|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 8:13:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Bistvo je, da je resnica relativna.


Jap... Sem si ene 7 let gradil resnice.. in pol so se mi vse zrusle.. Torej resnic NI. Ne obstajajo.. To je iluzija, megla.. Edina resnica, za katero lahko zdaj recem, da je resnica.. je ta, da ni resnice.. Vse je realativno.. in uporabno samo za tisti trenutek, ko se ti nakaj dogaja.. potem pa je za v smeti, ker nikomur drugemu nikoli vec ne bo prislo prav..


IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Nobeno tuje dozivetje ni mogoce spoznati in obravnavati kot svoje lastno. isto velja za custva, isto velja za razumevanje nekega dogodka.


Na zalost, ja!
Zato lahko ucis druge samo tisto, cesar se moras sam naucit.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 8:20:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Taula
.... Vsak zase ve. Samo sekirati se zaradi virtualnosti....zakaj že?user posted image


Mogoce zato ker v tej virtualnosti eksistirajo realni problemi, stiske, zalosti, veselja... In za vso to virtualnostjo stojijo ljudje, ki so prav tako realni,  kot njihova zivljenja, problemi in veselja.


Celo bolj realno je v virtualnosti.. ker tukaj je mnogo manj mask.. kot v real laifu.. Tukaj clovek pove, kar v real laifu nikoli ne bi..

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 9:13:51   
sneška_
   MIšek sem vedela da boš nekaj napisala.Iskreno komaj sem čakala da preberem kakšen lep stavek. user posted image user posted image user posted image user posted image


Pa kakšno nestrpnost in to v veliki meri sem tukaj videla ne verjamem da bi na kakšnem drugem mestu to videla.   

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:01:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Celo bolj realno je v virtualnosti.. ker tukaj je mnogo manj mask.. kot v real laifu.. Tukaj clovek pove, kar v real laifu nikoli ne bi..



Ja to je pa čist res...veliko več si upajo (z namenom nism napisala upamo)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:05:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žaži

IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Celo bolj realno je v virtualnosti.. ker tukaj je mnogo manj mask.. kot v real laifu.. Tukaj clovek pove, kar v real laifu nikoli ne bi..



Ja to je pa čist res...veliko več si upajo (z namenom nism napisala upamo)


Kr 'upamo' lahk napises.. ker dvimim da se pred tasco in tastom taksna pokazes.. fizicno mislim.. kot se tule pred celo slo.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:08:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: al bina
In kaj potem? Naj ti ne pridejo do živega. Jaz tudi vedno napišem, kar mislim. Direkt.


In obdrzis civilizirano, kulturno raven v toliki meri, da ce tudi odgovor ne bi pomagal, ne odmaga. Za nekatere se mi pa vcasih zazdi, da prav uzivajo s posipavanjem "besedne soli" na rane.


točno tako.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:14:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: žaži

IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Celo bolj realno je v virtualnosti.. ker tukaj je mnogo manj mask.. kot v real laifu.. Tukaj clovek pove, kar v real laifu nikoli ne bi..



Ja to je pa čist res...veliko več si upajo (z namenom nism napisala upamo)


Kr 'upamo' lahk napises.. ker dvimim da se pred tasco in tastom taksna pokazes.. fizicno mislim.. kot se tule pred celo slo.. user posted image user posted image


Ja Tjazy...žal tokrat nimaš prav...pa naj povem...
..zdej polet k je blo kr ornk vroče sm se js po hiš sprehajala kr v gatkah (pa ne takih k jih mam tle, ampak takih k je mejčkn več ritke pokrite- pa ne velik več) in majčki. In se mi je zgodil, da je eno popoldan uletu tast not ker je pršu po Aljaža. Enkrat potrku in hop not. Js pa v rdečih gatih naprej prepognjena k sm Aljaža preoblačla. Mi je blo toooooooook nerodn, da sm ostala brez konteksta in se stran obrnila....on pa ne bu ne mu reče bom počaku, da ga zrihtaš user posted image  user posted image ...pol sm šla hit trenerko gor dat. In od takrat naprej se vedno zaklepam- tut čez dan. Torej me je tut tako "fizično" vidu...pa tašča tut..sam za njo mi je vseeno, sej sm js tut njo.
 
No sej zdej se bo itak spet našla ktera k bo rekla, da sm sama kriva ampak ok....po tanovem mamo na RR več kot 50% svetnic user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:33:17   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: žaži
....po tanovem mamo na RR več kot 50% svetnic user posted image

Še en pridevnik ti je ušel... kvazi svetnic user posted image
Na RR si že praktično ne smeš več ustvariti lastnega mnenja in ga jasno ter glasno izraziti, ker si takoj popoljuvan. Najbrž v resničnem življenju niso tako svetniške in usmiljene... se spomnim, da je bila 1x tema o beraštvu, jih je večina reklo, da gredo mimo, da ti ljudje niso vredni, da jih pogledaš, kaj šele kakšen cent v roke stisneš. Zaradi ene familije poplošujejo in vihajo nos nad vsemi cigani. Ponižujejo poklice nižjega ranga. Pa še in še. Ja, to pa je strpnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:40:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žaži

Ja Tjazy...žal tokrat nimaš prav...pa naj povem...

Mi je blo toooooooook nerodn, da sm ostala brez konteksta in se stran obrnila....


Mam prou.. ker ti je blo toook nerodno... tuki ti pa ni nic nerodno.. Torej se je doma zgodil po nesreci.. tukaj pa si to planirala.. in ti ni nc nerodno..

Razlika je..  user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:44:55   
Taula
Najbrž v resničnem življenju niso tako svetniške in usmiljene... se spomnim, da je bila 1x tema o beraštvu, jih je večina reklo, da gredo mimo, da ti ljudje niso vredni, da jih pogledaš, kaj šele kakšen cent v roke stisneš. Zaradi ene familije poplošujejo in vihajo nos nad vsemi cigani. Ponižujejo poklice nižjega ranga. Pa še in še. Ja, to pa je strpnost.


Tega o beraštvu in poklicih nisem nikjer zasledila.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 11:57:36   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Bistvo je, da je resnica relativna. Nobeno tuje dozivetje ni mogoce spoznati in obravnavati kot svoje lastno. isto velja za custva, isto velja za razumevanje nekega dogodka.
Tista nasa osebna "resnica" se pa lahko pove na veliko nacinov. Grobo, nesramno, neprizadeto, cistveno, ljubeznivo. Nacin pa izbira vsak posameznik zase. Za ilustracijo: to kar sem dosedaj napisala, bi lahko napisala tudi takole: nimas pojma o medosebni komunikaciji in ne bi me cudilo, da ti veljas za naduto kuro, ki ni sposobna slisati drugega razen sebe. Ce ti razlika ni ocitna, potem je nekaj nekje hudo narobe ( "prevedeno": imas hude tezave s socijalno inteligenco).
Pravzaprav ravno ta nerazmislek o nacinu, ki je najbolj ucinkovit za podajanje nasega lastnega videnja, nas marsikdaj pripelje v nerazumevanje; ko moz nekaj zastopi kot nerganje, a ne razgovor, ko namesto da smo razumljeni - filozofiramo itn. Umetnost je priblizati nase mnenje tistemu, ki mu je namenjeno na nacin, ki je za njega najbolj sprejemljiv in koristen. In ko das nasvet, upam, da ga das zato, da bo koristil, ne zato, da izvrzes iz sebe lastno mnenje. In ne govorimo o prijaznosti (vecinoma) temvec o sposobnosti zaznavanja, sposotovanja in razumevanja drugega in razumevanja nacina ucinkovite komunikacije.


Nestrpnost so jabolka, direktnost so hruske, normalnost popolnoma relativna kategorija in jih ne gre mesati. Tisto kar na koncu koncev je vprasanje je, ali s svojim "realnim in resnicnim" odgovorom nekoga se bolj prizadanes in potunkas v negativna custva, ali mu z istim odgovorom napisanim drugace lahko pomagas. Vse je stvar "stila", sve su ostalo nijanse.


Ne bi se mogla bolj strinjat.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 12:01:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: žaži

Ja Tjazy...žal tokrat nimaš prav...pa naj povem...

Mi je blo toooooooook nerodn, da sm ostala brez konteksta in se stran obrnila....


Mam prou.. ker ti je blo toook nerodno... tuki ti pa ni nic nerodno.. Torej se je doma zgodil po nesreci.. tukaj pa si to planirala.. in ti ni nc nerodno..

Razlika je..  user posted image user posted image


ok Tjazy...kopalke veljajo?? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: mah ta strpnost
23.10.2007 12:18:44   
ronja
Verjetno mislijo samo rečt, da če kdaj kaj bolj diplomatsko napišeš, ima včasih večji učinek, ker se pred direktnimi kritikami marskikdaj skrijemo oz. se nočemo videt not, ker je preveč ostro in se počutimo ogrožene.
Meni se zdi boljše kot kreganje okoli strpnosti to, da odgovor, ki je bolj ostro naprejen, prevedeš v malo milejši jezik in potem ima mogoče celo tisti, ki je zastavil osnovno vprašanje kaj od tega.

Ni pa treba zato ne povedat tega, kar si misliš. Meni se je komunikacija z drugimi močno izboljšala, ko sem se naučila, da se da eno stvar povedat direkt ali pa lepo;) včasih je oboje isto, ponavadi pa neuser posted image . Še malo pa se je izboljšala, ko sem sprevidela, da ni vseeno, kdaj poveš neko stvar, da se splača počakati na pravi trenutek, ko je tudi drugi pripravljen o tem debatirat, vendar seveda to ne pomeni čakat v nedogled... Čakam, kaj bo naslednji korakuser posted image .

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: mah ta strpnost
24.10.2007 10:16:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Jap... Sem si ene 7 let gradil resnice.. in pol so se mi vse zrusle.. Torej resnic NI. Ne obstajajo.. To je iluzija, megla..


Vem kaj zelis povedati in se na prvo zogo strinjam s teboj, vendar.... je se nekaj....
Resnice so, vendar nikoli niso absolutne. Ce ne bi tako bilo, oz. če resnice ne bi obsojale niti resnica, da resnic ni, ne obstoja - tudi to je laz.
Resnica izhaja iz naše izkustvenosti, pricakovanj, nacina razumevanja videnega, dozivljenega, obcutkov, ki se nam ob necem porajajo..... Resnica je relativna. Pomanjkanje ali namerno ( podzavestno ali zavestno) zanimanje dolocenih znakov, informacij, podatkov... lahko skrivi naso resnico, vendar to se ne pomeni, da ta ne obstoja.

Edina resnica, za katero lahko zdaj recem, da je resnica.. je ta, da ni resnice..
 

Znova kontradiktornost. Ce resnice ni, potem ni niti resnice, da resnice ni.

 Vse je realativno.. in uporabno samo za tisti trenutek, ko se ti nakaj dogaja.. potem pa je za v smeti, ker nikomur drugemu nikoli vec ne bo prislo prav..


Resnica mojega otrostva je, da sem imela srecno otrostvo. In ceprav so trenutki otrostva ze krepko za menoj, resnica o mojem otrostvu se vedno velja. In je uporabna tudi za druge. Uporabna je za mojega otroka, kateremu se trudim nuditi tudi tisto, kar je moje otrostvo naredilo srecno. Uporabna je tudi zame, saj je v tej resnici tudi model, kako biti stars, ki omogoci srecno otrostvo. Na enak nacin je lahko resnica o necigar nesrecnem otrostvu izjemno uporabna v tem segmentu, da ne dela s svojimi otroci tisto, kar je njemu naredilo otrostvo nesrecno. Resnice so relativne, vendar so. In pri podobnih "modelih in odnosih" najdemo podobne resnice, sicer se nikoli ne bi nasli v situaciji, da bi se en z drugim strinjali.

Na zalost, ja!
Zato lahko ucis druge samo tisto, cesar se moras sam naucit.


Na zdevo gledam iz drugacnega zornega kota. Ni potrebno nobenega nic uciti. Lahko podas in razlozis svoje dozivljanje necesa, domnevo kaj in kako bi ti, vendar naj tisti, ki potrebuje nasvet, tolazbo, idejo kako naprej sam potegne kaj se lahko iz tujih resnic in iz tujih dozivetij nauci; ne na zadnje podpora je marsikdaj povsem nevezana na resnico, dozivetje, izkusnje....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: mah ta strpnost
24.10.2007 10:23:49   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: maja 30

  MIšek sem vedela da boš nekaj napisala.Iskreno komaj sem čakala da preberem kakšen lep stavek. user posted image user posted image user posted image user posted image


Hvala.

Pa kakšno nestrpnost in to v veliki meri sem tukaj videla ne verjamem da bi na kakšnem drugem mestu to videla.   


Nestrpnost je enaka povsod. Vcasih bolj odkrita - in kar je vecja moznost ne izpostaviti se osebno, tem je vecja kolicina odkrite nestrpnosti, vcasih bolj skrita. Bodimo posteni... meni se recimo zgodi, da mirno poslusam znanko/-ca, ki mi razlaga o tem in onem, a sama razmisljam o tem, da bi jaz najraje sla kar naprej, ker se mi mudi, ker sem okupirana z necim drugim, ker me boli kriz in imam nekaj tezkega v rokah, ker me tisto kar govori niti najmanj ne zanima itn. V bistvu sem nestrpna. Lahko pomislis, pa zakaj poslusas. Poslusam zato, ker vem, da ljudje govorijo o tistem kar im lezi na dusi. O tistem kar jim je pomembno, kar jih muci, kar jih navdusuje. In ce nekaj minut mojega casa lahko nekomu polapsa ali olajsa dan, zakaj pa ne. Saj vem, da marsikdo tudi meni polapsa ali olajsa dan, ko me kljub lastnim preferencam odposlusa.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: mah ta strpnost
24.10.2007 10:36:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Verjetno mislijo samo rečt, da če kdaj kaj bolj diplomatsko napišeš, ima včasih večji učinek, ker se pred direktnimi kritikami marskikdaj skrijemo oz. se nočemo videt not, ker je preveč ostro in se počutimo ogrožene.
Meni se zdi boljše kot kreganje okoli strpnosti to, da odgovor, ki je bolj ostro naprejen, prevedeš v malo milejši jezik in potem ima mogoče celo tisti, ki je zastavil osnovno vprašanje kaj od tega.


Razlika med vsebino in formo. Vsebina ostaja enaka, forma se pa lahko spreminja. Od popolnoma odbijajoce, do povsem sprejemljive, ne glede na vsebino, ki je se vedno enaka. Koliko form nam je na voljo, je rezultat tega, koliko smo sposobni stvari gledati iz razlicnih kotov. Ce je kot samo eden tudi forma je (pustimo nijanse po strani) manj ali vec samo ena - "sodba". Ce je kotov vec, je tudi form vec in "sodba" ima malo zamajane temelje, saj mora drzati vec kotov.... Dodatek je pa sposobnost postaviti se v tujo kozo, ne samo za dato situacijo, temvec tudi za "kontekst" v katerem dolocena oseba zivi. Vec informacij in podatkov imamo, lazji je prehod v "tujo kozo". Ko pa prides v "tujo kozo" in ko zagledas kontekst in zorni kot te dolocene osebe imas popolno izhodisce za izbiro forme, ki je najbolj ucinkovita.
Se vedno pa velja, da smo si ljudje razlicni in prav zato ni se treba jeziti ker nekateri nimajo tega daru, da vidijo vec zornih kotov ( IMO se to lahko zlahka nauci). Ukazi na drugi zorni kot in razliko, ki jo le ta naredi. Tako dajes moznost drugemu, da se nauci ( ce si sploh tega zeli). Zaradi navedenega se mi zdijo razprave o nacinu kako je nekaj povedano povsem smiselne. Kdor zeli, se iz taksnih razprav lahko veliko nauci.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?