|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečnost in zobozdravnik
6.2.2009 18:25:09   
metka_zone
mene pa zanima nekaj. Imam zobozdravnika, ki mi tudi na mojo zahtevo ni hotel dati injekcije. Pa sem šla h njegovem kolegu k sosednjim vratom ,pa sem jo takoj dobila.Trpela sem ko sto user posted image , tok me je zob bolel. Sedaj pa ista zgodba. A imam pravico do injekcije, če jo zahtevam?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nosečnost in zobozdravnik
6.2.2009 20:44:50   
Čebel@
meni je celo nosečnost popravljala zobe z inekcijo......nazadnje sem bila v torek,čez 2 tedna pa imam rok......imam pa sedaj eno leto miruser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 12:37:44   
Flufi

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

mene pa zanima nekaj. Imam zobozdravnika, ki mi tudi na mojo zahtevo ni hotel dati injekcije. Pa sem šla h njegovem kolegu k sosednjim vratom ,pa sem jo takoj dobila.Trpela sem ko sto user posted image , tok me je zob bolel. Sedaj pa ista zgodba. A imam pravico do injekcije, če jo zahtevam?


Seveda imaš pravico do injekcije, kaj se pa ta model gre? Kaj je pa rekel, zakaj ti je ni hotel dati?

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 14:15:37   
Anonimen
Enako kot nekatere predhodnice, sem tudi jaz med prvo nosečnostjo zamenjala vse plombe z belimi, dobila najmanj 5 injekcij in vse je ok.

Tokrat sem šla na RTG ko še nisem vedela da sem noseča. RTG je ok če se slika posamičen zob (zaščitili so me kot kočevskega medveda, ker mi je zaostajala menstr.), ortopan pa naj se nebi delal v prvih treh mesecih.

(odgovor članu Flufi)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 15:42:34   
Flufi
O, to pa ne bo držalo. Vsak RTG, pa naj bo to lokalni posnetek ali pa otropantomogram je v prvih treh mesecih nosećnosti kontaindiciran.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 16:16:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Flufi

O, to pa ne bo držalo. Vsak RTG, pa naj bo to lokalni posnetek ali pa otropantomogram je v prvih treh mesecih nosećnosti kontaindiciran.


Če bi bilo tako, mi ga sploh nebi delali, ker bi po zakonu nosili del odgovornosti za morebitne anomalije ploda.

Kaj misliš da bodo zobozdravniki nosečnicam z npr. granulomom (o posledicah si preberi kakšno čtivo, če ti niso znane) delali na pamet oz. po filingu ali kako?

(odgovor članu Flufi)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 19:57:00   
Flufi

Punca, sama sem zobozdravnica, bom pa ja vedela, kaj je indicirano in kaj ne. Sama si rekla, da takrat, ko so te slikali še nisi vedela ali si noseča. Če bi rekla da si, bi ti slikanje odsvetovali in v primeru, da bi ti vztrajala mi verjemi, da bi morala podpisati privolitev v to.

Dobro vem, kaj je granulom in kaj so njegove posledice, nenazadnje sem zato študirala šest let in da, če se slikati ne sme, potem se ukrepa pač drugače in se na druge načine išče vzrok za zobno bolečino.

Pa čimmanj zobobolov želim!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 20:22:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Flufi


Punca, sama sem zobozdravnica, bom pa ja vedela, kaj je indicirano in kaj ne. Sama si rekla, da takrat, ko so te slikali še nisi vedela ali si noseča. Če bi rekla da si, bi ti slikanje odsvetovali in v primeru, da bi ti vztrajala mi verjemi, da bi morala podpisati privolitev v to.

Dobro vem, kaj je granulom in kaj so njegove posledice, nenazadnje sem zato študirala šest let in da, če se slikati ne sme, potem se ukrepa pač drugače in se na druge načine išče vzrok za zobno bolečino.

Pa čimmanj zobobolov želim!user posted image



Zaradi mene si lahko kvantni fizik. Dober zobozdravnik brez slike ne izvaja večjih posegov.

(odgovor članu Flufi)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.2.2009 20:55:50   
Flufi
Mhmmm, kaj pa je zate večji poseg?
Sebična si, če daš na tehtnico še nerazvit plod, ki ima lahko zaradi RTG-ja trajne posledice in
pa svoj zobobol. Včasih se je treba glede na stanje tudi ustrezno prilagoditi in skrajno ekstremen primer-ekstrakcija
zoba se lahko tudi odloži. Obstajajo še drugi načini blaženja bolečin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nosečnost in zobozdravnik
8.2.2009 15:45:17   
metka_zone
Vprašanje za Flufi: rekla si, da imam pravico dobit injekcijo,če prosim za njo.Ampak kaj naj storim v primeru, če mi je noče dat,kar se mi je že zgodilo? Ker ce se prestavim k njegovem kolegu,bom čakala tri mesece, zob pa zna pošteno boleti takrat.
Koliko pa stane injekcija, če si jo sama plačam?

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nosečnost in zobozdravnik
9.2.2009 8:38:45   
Lalica1
Joj, se opravičujem da tudi jaz gnjavim ampak tudi jaz imam eno vprašanje za Flufi. S tvojim prvim sporočilom se čisto strinjam, zato se mi zdiš prava oseba. V 1user posted image sem normalno hodila k zobozdravnici, dobivala injekcije in rodila zdravo hčerko. Sedaj sem noseča 2. in ker sem službeno imela kar nekaj opravkov z nekaterimi boleznimi, sem se odločila, da tokrat ne grem celo nosečnost k zobozdravniku (predvsem zaradi odstranjevanja amalgamskih plomb). Drugače z zobmi nimam nobenih težav, vendar sem na začetku precej bruhala, pa priznam, da ni bilo mogoče redno umivanje zob kakšne tri mesece. So se mi pa po kakšnih 3 tednih začele pojavljati bele obrobe na stiku med zobmi in dlesnimi. Sedaj to ne gre nikakor stran. Mi lahko poveš kaj to je (nekaj sem brala o demineralizaciji sklenine???) in kako, če sploh, si lahko sama pomagam? Res me je strah, ker sem zelo haklig na svoje zobe in se nobenemu ne želim odpovedati???user posted image Je res dovolj kakšna določena prehrana (kakšna???) ali sem pa zobe uničila trajno?

Najlepša ti hvala za odgovor!!!

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nosečnost in zobozdravnik
9.2.2009 18:48:56   
Flufi

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Vprašanje za Flufi: rekla si, da imam pravico dobit injekcijo,če prosim za njo.Ampak kaj naj storim v primeru, če mi je noče dat,kar se mi je že zgodilo? Ker ce se prestavim k njegovem kolegu,bom čakala tri mesece, zob pa zna pošteno boleti takrat.
Koliko pa stane injekcija, če si jo sama plačam?


Metka, res je odvisno od zobozdravnika do zobozdravnika ali ti injekcijo da ali ne. Včasih je bila bolj praksa brez, danes že vsi delajo z njo. Je pa res, da ob nepravilni aplikaciji lahko pride do zapletov (zlom igle, alergične reakcije...), vendar zelo redko. Morda se nekateri bojijo tudi tega, kaj pa vem. Načeloma je anestetik doplačilo v vsakem primeru in stane okoli 20 eur (tu so spet razlike, zato me ne držat za besedo). Hočem le reči, da je to nadstandardna storitev, ki je zavarovalnica (kot večino drugihuser posted image ), ne krije. Če ti anestezije noče dati, ga seveda najprej vprašaj zakaj ne in mu pač povej, da trpeti ne misliš. Do injekcije si upravičena, če ne ti toplo priporočam, da zamenjaš zobozdravnika. Jah, res so zoprne te čakalne vrste, če izbereš novega, ampak ravno kake druge poti ni. Izključno samoplačniško si verjetno takoj na vrsti, ampak to zna biti konec koncev kar drago, edino če si daš popraviti samo ta zob, nato pa prideš na vrsto h koncesionarju. Upam, da sem ti kaj pomagala in srečno pri naslednjem zobozdravniškem obisku.

IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Joj, se opravičujem da tudi jaz gnjavim ampak tudi jaz imam eno vprašanje za Flufi. S tvojim prvim sporočilom se čisto strinjam, zato se mi zdiš prava oseba. V 1user posted image sem normalno hodila k zobozdravnici, dobivala injekcije in rodila zdravo hčerko. Sedaj sem noseča 2. in ker sem službeno imela kar nekaj opravkov z nekaterimi boleznimi, sem se odločila, da tokrat ne grem celo nosečnost k zobozdravniku (predvsem zaradi odstranjevanja amalgamskih plomb). Drugače z zobmi nimam nobenih težav, vendar sem na začetku precej bruhala, pa priznam, da ni bilo mogoče redno umivanje zob kakšne tri mesece. So se mi pa po kakšnih 3 tednih začele pojavljati bele obrobe na stiku med zobmi in dlesnimi. Sedaj to ne gre nikakor stran. Mi lahko poveš kaj to je (nekaj sem brala o demineralizaciji sklenine???) in kako, če sploh, si lahko sama pomagam? Res me je strah, ker sem zelo haklig na svoje zobe in se nobenemu ne želim odpovedati???user posted image Je res dovolj kakšna določena prehrana (kakšna???) ali sem pa zobe uničila trajno?

Najlepša ti hvala za odgovor!!!



Lalica1, za tvoje težave bi bilo rahko krivih več različnih vzrokov, vendar bi mi morala morda malce bolje opisati te spremembe na zobeh, da bi ti lahko natančneje odgovorila. Namreč, ali gre za madeže v sklenini ali gre za obloge na sklenini ali celo udrtine? So ti beli "flekci" prisotni na vseh zobeh/na vseh ploskvah ali prevladujejo na spodnjih zobeh/notranjih ploskvah? Te zobje zadnje čase morda kaj bolj skelijo? Ena od najverjetnejših možnosti je ta, da so na zobeh nastale erozije zaradi stika z želodčno kislino, še sploh, če je bilo bruhanje dolgotrajno in če je bila ustna higiena takrat zreducirana. Da, prav si prebrala, gre za demineralizacijo sklenine, ki je načeloma končna in ireverzibilna je pa več načinov, kako jo omiliti.
Kljub opisanemu te prosim, če mi raje še bolj natančno opišeš spremembo, da ne bom ugibala tja v en dan. Pa brez panikeuser posted image .


Lpuser posted image


(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nosečnost in zobozdravnik
11.2.2009 14:58:50   
Lalica1
Flufi: najprej najlepša hvala za odgovor!!!

To so ene take bele črte ali lise takoj na zobeh ob dlesni, zunanje ploskve. Tega prej ni bilo, pa tudi postopoma se ni začelo pojavljati. Kar naenkart se mi zdi: PUF. Je pa res da mogoče med bruhanjem kakšen teden nisem bila preveč pozorna. Imam pa na večini zgornjih zob in manj na spodnjih. Boli ne nič, pa tudi kakšne druge spremembe ni, le da so bele obrobe, takoj ob dlesni in nikjer drugje. Drugače pa so zobje normalni. Pa mislim da so to kar madeži v sklenini, ker četudi jih močno drgnem ne gredo stran.
Upam, da sem ti kaj bolje opisala svoje stanje.
Vesela pa bom, če mi lahko svetuješ kako si naj sama pomagam, da omilim to zadevo. Preveč razmišljam v smeri izgube vseh zob (paradontoza user posted image ) in sem kar jezna nase. K zobozdravniku pa res ne bi rada šla (drugače me niti malo ni strah da ne bo pomote, ker vem, da je to najbolje zame) zaradi nosečnosti, če to ni nujno. Si pa itak že sama napisala nekaj o amalgamskih plombah in upam, da me razumeš.

Še enkrat hvala in user posted image

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nosečnost in zobozdravnik
27.2.2009 22:44:47   
vrtnica naomi
Vprašanje za Flufi: Zanima me ali je v 27-28 tednu nosečnosti čiščenje zobnega kamna priporočljivo ali ne?
Kaj v tem času sploh zobozdravnik lahko opravlja?
Hvala za odgovor in lep pozdravuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nosečnost in zobozdravnik
28.2.2009 9:39:02   
škorpijončica
Živjo,
mene zanima kaj so to amalgalske plombe? A to so te navadne, ki jih imam jst na večini zob, take srebrne?  med nosečnostjo so škodljive? Čez en teden imam zobozdravnico, pa mi bo sigurno popravila kakšno plombo.. a bi mogla začet šparat za bele, ker jih zavarovalnica ne krije? Baje so kar drage...Bom mogla zoozdravnico prepričat zakaj hočem bele plombe, zato prosim, da mi svetujete ali je to res nujno.

hvala

(odgovor članu vrtnica naomi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nosečnost in zobozdravnik
5.3.2009 21:47:38   
šrimpf
Sem v 23. tednu in sem v ponedeljek obiskala zobozdravnico. Od decembra imam v sedmici zdravilo, pa mi ni hotela narediti plombe z obrazložitvijo, da je ena nosečnica pred kratkim v sedmem mesecu skoraj rodila na stolu, ena pa je doživela splav. Kljub mojemu upiranju me je toliko časa prepričevala, da sem tudi jaz popustila. Sicer predvidevam, da je šlo za kakšne gospe, ki se panično bojijo zobozdravnika in je ta strah  sprožil takšno reakcijo.
Torej, naročili me bodo šele za avgust, približno mesec dni po porodu. Zdravilo je pa baje brez težav lahko toliko časa v zobu. Drugih večjih težav na srečo nimam.
Sem pa po prebiranju tele teme pomirjena in bom naslednjič zahtevala, da popravilo izpelje do konca.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nosečnost in zobozdravnik
5.3.2009 22:10:19   
Flufi
Ali ti je vsaj zamenjala zdravilo? Zdravilo namreč nima učinka, če je od decembra do avgusta v zobu, zato lahko v tem času v kanal že prodro bakterije. Popolnoma nepojemljivo se mi zdi ravnanje te zobozdravnice, ima pa najbrž res slabe izkušnje z nosečnicami, kaj pa vem.user posted image

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nosečnost in zobozdravnik
5.3.2009 22:23:41   
šrimpf
Nič mi ni menjala, ker naj bi vrtanje in bolečina lahko sprožila takšne reakcije. Ker je to moja prva nosečnost in o tem nisem še nikjer nič prebrala, sem se zlahka dala prepričati, da je res nevarno. Se bom verjetno čez kak mesec ponovno oglasila in zahtevala, da zob porihta do konca. 

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nosečnost in zobozdravnik
20.3.2009 9:21:10   
nostalgija
Flufi zelo rada bi te nekaj vprašala. Noseča sem 9 tednov in imam grozen zobobol. Ko sem bila pred mesecom pri zobozdravniku mi je desno spodaj plombirala šestico. In mi vmes ko mi je plombirala šestico ni dala tistega traku med zobe, tako da imam sedaj plombo na petki šesti in sedmici. Ko sem šla čez 2 dni nazaj da si ne morem z zobno nitko sčistit zobe, mi je rekla, da je to normalno ker ni je tudi te kanalče zaplombirala. Mene te resnično zelo boli in sem ji rekl, da če lahko popravi in je rekla da ne more. ALi je možno, da mi zob spuli, ker mi ga ne bo popravila. Bi šla pa zelo rada k privat se pa bojim koliko to popravljanje stane. Ali misliš da bi mi to vseeno mogla popravit. KEr kakor jaz vem in nisem imela nikoli tako lepih zob, mi je vedno zobozdravnica dala vmes ko mi je blombirala neko kovino, da je prostor med zobmi vedno ostal čist, da je zobna nitka lahko prišla vmes. Hvala 

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nosečnost in zobozdravnik
20.3.2009 12:00:01   
Flufi
Medzobni prostor mora vsekakor ostati prost, da lahko prideš z nitko vanj. V nasprotnem primeru se bo notri nabirala hrana, posledice so pa znane....karies na prvem mestu, medzobna papila (del dlesni) se bo vnela in umaknila...v vsakem primeru torej zahtevaj, da ti omogoči čiščenje z nitko. Če ne bo šlo s kovinskim trakcem pa naj vzame ozek sveder. Dokler pa to ne stori pa si lahko pomagaš s posebnimi medzobnimi malimi ščetkami, ki jih sicer uporabljajo tisti, ki imajo mostičke.

Želim čimprejšnjo rešitev, lep pozdravuser posted image

(odgovor članu nostalgija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nosečnost in zobozdravnik
21.3.2009 9:56:32   
nostalgija
FLufi hvala za odgovor. Moj včerejšnji dan je bil nekako takšen. Ko sem pisala na ringaraja me je zob že zelo bolel in ponavadi potrpim ali pa vzamem kako zdravilo, sedaj pa res nebi jedla tablet ker jih tudi ne smem ane. In pride mož iz službe in greva v Kranj k zobozdravniku. Rečem dan mene zelo boli ali lahko pogledate zob. reče prvo pojejte kak tablet in ne bit mevžasti. Lepo rečem da sem noseča in da me skrbi za otroka če lahko pogleda. S težka pogleda zob in reče nič ne vidm. PRosim jo, da me zelo boli med zobni ker imam zaplombirano in še nikoli nisem videla da ne moreš z zobno nitko čistiti med zobmi. Odvrne mi nisem jaz zadovoljna z vami drugega zobarja si najdite. PRosim jo če res misli, da je tako naj mi spuli zob ker me zelo boli in mi reče da jo roka boli da ne bo tega naredila. In potem še govri, da bi bilo bolje da bi doma ostala ne pa da ji jaz težim tukaj KAr je bilo pa pol absurd mi reče, da naj grem slikat in rečem da sem noseča odvrne mi ni moj problem kdaj otroke delate.... In sestra vidi kako me boli in reče pejte k dežurni. Sicer sem morala 2 uri čakat, ker je šele ob 2 začela in čakava z možem. Ob okoli 1.45 rečem pejdi greva domov me več ne boli. Mož pa vzrajen in reče počakajva bova vsaj videla kako je z zobom. In res pri dežurni povem kako in kaj prijazna da je joj in reče ali je bil zob zdravljen in rečem nazadnje ga je odprla in zaprla rekla da je vse v redu, nakar se zgorzi kako je zaplombiran tudi vse okoli. ČEz 3 zobe ena plomba. POgleda zob in reče gospa zob je počen na dveh mestih mislim da je najbolje da ga izpulimo. PRijazna sestra zelo in zobozdravnica izpulita zob in vse v najlepšem redu. Rekla mi je na koncu da sigurno vsak sam najbolje ve, kdaj ga boli.

Še so dobro zobozdravniki na svetu.

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nosečnost in zobozdravnik
22.3.2009 20:01:27   
Flufi
Kar ne morem verjeti, da obstajajo tudi takšni arogantni zobozdravniki. Da lahko tako ravna s pacienti in to z nosečnico!!! To pa je predrznost. Še dobro, da si imela z drugo večjo srečo in upam, da se ti bo zdaj stanje v ustih obrnilo na bolje. Vso srečo z zobmi in nosečnostjouser posted image !

(odgovor članu nostalgija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nosečnost in zobozdravnik
23.3.2009 13:53:41   
nostalgija
Hvala Flufi.

Me mož sprašuje kako se počutim ali me kaj boli in mu povem da malo sigurno boli samo je pa drugačno bolečina. Pr puljenju sigurno boli vem pa da ne sme bolet zob ko je še v ustih. Sem bila včerej pri moževi teti in je rekla da je šla tudi k tej zobarci kak teden nazaj da jo boli zob in je rekla ja saj bo nehalo.
Tako da še enkrat FLufi. Hvala za vse in zudi za pogum, ki si ga dala

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.4.2009 12:48:01   
Anonimen
Jaz tudi ne morem verjeti da obstaja taka zobozdravnica da je kar zalivko čez tri zobe naredila. Flufi kolegice ne zameriti  imam eno malo korekcijo. Anestetik z adrenalinom so z namenom izmislili za nosečnice , ker preprečuje njegovo širjenje in omogoča res samo lokalno delovanje. Varno se ga uporablja, razen seveda pri srčnih bolezni. ZZZS krije stroške anestezije če je prisotna bolečina, ali je zobozdravnik mnenja da bo potrebno endodontsko zdravljenje.
Všeč mi je da si si uzela časa in podala kvalitetne odgovore in nasvete.
Škoda je da imamo take kolege, ki mečejo slabo luč na vse nas. 
Lp 

(odgovor članu nostalgija)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nosečnost in zobozdravnik
7.4.2009 14:20:41   
Pikicapokica6
Flufi, super, da je končno nekdo iz prve roke povedal, kako je z obiskom zobozdravnika med nosečnostjo.

Zase moram povedat, da res nikoli nisem glede tega komplicirala, verjetno imam tudi to srečo, da imam res zlo dobrga dohtarja. In pred porodom sem v obeh nosečnostih popravila vse zobe, tako da sem potem bila frej. To priporočam tudi ostalim. Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj toliko polemike glede obiska zobozdravnika med nosečnostjo, ampak zdaj, ko berem vse tele poste, mi je pa vedno bolj jasno. Zobozdravniki naj bi bili strokovno podkovani, ampak glede obiskov nosečnic je pa še vedno toliko nepotrebnega kompliciranja in ustrahovanja, kaj vse je lahko narobe, če npr. dobi injekcijo. Saj ni nič čudnega, če potem toliko bodočih mamic ne ve, kaj je boljše - imeti zobobol ali obiskat zobozdravnika. Mal se čudno sliši, ampak je res tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?