|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:29:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

ja, seveda. v četrtek je bil sestanek z jasnimi navodili.


A šele v četrtek je začela delati?


Ne, ne, sem narobe napisala. V četrtek je bi izredni sestanek. Začela je delat 15.9. Izredni sestanek pa zato, ker so se ljudje ful pritoževali, pa sploh nisva vedela zakaj...pa nista upoštevali, da ne smeta brati revij, pa da je račun za gsm čist prevelik...ah....zdaj sva jih začela nadzirat, ampak še vedno ista pesem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:31:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Hm...
Malo sem mojega povprašala, pa on pravi, da pri njih tisti, ki delajo 4ure, nimajo malice.
Drugače boste morali z malico nekako reševat zadevo.
Cigaret pa tudi ni obvezna delovna oprema, tako da NE MED DELOVNIM ČASOM JI NI POTREBNO KADIT tako ali drugače.
Za revije - ti je pa jana73 tudi dala dober predlog. In ne, ne spadajo v trgovino, prav tako ne mobitel.



Ja, saj. Ena dela 7 ur, druga 4.
Mah, saj jaz bi še "požrla" to, da hodita kadit, ampak grozno neodgvorno je pustit trgovino odprto. Ko bi vsaj roleto do polovice dol potegnila...in potem se itak začne nabirat...

Pride gospa v trgovino:
"Rada bi uro primerno za mojo starost."
"Ja, gospa, koliko ste pa stara?"

aaaaaaaaaaaaaaaaa tolk o tem user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:35:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Pride gospa v trgovino:
"Rada bi uro primerno za mojo starost."
"Ja, gospa, koliko ste pa stara?"


Zakaj je pa ne zamenjate user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:53:36   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Pa ste ji povedali, koliko časa ima za malico? Koliko za Wc? In koliko za kavo, če ga ima? Običajno se dajo te stvari zaposlenim jasno vedeti.

Oh, samo to nam še manjka, da nam bodo delodajalci začeli odrejati čas za WC in to po možnosti celo nadziratiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:53:55   
BAMBINA_
.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:55:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Pa ste ji povedali, koliko časa ima za malico? Koliko za Wc? In koliko za kavo, če ga ima? Običajno se dajo te stvari zaposlenim jasno vedeti.

Oh, samo to nam še manjka, da nam bodo delodajalci začeli odrejati čas za WC in to možnosti celo nadziratiuser posted image


Kjer je narava dela takšna, da odsotnost z delovnega mesta moti delovni proces, je tako.

Pač povedo vnaprej, kdaj in koliko je odmor za vodo in WC.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:02:15   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Pa ste ji povedali, koliko časa ima za malico? Koliko za Wc? In koliko za kavo, če ga ima? Običajno se dajo te stvari zaposlenim jasno vedeti.

Oh, samo to nam še manjka, da nam bodo delodajalci začeli odrejati čas za WC in to možnosti celo nadziratiuser posted image


Kjer je narava dela takšna, da odsotnost z delovnega mesta moti delovni proces, je tako.

Pač povedo vnaprej, kdaj in koliko je odmor za vodo in WC.

No, tole pa meni že malo na kršenje človekovih pravic sliči user posted image Ampak resno, saj nismo stroji, da nas bo tiščalo lulat točno ob 9.00 ali pa, da bomo kakali točno 5 minut in niti sekundo več (čeprav sama v službi do danes nisem še niti 1x kakala user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:04:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

No, tole pa meni že malo na kršenje človekovih pravic sliči user posted image Ampak resno, saj nismo stroji, da nas bo tiščalo lulat točno ob 9.00 ali pa, da bomo kakali točno 5 minut in niti sekundo več (čeprav sama v službi do danes nisem še niti 1x kakala user posted image ).


Nobeno kršenje ni.

Zakonodaja določa odmor za malico kot je zgoraj navedeno.

Ostalo je stvar dogovora, ki je pač različen glede na naravo dela. In korekten delodajelec bo te stvari vnaprej povedal.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:13:11   
paris
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Jaz bi rekla tako, postavi se v kožo zaposlenega in bodi človeška. Bolj kot boš prepovedovala, bolj se bodo zaposleni upirali in ti za hrbtom počeli ravno vse tisto kar ne bi smeli.


ja sej....pa pridem danes tja in ona na cigaretu zunaj, trgovina pa odprta user posted image


Jah, to je pa druga pesem. Če bi jaz tako delala bi me gotovo odpustili. Pri takih kršitvah pa čisto razumem, če si jezna. Ni druge kot zamenjati trgovko, vsaj jaz bi jo. V službi se vedno obnašam tako skrbno in odgovorno, kakor, da bi bila trgovina moja, nikoli ne mislim kaj me briga saj ni moje. Stara šola pač,  kaj češ, takih ne delajo večuser posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:13:28   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

No, tole pa meni že malo na kršenje človekovih pravic sliči user posted image Ampak resno, saj nismo stroji, da nas bo tiščalo lulat točno ob 9.00 ali pa, da bomo kakali točno 5 minut in niti sekundo več (čeprav sama v službi do danes nisem še niti 1x kakala user posted image ).


Nobeno kršenje ni.

Zakonodaja določa odmor za malico kot je zgoraj navedeno.

Ostalo je stvar dogovora, ki je pač različen glede na naravo dela. In korekten delodajelec bo te stvari vnaprej povedal.

ZDR, kolektivne pogodba, interni pravilniki idr. nikjer ne odmerjajo časa porabljenjega za WC. Malica je nekaj povsem drugega! In korekten delodajalec pač ne bo svojim zaposlenim določal kaj takšnega. Kvečjemu pa lahko v primeru kot je sunqueenin, kjer je delavka sama v trgovini, predlaga, kako reagirati v takšnem primeru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:25:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

In korekten delodajalec pač ne bo svojim zaposlenim določal kaj takšnega. Kvečjemu pa lahko v primeru kot je sunqueenin, kjer je delavka sama v trgovini, predlaga, kako reagirati v takšnem primeru.


Potem naj pa predlaga, da se bo lepše slišalo :).

Ja, tudi take stvari so delo poslovne kulture...v določenih okoljih, ki ti jih je bilo verjetno prihranjeno spoznati.

Teoretično vprašanje. Npr. da si sredi pomembnega sestanka...pa bi šla lulat...a greš? In čez nekaj časa še kakat? A greš?

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:34:51   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Teoretično vprašanje. Npr. da si sredi pomembnega sestanka...pa bi šla lulat...a greš? In čez nekaj časa še kakat? A greš?


Točno to! Mi na kraj pameti ne pade, da bi se vstala in šla sred kakšnega 3.urnega sestanka 2x na čik, 1x lulat, 1x kakat in še kakšnih 2x kolegico poklicat in 6x SMS poslat... user posted image


Ampak zaposleni bi samo 1x morali gledat s strani delodajalca in bi čist drugače gledali na delo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:35:15   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Teoretično vprašanje. Npr. da si sredi pomembnega sestanka...pa bi šla lulat...a greš? In čez nekaj časa še kakat? A greš?

Ampak sestanek je bolj izreden čas in ga ne gre primerjati z 8 urnim delavnikom vsak dan. Ah, pa če že sprašuješ... ravno lani sem bila na odpiranju vlog javnega razpisa, kjer smo dobili izjemno pomemben posel, kar je bilo jasno takoj po odprtju vseh vlog. Če bi takrat ne odšla ven sredi sestanka, bi mi od vseh prestanih živcev dobesedno počil mehur in bi bilo najbrž malo bolj nerodno, kot to, da sem bila "odsotna" par minut.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:40:23   
Anonimen
Ampak sestanek je bolj izreden čas in ga ne gre primerjati z 8 urnim delavnikom vsak dan.


Vsekakor ga gre.

V določenih okoljih je to običajen delovni proces, med katerim se ne hodi lulat prosto po Prešernu.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:46:23   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Ampak zaposleni bi samo 1x morali gledat s strani delodajalca in bi čist drugače gledali na delo.

Poznam tudi delodajalčevo plat (ati), njegovo skrb in prečute noči, ko so njegovi delavci doma sladko pančkali. Ampak podjetnik pač mora vse to vzeti v zakup, delavci pa imajo svoje pravice in jim jih nikakor ne more nihče kratiti, saj v končni fazi delajo "samo" za svoje plače in ne za podjetnikov dobiček. Seveda so dogodki, ki jih navaja sunqueen jasne kršitve delavke, mene je samo zmotila tista izjava o odrejanju časa za WC. In sama upam, da nikoli ne bom tako odvisna od službe, da bi ji morala biti tako predana, da ne bi šla lulat takrat, ko me tišči.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pravilnik
12.11.2007 21:49:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

In sama upam, da nikoli ne bom tako odvisna od službe, da bi ji morala biti tako predana, da ne bi šla lulat takrat, ko me tišči.


To je stvar organizacije.

Tudi otrok ne lula vsakih pet minut in zdrav odrasel človek lahko to potrebo kontrolira.

Dogovorijo se pavze na uro in pol ali dve in so računi čisti. Telesno in razumsko zdrav človek s tem ne bo imel težav.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:01:47   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Dogovorijo se pavze na uro in pol ali dve in so računi čisti. Telesno in razumsko zdrav človek s tem ne bo imel težav.

V to, koliko je posamesnik zmožen zadrževati potrebo in ali se zato šteje za telesno in razumsko (user posted image user posted image user posted image halo Miči tukaj pa že prestopaš mejo, no) zdravega človeka, se ne bom spuščala. Kakorkoli obračaš, se mi zdi določanje časa za odhod na WC preprosto nečloveško. Pika.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:03:32   
kofetek2010
Saj vse vemo kje je problem - v zapuščanju trgovine brez nadzora. Razlog je drugotnega pomena. Sem že na prvi strani napisala, da lahko nekdo porabi za WC več časa kot jaz za čik.

Tam kjer se morajo štemplat, ko grejo iz stavbe - tud na čik, se jim ta pauza odbije od delovnega časa. ko grejo na WC pa ne. Torej niso kratene nobene pravice.

V primeru, ko imaš zaposlenega enega človeka pa se meni zdi čist normalno, da ne more zapuščat svojega delovnega mesta kar tako in še to brez, da poskrbi za varnost trgovine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:14:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Kakorkoli obračaš, se mi zdi določanje časa za odhod na WC preprosto nečloveško. Pika.


Jaz pa še vedno menim, da je to stvar poslovne kulture in delovne organizacije.

Med sestankom se ne hodi lulat vsakih pet minut, ali pač user posted image . Ker je večini ljudi itak jasna ta kultura ne glede na njihove potrebe in človeške pravice. Ali sem pa jaz popolnoma za časom....tudi to je možno.

Pa v kakšno proizvodnjo pojdi pogledat, kako so organizirani....

Pa v trgovini tudi....ja ni blagajničark....so vse na WC-jih.

Pa na cestnini....vsi kakajo....počakajte pet minut.

Pa na sestanku....vsake tri minute gre nekdo lulat.


Ja, tudi razumsko je to. Ker bo sestanek trajal dve uri, grem prej na WC. Simpl, če hočeš. Če pa samo iščeš svoje pravice, potem boš pa stalno kakal, tako in drugače.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:19:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

V primeru, ko imaš zaposlenega enega človeka pa se meni zdi čist normalno, da ne more zapuščat svojega delovnega mesta kar tako in še to brez, da poskrbi za varnost trgovine.


Ja, to je stvar zakonodaje ter pravic (in dolžnosti) obeh strani ter stvar "dobre volje", kako se bosta dogovorila o stvareh, ki jih zakon ne določa. Običajno so dogovori, ki upoštevajo potrebe in želje obeh strani najbolj fajn, samo oba se morata želeti dogovoriti.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:21:22   
Anonimen
Kakorkoli obračaš, se mi zdi določanje časa za odhod na WC preprosto nečloveško.


No, boš videla, ko bo tvoj otrok začel lulati na stranišče.

Preden boste šli na dolgo pot, boš rekla, lulat pejt user posted image  user posted image .

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:31:24   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
V primeru, ko imaš zaposlenega enega človeka pa se meni zdi čist normalno, da ne more zapuščat svojega delovnega mesta kar tako in še to brez, da poskrbi za varnost trgovine.

Itaq. Se strinjam, da, tudi če je sila, ne moreš kar leteti in vse pustiti, pač pa je potrebno prej za trgovino ustrezno poskrbeti.

Če pa samo iščeš svoje pravice, potem boš pa stalno kakal, tako in drugače.

Za svoje (takšne in drugačne) pravice sem se pa pripravljena vedno boriti in če to kdo razume kot preseravanje... njegov problem.


(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:32:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Itaq. Se strinjam, da, tudi če je sila, ne moreš kar leteti in vse pustiti, pač pa je potrebno prej za trgovino ustrezno poskrbeti.

Za svoje (takšne in drugačne) pravice sem se pa pripravljena vedno boriti in če to kdo razume kot preseravanje... njegov problem.


Izključuješ samo sebe :).


(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pravilnik
12.11.2007 22:55:38   
BAMBINA_
Obstajata dve različici:
- Kdaj lahko gre delavka na WC?
- Ob 9.00, ob 11.30, ob 13.00 itd.

ALI

- Kdaj lahko gre delavka na WC?
- Če prej ustrezno poskrbi za trgovino.

Prva varianta je zame povsem nesprejemljiva, druga pa povsem logična. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pravilnik
13.11.2007 5:19:28   
Anonimen
Določanje URE, kdaj gre lahko zaposleni na WC, je nerealno. Že res, da imajo nekateri prebavo urejeno tako, da kakajo ob skoraj isti uri vsak dan, ampak če ste imeli ravno tako srečo, da ste zaposlili takšnega človeka - OK, potem se dogovorite, da bo kakal npr. ob 11:30 user posted image . Če vam pa uspe naleteti na človeka, ki tudi LULA ob določenih (vnaprej znanih) urah, potem ste pa naleteli že skorajda na medicinski fenomen in lahko pokličete kak medij, da vam objavi reklamo, kakšen čudež imate zaposlen user posted image .

Drugače pa - ja, kršitve Sunqueen-ine delavke so kristalno jasne, o tem ni dvoma. Brez problema se ji prepove izhod za cigarete, branje revij, uporabo službenega telefona za zasebne namene in ostalo. In definitivno se sme zahtevati, da NE pušča trgovine brez nadzora, pa če ima še ne vem kakšen varnostni sistem. Je pa res, da je treba odpravo kršitev od delavca zahtevati pisno in, mislim, da s 15-dnevnim rokom ter opozorilom, da v kolikor se to ne bo končalo, da lahko sledi začetek odpovednega roka. Cigaret najbrž še spada pod lažje kršitve in opomine, zapuščanje trgovine je pa že resno ogrožanje delodajalčeve lastnine, zaslužka in varnosti. Morda bi to lahko spadalo celo pod takojšnjo prekinitev delovnega razmerja (nisem ziher).

Malica... pripada ti baje PO 4-ih urah dela (al' je kako drugače?). Če je torej zaposlena 4 ure, mora biti cele 4 ure NA delovnem mestu (razen odsotnosti, odobrene s strani delodajalca). Stvar dogovora je, kaj v tem času sme in česa ne, če ni dela - s tem mislim na branje revij, telefoniranje (s svojega telefona, da ne bo pomote) in npr. lakiranje nohtov. Glede na Sunqueen-in tip trgovine pa zagotovo ni primerno, da kupec vstopi in najde prodajalko npr. pri slednjem. Prepovedano branje? Ja, seveda lahko, ampak kaj pa početi, ko ni dela? Jana je sicer napisala pravilno (kaj vse je naštela trgovki), vendar po drugi strani to spet ne gre 100%-no. Ženska se lahko "izgovarja", da je zaposlena kot prodajalka in ne kot čistilka. Tudi delodajalčev odgovor, da je kot prodajalka dolžna poskrbeti za čistočo in urejenost svojega delovnega mesta, ne more obveljati v celoti, saj bi bilo spet nerealno, da npr. 50% svojega delovnega časa (in to vsak dan) čisti. Pa kaj boš čistil ves čas, če je pa vse čisto? user posted image

Skratka, Sunqueen - jaz bi, na tvojem mestu, po vsem, kar si napisala, delavki napisala pisno opozorilo, ji ga osebno vročila proti podpisu ali poslala s priporočeno pošto (kakor menda zahteva zakon) in potem počakala tistih 15 dni. Nadzor? Seveda. Kolikor ga gre, če sumiš ali imaš celo dokaz, da deluje v tvojo škodo (kar ona več kot očitno počne). Če po 15-ih dneh tega ne odpravi oz. če po teh 15-ih dneh napako ponovi, začne teči najverjetneje enomesečni odpovedni rok. Škoda denarja za take delavce, ki se jim ne ljubi delati (pri takšni brezposelnosti). Zagotovo je kje kakšna RR-ovka, ki je bolj pridna in bolj potrebuje službo, kakor pa ta ženščina, ki je sedaj v tvoji trgovini.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?