|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mednarodna posvojitev - katera drzava?
3.11.2007 3:49:38   
PikaNogavicka
V kateri drzavi grejo stvari najbolj preprosto in najhitreje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
3.11.2007 6:11:22   
Anonimen
V Makedoniji.

(odgovor članu PikaNogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
3.11.2007 11:19:53   
Sibil_
Baje da MAkedonija in države pri Rusiji-Ukrajina, Rusija in Belorusija.
Ampak moraš pazit, ker baje zelo zelo radi dajejo bolne otroke.user posted image

LP,
SIbil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
7.11.2007 13:08:29   
oktavija
Živjo deklata!

Jaz sicer še ne razmišljam o posvojitvi, sem pa danes zvedela od ene prevajalke, da se zadnje čase zelo na veliko posvajajo otroci iz Rusije...
Kaj več vam žal ne morem povedat...
Če dobim kako konkretno informacijo vam jo posredujem.

LP vsemuser posted image !

_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
7.11.2007 15:02:06   
Lianna
Rusija. Drugače pa poglej na mon, tam se je oglasila mamica, ki je glihkar posvojila otroka iz Rusije. Še malo pa ga gre iskat.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
7.11.2007 15:03:09   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Baje da MAkedonija in države pri Rusiji-Ukrajina, Rusija in Belorusija.
Ampak moraš pazit, ker baje zelo zelo radi dajejo bolne otroke.user posted image

LP,
SIbil RR


Zato pa otroka pelješ na pregled oz. nekje dobiš celo zdravniško potrdilo da je vse ok.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
7.11.2007 15:10:08   
Anonimen
Jaz sem si že ful prebrala o mednarodnih posvojitvah. Sicer trenutno še nisva šla na CSD sam je pa možno da bo treba.
Meni je v bistvu vse jasno, sam ni mi pa jasno tisto eno mesečno bivanje v dotični državi. A to dobiš dopust cel mesec v službi al kakouser posted image
Če bi mi lahko katera to razložila k je že to dala čez.user posted image
Pa po posvojitvi ti pripada koliko časa da si doma z otrokom? A je to kaj povezano s tem koliko je otrok ob posvojitvi star?
Pa iz tujine je verjetno problem posvojit recimo ene tri leta starega otroka, zaradi jezika in vsega, ali ne?

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
7.11.2007 21:01:42   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Jaz sem si že ful prebrala o mednarodnih posvojitvah. Sicer trenutno še nisva šla na CSD sam je pa možno da bo treba.
Meni je v bistvu vse jasno, sam ni mi pa jasno tisto eno mesečno bivanje v dotični državi. A to dobiš dopust cel mesec v službi al kakouser posted image
Če bi mi lahko katera to razložila k je že to dala čez.user posted image
Pa po posvojitvi ti pripada koliko časa da si doma z otrokom? A je to kaj povezano s tem koliko je otrok ob posvojitvi star?
Pa iz tujine je verjetno problem posvojit recimo ene tri leta starega otroka, zaradi jezika in vsega, ali ne?


Ja v službi si moraš vzeti dopust. Dovolj je če samo eden biva v tuji državi. Moraš imeti stik z otrokom, da te spozna itd. Ne morš samo pridt tja, ga videt in vzet.
Imaš seveda posvojiteljski dopust. Odvisen je od starost otroka. Za otroka starega od 1 do 4 let je 150 dni, za otroka starega od 4 do 10 let je 120 dni.

Pomoje ni problem, če je iz ene izmed slovanskih držav. Npr. Rusija. Otroci so zelo prilagodljivi in se bodo hitro naučili jezika. Sploh ker so to posebni otroci, ki so zelo veseli ko dobijo družino, ker se jim v sirotišnicah zelo slabo godiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
14.11.2007 10:33:02   
Anonimen
Lianna hvalauser posted image

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
14.11.2007 10:44:27   
ž i v a
Pri samostojnih posvojitvah v Rusiji ni odveč malo previdnosti. Medtem, ko je v Makedoniji to dokaj enostavno je treba vedet, da uradno v Rusiji samostojna posvojitev ni možna. Res se pa vsake toliko kakšna izvede,

Sicer pa lahko slovenski par posvoji v vseh državah, ki so ratificirale haško konvencijo plus par drugih držav.
Daleč najbolj urejeni so postopki posvojitve v Kolumbiji in Mehiki. Tukaj ni nobenih nejasnosti.
V Ukrajini je postopek dokaj enostaven je pa zadnja vest, da do spomladi ni otrok 0-3 let. Tako, da se zna nabrat vrsta saj je precej parov že v postopku za Ukrajino.

V tujino morata OBA partnerja! V Rusiji sta to 2 ali 3 potovanja in to je najdražja posvojitev. V ostale države greš 1x in tam ostaneš 30 dni. Ostaneta naj oba partnerja! V izjemnih okoliščinah se dopušča možnost, da se eden vrne v Slovenijo, uredi pač kar se je zakompliciralo in se spet vrne v tujino. Nikakor pa ne more v tujo državo samo eden od partnerjev.

Je pa izbira države po hitrosti nekaj dokaj groznega. Zavedaj se, da boš za vedno živela z državo v kateri boš posvojila otroka. Zato si izberi državo, ki ti je blizu, katero nekako čutiš. Otrok bo kaj hitro opazil, če ti njegove korenino ne bodo blizu.

karin jezik je najmanji problem. Največ je posvojenih otrok okoli 3.leta starosti. To so otroci, ki živijo v sirotišnici in čakajo na starše. In ko pridejo starši tej otroci naredijo vse kar lahko zato, da bi tudi ostali (ja otroci si pač stvari razlagajopo svoje). Iz tega razloga in zaradi sposobnosti vseh otrok, da se jezika naučijo s svetlobno hitrostjo ni z jezikom nobenih težav. Vidva se naučita pa osnovnih fraz in ko se obrneta okoli vaju otrok že razume.

Sicer pa dobro se pozanimajte in 100x preverite! Mednarodna posvojitev ni tako enostaven postopek, da bi ga lahko jemali z lahkoto.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
16.11.2007 11:52:59   
šemalo
mene pa zanima, kje sploh začneš?

ideje in predlogi kar dežujejo, a s čim se dejansko začne?

se odločiš in greš tja, al gre to vse prek naših CSD-jev?

pa koliko časa to vse skupaj traja, slišala sem, da so birokratske ure zeeeeloooo dolge....user posted image

_____________________________

o, beri, kar ljubezen govori, saj zna ljubezen slišati z očmi...(SHAKESPEARE)

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
16.11.2007 23:18:41   
ž i v a
Prvi korak je vedno csd v kraju prebivanja. Ko končate celoten postopek na csd lahko začnete s pripravo na mednarodno posvojitev.
Na csd so navadno malo hitrejši v kolikor se jim pove, da nameravate posvojiti otroka v tujini. Nekateri centri tudi že točno vedo kaj morajo pripraviti.

Sicer si pa otroka nikoli ne izberemo sami v sirotičnici. Posvojitev poteka preko csd in ministrstev oz. ponekod imajo centre za posvojitve. Tuja država nato na podlagi študije para izbere otroka za vas.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu šemalo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
5.1.2008 12:30:25   
African queen
Kako pa je s posvojitvami iz Afrike?Je sploh možno?

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
21.1.2008 14:55:08   
jagoda77
vprašanje, moraš izpolnjevati kakšne posebne pogoje, da lahko posvojiš? Npr. moraš obvezno biti neploden? Ali pač je to tvoja odločitev, da bi želel posvojiti? Moraš biti poročen?


(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
29.1.2008 22:53:56   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: Nakeeba

Kako pa je s posvojitvami iz Afrike?Je sploh možno?


Jaz poznam le Tanzanijo. Je pa to kar specifičen postopek in skoraj nemogoč za nekoga, ki hodi v službo.
Odpotuje se sicer takoj (ko imaš vizo) vendar nato celoten postopek poteka v tuji državi. Kar pomeni več mesecev bivanja v Afriki.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
29.1.2008 22:55:51   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

vprašanje, moraš izpolnjevati kakšne posebne pogoje, da lahko posvojiš? Npr. moraš obvezno biti neploden? Ali pač je to tvoja odločitev, da bi želel posvojiti? Moraš biti poročen?




Ja za mednarodno posvojitev moraš biti poročen ali pa samska oseba.
Neplodnost ni pogoj. Posvajajo tudi pari, ki imajo biološke otroke. Bistvena je samo motivacija.
Posvaja se zato ker se želi postati starš. Dobrodelnost tukaj nima mesta. To je nekako edini tak pogoj.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
31.1.2008 18:11:25   
Ishia
Pozdravljene,
mene pa zanima, kako naj izgleda prošnja za posvojitev iz tujine? Kaj vse je treba napisat in kako podrobno?
Hvala.

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
20.9.2008 18:32:33   
Anonimen
Je pa izbira države po hitrosti nekaj dokaj groznega. Zavedaj se, da boš za vedno živela z državo v kateri boš posvojila otroka. Zato si izberi državo, ki ti je blizu, katero nekako čutiš. Otrok bo kaj hitro opazil, če ti njegove korenino ne bodo blizu.


Je pa izbira države po hitrosti nekaj dokaj groznega. Zavedaj se, da boš za vedno živela z državo v kateri boš posvojila otroka. Zato si izberi državo, ki ti je blizu, katero nekako čutiš. Otrok bo kaj hitro opazil, če ti njegove korenino ne bodo blizu.


Zanima me na kakšen način bi "naj vedno živela z državo". Jaz sem te posvojitve razumela tako, da biološki starši nikoli ne izvejo kam je šel otrok in tudi otroku povedati od kod prihaja je stvar o kateri odloča posvojitelj.

(odgovor članu ž i v a)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
20.9.2008 20:08:26   
agnes



Zanima me na kakšen način bi "naj vedno živela z državo". Jaz sem te posvojitve razumela tako, da biološki starši nikoli ne izvejo kam je šel otrok in tudi otroku povedati od kod prihaja je stvar o kateri odloča posvojitelj.


Popolnoma zgrešeno. Otrok mora vedeti od kod je prišel, kje so njegove korenine. To je nujno za njegov celostni razvoj. Slej ko prej ima vsak odraščajoči otrok željo, da poišče/najde samega sebe. Pri posvojenih je iskanje svojih korenin nujni del oblikovanja lastne osebnosti. In seveda mora od malega poznati svojo zgodbo (ob upoštevanju starostne stopnje).
lpA

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
24.9.2008 21:06:18   
*sanela*
Kako je pa s posvojitvijo v Bosni in Hercegovini?

(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
30.11.2008 20:13:51   
Matejčika
Mene pa zanima, koliko stane posvojitev? 
In, če želiš posvojit it Kolumbije ali Mehike, a moraš tja tudi odpotovat?


_____________________________

Ne mečte pušk v koruzo, ker se lahko zataknejo v moj kombajn, potem pa mam pravo sranje! :)

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
1.12.2008 0:05:03   
lara light
Vsaka posvojitev se začne na pristojnem CSD-ju. Mednarodna posvojitev zahteva postopke, ki znašajo od cca 10-12 tisoč eur naprej...v vsako državo od koder otrok prihaja, naj bi par večkrat odpotoval, saj pristojne službe preverjajo primernost staršev (psiho-fizično stanje, pravne zahteve, kompatibilnost,...) Recimo posvojitev iz Rusije, ki se je zgodila pred cca 8 meseci, je družino iz zahodne europe (osebno poznam) stala cca 50 tišoč eur.
Ne vem kdo bi ti v Sloveniji pomagal pri posvojitvah iz npr. Mehike, razen če nimaš tam kakih sorodnikov ali dobrih zvez...težko je, ker tu nimamo 'veznih členov', ki bi nas usmerjali in pomagali, veliko lažje so posvojitve iz bivših rebuplik Yu, zaradi poznavanja tamkajšnih institucij, so pa ravno tako lahko dolgotrajne, saj je otrok premalo za vse.
Najprej pa na pristojen center, kjer imajo sveže info iz Ministrstva in so nujen začetek...saj najprej vsak par potrebuje potrdilo o primernosti za posvojitelja, kar ni nekaj samoumevnega, ampak ta pripada le 'trdnim' zvezam.
Obema Matejčika in Sanela, veliko sreče!user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu Matejčika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
3.12.2008 19:14:59   
Talibetun_tewhidi
kar se tiče posvojitve iz bosne sem se pozanimala o tem. namreč imam prijateljico, ki pozna eno ki dela v enem domu za sirote. otrok je veliko, recimo v sarajevu, kjer se ona nahaja je ena sirotišnica in en dom za sirote. celo maš dojenčke na izbiro. pogoji so:
- stalna zaposlitev
- socialna iz slovenije napiše ali sta primerna za posvojitev
in to je to.

V bosni res ni problem da ni otrok, ampak da so zelo strogi, nočejo dat otrok, raje jih majo v domu,kot da jih dajo nekomu ki ne izpolnjuje prav vseh pogojev. če hočeš vam zrihtam kak kontakt. znate bosanskiuser posted image ?

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
3.12.2008 19:18:26   
Talibetun_tewhidi
nekaj linkov:

http://www.adoptuskids.org/

poglejte si linke....

http://www.google.si/search?hl=sl&q=adopt+kid&btnG=Iskanje+Google&meta=

(odgovor članu Talibetun_tewhidi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mednarodna posvojitev - katera drzava?
4.12.2008 14:37:23   
Enadvatri123
No ne verjamem da je vsa stvar tako enostavna. Pred leti sem tudi sama hodila po Bosni, bila v domovih in cartlala te otroke. Vendar postopek vsekakor ni tako enostaven kot je opisano.
Sama sem morala zbrati veliko več papirjev kot samo potrdilo o stalni zaposlitvi in anamnezo CSD-ja.

Lp




IZVIRNO SPOROČILO: Talibetun_tewhidi

kar se tiče posvojitve iz bosne sem se pozanimala o tem. namreč imam prijateljico, ki pozna eno ki dela v enem domu za sirote. otrok je veliko, recimo v sarajevu, kjer se ona nahaja je ena sirotišnica in en dom za sirote. celo maš dojenčke na izbiro. pogoji so:
- stalna zaposlitev
- socialna iz slovenije napiše ali sta primerna za posvojitev
in to je to.

V bosni res ni problem da ni otrok, ampak da so zelo strogi, nočejo dat otrok, raje jih majo v domu,kot da jih dajo nekomu ki ne izpolnjuje prav vseh pogojev. če hočeš vam zrihtam kak kontakt. znate bosanskiuser posted image ?


(odgovor članu Talibetun_tewhidi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?