok je otrok, še miljone napak bo naredil, preden bo odrastel in če ti to ni jasno, potem ti osnove niso jasne. Pa tudi s prve in z druge ne bo vsega pokapiral - malo se spomni, kolikokrat si ga polomila sama, kolikokrat si VEDELA, da delaš narobe, pa si vseeno stvari počela itd Otrok je pač otrok. Ne strinjam se s tistimi, ki v jemanju in prinašanju stvari kar od nekod ne vidite nič hudega -jaz v tem vidim problem, ki ga je treba razčistit in rešit, preden postane resen, vendar da se za to otroku reče, da -parafrizirano - ni vreden svoje mame -  adijo, pamet!

Želim vam, da bi problem rešili in tudi, da bi postali malo BOLJ razumevajoči do šestletnega otroka!

(odgovor članu lenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nosi stvari iz šole domov
20.9.2007 19:09:29   
lenčica
Gina ti si pravi balzam na tem forumu. Pametna punca, ki zna obrazložiti svoja načela.
Sem prepričana, da sva si sorodnega razmišljanja a meni je bilo že od nekdaj težko ubesediti kar čutim in razmišljam. Hvala ti ker me razumeš

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nosi stvari iz šole domov
20.9.2007 20:04:25   
Anonimen
Samo to bom rekla... tepež in kričanje ne reši NIČESAR!!

(odgovor članu lenčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nosi stvari iz šole domov
20.9.2007 21:08:45   
Barbs
Lenčica.... razumem teuser posted image user posted image user posted image  In ne se sekirat..in ne si pustit pamet solit zaradi tega, ker si morda tri besede "narobe" zapisala, mislila si pa tako, kot sem te, npr. jaz, razumela...user posted image


Pa Gina user posted image

Se mi ne da pisat, priznam.... Sicer pa, zakaj bi, če pa natanko tako razmišljam...user posted image

Eh, punce.... še dobro, da se imamo radi, a ne?user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nosi stvari iz šole domov
21.9.2007 8:38:28   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: lenčica

Gina ti si pravi balzam na tem forumu. Pametna punca, ki zna obrazložiti svoja načela.
Sem prepričana, da sva si sorodnega razmišljanja a meni je bilo že od nekdaj težko ubesediti kar čutim in razmišljam. Hvala ti ker me razumeš


Ampak res!  In vedno skuša razumeti in povedati s stališča obeh strani. user posted image




_____________________________



(odgovor članu lenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nosi stvari iz šole domov
21.9.2007 10:45:31   
Nika v službi
user posted image  Gina. Delim tvoje prepričanje.

Še naša izkušnja - stari smo samo 2 leti. Oni dan smo bili v Baby centru v igralnici, kjer je gora malih žogic. Ob odhodu je naša Nika na vsak način hotela vzeti eno žogico za domov - točno tisto, nobene druge, ki bi ji jo lahko kupili v BC (in doma ima že celo vrsto žog). Smo se "pregovarjali", razlagala sem ji, da jo bo žogica pač tukaj počakala, ko bo drugič prišla, da ne more žogic kar odnesti, ker če bi vsak otroček, ki se igra tam, to storil, žogic kmalu ne bi bilo več, pa da bodo potem drugi otroci žalostni, ker ne bo žogic in ne vem kaj še. Povedala sem ji tudi, da se tujih stvari ne sme jemati, lahko samo kupimo. Vse je dokaj pridno poslušala, ampak žogico bi še kar imela. Pa sem ji rekla, da bova stopili skupaj do info pulta, pa naj tetico sama vpraša, če lahko eno žogico domov odnese. Ta ji je rekla, da ne in da ji je to mamica najbrž že povedala, da pa jo bodo žogice počakale tukaj.

To je zaleglo. Žogico je vrnila in brez solza, joka in trmarjenja smo odšli domov.

Hočem povedati to, da kričanje in sila in tepež ne pomaga prav nič. Otroku je treba razlagati, razlagati in razlagati. Pri nas to deluje dokaj uspešno že pri 2 letih, ni vrag, da ne bi z vztrajnostjo in doslednostjo obrodilo sadove tudi pri 6 letih.

Edina prava pot pa se mi zdi res javno priznanje, opravičilo in vrnitev "ukradene" stvari.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nosi stvari iz šole domov
24.9.2007 7:08:11   
palačinka
Gina:
Ni bil sam ta dogodek ključen, ampak takrat sem spoznala strah pred njo. Bilo je marsikaj, pa če sem kaj naredila narobe ali ne. Pač ni bilo idiličnega otroštva.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?