|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kužki
1.12.2007 18:24:25   
polona2
Na žalost ne poznam nobenega kmeta, ki ima psa na kavču, ali pa vsaj v pesjaku in ga dnevno vodi na sprehod. Poznam pa veliko kmetov, ki ima psa na verigi in ga hrani  s pomijami, ko pa ta ostari, da  kmet lovcu za pivo, da  ta psa priveže za drevo in pes dobi metek v glavo.

Da ne napišem, kaj počnejo z mačkami...
Marsikaj sem videla med ogledi, ki se opravljajo preko Društva za zaščito živali Jesenice in ne, nimam več zaupanja v kmete in ne tolerance do takega odnosa do živali...
Mogoče je mamajetu svetla izjema, kar pa me veseli in imate prav, obsodila sem jo brezveze, vseeno, če bi za kmetijo vedela prej,  linka ne bi prilepila...

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kužki
1.12.2007 18:34:31   
natasaom
imaš zs..

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kužki
1.12.2007 18:41:01   
Carovnica Mica
imamo kmetijo pa bomo mogoče drugo leto nabavili psa-zdej ga ni,ki BO spal v hiši in z nami hodil na morjeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kužki
1.12.2007 18:50:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

nevarna je postala z starostjo-prej ni bila. Sedaj iščm novega ki bo zamenjau izgubo saj na kmetiji pes mora bit...

Tudi jaz tako razmišljam kot mamajetu. Žal, ko moram izbirat med lastnim otrokom in živaljo, je izbira logična. Vsaj zame. Konec koncev je nismo dali uspavat, ker so jo drugi vzeli. Sem pa ostala "ta grda", ker sem izbrala otroka pred psom. In ne, ni me sram. se strinjam


Ja, na kmetiji pes mora bit. Po možnosti iščeš takšnega za na ketno Na kmetijah so ponavadi revčki na ketnah .
Če bo pa slučajno nevaren, ga boste pa evtanazirali. Kako v izi gre to, a ne, mamajetu?
Na bruhanje mi gre, sori.



pri nas pes ni na kekni-se prosto sprehaja po 10hektarih zemlje...spi v hiši (ima svoj prostor pod stopnicami)... nikakor mu ni slabo in žal ne gre drugače kot da ga ali "uspavamo" ali pa komu oddamo.
Imam raje sina kot pa psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kužki
1.12.2007 18:50:10   
Anonimen
Jaz pa ne razumem, kako mamin pes lahko otroka ugrizne. Če veš, da pes ni "nedolžen", ga pač za tisti čas daš na distanco, ko je otrok tam. Če bi ga imeli doma, v stanovanju, potem bi bilo bolj nevarno takšno razmerje - star, znerviran pes - majhen otrok (pa tudi tega jaz vsekakor ne bi dala kar evtzanazirat, se da tudi tu poskrbet, da ni bližnjih srečanj), ampak če greš pa nekam na obisk ...

(odgovor članu Carovnica Mica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kužki
1.12.2007 18:51:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

pri nas pes ni na kekni-se prosto sprehaja po 10hektarih zemlje...spi v hiši (ima svoj prostor pod stopnicami)... nikakor mu ni slabo in žal ne gre drugače kot da ga ali "uspavamo" ali pa komu oddamo.
Imam raje sina kot pa psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zakaj ga potem za tisti čas, ko si ti na obisku, ne date na povodec?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kužki
1.12.2007 19:16:47   
Anonimen
ker ni bil še nikoli na njem...pes je star pa 13 let...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kužki
1.12.2007 20:50:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

ker ni bil še nikoli na njem...pes je star pa 13 let...


Kako ga pa na sprehod al pa kam s sabo vzameteuser posted image
Pa a ti živiš pri mami al sam k pridete na obisk je pač napadalen? Kaj pa kkšn nagobčnik?
Pa hecno mi je da je pes sam do otroka napadalen, do drugih pa ne. Oz. da je šele sedaj ratal, prej pa ni bil. Kakšne pasme pa je? Mogoče se mu pa mal "meša od starosti. K je že kar star. Al pa se boji otroka pa je zato napadalen. Če ste ga ful podili stran od otroka in mu otroka niste predstavili je to čist normalno.

Pa še eno vprašanje....kako mislite preprečit da naslednji pes ki ga dobite ne bo napadalen? Oz. če bo...kaj boste naredili? Menjavali vsake tolk psa?
Mogoče bi blo fajn k bi se mal poučili o vzgoji psov in kako ravnat ko pride nov družinski član v hišo(otrok).

Men je mal neodgovorno vse skupaj. Ne moreš na blef jemat psov in upat da ne bodo napadalni. In če so se jih znebit. Poskrbite da ne bodo a ne!
Pri tem pač nimate narest več kaj, ker je pač star....sam tud mlad pes je lahko napadalen če ni prav vzgojen.

Pa zmotil me je stavek da na kmetiji more bit pes. Moji stari starši majo kmetijo pa nimajo psa. Meni je edin normalen odgovor če nekoga vprašam zakaj ima določeno žival da mi odgovori da zato ker jo ima rad in ker mu je všeč življenje z živaljo. Vsi drugi razlogi so bedarija.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kužki
1.12.2007 21:52:57   
Anonimen
Jaz pa sem videla že dosti ljudi, ki psa nimajo na ketni.. Tam, kjer je moja babica doma, so psi spuščeni, v stanovanju, ... Ne vse metati v isti koš..

Poleg tega pa.. Strinjam se s Karin.. Pes ni igračka... Ne moreš pričakovati, da drug pes ne bo napadalen... Ali pač? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kužki
1.12.2007 22:25:14   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

nevarna je postala z starostjo-prej ni bila. Sedaj iščm novega ki bo zamenjau izgubo saj na kmetiji pes mora bit...

Tudi jaz tako razmišljam kot mamajetu. Žal, ko moram izbirat med lastnim otrokom in živaljo, je izbira logična. Vsaj zame. Konec koncev je nismo dali uspavat, ker so jo drugi vzeli. Sem pa ostala "ta grda", ker sem izbrala otroka pred psom. In ne, ni me sram. se strinjam


Ja, na kmetiji pes mora bit. Po možnosti iščeš takšnega za na ketno Na kmetijah so ponavadi revčki na ketnah .
Če bo pa slučajno nevaren, ga boste pa evtanazirali. Kako v izi gre to, a ne, mamajetu?
Na bruhanje mi gre, sori.



pri nas pes ni na kekni-se prosto sprehaja po 10hektarih zemlje...spi v hiši (ima svoj prostor pod stopnicami)... nikakor mu ni slabo in žal ne gre drugače kot da ga ali "uspavamo" ali pa komu oddamo.
Imam raje sina kot pa psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sta ti že Splišni in Karin fajn odgovorili.

Punce no, saj veste, da je prikladneje psa evtanazirat, in potem razlagat, kako si to naredil, samo zato, da zavaruješ otroka.user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kužki
2.12.2007 12:50:33   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

IZVIRNO SPOROČILO: mamajetu

nevarna je postala z starostjo-prej ni bila. Sedaj iščm novega ki bo zamenjau izgubo saj na kmetiji pes mora bit...

Tudi jaz tako razmišljam kot mamajetu. Žal, ko moram izbirat med lastnim otrokom in živaljo, je izbira logična. Vsaj zame. Konec koncev je nismo dali uspavat, ker so jo drugi vzeli. Sem pa ostala "ta grda", ker sem izbrala otroka pred psom. In ne, ni me sram. se strinjam


Ja, na kmetiji pes mora bit. Po možnosti iščeš takšnega za na ketno Na kmetijah so ponavadi revčki na ketnah .
Če bo pa slučajno nevaren, ga boste pa evtanazirali. Kako v izi gre to, a ne, mamajetu?
Na bruhanje mi gre, sori.



pri nas pes ni na kekni-se prosto sprehaja po 10hektarih zemlje...spi v hiši (ima svoj prostor pod stopnicami)... nikakor mu ni slabo in žal ne gre drugače kot da ga ali "uspavamo" ali pa komu oddamo.
Imam raje sina kot pa psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sta ti že Splišni in Karin fajn odgovorili.

Punce no, saj veste, da je prikladneje psa evtanazirat, in potem razlagat, kako si to naredil, samo zato, da zavaruješ otroka.user posted image


Vendar je meni še vedno hudo za vsa živa bitja, ki (upam da nikoli!) si jih bodo umislili v bodoče. Ker so resnično skrajno neodgovorni.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kužki
3.12.2007 12:33:02   
*BellaLuna*
Če psa iščete samo zato, ker mora biti pri hiši, prosim nabavite plišastega. Pes je bitje, ki potrebuje ljubezen, vzgojo in ukvarjanje z njim. In če se s psom ne boste ukvarjali, se bo zgodba ponovila - psi, ki bi se kar rodili z ljubeznijo do otrok, ne obstajajo. Vsakega psa je treba na otroka navaditi (in obratno), vsakemu psu je potrebno postaviti meje in ga hkrati ne zanemarjati. To pa zahteva kar precej vztrajnosti in potrpežljivosti, zlasti če je pes malo bolj "trmaste" sorte.
In noben pes ne rata kar od starosti agresiven. Vedno obstaja razlog. Zato je boljše kot psa evtanazirati, poiskati vzrok in ga odpraviti (če se da). Drugače se bo zgodba samo ponavljala in začarani krog bo sklenjen. Najlažje pa je dvigniti roke, dati psa pod injekcijo in samega sebe prepričevati, da je pes manj vreden kot otrok (saj je, vendar zaradi tega ga še vedno ni treba kar ubiti).

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kužki
3.12.2007 22:14:11   
kšpela
IZVIRNO SPOROČILO: *BellaLuna*

Če psa iščete samo zato, ker mora biti pri hiši, prosim nabavite plišastega. Pes je bitje, ki potrebuje ljubezen, vzgojo in ukvarjanje z njim. In če se s psom ne boste ukvarjali, se bo zgodba ponovila - psi, ki bi se kar rodili z ljubeznijo do otrok, ne obstajajo. Vsakega psa je treba na otroka navaditi (in obratno), vsakemu psu je potrebno postaviti meje in ga hkrati ne zanemarjati. To pa zahteva kar precej vztrajnosti in potrpežljivosti, zlasti če je pes malo bolj "trmaste" sorte.
In noben pes ne rata kar od starosti agresiven. Vedno obstaja razlog. Zato je boljše kot psa evtanazirati, poiskati vzrok in ga odpraviti (če se da). Drugače se bo zgodba samo ponavljala in začarani krog bo sklenjen. Najlažje pa je dvigniti roke, dati psa pod injekcijo in samega sebe prepričevati, da je pes manj vreden kot otrok (saj je, vendar zaradi tega ga še vedno ni treba kar ubiti).




se cist strinjam.
jaz imam tudi 4 leta starega kuzka in 4 mesece staro puncko pa lepo psa navajoma nanjo odkar sem prisla iz porodnisnice in njo tudi na psa ceprov se zdej ne razume cist tocno sam se bo navadla.se bo mogla tko se je on mogu nanjo.seveda pa ne smes nikoli pustiti psa in otroka sama niti za minuto.jaz jih pustin za trnutek sama samo takrat ko je katja v posteljici in pes ne more priti do nje.

(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?