|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Desetke007
18.3.2008 9:19:32   
jasna
Lana, čestitkeuser posted image

Klaudia, sem že mislila, da nas separirašuser posted image

Skuštrana, daj mi piši na zs. Bi mogla vedet mal več...

Se mi niti v trgovino ne dauser posted image

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: Desetke007
18.3.2008 9:35:13   
drobižek
Dobro jutro!

Pri nas tudi sneg. Kar nisem mogla verjeti. Pa so zadnjič delali takšno paniko, pa ga ni bilo, zdaj pa nobeden ni nič kaj rekel, pa je vse belo...super, mi smo pa zmontirali športni vozičekuser posted image bomo pa dali zimsko vrečo zraven...je pa fajn, ker imava še karte za smučanje kupljene, pa sva že mislila, da jih ne bova mogla izkoristit...

oleovit d3 - jaz jih tudi nisem imela v hladilniku. Ne vem, če kje piše, pa tudi noben me ni opozoril na to. Smo pa zdaj dobili spet nazaj AD3.

Klaudia - žal mi je, ampak jutri mi ne bo uspelo priti. A ima katera druga jane voziček, da bi lahko probala ta peppeny senčnik in mi sporočila?

majoli - da bi rekla, da glih potrebujem obisk patronažne...vendar pa mi je vsak nasvet dobrodošel glede uvajanja. Itak je sto različnnih smernic glede tega, pol se pa moreš sam odločit. Sem pa dobila fajn nasvet zadnjič na sistematskem od sestre glede uvajanja GH. Me vpraša, če že kaj dajem, pa sem rekla, da sem probala enkrat banano, enkrat pa korenček. Pa je rekla, no kar tako naprej. Pa sem jo vprašala, če raje prej zelenjavo ali sadje, ona pa -  kar oboje...za crknt!!!!!!!!!Na prejšnjem sistematskem pa je rekla, no naslednjič se bomo pa pogovorili o uvajanju GH - jaz sem pa mislila koliko nasvetov bom dobila.....tako da bi mi bilo čist fajn, da bi se kaj patronažna oglasila. Ni pa takrat nič rekla, da je to možno, da se še kasneje oglasi in tudi nisem izkoristila vseh tistih njenih obiskov, ki so ti namenjeni po porodu - a jih je 6? Pri nas je bila 4 krat.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: Desetke007
18.3.2008 9:42:52   
jasna
Drobižek, ti kar pokliči v ZD in se zmeni. Bo sigurno prišla. Dobiš jih pa mislim da do devete ure.
Tudi jaz razmišljam, da bi jo poklicala. Starejša dva sta bila ful jedca, odvisnika od dojenja pa še nisem imelauser posted image . Je pa skrajni čas da začnem, ker bom pol hodla 1x tedensko v službo. V bistvu bi že mogla, pa kar čakam, da telefom zazvoniuser posted image

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:01:34   
suzanamai
Zoja je zaspala, tako da vam sedaj lahko razložim masažo. Jaz sem jo izvajala vsak dan pod tušem, sem si namilila roke in nato masirala prsi. Masiraš po zunanjem delu prsi s celo roko in sicer krožiš okoli v smeri urinega kazalca 30x in nato še v obratni smeri 30x. Ena stran naj bi bila za čvrstost, druga za povečanjeuser posted image . Prsi so že po kakšnem tednu vidno čvrstejše, večjeuser posted image  kaj pa vem, nisem imela potrebe kupovati novih modrcev. Se pa splača, meni so se čisto dvignile in bile res bolj veseleuser posted image . To je izjava mojega, prej so bile žalostne potem vesele. Sama sem masažo izvajala kake pol leta pred zanositvijo, potem sem prenehala, ker so me celo nosečnost bolele kot user posted image . Bom pa sedaj zopet začela.



_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:01:46   
drobižek
Jasna -a ti že v službo šibaš? Pa zraven treh otrok? Dobra si - nimaš kaj!

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:06:10   
skuštrana
druga za povečanje


Aha, to je torej masaža, ki jo je izvajaa Saša Lenderouser posted image Pa Natalija Vuser posted image user posted image Zdej pa vem, ha. Bom morala še jaz probat, da bojo moje zizke tudi bolj veseleuser posted image

Jaz sem včeraj probala kopalke in zaključila, da so mi sicer prav(celo prevelike malo), ampak da bi vseeno rajši take do kolena(celulitek)user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:17:46   
drobižek
masaža - kaj pa če ne želiš, da se ti povečajo? Pol samo na eno stran?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:18:42   
jasna
IZVIRNO SPOROČILO: drobižek

masaža - kaj pa če ne želiš, da se ti povečajo? Pol samo na eno stran?user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
 
 
 
drobižek, saj sili me nobedenuser posted image . V bistvu je moja odločitev, ker bi to potem zelo težko speljala. Imam srečo, da bo možek takrat lahko doma in bo šel v službo popoldan. Sam Neli se še mora navadit jest kaj drugega. Flašo še vedno zavrača.

< Sporočilo je popravil jasna -- 18.3.2008 10:20:04 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:26:58   
sanosan
Drobižek - jaz sem si pomagala pri Blažu predvsem s Paparico (posebna izdaja revije mama), kjer je napisan vodnik za dohranjevanje. Je napisano tudi katero živilo se priporoča pri kateri starosti in tudi recepti so not. Probaj poiskat v trafiki to paparico

user posted image

< Sporočilo je popravil sanosan -- 18.3.2008 10:27:15 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:27:44   
suzanamai
Sedaj pa za vse tiste, ki jih patronažna ne bo obiskala. Prepisala vam bom plonk listek, ki mi ga je prinesla:

UVAJANJE MEŠANE HRANE

Kvalitetna prehrana se prične že pri kvalitetni prehrani matere. V primeru ko mati ne doji, potrebuje novorojenec ustrezno mlečno začetno formulo, po dopl. 4. mes. pa nadaljevalno mlečno formulo. Kravjega mleka ne ponujemo pred dopolnjenim prvim letom.

Mešane otroške prehrane nikoli ne uvajamo pred 4. mes. V prvih mes. obstaja velika nevarnost alergijske senzibilizacije na sestavine hrane. najnovejše smernice priporočajo uvajanje mešane prehrane okrog 6. mes, če je dojenček polno dojen in lepo napreduje na telesni teži. Prepozno dodajanje po 7. mes. ali celo kasneje lahko vodi v zaostanek v rasti, nedohranjenost, pomanjkanje mikrohranil, slabši razvoj motoričnih spretnosti in slabšo sprejemljivost dojenčka za nove okuse in teksture.

Dohranjevanje oz. dopolnilna hrana je hrana, ki jo dojenčku ponudimo ob mleku. nova živila uvajamo postopno, drugo za drugim, v presledku tri do pet dni. Tako dojenčka navadimo na nov okus, postopno povečujemo količino in otroka opazujemo, če se pri določenem živilu ni razvila alergijska reakcija.

STAROST       ŠT. OBROKOV    ŠT. MLEČNIH OBROKOV     MEŠANA PREHRANA

okrog. 6         6-8                    3 x 250 ml                         Sadni sokovi, kašice in pireji
meseca                                                                             (jabolko, banana, marelica, hruška)
                                                                                        Zelenjavni pireji (korenje, bučke, brokoli,
                                                                                        krompir) in žitarice brez glutena (riž, koruza)

po 7. mes.     6-8                    2 x 250 ml                          Rumenjak in meso (zajec, puran, nato teletina,
                                                                                        govedina in konjsko meso), postopoma žita, ki vsebujejo
                                                                                        gluten (oves- vsebuje manj glutena, rž, pšenica in
                                                                                        ječmen)

po 9. mes      5 (3 glavni         2 x 250 ml                          Če otrok ni občutljiv na laktozo (mlečni sladkor) pričnemo
                     2 vmesna)                                                   z uvajanjem jogurtov in skute

po 12. mes     5                      največ 500 ml                     Polomastno mleko, beljak, ribe, med...
                                             dnevno

Otroku ponudimo hrano s čimamnj dietnih vlaknin.

S polnovrednimi živili pričnemo med 2 in 3 letom.

Do 5 leta otroku ponudimo le polnomastne mlečne izdelke.

Pomembno:

Hrano pasiramo z vilico, da se otrok navadi žvečenja. Koščičasto sadje je alergeno, izogibajte se v prvem letu, prav tako jagode maline in borovnice.

Za žejo je najboljša prekuhana voda, čaj zmanjšuje absorbcijo vitaminovuser posted image .

Jabolko vedno naribajte na steklen ali plastičen ribež, saj kovina uniči C vitamin.

Do 6. mes. brez agrumov, pa še to potem postopoma začnemo z eno žličko soka.

Najboljše je domače meso, predvsem piščanec in puran, saj kupljeni vsebujejo veliko antibiotikov.

Po 7. mes. 2x tedensko meso, 2 x tedensko rumenjak.

Sadnih jogurtov ne. Same narežite sadje v nav. 3,2 jogurt.

Prva tri leta samo beli kruh, nič polnozrnatega. 

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:28:40   
maja zarja
Dobro jutro čvekice,končno sem se uspela prebiti do računalnikauser posted image !
No pri nas imamo ponoči po dve urci žurke.Danes sva bedele od 1.00-3.00.Znoriš s temi zobki........bo že.user posted image Ja vidi,da nekatere že poskušate kopalke......jaz bi najraje kar potapljaškega pajaca........kot je enkrat rekla Lane........user posted image sem mislila da bo lažje shujšati........nekoč sem 20 kg v dveh mesecih....zdaj pa se kazalec na vagi nikam ne prestaviuser posted image .

Jojj Mišk vi pa imate zdaj dirke ........poroka je že skoraj pred vratiuser posted image user posted image user posted image ....kak čas beži.

Laneuser posted image lepi voziček,pa postlco si tudi dobila zelo poceni,kje si jo kupila?

kinnie jaz tudi kupim kašice ki ni potrebno dodajati mlekeca.Sem pa imela enkrat eno,ki pa sem jo pripravljala z adaptiranim mlekecom.

Mehurčica
user posted image super zajtrk mjamiii.bomo pažejne po tej salamiuser posted image .

Tak zdaj pa grem regrat prati za user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:31:02   
maja zarja
Lana vse naj ob obmesečnici user posted image

(odgovor članu maja zarja)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:31:12   
mišk
Dobro jutro!user posted image

Vau, kake fajne zajtrke vedno tle prpravljate! Jst sem več al manj ponavad zjutraj kar na čokolinotu. Bom ga mogla počas s kakim Enemonom zamenjat, ker sem ku user posted image .

AD3: Jst jih tudi nimam v hladilniku! Celo v kuhinji jih imam!user posted image  Sploh nisem vedla, da morajo bit na hladnem. Takoj zdej jih bom predelila v špajzo.

Dona na poroki: No, jst bom v rdeči obleki in bom imela šopek iz krem vrtnic, krem pa naj bi bila tudi Donina oblekca. Kje jo bom kupla in kakšen kroj bo še ne vem. Mi lahko katera predlaga kaj?
Mož bo v črni obleki z krem srajco in rdečo kravato. Mislila sva, da bi imel še rdeč telovnik, a bova zelo težko našla isti odtenek rdeče kot je moja obleka, nočeva pa riskirat da ne bi izpadla preveč kičasto.
Za njegovo obleko greva konec tedna pogledat v Sens v Ljubljano. Ma ful ma probleme z obleko, ker je velik in suh. 192 cm in 83 kg. Ooo, sem pa jst tolk bolj "stabilna"!user posted image

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:31:54   
mišk
Lana, tebi pa vse naj naj!!user posted image user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:34:39   
suzanamai
AD3: Jst jih tudi nimam v hladilniku! Celo v kuhinji jih imam! Sploh nisem vedla, da morajo bit na hladnem. Takoj zdej jih bom predelila v špajzo.


Mišk ad3 ne rabijo biti v hladilniku, le d3.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:37:06   
suzanamai
IZVIRNO SPOROČILO: drobižek

masaža - kaj pa če ne želiš, da se ti povečajo? Pol samo na eno stran?


user posted image user posted image user posted image

punce ne se hecat, moški obožujejo velikeeee,  drugač pa pojma nimam kera stran je za povečanje.user posted image  probajte

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:39:03   
mišk
Moževa frizura: Ker ima mož dolge lase in bo imel na poroki tako kot ponavadi čop me zanima kaj menite, ali naj ima polizan čop, al naj bo tak kak je z malo "podmladka" naokoli?

Moja frizura: Jst sploh ne bom šla nič prej na probo. Še za make up ne. Mislite, da je to napaka?

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:47:20   
drobižek
Sanosan, suzanamai - hvala lepa obema za nasvete o GH! Bom pa še vseeno poklicala patronažno, saj je bla super in mi bo sigurno še kaj koristnega povedala... Za Paparico pa se mi zdi, da sem jo enkrat še med nosečnostjo kupila. Grem zdaj brskat, če jo najdem.

sanosan - je Ptuj tudi zasnežen?

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:51:27   
drobižek
suzanamai - ma ne se hecat....nič ne bom sprobavala!!!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:53:51   
drobižek
mišk - kdaj boš postala žena? Sem že pozabila...

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: Desetke007
18.3.2008 10:55:33   
mišk
Drobižek: Žena sem sicer že od 22.9.2007. Civilno. 17. maja pa bom dala obljubo še pred Bogom.user posted image

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: Desetke007
18.3.2008 11:09:40   
noa1
Dobro jutro čveke!
Sem komaj prišla pred računalnik, pa je bilo tolikoooo za nazaj za prebrat...sem sedaj kar nekaj časa brala. V MB še ni snega, je pa  Pohorje spet beli, tako da Mehurčica...daj si še duška na belih strminah.
Midve spiva vedno slabše, zgleda, da zaradi zobkov. Se celo noč prebuja in joka user posted image (kot da je tokaj novegauser posted image ). Naj že pridejo ven, da bo bolje. Malo meče od zaspanosti, pa ne more in ne more zaspat.

Mehurčica: hvala za zajtrk. Mi je bilo včeraj full fajn se v dvoje sprehajat, tako da se še kdaj priporočam.

Suzanamai: jaz pa ne razumem navodiluser posted image ali pa sem že postala čist zblojena.user posted image .... a masiraš samo na zunanji strani dojke ob straneh ali okoli in okoli bradavic. A to delaš obe hkrati ali vsako posebej. Jaz razumem tako, da masiraš samo ob straneh na zunanji strani... in ali potem delaš samo krogece..........ne mi zamerit......nisem najbolj naspana in sem sedaj čisto zakomplicirala...me pa zanima.
Pa hvala za plonk listek za uvajanje...bo tudi meni zelo prav prišel.
user posted image A je mogoče katera že kupila stekleni ribež? Kje se sploh dobi? MI je o njem že mama pravila, ko sem bila noseča, pa ga nisem še nikjer videla.

Čestitke vesm , ki praznujejouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: Desetke007
18.3.2008 11:21:34   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Moja frizura: Jst sploh ne bom šla nič prej na probo. Še za make up ne. Mislite, da je to napaka?

Pri meni ni bilauser posted image
Sem šla k frizerki, ki obvlada spenjanje las (ima kao diplomo) in je iz moji las vsaj zame naredila čudež!
na ličenje sem šla k kozmetičarki, tudi brez probe-no recimo, da bi bilo lahko malček bolje ( po mojem okusu). Ko pa gledam slike, sta pa obe naredili dobro.


(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: Desetke007
18.3.2008 11:30:01   
mama06
IZVIRNO SPOROČILO: noa1

Dobro jutro čveke!

Midve spiva vedno slabše, zgleda, da zaradi zobkov. Se celo noč prebuja in joka user posted image (kot da je tokaj novegauser posted image ). Naj že pridejo ven, da bo bolje. Malo meče od zaspanosti, pa ne more in ne more zaspat.




hvala enako. se podpišem pod toleuser posted image user posted image

Jaz SPLOH NE SPIM VEČ!!!!!!Ob 23 je bil na mojem trebuhu in pasel kravice in ko me je gledal v oči, se mi je začel na glas smejat, prej pa neutolažljiv jokuser posted image . Sem že čisto zmešanauser posted image

(odgovor članu noa1)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: Desetke007
18.3.2008 11:33:30   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: drobižek

Sanosan, suzanamai - hvala lepa obema za nasvete o GH!

Ja, meni bo tudi prišlo pravuser posted image

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?