|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod
25.6.2008 16:30:20   
lejla14
Ob 3.30 zjutraj dobila popadke, sprva kot lažje kot ene menstrualne krče, popoldne so bili že močnejši in na 5 minut, zato sva ob 15h šla v porodnišnico. Ob 17.30 v porodno sobo in ob 20.30 je bil naš fantek zunaj.

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Porod
25.6.2008 22:12:58   
Zofy
Po 2 dneh nerednih a še kar bolečih popadkov sem pristala v porodni sobi ob 17h, štet pa so začeli, ko so mi dali umetne popadtek, t.j. ob 18h. Tako, da so mi v materinsko zapisali, da je porod trajal 3 ure.
No, to so bili popadki. Sam porod je bil ekspresen. Po tem, ko sem bila popolnoma odprta, sem rodila v 15 min, od tega je bilo 5 min potiskanja.

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Porod
26.6.2008 15:35:18   
kitty69
med mojim prvim in drugim sinom je razlike točno 12 l in 11 m. Torej imam dva edinca user posted image
Drugi porod je glede na skoraj vse predihane popadke doma, potekal hitro - 2 uri in 4140 kg fant je bil tu. Res sem bila precej rezana, tako da šivi so notranji in zunanji-a po 1 m kot da nič ni bilo.
Me pa zanima, na odpustnici je pisalo "nepravi porod", pa ne vem koga naj zdaj vprašam, kaj naj bi to pomenilo. V otroški posvetovalnici mi je nanizala par vprašanj glede tega zaznamka, pa sem vedno lahko odg. le z besedo NE. Ni bil carski rez, ni bil otrok narobe obrnjen, ni bilo vakuma itd.....bil je popolnoma običajen porod. Ima katera podobno izkušnjo?

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Porod
11.8.2008 22:31:39   
tropical
3 ure

(odgovor članu kitty69)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Porod
11.8.2008 22:43:34   
tea78
8,5 ur od prvega popadka pa do rojstva

(odgovor članu cv105)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Porod
12.8.2008 16:27:16   
Tanja74
Porod je trajal 4 ure od predrtja mehurja do iztisa. V porodni sobi pa sem bila 22 ur, induciran porod.

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Porod
12.8.2008 18:10:25   
lindy
Od prvega popadka do poroda 6 ur.

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Tanja74)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Porod
13.8.2008 16:26:34   
rozica984
Od takrat ko mi je doteklavoda, pa do takrat, ko sem imela malo štručko v naročju je minilo 15 ur. Imela svoje popadke, a premalo redne, zato sem dobila umetne, in mala je bila zunaj v 1 uri in 45 minut.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Porod
15.8.2008 12:06:17   
candela
Imela induciran porod. V porodni bila sicer že ob 11.00 pa se je potem še študentka malce učila na meni.:) Ob 12.30 so mi dali kapalno, popadki so se pričeli nekje ob 13.30, rodila pa sem ob 14.33. Skupaj so mi napisali, da je porod trajal 2 uri vendar je bilo vse zelo hitro. Nisem bila nič šivana, bolelo skoraj da ni - pri zobarju je huje...:)
Skratka super porodna izkušnja!user posted image

(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Porod
15.8.2008 18:20:16   
Kaja08
Od 17 do 22 v porodni, potem pa v operacijsko na CR, rodila ob 22.26

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu candela)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Porod
15.8.2008 20:34:24   
Tisana
13,5 ur od odteka vode. 12 ur v porodni, skoraj 5 ur na umetnih popadkih in odpirana z babičinimi zlatimi rokami user posted image . Ampak na CR mi pa ni bilo treba user posted image . Bravo jest user posted image  in hvala Vam, babica Tatjana, ker se skupaj z nami niste predali user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Porod
21.8.2008 10:41:56   
uršula83
O hudo dobr!!! Js pa imam decembra rok pa po tem ko sem si ogledala filmček iz porodne sneman direkt med noge ME JE VSE MINILO!!! Sedaj sem prepričana da boli ku hudič in da skor ni za preživet. Ima katera kakšno vzpodbudno besedo, dobro izkušnjo, a resnično?

(odgovor članu candela)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Porod
21.8.2008 22:51:28   
annie
Uršula83, nič skrbet, mene je bilo tudi na smrt strah. Ni sploh tako grozno, kot si misliš, v tistem trenutku, ko pride tvoja štručka, na vse pozabiš. Vem, slaba tolažba in tale stavek že 10000x zguljen, ampak še kako drži user posted image Le pogumno...nič se vnaprej sekirat, sedaj še uživaj v nosečnosti, telo pa se itak tudi na porod samo pripravlja user posted image  

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Porod
21.8.2008 23:39:41   
Tende
Uršula, le pogumno. Razmišljaj pozitivno, da ne boš šla v porodno negativno nastrojena, to ni dobro. Sodeluj z osebjem,ubogaj in poslušaj jih, ker vedo, kaj delajo. Meni je pasalo ves čas hodit okrog, ena zraven mene je ves čas ležala. Delaj po občutku, energijo pa šparaj, da predihaš popadke. Jaz sem ves čas stiskala zobe kot nora, dihala skozi nos in bila tiho, ker itak ne moreš govorit, ko imaš zaprta usta.user posted image  Niti na pamet mi ni prišlo, da bi kaj komentirala, tako sem tiščala zobe skupaj.
Vse tiste bolečine so čisto nove, čisto neznani občutki,jaz sem bila kot v transu in se določenih stvari sploh ne spomnim dobro, občutek za čas sem izgubila, niti me ni zanimalo, koliko časa sem tam, so mi pa tri ure in pol v porodni minile v trenutku.user posted image
Glede popadkov - ko boš imela občutek, da vse boli in da ne moreš več, se spomni, da si z vsakim popadkom bližje koncu matranja in bližje svoji veliki sreči. Tako sem razmišljala jaz in mi je pomagalo. Rekla sem si - pridi popadek, še tebe premagam in sem bližje, bo že eden manj. Mogoče se sliši smešno, ampak sigurno je bolje to, kot pa da obupavaš, da boli in da ne moreš več.
In ko stisneš svoje malo dete....ne da pozabiš bolečine, ampak v sekundi vse tisto ni več važno, ker si polna novih občutkov, sreče in ponosa. Meni je bil to tako čustven trenutek, da se ne da opisati.
V tednih pred porodom pa si vzemi čas zase, beri, razvajaj se in predvsem se spočij, da boš šla v boj polna moči, pozitivna in pogumna!

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Porod
22.8.2008 9:11:08   
Jelcy
Uršula83 naj te ne bo strah, ker ne ves kaj te caka!!! Ene imajo tezek porod, druge rodijo z lahkoto, bolecine ne poznas tako da nje te ne bo strah. Takih filmov pa raje ne glej, jaz jih sploh nisem, ker na koncu ne bos videla kaj se dogaja tam spodaj! In verjami, da bi jaz se enkrat dala tisti dan skozi samo da se enkrat dozivim vse tiste carobne trnutke ki sledijo...ne glede na vse je bil moj porodni dan najlepsi v mojem zivljenju! In ko popadek popusti, ne boli vec nic, pa tudi jaz se dosti ne spomnem...ko sem dobila popadke me ni bilo nic strah ker sem vedela da grem po mojega dojencka pa se cez rok sem bila in sem komaj cakala...tudi mene je bilo strah po 6 mesecu na koncu pa ne vec...tako da kar pogumno! Pa srecnouser posted image

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Porod
29.8.2008 20:57:01   
maja24
2ure

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu cv105)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Porod
2.9.2008 16:38:15   
clara23
Popadki so se začeli v nedeljo zjutraj po tistem ko se mi je odluščil čep. Najprej sem jih imela na 20min, popoldne že na 10 minut, zvečer pa na 5 minut. Zvečer so bili že kar hudi, zato sva ob 23:00 odšla v porodnišnico. Tam so me namestili na oddelek. Celo noč sem imela zelo boleče popadke na 10 minut, ker pa se nisem odpirala me v porodno niso sprejeli. Cel ponedeljek sem imela popadke na 10 minut in bilo je že grozno. Bila sem izmučena in razbolena. Zvečer nisem mogla več, zato sem prosila da me pošljejo v porodno. Ker se še vedno nisem odpirala (samo 1cm) so me ob 20h zelo nejevolni peljali v porodno. Tam sem po težkem porodu v torek 26.8.2008 ob 3:15 rodila zdravega fantka Marka. Se pravi so popadki trajali 2dni, sam porod pa 7ur.

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Porod
2.9.2008 22:08:30   
inesc
Prvič rodila. Trajalo 3 ure. Brez šivanja. Mark je bil velik 53 cm in težek 4110g. Hvala bogu za akupunkturo in dr. Ocvirkovo!!! Aja, umetni popadki pa noro bolijo... Pa itak potem vse odtehta, ko dobiš pikico na prsa!!

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Porod
3.9.2008 7:41:08   
aprilčica07
V materinski piše, da je porod trajal 3 ure.. Tri ure so minile od kar sem dobila klistir, pa do rojstva.. V porodni sem bla pa dobro urco:):), skozi svoje popadke, na koncu dodano malo umetnih, ker sem bla premalo odprta. Po umetnih rodila  ekspresno.. Takoj podpišem še za en tak porod!user posted image

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Porod
3.9.2008 8:18:39   
simin
pri prvi punčki 2,5 ure od predrtja mehurja, pri drugem pa 1,5 ure, ko mi je voda odtekla.
kako bi bilo, če bi imeli tretjega?user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Porod
6.9.2008 7:50:15   
karmen83
Ob 10 uri sem bila sprejeta v porodno sobo (odprta 1,5 cm), ker moji popadki niso bili dovolj močni, so mi naštimali umetne, ob 12 (odprta 3 cm) mi je zdravnik predrl mehur, ob 13 se je začela akcija, še dobro, da je moj bil blizu, drugače bi zamudil, ker je princeska bila čez pol ure že zunaj... user posted image  Po porodu pa še 3,5 ur opazovanje v porodni sobi, pol pa na oddelek.

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 196
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?