|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 12:49:10   
mika
Jaz sem hišo podedovala pred petimi leti. Kaj to pomeni, da bom morala plačati tudi 20% davka na dobiček, čeprav živim v tej hiši že kar nekaj let? Hiša je bila na zapuščinski ocenjana na nekaj malega denerja, tako da nismo takrat plačali preveč.


glede nato kar je MIšek 13 napisala, da. razen, če je pri dedovanju kaj drugače. 
pa še nepremičnine imajo namen obdavčituser posted image , sicer še ne vejo kako. če po vsem skupaj sklepam, nas bodo z davki opalili, če smo lastniki ali če bomo prej kot v desteih letih lastništva, nepremičnino prodali.
država bo v vsakem primeru ogromno zaslužilauser posted image .

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 12:55:06   
kofetek2010
čaki, čaki mišek...

A ni, da če v nepremičnini živiš in si tam tudi stalno prijavljeni več kot tri leta plačaš samo 2% davka na promet nepremičnin? user posted image

grem zakon iskat...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 12:57:30   
kofetek2010
nekaj sem že našla...

http://velenje.com/STROKOVNJAK3.php?fID=krupic&fID_vprasanje=2973&fPage=3 user posted image

grem še zakonsko osnovo poiskat user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 13:05:11   
barbara b
Glede na to, da sem jaz na tem naslovu prijavljena že več kot 15 let in 5 let lastnica hiše, lahko upam na najnižji možni davek user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 13:07:23   
kofetek2010
Mislim, da ja - še vedno nisem našla konkretne zakonske osnove, a na vseh forumih kjer odgovarjajo strokovnjaki je isto...





Davki pri prometu z nepremičninami v letu 2007
Novogradnje:

  • 8,5 % DDV za stanovanja in 20 % za poslovne nepremičnine;
  • od začetka leta 2008 bo DDV znašal tudi za stanovanja 20 %, če evropska komisija ne bo odobrila še v naprej 8,5 %.
    Stare nepremičnine:

  • 2 % davek na promet nepremičnin;
  • davek na kapitalski dobiček (na razliko med nakupno in prodajno ceno): prvih 5 let po nakupu 20 %, nato pa se vsakih naslednjih 5 let zmanjša za 5 odstotnih točk (od vključno 6. do vključno 10. leta je 15 %, od vključno 11. leta do vključno 15. je 10 %, ...)
  • davka na kapitalski dobiček so oproščeni tisti, ki so nepremičnino kupili pred 1. januarjem 2002 ali pa so imeli v nepremičnini stalno prebivališče vsaj zadnja 3 leta pred prodajo.

    Po 1. 7. 1999 je prodaja novogradenj obdavčena z davkom na dodano vrednost. Osnova za odmero davka na dodano vrednost je prodajna cena novogradnje. Stopnja davka na dodano vrednost je 8,5 % za prodajo stanovanj oziroma stanovanjskih hiš in 20 % za prodajo poslovnih prostorov oziroma poslovnih stavb. Zavezanec za plačilo davka na dodano vrednost je prodajalec.
    Prodaja zemljišč ter stanovanj, stanovanjskih hiš, poslovnih prostorov in poslovnih stavb, ki niso novogradnje, pa je tudi po 1. 7. 1999 obdavčena z 2 % davkom na promet z nepremičninami. Osnova za odmero tega davka je prodajna cena nepremičnine, v primeru menjave pa razlika med vrednostma zamenjanih nepremičnin. Zavezanec za plačilo prometnega davka je prodajalec.
    Prodajalec mora v 15 dneh po sklenitvi prodajne pogodbe (in ne šele po prejemu kupnine) pri pristojni davčni upravi vložiti prijavo za odmero davka na promet z nepremičninami. Davek mora prodajalec plačati v roku 30 dni po prejemu odločbe o odmeri. Prijavi mora priložiti tri izvode prodajne pogodbe in izvod prejšnje pogodbe, na podlagi katere je prodajalec pridobil lastninsko pravico, oziroma izpisek iz zemljiške knjige, če je nepremičnina že vpisana v zemljiški knjigi. Če davčni organ dvomi, da je v pogodbi navedena resnična tržna cena nepremičnine, ima pravico zahtevati cenitev vrednosti nepremičnine.
    Praviloma davčna uprava odmeri prometni davek v obliki žiga, ki jo odtisne na izvod prodajne pogodbe, na kateri tudi potrdi, da je bil prometni davek plačan. Ta izvod prodajne pogodbe je tisti, na katerem notar nato overi prodajalčev podpis!
    Kupnina, ki jo prodajalec dobi od prodaje nepremičnine, ne gre v osnovo za odmero dohodnine

    kopirano iz: http://www.slonep.net/subareas.html?view=vodic&direct=29&lev0=1&lev1=7&lang=&lev2=71&lev3=&filt=

    (odgovor članu barbara b)
  • Neposredna povezava do sporočila: 30
       RE: prodaja hiše
    11.10.2007 13:07:27   
    Anonimen
    IZVIRNO SPOROČILO: jana73

    čaki, čaki mišek...

    A ni, da če v nepremičnini živiš in si tam tudi stalno prijavljeni več kot tri leta plačaš samo 2% davka na promet nepremičnin? user posted image

    grem zakon iskat...


    ja, nek tak hakelc je še res, podablauser posted image . ma davki se pa tudi stalno spreminjajo in so novi, jaz sem že ven iz tega foha, ap še nikoli mi niso preveč dišaliuser posted image

    (odgovor članu kofetek2010)
      Neposredna povezava do sporočila: 31
       RE: prodaja hiše
    11.10.2007 13:15:11   
    barbara b
    Punce, ve ste ZLATE user posted image

    Pomagale ste mi več, kot pa sem pričakovala.
    Najlepša vam hvala in se še priporočam.
    Barbara

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 32
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
    Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
    Pojdi na:





    Ovulacija in plodni dnevi
    Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
    Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
    Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
    Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
    Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
    Pesmi o mami in za mamo
    Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
    Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
    Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




    NOSEČNOST
    пеперутка16

    Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?