|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: HSG
24.2.2010 10:49:46   
miška35
pa še to,  napotnici si morala dobit dve, eno za hormone 2-6dan, ta drugo dobiš od svoje gin, za običajno krvno sliko 1dan pred hsg, kot sem ti prej omenila. lahko opraviš v lab, v svojem zdr.domu ni treba v leonišče. 

(odgovor članu miška35)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: HSG
24.2.2010 12:23:45   
didi82
miška35 najlepša hvala za odgovor.....

samo še počakam dan, ko pride user posted image , da se naročim, potem pa upam, da mi bo uspelo, da vse skupaj uredim...

lp,

(odgovor članu miška35)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: HSG
24.2.2010 21:26:24   
ursap
IZVIRNO SPOROČILO: didi82

dobro jutro!!!

Ursap kje pa se boš prijavila za HSG??? jaz tudi čakam da dobim to smotko in sicer 01.03. potem pa se moram takoj prijavit in sicer v Lj....

drugače pa sem imela pregled pri svoji ginekologinji 01.02., in mi je dala že napotnici za kri, in mi je rekla, naj grem dat kri od 03. - 7. dne menstruacije, takoj ko jo dobim... jaz sem to že dala, prejšnji mesec in sicer 05.02....  sem pa tudi zasledila, da jih velika večina odda kri en dan pred posegom, sedaj res ne vem več, kako pa kaj....

zdej pa ne vem, ali moram še enkrat po napotnice, da oddam kri??? ginekologa imam v Leonišču...

prosim za odgovor....

lep dan vam želim punce...

p.s. se opravičujem, ker sem tok sitna, pa skoz ena vprašanja, sam res bi rada že imela user posted image ....



hodim na ginekološko kliniko v leonišče. za hsg pa se moram naročit v staro porodnišnico.

(odgovor članu didi82)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: HSG
24.2.2010 21:27:08   
ursap
IZVIRNO SPOROČILO: miška35

Pozdravljena!

kri ki si jo dala 2 do 6 dan daš za hormonske preiskave, za hsg pa najbolje dan pred hsg -jem. zjutraj pojdi v laboratorij in daj kri in bi morala še isti dan dobiti izvide, to je zato da se vidi če je v telesu kakšno vnetje, v tem primeru hsg odpade, če ne pa opraviš in vse ok. Pa veliko sreče ti želim. lp.




hvala za odgovor user posted image

(odgovor članu miška35)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: HSG
24.2.2010 21:28:56   
ursap
IZVIRNO SPOROČILO: miška35

pa še to,  napotnici si morala dobit dve, eno za hormone 2-6dan, ta drugo dobiš od svoje gin, za običajno krvno sliko 1dan pred hsg, kot sem ti prej omenila. lahko opraviš v lab, v svojem zdr.domu ni treba v leonišče. 


ja, dve napotnice sem dobila. ampak me je zmedlo to, ker je sestra v leonišču rekla, da moram dan ali dva pred pričakovano menstruacijo it dat kri k svoji zdravnici. potem pa moram prvi dan poklicat in se naročit za hsg. problem je v tem, da ne vem natančno kateri dan bom dobila menstruacijo.

(odgovor članu miška35)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: HSG
25.2.2010 9:55:59   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: ursap

IZVIRNO SPOROČILO: miška35

pa še to,  napotnici si morala dobit dve, eno za hormone 2-6dan, ta drugo dobiš od svoje gin, za običajno krvno sliko 1dan pred hsg, kot sem ti prej omenila. lahko opraviš v lab, v svojem zdr.domu ni treba v leonišče. 


ja, dve napotnice sem dobila. ampak me je zmedlo to, ker je sestra v leonišču rekla, da moram dan ali dva pred pričakovano menstruacijo it dat kri k svoji zdravnici. potem pa moram prvi dan poklicat in se naročit za hsg. problem je v tem, da ne vem natančno kateri dan bom dobila menstruacijo.



Mene tudi obravnavajo v Leonišču v LJ. Jaz sem mogla it dat kri 3. do 6. dan ciklusa. Nisem se rabila nič naročat, ker vsak dan delajo dopoldne. Je pa odvzem v 2. nadstropju.

Za HSG sem pa poklicala tisti dan ko sem dobila menstro (če je lih vikend, pokličeš pač v pondelk) in me je naročila en dan. Kri pa moraš dat najbolje en dan pred tem, oz. izvidi ne smejo bit starejši od 3 dni. Rabijo, da vidjo če si kaj prehlajena. Aja, HSG sem imela v KCLJ in ne v stari porodnišnici. A tud tam to delajo al kaj?

(odgovor članu ursap)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: HSG
25.2.2010 17:10:13   
miška35
Jaz tudi hodim v leonišče pa sem imela hsg v KC lj. Moralo bi ti pisati na navodilih za hsg ki jih dobiš od sestre pri svojem gin. ki ga imaš v leonišču, kam si napotena oz kam se naročiš. Meni je pisalo inštitut za klinično radiologijo kc. malo poglej na list , kaj ti piše, če ne veš vprašaj sestro ko boš poklicala za datum za hsg kam moraš prit. Tako bo še najbolje. lp.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: HSG
26.2.2010 15:52:08   
sandra_sandra
zivjo!
jst sem imela hsg pred tremi dnevi,po ta novem ti ne dajo nič proti bolečinam..baje da ce imaš neprehodne jajcevode  potem boli,nočem nobene prestrašit ampak mene je ful.ampak ful bolelo,mam pa zelo zamašene..tko da zdej moram naprej na laparoskopsko operacijo,a jo je katera ze imela,kako poteka.? hvala za odg.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: HSG
26.2.2010 16:19:53   
tecnobica
Sandra, a nobene tabletke ti niso dali?

Laparoskopsko sem jaz imela v PO. Dopoldne sem prišla tja, so me pregledali, pol pa v sobo dali. Izvide krvi sem prinesla že s sabo. Tisti dan dobiš klistir in za jest smao juho, naslednji dan zjutraj pa so me operirali. Zbudila sem se na intenzivni, potem pa cel dan prespala. Naslednji dan sem bila še v bolnici, ene so šle pa že domov.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: HSG
26.2.2010 19:02:58   
sandra_sandra
ne nobene tablete,nobene injekcije..nič..ob 8.30 sem bila tam,ob pol 12h šla domov,umes po posegu pa smo bili na kavi.. a ti si mela v ponedeljek lap.? a jim je ratal odmašit? jst mam baje čist zliman na koncu..upam da bo..

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: HSG
26.2.2010 21:13:08   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: sandra_sandra

ne nobene tablete,nobene injekcije..nič..ob 8.30 sem bila tam,ob pol 12h šla domov,umes po posegu pa smo bili na kavi.. a ti si mela v ponedeljek lap.? a jim je ratal odmašit? jst mam baje čist zliman na koncu..upam da bo..


Ne, jaz sem imela operacijo na petek, sprejeta sem bla v četrtek, domov sem šla pa v nedeljo, pa še to sva še s cimro izsilili, ker je bil vikend in se nobenemu ni dalo odpustnice pisat.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: HSG
27.2.2010 15:39:43   
sandra_sandra
pa so ti jih odmašili?? mene ful skrbi ker so mi rekli če jim ne rata odmašit da jih ven dajo,pa nevem če bi to naredila,da mi jih kr ven dajo..

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: HSG
28.2.2010 12:15:16   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: sandra_sandra

pa so ti jih odmašili?? mene ful skrbi ker so mi rekli če jim ne rata odmašit da jih ven dajo,pa nevem če bi to naredila,da mi jih kr ven dajo..


Na laparoskopiji je pokazalo, da je levi jajcevod neprehoden, ampak da naj ne bi blo nobenih preprek, zato me je še enkrat poslala na HSG, kjer pa sta bla kar oba prehodna. So pa potem najdli pregrado.

Brez skrbi, ne bojo jih kar tako odstranili. Je pa res, da nimajo funkcije zamašeni in te bojo verjetno dali na OBMP. Z enim jajcevodom se lahko še zanosi, brez obeh pa ni šans.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: HSG
28.2.2010 15:52:50   
sandra_sandra
upam da ti nisem ze tecna..
kaj je to ubmp??
jst tud upam na kaksen cudez da mi bojo naenkrat kr prehodni..kar se tiče pa pregrade pa se mi zdi da ni tak problem,moja sodelavka je imela,pa so ji odstranil in je po 3m takoj zanosila,prej pa 7 let nic..zanima me ce obstaja kakšen čaj ali kaj podobnega kar bi vsaj malo pripomoglo mojim bogim jajcevodom..

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: HSG
28.2.2010 15:59:52   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: sandra_sandra

upam da ti nisem ze tecna..
kaj je to ubmp??
jst tud upam na kaksen cudez da mi bojo naenkrat kr prehodni..kar se tiče pa pregrade pa se mi zdi da ni tak problem,moja sodelavka je imela,pa so ji odstranil in je po 3m takoj zanosila,prej pa 7 let nic..zanima me ce obstaja kakšen čaj ali kaj podobnega kar bi vsaj malo pripomoglo mojim bogim jajcevodom..



Nisi tečna. OBMP je oploditev z biomedicinsko pomočjo, domače povedano umetna oploditev.


(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: HSG
1.3.2010 14:07:45   
Monstera
Zdravo dekleta. Sem se odločila, da še jaz opišem svojo izkušnjo s HSGjem in upam, da kateri s tem pomagam.
Hodim v Leonišče v Lj, tam so mi dali navodila za HSG (en dan prej ne jesti hrane, ki napenja). Spolne odnose imate lahko mirno pred preiskavo. HSG pa so mi naredili v KC LJ, v 1. nadstropju, oddelek za radiologijo, tam vas pošljejo na hodnik f, soba F5. S seboj sem mogla imeti spermiogram (če je spermiogram slab, preiskave naj ne bi delali, saj razumem, veliko lažja preiskava je spermiogram kot HSG) in pa rezultate krvi (SR + L), ki sem jo opravila pri osebnem zdravniku. Rezultati krvi ne smejo biti starejši od treh dni.
Pred sobo F5 sta čakali že dve dekleti. Tako, da nas je bilo skupaj 3. Sestra nas je vse poklicala notri, bila je zelo zelo prijazna, razložila je potek preiskave. Potem smo se usedle zunaj in ena po ena odšle na preiskavo (pred tem pojdite še na malo potrebo), ki poteka takole:
Ko pridete v sobo, je na levi strani kabina kjer se slečete, vse od pasu navzdol, obujete tudi medicinske copatke, ki so zraven v škatli. Potem vas sestra pospremi do mize, ki je podobna ginekološki, ravno tako daste noge na tiste ročke. Ko ležite, pride G. Najprej vas potipa, kot na pregledu, potem vas malo umijejo (samo malo tople vode polijejo, bolj splahnejo), nato pa vam G naštima tistega krokodilčka ali kako bi temu rekla, da vas odpre, kot na pregledu. Za tem da gor nekakšen zvonček s katerim ustvari vakum. Tukaj začne bolet, ker vakum vleče maternico navzdol. Bolečina je identična menstrualnim krčem, res čisto identična, samo da se tukaj ne konča v 20s ali kakorkoli dolgo traja krč pri vas, ampak po treh minutkah. Pa res ni nič groznega, če preživite krč je tudi tole mala malica. Uglavnem, ustvari vakum in takrat se potegnete malo višje, da maternica pride pod kamero, ki bo slikala; ta je sprva nad vašo glavo, sestra je ves čas z vami in vam govori kaj narediti, zelo pomaga. Ko ste pod kamero, vam G spusti notri kontrast. Sestra in G stečeta v zaščitno sobo, naredita dve slikci, prideta nazaj in odstranita zvonček. To je to, bolečine res 3 minutke vse skupaj. Potem vam tudi dajo vložek, saj kontrasta malo steče ven, greste v kabino, se oblečete in greste v čakalnico. Medtem ko sta šli notri še drugi dve dekleti, še vedno čakate v čakalnici, saj po destih minutkah sledi ponovno slikanje. Ko greste notri drugič se samo odpnete do pasu, nič slačenja in sezuvanja, na hitro slikica in to je to. Po tem imate urco ali pa urco in pol za kavico, malico, karkoli želite. Ko se vrnete, dobite izvide in slike v roke, isti dan, in s tem greste potem k svoji G.
Dobite tudi 2 dni bolniške, morate počivat. Prav tako en teden brez spolnih odnosov in pa v tem ciklusu ne smete zanosit, ker ne morejo garantirat, da bo z otrokom vse uredu. Naslednji ciklus pa akcija, ker lahko da je HSG kašno pregradico odstranil, lahko je bilo samo nekaj malo zlepljeno in je kontrast to odstranil. 40% žensk po HSGju zanosi.
No, tako je to potekalo, take informacije sem dobila na HSGju. Jaz bom ubogala kar so mi tam rekli. Občutki po HSGju - lahko bi šla takoj še enkrat če bi bilo treba, brez problema. Malo me je mogoče še bolelo, ko sem prišla domov, mogoče se mi je tudi zdelo, ker je telo mislilo, da moram imeti krče, kaj pa vem, ampak smo počivali 2 dni in vse je ok. Še to, mene je zabolelo samo, ko so mi naredili vakum, drugi dve dekleti sta rekli, da ju je zabolelo, ko sta dobili notri kontrast. Mene ni. Kako si to razložiti ne vem, mogoče sta pa imeli kašno pregradico, ki je bila sedaj odstranjena in bosta srečki nosečki drug mesec :D Ne morem pa nič rečt, ker seveda ne vem kakšen je bil njun rezultat.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: HSG
1.3.2010 20:18:36   
sandra_sandra
zna biti da sem bila ena izmed teh treh...zelo natančno si opisala "moj primer" le da je mene neznosno bolelo,pa vse skupi mi je dol padel med slikanjem ker mi ni mogla dobro pritrditi.baje je bila maternica zelo visoko,tako da smo vajo mogli ponoviti,oba jajcevoda imam na koncu "zlimana"tako da sta se tubi "napihnili" še danes imam hude bolčine..vsakotoliko časa me zabode kot bi mi kdo nož zaril v jajčnike..pa resnično imam visok prag bolečine in ne prenesem ljudi k jamrajo da jih kaj boli..če se to skoz ponavlja!(ponavadi so moškega spola :))
sem pa mogla danes klicat za lap.op....aprila prvi danuser posted image moram poklicat da mi dajo datum maja ali junija..

(odgovor članu Monstera)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: HSG
2.3.2010 13:15:26   
Monstera
Aha no vidiš, potem pa te je mogoče zaradi tega bolelo, ker si imela oviro. Jaz nimam popolnoma nič, so rekli vse ok, pa tudi bolelo me ni nič. Se pravi drži, kar so že govorili pred nama, če imaš pregrado, zna boleti, če nimaš pregrade, verjetno ne bo bolelo.
Ja podrobno sem opisala preiskavo zato, ker sem tudi sama kaj bolj podrobnega iskala pa nisem našla. Sploh nisem vedela za kaj se gre, ko sem ene par postov prebrala sem šele dojela. Mogoče kateri tako olajšam :D

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: HSG
2.3.2010 19:28:22   
tecnobica
Jst mam pregrado, pa me ni bolelo. Sem pa čutila tko ku kdr mam krče ob menstri. Oz. so ti včasih še hujši.

(odgovor članu Monstera)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: HSG
3.3.2010 13:04:40   
Monstera
No tecnobica, potem pa moja teorija odpade :D

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: HSG
4.3.2010 16:10:57   
sandra_sandra
http://www.youtube.com/watch?v=DvDM1D-UBnU&feature=related
kaj pravit na to???

(odgovor članu Monstera)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: HSG
7.3.2010 18:53:05   
xena@alex
Živjo sem nova vendar naj vam povem da sem tudi jaz bila na HSG-ju pred dvema mesecema ne boli user posted image user posted image vendar sem bila tako živčna da sem se skor pojedla .preživela sem ampakuser posted image pa še zdej ni9sm upam da bom ta mesec saj prvič jemlem klomifen..upam da zagledam user posted image

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: HSG
8.3.2010 19:16:38   
sandra_sandra
zakaj pa je ta klomifen? kako deluje?

(odgovor članu xena@alex)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: HSG
8.3.2010 20:36:34   
ursap
danes sem spet dobila menstruacijo. poklicala sem na inštitut za klinično radiologijo in se naročila na hsg. hsg imam 17.3. ob 9h zjutraj. upam, da ne bo preveč bolelo. držim pesti, da bo vse ok.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: HSG
8.3.2010 20:40:18   
ursap
IZVIRNO SPOROČILO: sandra_sandra

zakaj pa je ta klomifen? kako deluje?



Klomifen je ena od terapij s katero spodbudimo jajčnike, da dozori zrel folikel, ki poči in zato pride do ovulacije v sredini med dvema menstruacijama.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?