|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 12:47:53   
Shania
saline, hvala za opozorilo, nenamerno sem izupstila vir, od koder sem kopirala: KLIK

Ta tekst nisem nalepila, da bi koga prepričala v vegetarijanstvo, saj to nikoli nisem počela, niti ne bom. Je bil bolj odgovor na tvoje vprašanje Njuškalo, ki si ga zastavila: Od kod urin v mesu.

Lahko bi se seveda začeli pink - ponk, katera ima prav, kaj je res in kaj ni. Pa bi jaz nalepila veliko bolj kompetentne vire, kot pa zgolj en članek, na nekem portalu, itd. Ampak, kot sem že v prejšnjem, oz. prvem postu napisala, niti slučajno ne mislim tule debatirat o vegetarijanstvu, saj gre tu, pri večini ljudi  tudi za drugačen način razmišljanja in odnos do narave ter živali itd.

Sem se javila le zato, ker je bilo brati in je bilo napisano, da je rdeče meso zdravo. user posted image



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 12:49:57   
Strawberrie Cherrie
Shania - sem prebrala. Pa pametno da si pobrisala. 

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 12:51:30   
Shania
user posted image user posted image user posted image  

Pobrisala sem zato, ker s tabo se mi res ne da debatirat. Sploh, glede na prispevke/poste, ki pridejo izpod tvojih prostov. user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 12:53:00   
Strawberrie Cherrie
Potem me lahko enostavno preskočiš, ok. Ni pa se potrebno spuščati na tako raven.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 12:58:53   
Shania
Zato sem pa zbrisala, ker se res trudim, da te ignoriram. Čeprav, težko te je preskočit, če si povsod. user posted image


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 13:00:05   
Strawberrie Cherrie
Imaš tipko blokiraj pod mojim nickom in ne boš videla nobenega mojega posta. stvar rešena. debata pa iz moje strani zaključena.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 13:01:29   
Shania
Končno.

Hvala za namig user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 13:33:57   
saline
Shania:
Sem kliknila na ta tvoj link: ista stvar:Kot vir naveden kar nek Nelson. Kdo sploh je to?
Kdor se vsaj malo spozna na pisanje člankov in znanstveno raziskovalno delo ve prav dobro, kako se citira literatura. To je osnova objavljanja člankov.

Goveja juha urin??? Dajte no, za nastanek urina je potreben zapleten proces v ledvicah, ne pa da urin kar teče po telesu. Za to pa so ledvice in ne kar tako brezveze. Halooo. če pa komu goveja juha smrdi po urinu, pa mora imeti težave z vonjem ali pa preprosto ne ve, kaj je to gov. juha.
Vsega pa tudi ni treba verjeti, kaj je napisano. Tudi jaz bi lahko kaj napisala kaj o osnovah astrofizike, , čeprav o tem nimam pojma,dala na net in bi mi morda celo kdo verjel.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: vegetarijanček
30.9.2007 14:05:08   
Njuškalo
Saline, najbolje, da greš v klavnico ali si pogledaš kakšen link, kako se živali koljejo, pa ti bo takoj jasno to glede urina.Saj se lahko tolažiš, da ga ni..pa naprej lepo ješ svojo juhico.Ni problem, ker se v bistvu nobenemu tukaj ne da preveč debatirat in prerekat.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 10:14:52   
saline
Ne hvala, ker mislim, da mi ne bi bilo nič bolj jasno kot mi je zdaj.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 10:25:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saline


Vsega pa tudi ni treba verjeti, kaj je napisano.


Amen. Tako na eni, kot na drugi strani. Pa vsak naj je, kar mu paše, eni meso z urinom, drugi pa sladko zelje, prelito z gnojnico in poškropljeno s kemijo.

(odgovor članu saline)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 11:21:53   
Bubilu
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Saline, najbolje, da greš v klavnico ali si pogledaš kakšen link, kako se živali koljejo, pa ti bo takoj jasno to glede urina.


Ne, v klavnico pa res ne. Sej meso se itak kupi v trgovini, kako pa pride do tja pa nč ni važno. Moj mižek bo, seveda ko bo dovolj star bil seznanjen z vsemi vidiki pridelave mesa, od začetka pa do konca, kot sm pa že prej napisala - o tem ali ga bo jedel ali ne, to bo prepuščeno njemu. Doma mu ga kuhala ne bom.
Drgač sm pa mnenja, da če lahko dvigneš nož nad žival, potem jej meso, vse ostalo je pa hudo dvolično in hinavsko.
O zdravju mesa, predvsem rdečega je pa bilo itak že ogromno napisanega. Ja, ja, sej zelenjava je tud špricana.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 11:31:54   
Bubilu
IZVIRNO SPOROČILO: saline

Shania:
Sem kliknila na ta tvoj link: ista stvar:Kot vir naveden kar nek Nelson. Kdo sploh je to?
Kdor se vsaj malo spozna na pisanje člankov in znanstveno raziskovalno delo ve prav dobro, kako se citira literatura. To je osnova objavljanja člankov.

Goveja juha urin??? Dajte no, za nastanek urina je potreben zapleten proces v ledvicah, ne pa da urin kar teče po telesu. Za to pa so ledvice in ne kar tako brezveze. Halooo. če pa komu goveja juha smrdi po urinu, pa mora imeti težave z vonjem ali pa preprosto ne ve, kaj je to gov. juha.
Vsega pa tudi ni treba verjeti, kaj je napisano. Tudi jaz bi lahko kaj napisala kaj o osnovah astrofizike, , čeprav o tem nimam pojma,dala na net in bi mi morda celo kdo verjel.




Tu v tem članku tudi piše nekaj o urokinaznih proteinih, ki naj bi jih vsebovalo mesouser posted image .
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vegetarij.htm

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 13:34:22   
saline
Samo za informacijo: urokinaza je encim, ki raztaplja krvni strdek. Uporabljalo se ga je pri zdravljenju srčnega infarkta,  zdaj ga počasi nadomeščajo druga, bolj učinkovita zdravila. Uporablja se tudi drugje v medicini (celo v onkologiji - ne vem zakaj bi se ga, če bi povzročalo rakauser posted image ), ne bom šla v podrobnosti, ker smo že zdaj izven teme foruma.

Mi grejo pa  lasje pokonci, ko berem take Žnj Fnj članke, ki so popolnoma mimo in nestrokovni.
Če bi bilo vse tako enostavno, kot eni pišejo in drugi verjamejo, bi si marsikdo zaslužil Nobelovo nagrado. Pa si je očitno ne. user posted image


(odgovor članu Bubilu)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: vegetarijanček
1.10.2007 13:40:02   
mika
Uporabljalo se ga je pri zdravljenju srčnega infarkta, zdaj ga počasi nadomeščajo druga, bolj učinkovita zdravila. Uporablja se tudi drugje v medicini (celo v onkologiji - ne vem zakaj bi se ga, če bi povzročalo raka ), ne bom šla v podrobnosti, ker smo že zdaj izven teme foruma.

sem šla pogledat po netu in našla ravno to o čem pišeš

Mi grejo pa lasje pokonci, ko berem take Žnj Fnj članke, ki so popolnoma mimo in nestrokovni.
se podpišem 

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: vegetarijanček
3.10.2007 15:51:30   
Anonimen
Ajej. Fajt.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?