|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 14:21:00   
mateyka
Kar se pa mateyke tiče... nima smisla sploh odgovarjat. Bo morala še kako knjigo mal odpret in pregledat.
Pa moj post še enkrat prebrat. Omenjen je bil namreč Erikson!


ja bumerang, ker je pamet odvisna kok knjig prebereš.
in samo da te spomnim - oba si omenila. Erikson je poznal Freudovo hčerko (ki je btw nadaljevala očetovo delo) in Freudovo delo je melo nanj vpliv do te mere, da se je sam odločil za psihoanalizo - tko da sta povezana in mata iste korenine. in tvoj point? da če bi omenila Eriksona, mi pa ne bi blo treba kake knjige več prebrat?
naj te opomnim, da je psihoanaliza od takrat napredovala in da mamo veliko vej psihologije, ki zagovarjajo različna stališča in da se mnenja tudi o kahlici razlikujejo znotraj stroke. sam tok da smo si na jasnem, kok ma en Erikson tle absolutne avtoritete.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 14:33:46   
bumerang
No, ko že vztrajaš.
Ja, poznavanje razvojne psihologije je definitivno povezano s tem, koliko knjig prebereš. Potem tudi mogoče najdeš point česa.
Napredovala je ne samo psihoanaliza ampak tudi splošno poznavanje zakonitosti otrokovega razvoja in vsi so si edini, da prehitro navajanje otroka na čistočo lahko samo škodi, koristi pa ničemer ne.

Zdaj pa še enkrat lepo vse počasi preberi pa vmes parkar globoko vdihni!
Mogoče si boš na jasnem še o čem drugem. user posted image

p. s. Samo  majhna opazka. Le zakaj ste vse tiste, ki svoje otroke dajete na kahlice pri sedmih mesecih, tako agresivne, ko vam kdo pokaže še drug pogled na stvar? Saj ste tako sveto prepričane, da delate prav, ne?
Čemu potem tako zlivanje gneva po ostalih drugače mislečih?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 14:47:15   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kar se pa fizične zmožnosti otroka tiče, se pa ve, da pred 2. letom starosti otrok ni zmožen kontrolirati svojih sfrinktov torej je to posedanje na kahlico zgolj ena komedija (upam, da ne tragi) staršev.
Ja, tut prav. No, mi tega nismo vedeli in naš je suh že dlje.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 14:48:13   
mateyka
Zdaj pa še enkrat lepo vse počasi preberi pa vmes parkar globoko vdihni!
Mogoče si boš na jasnem še o čem drugem.


evo, vdihnila in počasi prebrala. in? to naj me prepriča, da je stroka v razvojni psihologiji tukaj enotnega mnenja? vse druge stroke majo svoja razhajanja, psihologija je pa doktrinska veja in se da empirično merit?
a bi recimo podprla svoje trditve, dala kake povezave (linke) na teme, ki jih zagovarjaš?
samo upam trdit da se najde več skupin/vej, ki zagovarjajo različna mnenja (in to jaz skoz trdim, če si me dobro brala).

p. s. Samo majhna opazka. Le zakaj ste vse tiste, ki svoje otroke dajete na kahlice pri sedmih mesecih, tako agresivne, ko vam kdo pokaže še drug pogled na stvar? Saj ste tako sveto prepričane, da delate prav, ne?
Čemu potem tako zlivanje gneva po ostalih drugače mislečih?


tuki se pa motiš, nismo vse mamice iz te skupine. kar poglej kdaj je moja hči rojena. in sploh je ne mislim dajat na kahlico, ko bo 7 mesecev stara. je sploh kupil še nismo in jo verjetno še dolg ne bomo user posted image
ne vem od kje ti gnev? a mal projekcije tuki furamo? user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 15:35:34   
bumerang
Ne, nobene projekcije ne furamo. Vsaj na tej strani ne.
Jaz sem svoje mnenje zapisala čisto mirno, na splošno, brez omenjanja katerekoli zgoraj podpisane. Pravzaprav jih nisem niti dobro prebrala ampak samo preletela. In ker se mi je zdelo prav opozoriti tudi na drugi vidik, ki do takrat še ni bil omenjen - večina ostalih postov je namreč udrihalo po tisti, ki je naslovni posti spisala - sem to tudi storila.

Pol pa stampedo...
Tudi prav, koga pa briga. user posted image  Delajte s svojimi kot hočete, zaradi mene jih lahko z melancani na čebuli popraženimi in s špinačo stokrat pogreto futrate po trikrat na dan, z alpskim mlekom zalivate, potem pa na kahlici držite ves popoldan.

Še vedno trdim enako. Prezgodnje navajanje na kahlico nima nobene prednosti (razen finančne), slabosti pa lahko cel kup!
Citate, ki trdijo nasprotno, pa kar sama limaj. Jaz nimam časa!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 16:10:25   
Dashenka
Ne, nobene projekcije ne furamo. Vsaj na tej strani ne.
Jaz sem svoje mnenje zapisala čisto mirno, na splošno, brez omenjanja katerekoli zgoraj podpisane. Pravzaprav jih nisem niti dobro prebrala ampak samo preletela. In ker se mi je zdelo prav opozoriti tudi na drugi vidik, ki do takrat še ni bil omenjen - večina ostalih postov je namreč udrihalo po tisti, ki je naslovni posti spisala - sem to tudi storila.

Pol pa stampedo...
Tudi prav, koga pa briga. Delajte s svojimi kot hočete, zaradi mene jih lahko z melancani na čebuli popraženimi in s špinačo stokrat pogreto futrate po trikrat na dan, z alpskim mlekom zalivate, potem pa na kahlici držite ves popoldan.

Še vedno trdim enako. Prezgodnje navajanje na kahlico nima nobene prednosti (razen finančne), slabosti pa lahko cel kup!
Citate, ki trdijo nasprotno, pa kar sama limaj. Jaz nimam časa


No, no, no...
Saj ni tako zelo hudo. Ne se tako razburjat, se boš prehitro postaralauser posted image ...

Glede kahle pri 7m, pred 40leti smo vse sedeli na njej, ker se našim mamam enostavno ni dalo prat (nekateri še pralnih strojev niso imeli) plenic več, kot je bilo nujno potrebno.
Danes bog ne daj, če otroka posediš na kahlo, preden jo zna narisat in pobarvat.

Glede dvoboja Mateyke in Bumerang bi pa jez rekla, da je 2:0, za prvo seveda.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 16:23:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, poznavanje razvojne psihologije je definitivno povezano s tem, koliko knjig prebereš. Potem tudi mogoče najdeš point česa.


Še bolj povezano pa je z občutkom za opazovanje lastnega otroka in njegove lastne dinamike razvoja, telesnega, čustvenega, spolnega...V knjigah se prebere marsikaj koristnega...če znamo to povezat z obnašanjem lastnega otroka.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 16:38:54   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
No, no, no...
Saj ni tako zelo hudo. Ne se tako razburjat, se boš prehitro postaralauser posted image ...


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Pol pa stampedo...
Tudi prav, koga pa briga. user posted image   


S poudarkom na " user posted image  "!
Drugače pa se mi ne da več, ker se je tema zaenkrat izpela. Nisem tu, da bi se kregala o tem, čigav ata ima boljši avto. 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 16:59:19   
rnrnrn
bumerang, če že vstrajaš....user posted image

kaj pa, če so predpostavke te teorije napačne?

kaj, če spremenimo izhodišče in ugotovimo, da otrok je navajen na čistočo - konec konce prihaja iz sterilnega okolja - maternice?

raje ne... kajti, če to storimo, potem se moramo začeti pogovarjati o škodi, ki jo naredi prisilno navajanje na nečistočo, mar ne?





(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 17:27:59   
mateyka
bom jest dala mal linkov, da si lahko mal preberete mnenja, k bumerang nima časa user posted image
na
http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/full/103/6/S1/1367
pravjo tole (več na linku): The initiation of toilet training should always be based on the child's developmental level rather than on the child's age.

tale je zabaven - http://www.azcentral.com/families/articles/0119fam_parenting0118.html
The contemporary brouhaha over toilet training is a prime example of modern, psychological thinking when it comes to children. The modern parent, as exemplified by the above-mentioned mom, thinks that teaching a child to use the toilet is a delicate psychological enterprise, that if she makes one misstep - starts too early, doesn't read "readiness signs" properly, says the wrong thing, etc. - her child is going to be warped for life; in the present case, that she might grow up with a "negative attitude toward her bodily functions."

še wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Toilet_training
Formal toilet training is a relatively recent phenomenon. It is necessary because contemporary society requires privacy for the act of excretion. Before the widespread social adoption of the private bathroom, most children learned toilet skills simply by observing. Such is still the case in countries where few members of society have private bathrooms.

pa še tak, Potty Training Mistakes - http://pediatrics.about.com/od/pottytraining/a/06_pty_mistakes.htm
The root of most of these mistakes are parents who have unrealistic expectations about potty training, which usually include that they should start at a certain age or that they should be finished by a certain age.

upam, da sem kej pomagala in razjasnila kake stvari user posted image

(odgovor članu rnrnrn)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 17:56:41   
bumerang
Ma saj si prav smešna.

Sem odprla samo enega in prva stvar, ki jo preberem, je:
"Potty training isn't always easy, but some parents make it a little more difficult than it needs to be by making some all too common mistakes, especially starting the whole potty training process before their child is ready."

Citat, ki ga navajaš, pa se nadaljuje s:
"Although some people now talk about potty training their infants, most parents will find that their kids aren't ready to begin potty training until they are about 18 to 24 months or older and that the whole potty training process can take a good 6 months or more to complete. "

Ostalih pa ne bom niti gledala. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 18:03:40   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: rnrnrn
kaj pa, če so predpostavke te teorije napačne?
kaj, če spremenimo izhodišče in ugotovimo, da otrok je navajen na čistočo - konec konce prihaja iz sterilnega okolja - maternice?


No, tale pogled pa se mi zdi zanimiv in vreden premisleka.
In deloma se z njim tudi strinjam. Ampak šele potem, ko otrok uspe kontrolirati svoje telo in dejansko zazna, kaj se z njim dogaja.
Se tudi strinjam, da ko je otrok pripravljen, ga je potrebno začeti navajati na čistočo česar se marsikateri starš ne loti zaradi lastne komoditete. Ker marsikateri otrok ostane v pleničkah tudi potem, ko to ne bi bilo več primerno/potrebno. Ampak, prosim, ne pri starosti 7 mesecev!!! O tej starosti namreč teče debata.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rnrnrn)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 20:29:51   
mateyka
Ma saj si prav smešna.

Sem odprla samo enega in prva stvar, ki jo preberem, je:
"Potty training isn't always easy, but some parents make it a little more difficult than it needs to be by making some all too common mistakes, especially starting the whole potty training process before their child is ready."


ja bumerang, prav smešno (sam nisem jest, linki so smešni) - isti link, ki ga tuki citiraš pravi tudi (in še enkrat dajem ta del v razmislek, da poudarim, v čem ti oporekam): The root of most of these mistakes are parents who have unrealistic expectations about potty training, which usually include that they should start at a certain age or that they should be finished by a certain age.
naj razložim, da to velja za prezgodaj in za prepozno. ni nekega striktnega pravila katera leta so prava, ker so si otroci različni. in lmesece, ki jih ti citiraš (18-24), so okvirni. to pomeni, da ni vedno temu tako. maš izjeme (10 mesečnik od moje prijateljice ma kahlico za zabavo atm - sej ga nobenne sili, je igra). to je vse kar pravim. in jaz za razliko od tebe prilagam razne linke z raznimi stališči (sej to je point - naj dodam: to je tisto kar govorim že ves čas, da se mnenja razlikujejo), ne samo moje mnenje z injekcijo vsevednosti, tako kot ti.

glede na to, da si večji ekspert za psihologijo kot jaz, me neki zanima - a se ti res zdijo tvoji odgovori napisani "čisto mirno, na splošno"? sploh men osebno. men se ne zdi, ker pod mirno spada prijaznost. kaj pa ti praviš (glede na tvoje široko znanje)?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.12.2007 20:31:53 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 20:46:05   
bumerang
Ja, res sem svoj prispevek napisala čisto mirno in v vednost. Slednje glede na to, da se je do tistega trenutka govorilo o fizičnem "maltretiranju otroka", ki naj bi sedel na kahlici čeprav tega sam ne bi hotel, nič pa o psihološkem aspektu, ki je glavni vidik pri argumentiranju zakaj/kdaj ja in kdaj ne.

Da so starostne meje določene s + in - je logično ampak 18/24 ne more pasti oz. narasti na 7/48.
Stavek "that they should start at a certain age or that they should be finished by a certain age" pa pomeni "da bi morali začeti pri določeni starosti ali končati pri določeni starosti"; torej starše opozarja, da ni treba začeti navajati otrok prezgodaj, torej v tisti starosti, ki je določena kot začetna starost, ker je le ta lahko za njihovega otroka postavljena prenizko. Prav tako ni nujno, da bo otrok suh v času, navedenem kot povprečni čas.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 20:47:57   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
glede na to, da si večji ekspert za psihologijo kot jaz, me neki zanima - a se ti res zdijo tvoji odgovori napisani "čisto mirno, na splošno"? sploh men osebno. men se ne zdi, ker pod mirno spada prijaznost. kaj pa ti praviš (glede na tvoje široko znanje)?

Ja, meni se zdijo njeni posti čisto mirni in prijazni. In z veseljem sem prebrala njeno mnenje in njen vidik na zadevo, ki se mi ni zdel niti vsiljiv niti ne neumen.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:24:18   
mateyka
Ja, meni se zdijo njeni posti čisto mirni in prijazni. In z veseljem sem prebrala njeno mnenje in njen vidik na zadevo, ki se mi ni zdel niti vsiljiv niti ne neumen.


torej vsiljive in neumne poste eksperti psihologije tretirajo kot smešne? zelo profesionalno, moram rečt user posted image
in naj dodam, da se v osnovi strinjava, samo moja meja navajanja je bolj širša od tvoje. in če je to zate vsiljivo in neumno, potem bi blo dobro preiti od teorije branja knjig psihologije k praksi.


(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:26:24   
viv_
Punce, serjete ga...

Pa ne na kahlo! user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:29:22   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Majchi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
glede na to, da si večji ekspert za psihologijo kot jaz, me neki zanima - a se ti res zdijo tvoji odgovori napisani "čisto mirno, na splošno"? sploh men osebno. men se ne zdi, ker pod mirno spada prijaznost. kaj pa ti praviš (glede na tvoje široko znanje)?

Ja, meni se zdijo njeni posti čisto mirni in prijazni. In z veseljem sem prebrala njeno mnenje in njen vidik na zadevo, ki se mi ni zdel niti vsiljiv niti ne neumen.


A res, meni pa sploh ne. Meni deluje histerčno.
Način podanjanja svojega mnenja pa je milijon svetlobnih let od prijaznega.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:32:53   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
... samo moja meja navajanja je bolj širša od tvoje. in če je to zate vsiljivo in neumno, potem bi blo dobro preiti od teorije branja knjig psihologije k praksi.


Ne samo tvoja meja navajanja, tudi tvoja meja razumevanja zapisanega. Tako mojih tekstov kot citiranega vira.

O vsiljivosti in neumnosti jaz nisem pisala. Če se pa sama počutiš takšno, lepo prosim. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: viv
Punce, serjete ga...
Pa ne na kahlo! user posted image


Saj se popolnoma strinjam. Ampak eni ne prenesejo tega, da nimajo oni zadnje besede in da še kdo drug kaj drugega ve in zna.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:37:12   
bumerang
Ma ja, dej, Dashenka, saj vemo, da želiš biti kopitar pri čisto vsaki stvari. In niti ne takrat, ko bi bilo potrebno povedat kaj pametnega ali dati kak nasvet, ne, takrat te ni nikjer. Tvoj stil je "vrži bombo in opazuj" na začet post s polemiko, pisanje pa vedno skrajno črno-belo in vzvišeno, hkrati pa popolnoma prazno.
In prav ti sodiš o prijaznosti? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:41:52   
ZmajTolovaj
DaniNeli, a vidiš, kaj si naredila??? C, c, c!!!! user posted image
Nič nisi pridna! Božiček ti ne bo nič prinesel, ko takole zaseješ seme burne razprave ... No, mogoče ti prinese kahlico user posted image  

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:44:41   
Dashenka
Daj, preberi še enkrat kakšno klobaso si uspela spisat na temo kakanja na kahlo in s tem povezane "katastrofe".

Džizus, ženske pa a ste sploh normalne.
Saj ni čudno, da vas nihče ne jemlje resno.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:48:57   
bumerang
Sem se že prej trudila, da bi šla mimo, ampak če ti o meni sodiš potem bom tudi jaz napisala svoje mnenje o tebi.

Vidiš, Dashenka, zate je to klobasa, zame pa marsikaj kar sem uspela prebrati izpod tvojega peresa. Pa da bi vsaj klobasa bilo, bi bilo vsaj užitno. Pa ni. Užitno namreč!
Če si ta nihče, ki me ne jemlje resno, ti, potem se v tem strinjam. V tem namreč, da si nihče.

Zdaj pa lahko naprej flancaš prazne flance v tvojem starem stilu, zame kot da te ni.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:53:04   
Dashenka
Gubice, gubice, gubice.....

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pri 7-ih mesecih na kahlico!Katastrofa!
15.12.2007 21:56:34   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Gubice, gubice, gubice.....


Na planincah sončece sije, na planincah sončece sijeeee,
na planincah sončece sije, na planincah lušno jeeee.
Tra-la-la-la- tralalalalaaa ...

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?