|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 18:56:49   
buša
Živjo :mene pa zanima kdaj so vaši malčki začeli hoditi po štirih,našuser posted image je ster 7.5 pa noče na kolenih biti se kar gor vleče če ma seveda oporo.

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 19:22:00   
Ninica
Naša se je začela plazit komaj pri 9 mesecih,  pri 12. mesecih pa je že hodila.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 20:12:31   
PAJO
NAS JE STAR 10 MESECEV PA SE SE NC NE PLAZI.JE SKOZ V HOJCI.
KAJ PA VEM???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 20:37:14   
Mojc
Naš se je dvignil na vse 4 pri 6 m in potem takoj plaziti, zdaj pri 7,5 m pa se ob oviri dvigne že na noge.
Ampak, vsak otrok je poseben zase. Prav nič ne pomeni, če se še ne plazi, zaradi tega ni nič narobe z njim. Ne sekiraj se, vse bo še prišlo. Otrok ne smemo primerjati med sabo!

(odgovor članu PAJO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 20:45:32   
*ANA*
Naša je začela plaziti pri 10, 5 meseca, pri 11 pa je hodila.

Res vsak otrok je poglavje zase, niti dva ne moreš primerjat.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
25.10.2007 20:49:48   
eva1
oba sta začela plazit pri 8 mesecih,Alja še ni shodila(ima 9.5m), Luka pa je šele pri 14m!

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.10.2007 21:11:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 7:19:13   
scubadiver
Moj nečak se sploh ni plazil ampak se je tudi takoj postavljal na nogice že pri sedmih mesecih je probaval. Shodil je brez plazenja pri 9h mesecih. Za mojo pupo pa ti povem že slabo leto kako bo user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 11:18:14   
buša
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

Moj nečak se sploh ni plazil ampak se je tudi takoj postavljal na nogice že pri sedmih mesecih je probaval. Shodil je brez plazenja pri 9h mesecih. Za mojo pupo pa ti povem že slabo leto kako bo user posted image


no želim t i vso srečo naj se ti porod hitro in lahko konča

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 11:21:16   
buša
IZVIRNO SPOROČILO: Mojc

Naš se je dvignil na vse 4 pri 6 m in potem takoj plaziti, zdaj pri 7,5 m pa se ob oviri dvigne že na noge.
Ampak, vsak otrok je poseben zase. Prav nič ne pomeni, če se še ne plazi, zaradi tega ni nič narobe z njim. Ne sekiraj se, vse bo še prišlo. Otrok ne smemo primerjati med sabo!


naš se tudi dvigne na noge in tudi če se za kaj prime npr.stol tudi sam stoji in to je zadnjič naredil v razvojni jaz sem mislila da me bo P ven vrgla tako je začela krilit z rokami in se dret da nesme stati ker je še prerano in še 100 let bo imel čas pa kaj naj gA zdaj privešem na tla in maj samo leži in sedi-mislim vsi niso enaki

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 11:42:34   
nky 23
buša kolk je pa star tvojuser posted image ?

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 11:45:33   
nky 23
sory sem še mal zmedena 7.5.

lp

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 11:54:45   
Anonimen
mislim da če se sam postavlja na noge nimaš kajuser posted image vzpodbujat ga, al pa bohnedaj silit ( sem spadajo tud hojce itd. ) pa res ni potrebno....in otrok mora taprvo znat sedet, se plazit, pol šele pride hojauser posted image ni dobro, da spuščajo faze ven, mislim da vse k hodjo v razvojno, bodo to potrdile....

(odgovor članu nky 23)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 12:06:45   
barbi007
Kaj pa naj povem jaz? Naš je star 11 in pol, pa se noče in noče postaviti na vse štiri. Ta zadnjo dviguje v zrak, tako, da ima povsem iztegnjene noge, s sprednjim delom telesa pa je čisto na tleh. Če ga postaviš na vse štiri, se dere kotuser posted image . Enostavno se noče in noče plaziti. Premika se pa tako, da se vleče po ta zadnji v sedečem položaju. Tudi postavljat se je začel sam. Čez dva tedna imamo fizioterapijo in me je že vse strah, kaj bo spet rekla fizioterapevtka, saj je že zadnjič dejala, da se pa do naslednje fizioterapije že končno mora začeti plaziti. Ne vem, kaj naj ji povem, da ne bom kaj kriva. Ampak če noče, pač noče. Silila ga pa ne bom!
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 13:11:40   
buša
točno tako silit  ga ne moreš ker bo potem imel strah ,meni je fizio. svetovala naj ga dam na trebušček ter mu z roko tiščim na rit da se nemore obrnit ampak kaj ko se vseeno nekako postavi na bok se z roko dvigne z komolcem in sva že tam če pa ga jaz močno dol tiščim pa se dere kot sraka ,moj tudi nogice noče sključit ko probava zgleda kot kakšna skakalnicauser posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 15:13:04   
Sandra*
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

mislim da če se sam postavlja na noge nimaš kajuser posted image vzpodbujat ga, al pa bohnedaj silit ( sem spadajo tud hojce itd. ) pa res ni potrebno....in otrok mora taprvo znat sedet, se plazit, pol šele pride hojauser posted image ni dobro, da spuščajo faze ven, mislim da vse k hodjo v razvojno, bodo to potrdile....


se strinjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 18:46:04   
mateyka
a ni tko da če sam neki obvlada (plazi, stoji, hodi..), da je pol vse ok in ga ni treba zavirat (tud pri tistemu preskakovanju faz)?
kokr sem jaz slišala, naj bi blo vse ok, če lahko sam to nardi (plazi, stoji, hodi..) - to naj bi pomenil, da je telo dovolj razvito da to "shendla" (če ne, ne bi sploh mogel tega narest). drugo je če ga sami furamo prehitr (hojca, držanje za roke pri shoditvi..)
a ni tako? prvič slišim, da nej bi mu prepovedal hodit če sam hoče in lahko (tud če se prej ni plazil)
to je po moje moda (pri meni je blo moderno, da čimprej shodiš in so tamale dost za roke držal, ko so shojevali - mene tud), čez 10 let bo pa spet neki druzga..
po moje je najbolj pustit da stvari grejo naravno pot - kokr so otroci različni, tok različnih shojevanj poznamo, po moje. eni pač shodijo brez plazenja; so what user posted image

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 19:42:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

eni pač shodijo brez plazenja; so what user posted image



problem je v tem da se tak orok navadno ne zna sam pobrat, niti ne zna past - padajo nazaj, vznak, ali direkt na nos in takšno...ker otrok se mora znat iz plazenja spravit v sedeči položaj in iz tega na noge in obratno...kar se pa tega tiče kaj je blo včasih, pa smo gor zrastli - kot je rekla ena p. - tud neandertalci so gor zrasliuser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 19:52:04   
Bubilu
Naš je začel plazit pri šestih mesecih, kakšen mesec pozneje se je začenjal dvigovat ob opori, sedaj pri osmih mesecih pa že poskuša prestopat z nogama ob opori. Se mi pa zdi čist mimo reakcija pediatrinje kot opisano v postu mal bolj zgoraj, kaj a čem ga pa zdej dol tiščat, ne ne ne smeš še hodit, ker še nisi dovolj staruser posted image ?! Če on to počne samostojno, brez siljenja, brez moje pomoči, pol je očitno že dovolj močan, da telo to prenese.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 19:57:27   
Bubilu
IZVIRNO SPOROČILO: barbi007

Kaj pa naj povem jaz? Naš je star 11 in pol, pa se noče in noče postaviti na vse štiri. Ta zadnjo dviguje v zrak, tako, da ima povsem iztegnjene noge, s sprednjim delom telesa pa je čisto na tleh. Če ga postaviš na vse štiri, se dere kotuser posted image . Enostavno se noče in noče plaziti. Premika se pa tako, da se vleče po ta zadnji v sedečem položaju. Tudi postavljat se je začel sam. Čez dva tedna imamo fizioterapijo in me je že vse strah, kaj bo spet rekla fizioterapevtka, saj je že zadnjič dejala, da se pa do naslednje fizioterapije že končno mora začeti plaziti. Ne vem, kaj naj ji povem, da ne bom kaj kriva. Ampak če noče, pač noče. Silila ga pa ne bom!
LP


Pa nč silit, ker eni otroc se pač tko premikajo. Vsaj jaz sem imela primer v jaslih, ko se je dečko tko premikal pr enem letu, čez kakšen mesec je pa hodu, brez faze "standardnega" plazenja.

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 21:24:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

eni pač shodijo brez plazenja; so what user posted image



problem je v tem da se tak orok navadno ne zna sam pobrat, niti ne zna past - padajo nazaj, vznak, ali direkt na nos in takšno...ker otrok se mora znat iz plazenja spravit v sedeči položaj in iz tega na noge in obratno...kar se pa tega tiče kaj je blo včasih, pa smo gor zrastli - kot je rekla ena p. - tud neandertalci so gor zrasliuser posted image



veš kaj, prepričana sem, da se otroci, tud če shodijo brez plazenja, kdaj kasnej tud plazijo in sedijo ter not prinesejo vse tist kar prej niso probal (ko pediatri misljo da bi mogli) - opravijo vse vmesne faze v igri, samo vrstni red je mal drugačen in mal bolj paziš kaj otrok dela/počne. pa kaj (so what, da še enkrat uporabim to frazouser posted image ) - jih boš silila plazit in ne pustila hodit tud če sami to hočjo user posted image dej mi prosim eno pametno alternativo in bom bolj všečno gledala na to teorijo "ne pustit hodit".

in še enkrat, moj komentar na kaj je blo včasih - ja, tud to kar zdej zagovarjamo bo čez 20 let mim - in neandertalsko user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
26.10.2007 22:36:13   
Anonimen
otroku ki bo padal vznak, si razbil glavo al pa stolkel ven zobke, bo bolj malo koristilo to, da bo znal plazit in sedet čez eno letouser posted image in če bojo čez 10 al pa 20 let nova dognanja, jih bodo takrat upeštevali, zdaj pač upoštevemo tisto, kar so poštudirali zdaj, vsaj meni osebno dol visi kaj je bilo ko sem bila jaz mala, zame je važn to kar je zdejuser posted image
noben pa ni reku da je treba otroka pribit na tla, samo ne vzpodbujat ali silit.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
27.10.2007 0:54:01   
pupa06
buša - 7,5 je še zgodaj, ima še čas za postavljanje na kolena.
Pri nas se je postavljala na kolena pri 7-ih m, potem plazenje pri 7,5 m, takoj zatem pa se je začela že postavljat na nogice.
Danes, pri 10 m in 8 dni pa je shodila user posted image  pa je nismo nič za rokice vodili, ves čas je na tleh in hodi ob opori.

Pa še to, plazenja je več vrst, ni nujno da po kolenih, nekateri se takoj na nogice postavljajo, pa že skoraj shodijo, potem pa se vrnejo v "izpuščeno" fazo - plazenje.

Pa tako kot je Ulla80 napisala - tak razvoj bi moral potekati: držanje glavice, roke, obračanje levi - desni bok, na trebušček, sedenje, plazenje in na koncu šele hoja, ker se tudi mišice razvijajo po tem vrstnem redu, od glave proti nogam, dojenček najprej razvije mišice vratu, da lahko drži glavico pokonci, se obrača, sedi, plazi, hodi.

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
27.10.2007 8:00:18   
miškot
Vem, da ni ista tema ampak je tok podobna, da ne bi odpirala nove - moj Miha ma tri mesece in kadar ga dvignem v naročje tako, da gleda proti meni že full glavo obrača pa jo dviguje. A mu to dovolim al ga bolj k sebi rajš tiščim? Mislim zarad hrbtenice . Nasploh mu ta položaj full paše, ne vem pa če je v redu?

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KDAJ NA VSE ŠTIRI
27.10.2007 9:50:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Vem, da ni ista tema ampak je tok podobna, da ne bi odpirala nove - moj Miha ma tri mesece in kadar ga dvignem v naročje tako, da gleda proti meni že full glavo obrača pa jo dviguje. A mu to dovolim al ga bolj k sebi rajš tiščim? Mislim zarad hrbtenice . Nasploh mu ta položaj full paše, ne vem pa če je v redu?


Otroček lahko počne vse v kar ni priseljen.Če sam to počne je znak,da to zmore,da ga ne siliš ti.

(odgovor članu miškot)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?