|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  50 51 [52] 53 54   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 15:54:14   
zaljubljena23
živa, ja obe sva decembrki user posted image No jaz sem si od začetka, kar nekaj časa, morala cuker meriti kar 6x na dan pred (zajtrkom, kosilom in večerjo) ter 90 min po (zajtrku, kosilu in večerji)...Zdaj te meritve opravljam še samo 1x na teden, ostale dni pa samo 3x na dan (po obrokih)...

Ketoni, jaz si jih nisem rabila meriti, tako da sploh ne vem kakšno vlogo imajo pri temuser posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1276
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 16:01:44   
cukica
Ja sestavljene imam jedilnike pa tudi sadju zjutraj pri zajtrku sem se odpovedala.Sem mela pa zdaj dvakrat v tem tednu cuker nad 7 po večerji.
Počasi mi je že kr slabo od vse te hrane.
Tok bi pojedla eno oreng večerjo kot včasih,pa pomfri pa dunajski zrezek in skledo solate,....
Sej bo hiter še dva meseca.

Me pa nekaj zanima ali mi lahko katera pove koliko g je mel vaš malček v 29 tednu?
Mi imamo namreč 1500 g in pravijo,da smo kr mal pretežki?


_____________________________

17.01.2011 Nejc

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 1277
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 16:02:16   
cukica
Ja sestavljene imam jedilnike pa tudi sadju zjutraj pri zajtrku sem se odpovedala.Sem mela pa zdaj dvakrat v tem tednu cuker nad 7 po večerji.
Počasi mi je že kr slabo od vse te hrane.
Tok bi pojedla eno oreng večerjo kot včasih,pa pomfri pa dunajski zrezek in skledo solate,....
Sej bo hiter še dva meseca.

Me pa nekaj zanima ali mi lahko katera pove koliko g je mel vaš malček v 29 tednu?
Mi imamo namreč 1500 g in pravijo,da smo kr mal pretežki?

_____________________________

17.01.2011 Nejc

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 1278
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 16:12:39   
zaljubljena23
Pri točno 31.tednu je G nameril, da naše dete tehta 1640 g... ( v povprečju pa naj bi se redili cca 200g na teden)

Očitno imamo samo mi probleme s premajhno težo...Je pa od mojega sorodnica imela podoben problem pred dvema letoma, v času N so ji odkrili gestacijski diabetis, punčka je zaostajala v rasti, tako da so ji morali predčasno sprožit porod...




_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu cukica)
Neposredna povezava do sporočila: 1279
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 16:50:08   
DeVilla
Živa25 -  jaz sem prišla na polikliniko šele malo pred 11.uro. Sem ravno zaradi take trapaste ure prišla v Lj malo čez 10.00, potem pa sva s sestro pol ure iskale parking.  Z ketone poglej malo višje, kjer smo 4.11. pisale odgovore.
Jaz si merim ketone zjutraj na tešče, krvni sladkor pa na tešče, pa po glavnih obrokih po 90ih minutah. Imam uveden en tak kul ritem prehranjevanja,  ki pa se mi redno podira ob vikendih, ker ponavadi predolgo spimo. user posted image

Cukica in Zalubljena23 - naš brcko je imel v 33. tednu 2 kg, naj bi bila teža ravno nekje na sredini priporočene. Jaz pa sem se tudi zredila samo za 9,5 do 10 kg.

Cukica - ko se boš navadila na 5-6 obrokov na dan, ne boš več tako lačna, da bi pojedla slona in pol. Pa še z vsakim tednom boš imela manjši želodec, ker bo otroček zavzemal čedalje več prostora. user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1280
   RE: nosečniška sladkorna
19.11.2010 17:38:04   
cukica
Sej mam tak jedilnik že 2 meseca,da imam 5-6 obrokov,sam mam kakšen dan prav napad lakote.Hvala bogu se držim nazaj,...
Jaz sem se do sedaj zredila za +6 kg ,...
Sej bo sej pravim še dva meseca pa bo,...

_____________________________

17.01.2011 Nejc

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1281
   RE: nosečniška sladkorna
22.11.2010 9:42:22   
hel32
Da se še jaz malo javim na tej temi, meni so potrdili gestacijski diabetes v 25 tednu nosečnosti, sicer mi je že skoraj vse znano, iz prejšnje nosečnosti, pa vas moram kljub temu malo pozdraviti, z nekaterimi se že "poznamo", druge bom pa še spoznala, in moja trenutna situacija je takšna, 2 tedna nazaj sem imela kr fajn povišane vrednosti zjutraj, to je od 5, pa do 6, naj bi pa bilo od 4 do 5,3, pa sem tudi poskušala vse možne finte, no nakar se mi je v zadnjem tednu začelo zjutraj vse zmanjševat, čeprav, po pravici povedano, malo pogrešim tu in tam, no, skratka, mi je kr fajn pado zjutraj cuker, danes celo na 4,6!!!!!Počutila sem se pa kr v redu, in, diabtičarka mi je rekla, da bova še 14 dni pustili tako, potem bova pa dali inzulin, če bo stanje še višje, in, kaj se meni zgodi, zčne mi padatuser posted image user posted image , sicer ne vem zakaj, pa tako je.

Cukica, mislim, da bi po tabelah imel otrok tam pri 28-29 tednu okoli kg, kolk se spomnim je imel naš pri 27 tednih 1120gr, jaz mislim, da je vaš v mejah normale,jaz sem si čist točno izračunala, porodno težo za malega, no, po mojih izračunih naj bi imel 3850gr, imel je pa 3830gr, če računaš, da se redi za 200gr na teden, pomeni, da niti ni tako vplivala sladkorna na rast, zato ti pa povem, da se ne sekiraj preveč

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu cukica)
Neposredna povezava do sporočila: 1282
   RE: nosečniška sladkorna
22.11.2010 13:55:21   
KaOs
Drage moje!

Tudi jaz bi se vam želela pridružiti. To je moja druga nosečnost in v 29-tem tednu so mi odkrili MTG (moteno toleranco glukoze). Po 14 dnevnem merjenju vrednosti sladkorja (tešče+3x po glavnih obrokih) so mi predpisali insulinuser posted image user posted image user posted image , dodali diagnozo gestracijski diabetes, ker mi je sladkor kr nihal so mi dodelili tistega po jedi, kot popravek.


Imam pa eno vrašanje za vse vas....user posted image user posted image user posted image

A ste ve dobile kakšno dieto (mislim prav ono na omejevanje in predpisane količine hrane) ali samo upoštevate načela zdrave prehrane?


MENI NI NIČ VEČ JASNO....user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala za vaše odgovore...


_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 1283
   RE: nosečniška sladkorna
22.11.2010 15:58:45   
hel32
KaOs, jaz imam 8,4 Kcal  dieto, in določeno koliko lahko pojem, si setavim jedilnik, hrano si moram tehtat, Imam pa 5 obrokov na dan, tebi niso dali kake diete ali kako?

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 1284
   RE: nosečniška sladkorna
22.11.2010 17:18:30   
KaOs
Hej!!user posted image user posted image user posted image

Ne Hel32, nisem dobila ničesar razen predavanja o zdravi prehrani, ravno zato pa mi nič ni jasnouser posted image user posted image user posted image user posted image . Ko sem bila zraven na zadnji polovici predavanja (zadnja polovica samo zato, ker pozabili name) sem videla, da so dekleta okoli mene(bila so tam pred mano) dobila nekakšno modro knjižico v kateri naj bi imele napisane vsaj T.I. enote oz kaj/koliko je ena enota kakšne hrane..Vsaj pogovor v drugi polovici je tekel okoli tega.

No po koncu predavanja, sem jaz dobila laboratorijske rezultate, ker pa niso pokazali diabetesa, mi je niso dali-knjižice. Drugič pa sem bila edina; pa samo zame niso delali predavanj, sem vprašala najprej že po telefonu za to knižico, ker mi res ni bilo jasno kaj in kako jesti,  pa so rekli, da sej se na rabim nič sekiratuser posted image user posted image user posted image user posted image , da naj kr vse jem sam naj bo bolj zdravouser posted image user posted image user posted image user posted image ...No potem pa je sledil insulin, pa še kr nič..spet vprašam za dieto, pa dobim isti odgovor.

KAJ NAJ NAREDIM?! Do konca imam še slaba 2 meseca, pa me je "malo" strah za našga sončka!!!!!




_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 1285
   RE: nosečniška sladkorna
23.11.2010 9:23:15   
darchy82
Dobro jutro vsem user posted image .
Da se še jst malo javim po dolgem času. Meni so pred enim tednom, se pravi pri 30 tednih user posted image namerili težo malo pod 1900 g, kar se mi zdi precej. Po drugi strani se pa nočem preveč obremenjevat s tem, ker so te meritve baje lahko precej netočne. Bomo videli, kako bo v resnici čez slaba 2 meseca user posted image .

Sicer je pa mene zadnje čase začel cukr matrat. Prej sem z dieto folgala skor 2 meseca, pred parimi dnevi se mi je pa začel ful dvigovati po običajni dietni hrani. Poleg tega ne jem nič prepovedanega user posted image . Sem začela resno razmišljat da bi kar na diabetološko klicala, ker me skrbi, da bi bilo z user posted image kaj narobe. Naslednjo kontrolo imam namreč šele 13.12.
A je še kakšna vmesna varianta, al te takoj dajo na inzulin, če dieta ne pomaga več?

Lep dan vsem.

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 1286
   RE: nosečniška sladkorna
23.11.2010 10:26:40   
zaljubljena23
Vmesne variante ni kolikor je meni znano...Če ne gre dieta, se da na inzulin...Tako je bilo meni povedano


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1287
   RE: nosečniška sladkorna
23.11.2010 16:44:44   
hel32
KaOs, jaz ti lahko sam povem, da take izredne panike ne rabiš delat, ti glej, da boš jedla, manj mastno hrano, to je prvo, pa okoli 3x na dan sadje, pa 2x mleko, za kosilo in večerjo pa veliko zelenjave, pa zelo veliko pij, sicer, pa jaz ne vem, kako imajo pri vas predavanja, jaz sem imela to dobro organizirano.
Kaj če pa pokličeš pa razložiš, in prosiš za tisto knjižicouser posted image
Darchy, za koliko točno ti pa naraste sladkor? In gdaj, veliko pij, sam to ti povem, meni je tudi zjutraj ful narastel, no, pa sem začela več pit, pa je kr v meji, po jutrih imam zdaj okoli 3-4,7 kar je dobro, sem pa imela že tudi 6, da sem imela obljubljen insulin, pa mislim, da ne bo trebauser posted image , ti, pa,tudi, če te skrbi, kr pokliči, pa boš mogoče prej imela kontrolo, da vidiš, kako in kaj.
Poleg insulina, imaš tudi dieto, tako, da skušaj malo več pit, meni pomaga.

Lepo bodite.

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1288
   RE: nosečniška sladkorna
24.11.2010 9:42:23   
DeVilla
KaOs - če nimaš modre knjižice, ti jo jaz lahko pošljem po mejlu, ker jo imam skenirano... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 1289
   RE: nosečniška sladkorna
25.11.2010 16:56:47   
darchy82
Kar se vrednosti cukra tiče, so po zajtrku vedno okoli 5,5, kar me ne skrbi. Problemi se začnejo pri kosilu in večerji. Za kosilo ali večerjo mi je zadnje čase začel cukr naraščati na tam okoli 6,7 do 7,2. Ponavadi je normalen, je pa povišana približno ena petina vrednosti.
Sicer sem pa klicala na diabetološko pa sem se zmenila, da pridem v ponedeljek na kontrolo. Klub vsemu imam do konca user posted image še celih 8 tednov, pa je naš user posted image že pred enim tednom imel okoli 1900 g.
Sicer pa kar veliko pijem, tako da ne vem, če bi lahko bil to problem. Pa tud na sprehode redno hodim. Bomo videli kako bo v pon.


< Sporočilo je popravil darchy82 -- 25.11.2010 16:58:30 >

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1290
   RE: nosečniška sladkorna
26.11.2010 8:47:52   
DeVilla
Ali si zapisuješ, kaj in koliko poješ, da bi vidla, kaj je tisti vrag, ki ti dvigne sladkor? Si mogoče pri povišanih vrednostih pod stresom oz. te kaj zjezi?
Jaz imam težave s povišanim sladkorjem ponavadi po zajtrku, ker se ne morem odpovedat mrmeladi - čeprav je dietna, me zanese in jo včasih pojem žličko več... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1291
   RE: nosečniška sladkorna
26.11.2010 9:03:58   
neža41
dobro jutro,
že nekaj časa vas prebiram,ker imam tudi sama nosečniško sladkorno in se kar borim s tem sladkorjem.sedaj sem v 34 tednu noseč. prvič diabetes ,sem pa na  dieti od 26 tedna ( 9,2MJ 5 obrokov  in povečerek), vendar se ni obneslo, tako da sem že 5 tednov na insulinu 3x dnevno. kljub temu , da se strogo držim predpisane diete in modre knjižice, vse tehtam, gibam se redno,telesna teža stoji,ketoni 0,... mi sčasoma sladkor raste iz tedna v teden in to najbolj po zajtrku.user posted image tudi po hoji (posebno če grem daljšo pot: cca 1 uro ali ko sem utrujena ) ugotavljam višji sladkor čeprav naj bi padel user posted image . diab. pravi , da je to pač zaradi hormonov.... skušam se ne preveč obremenjevat , da mi pol stres nebi škodil (čeprav je že ta dieta sama stres...kak dan se mi zdi da se utapljam v vsej tej zelenjavi).... ampak vseeno me malo skrbi. otrok je bil na zadnjih meritvah ravno pravšnji po teži.pijem veliko vode, nobene druge pijače.
ima katera še kak nasvet? izkušnjo?
lep dan vsem

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 1292
   RE: nosečniška sladkorna
26.11.2010 9:33:44   
darchy82
DeVilla nimam pojma kaj mi dviguje sladkor user posted image . Praktično enako prehrano imam že odkar so mi ugotovili sladkorno, pa se mi zdi, da se je to kar čez noč začelo dogajat. Tisti, kar je bilo prej ok, me zdej zafrkava. Res pa je, da se mogoče včasih zaradi tega mal preveč sekiram, ampak spet ne tok, da bi temu lahko rekla stres. Sploh ker sem že dober mesec doma in praktično nimam drugih skrbi. Sicer bom pa v ponedeljek videla, kako in kaj za naprej.

Sicer se pa tud men zdi, da se vsak večer prav nažiram z raznimi solatami. Ko bo user posted image za mano je verjetno kak teden sploh ne bom povohala user posted image . Pijem pa tud jst samo navadno vodo in včasih kak nesladkan čaj.

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1293
   RE: nosečniška sladkorna
27.11.2010 7:52:18   
zaljubljena23
Punci, zdaj prihajata v takšne tedne, kjer hormoni še bolj podivjajo in je sladkor težje nadzirati samo z dieto...Se spomnim komentarja Deville, ko je dejala, da nekje do 34.tedna se da sfurati z dieto, za kasneje pa več ne, da ne da roke v ogenj, če se da..Tudi pri meni se diabetičarka čudi, da v 37.tednu še lahko sladkor uravnavam z dieto (priznam, da kdja pa kdaj pobegne nad določeno mejo, ampak to je zelo malokrat, še vse v mejah normale)..Tako, da so izjeme...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1294
   RE: nosečniška sladkorna
27.11.2010 14:50:01   
neža41
zaljubljena 23 super če ti uspeva z dieto! pa se držiš strogo predpisanega al tudi kaj spustiš?? meni so namreč rekli da moram vse pojesti (točno po enotah in gramih), nič preskočit (lahko sicer kaj zamenjam, kot piše v knjižici), ker otroku ne sme primanjkovat.... če bi kaj spustila bi pač bil sladkor nižji...vendar bi bil lahko otrok zahiran... menda.
hrane je kar veliko....kile pa ne gredo nič gor....verjetno je mera prava.tudi insulin ni problem... ampak kljub stalnem dviganju doze cuker ostaja visok....tudi 8 in več kak dan.
še dobro , da sem doma da lahko vse pripravim in se držim ure.ne predstavljam si da bi bila v službi user posted image .
s taščo sva že zmenjeni, da mi po porodu prinese domačo potico (ona je pravi mojster za potice)


(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1295
   RE: nosečniška sladkorna
28.11.2010 13:07:07   
zaljubljena23
neža, moram priznati, da sem se prva dva meseca bolj strogo držala diete kot pa zadnji mesec...

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1296
   RE: nosečniška sladkorna
29.11.2010 8:13:26   
neža41
dobro jutro,
včeraj so bili moji cukrčki super.... pa za razliko od drugih dni sem samo počivala (edino delo je bilo kosilo) in uživala ob kaminu user posted image ....zunaj je bilo itak hladno in je deževalo...
ko se pa trudim in gibam pa kar zrastejo!!!! user posted image
bo res krivda na hormonih :))))
me prav zanima kako bo danes.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1297
   RE: nosečniška sladkorna
29.11.2010 8:45:30   
zaljubljena23
user posted image user posted image

Vidiš, pri meni pa je kontra..Če se gibam si uspem cuker znižati...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu neža41)
Neposredna povezava do sporočila: 1298
   RE: nosečniška sladkorna
30.11.2010 14:50:32   
darchy82
zaljubljena23 res super, da si lahko cukr še vedno uravnavaš samo z dieto. Sicer so bile pa tud pri meni včeraj vse vrednosti v redu. Sem bila tud na diabetološki in so me pomirili, da so vrednosti cukra še vedno ok. Tako imam zaenkrat še vedno samo dieto, čez 2 tedna pa naslednjo kontrolo, potem bom pa videla, kako naprej.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1299
   RE: nosečniška sladkorna
1.12.2010 8:21:20   
neža41
dobro jutro!!user posted image
sem bila včeraj na kontroli v diab., pa so me pomirili , da je čisto normalno , da z napredovanjem nosečnosti z vsakim tednom rezistenca na insulin raste in pač moram dozo počasi dvigati.... zdaj imam še dodatno dolgi insulin.... ker sem imela malo višje vrednosti pred večerjo.
otroku ne škodi in važno , da je sladkor čimbolj normalen , da ni potrebno njemu več insulina proizvajat. ostalo vse ok (urin ,keton, glikoz  Hb) dieta dalje, prijetno gibanje brez preutrujanja....
tako , da sem bila kar pomirjena in boljše volje na poti domov... prej mi je bilo kar hudo ,ko sem videla visok cuker kljub vsem naporom in nisem vedela kje sem ga polomila.... očitno nisem.... tako pač je!
no, nabavila sem si polne vreče zelenjave in gremo daljeuser posted image


(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 1300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  50 51 [52] 53 54   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  50 51 [52] 53 54   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?