|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
20.12.2007 21:42:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

To je stvar RR perspektive, ker se tukaj oglašamo predvsem takšni bolj problematični.


Ali pa taki, ki radi filozofiramo.....user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
20.12.2007 21:44:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Pa s tem tudi. Našemu se "vtrga" do konca, če bi ga hotela v jezi k sebi stisniti in objeti. Verjemite, da sem probala....


Bom povedala iz lastnega dojemanja :).

Ko najbolj vpijem, naj me pustijo pri miru, najbolj potrebujem objem user posted image .

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
20.12.2007 22:31:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Je pa to vseeno "grob" vdor v intimo.


Zanimivo, kako hitro je objem grob vdor v intimo...zanimivo.

Ena po riti je ok, objem je grobost. Pa spet nekaj novega vem. Mislim, da bo za letos dovolj pridobivanja znanja...user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.12.2007 13:47:48   
skuštrana
Ena po riti je ok, objem je grobost.


Tole sem jaz mislila napisat..Če je objem vdor v intimo, a udarec pa ni user posted image  






_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   [Brisano sporočilo]
21.12.2007 14:12:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.12.2007 15:13:46   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Pa s tem tudi. Našemu se "vtrga" do konca, če bi ga hotela v jezi k sebi stisniti in objeti. Verjemite, da sem probala....


Bom povedala iz lastnega dojemanja :).

Ko najbolj vpijem, naj me pustijo pri miru, najbolj potrebujem objem user posted image .


Kot si povedala je to tvoje lastno dojemanje. Če ne moreš razumeti, da če kdo reče da noče in to dejansko misli, potem te zgleda noben ne bo prepričal v to. 

Če se otrokova jeza\trma razkadi v 1 minuti brez objema (potem ko se umiri se pa lahko objemaš kolikor hočeš), ne vem zakaj bi ga objemala, on pa se bo drl 5 minut.

skuštrana, to da so objemi in dotiki življensko potrebni je jasno. Govorimo samo o objemih, ko je otrok v trmi. enim objem pomaga, jih potolaži, druge pa še bolj razbesni.
nalin, v tvoji situaciji se mi zdijo vajeti odlična ideja. Saj zgleda res čudno ampak varnost je na prvem mestu.

< Sporočilo je popravil faca -- 21.12.2007 15:23:53 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.12.2007 23:05:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Ne bom ničesar več pisala, ker sem že izrazila svoje mnenje. Je pa tistole v narekovaju!!!


Saj ne rabiš vpit :).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.12.2007 23:06:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: faca

Kot si povedala je to tvoje lastno dojemanje. Če ne moreš razumeti, da če kdo reče da noče in to dejansko misli, potem te zgleda noben ne bo prepričal v to. 


Vedno govorimo iz lastnega dojemanja.....iz tvojega ne morem.....:).

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.12.2007 1:23:17   
nejcko
Tole debato spremljam le z enim očesom, ker sem že dolgo tega spoznala, da bolje da ne berem takih debat, če si ne želim prezgodaj osirotelih otrok (beri, da si ne dam štrika za vrat), bom pa vseeno napisala:

Sem daleč od vizije AP starša (bog se me usmili, a taka pač sem) in mogoče mi je prav zato bog "dal" otroka s karakterjem, ki ga je prej tisočletja koval iz samega jekla. Ne bom trdila, da ta isti otrok ne bi ob drugačnih (oz. AP) starših drugače deloval, ampak "dan" je bil meni/nama in s tem moram/-va živeti ter se spopadati, kakor vem/-va in znam/-va.
Bi bila pa zelo hvaležna, če bi lahko nekomu izmed (recimo AP) staršev dala oz. posodila svojega otroka za cca en mesec (manj ne šteje, ker mali je lukav), pa bi potem še kakšno rekli o vzgojni čez rit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.12.2007 10:46:38   
natalia
user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.12.2007 19:29:03   
skuštrana
Lukrecija draga, če ni letelo na Mič ali na Seven potem je verjetno name?user posted image

Naj te potolažim, jaz imam čisto nezahtevne otroke user posted image , včasih še preveč...





_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.12.2007 23:21:26   
Pi-kica 1
Samo na temo objemanja: meni je tesen stisk v trenutku jeze najhujša kazen oziroma celo prava groza. Veliko rajši bi imela, če bi mi kdo dal eno čez rit v tistem trenutku, bi se me vsaj zelo na kratko dotikal. Tudi moj starejši sin je bil tak: bog ne daj, da bi ga objemala, ko si tega ni želel. Mu je res zelo grob vdor v intimo. Pa je bil drugače zeloooo scrkljan. V pretekliku pa pišem zato, ker se sedaj res bolj redko objameva; mu je verjetno ljubši obljem katere drugeuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
23.12.2007 11:30:30   
frutka_
Postavi se v dane slike in povej kako bi reagirala?
Vedi, da je bilo v dveh primerih  njegovo življenje ogroženo in da sem jaz kot starš odgovorna za življenje svojega otroka.

Slika1: pri 2-eh letih je skakal v vodo brez rokavčkov. Iz pomola, iz višine 2,5m, v globoko črno vodo. 3tedne, kolikor je trajal dopust, smo mu bili za petami, ker je sam od sebe laufal po plaži in se mi metal v vodo.  Seveda brez rokavčkov, ker jih je nenenhno snemal.
Letos, pri 3-eh letih je bilo enako. Sam v vodo, jaz sem se ravnokar fajn mazala s kremicami, gori brez in mali puf, je že "plaval". Na plaži sva bila mi2 z možekom in prijateljica. Še teden dni na morju pa bi plaval. Edino s čimer se je na plaži zamotil je bila ribiška palica. Rad je lovil ribe in haklal borovce.
Slika2: RD prijateljčka v obliki jesenskega piknika. Malega grem preoblačit v hišo, ker je bilo zunaj full mrzlo. Sedel mi je v naročju, poleg vroče peči in dal hladnokrvno roko gor. Drl se je seveda kot živina. Jaz cela panična, ga pograbim, se odpeljem  proti domu. Po poti mi zaspi in se po 1uri zbudi z dlanjo polno mehurjev. Njemu pa kot da ni nič. Dobre volje je skakal doma po kavču in se smejal.user posted image  
Slika3: tema, parkiram avto. Mali se sam odpasa. Sedež ima za sovoznikom, torej na drugi strani avtomobila. Glasno in jasno mu rečem, ne hodi ven! Odpre vrata, stopi na parking in leti na cesto, v tistem pa avto. Kaj sem naredila. Seveda sem kriknila kot opica in ga za uho potegnila nazaj na parking. To je delček sekunde. Podzavestno sem stegnila roko. Kaj naj bi se v tem trenutku z njim pogovarjala? Na cesto se na skače in PIKA!!!
Slika4: gremo na sankanje. Mali totalno brez strahu sede na sani in se spusti po pohorski strmini. Na srečo se kmalu zahakla v en jarek, ki ga ustavi. Mož ni vedel ali naj leti za njim,  se spusti po riti ali naj zamiži. Ta nesreča ga je sama izučila. Priletel je v jarek in se z brado v poledenelem snegu ustavil. Bradico je imel celo rdečo in odrgnjeno. Ni jokal, očistil jo je sam  in se veselil sankanja naprej.

Vidiš, to so razlike. Tvoje dete bi od strahu in bola jokalo še celi dan, moj ne! Akcija se nadaljuje! Imam se za izredno potrpežljivo osebo. Dolgo časa sem iskala pri sebi vzroke, pri vzgoji...Zdaj pa bolj berem in gledam druge starše bolj vidim, da nimam vpliva. Včasih me to spravlja v obup. Dobesedno! Do zdaj sem ga morda udarila 5krat po riti. Vselej z občutkom krivde. Ampak so situacije in so otroci,  ki nimajo plafona. Večina, ki vas piše tu gor pa nima pojma kakšni so lahko otroci. Vidite svojega otroka  in glede na svoj stil vzgoje, za katerega menite da je najboljši, sodite. Morda celo mislite, da vam je uspelo.
Zase vem, da v glavnem delam prav.  V prvi vrsti skrbim za njegovo varnost in takoj za tem za njegovo srečo.
Sicer je zelo prijazen fant, radoveden, ima bogat besedni zaklad, trudimo se, da je čimbolj aktiven, da pokuri energijo.

Srečno vsem mamicam in njihovim sončkom.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
23.12.2007 21:16:35   
skuštrana
Joj, frutka, meni je tale slika ena najbolj poznanauser posted image
Naša Liza ima vodo full rada, v vseh oblikah..Poleti je pri nas točno tako kot pišeš ti, s tem, da sem bila jaz letos poleti noseča, na plaži pa skoraj vedno sama z njo, ker je mož čez poletje polnozaposlen... Ona pa čof sem, čof tja, brez rokavčkov, pa kar v globoko, pa kar pod vodo...Seveda me je bilo strah in če sem videla, da je res pretiravala sva se šli ohladit v "senco"...Ta senca mora bit vsaj kilometer od plaže, drugače je že nazaj v vodi...Evo par dni nazaj, full lep dan je bil, pridemo na plažo metat v morje kamenčke...Pridemo dol in prvi Lizin stavek je bil mama a imaš brisačo...in je že bila s čevlji v vodi...user posted image

Frutka, seveda mi je jasno, da boš v smrtni nevarnosti otroka odstanil, tudi jaz jo odstranim. In to brez debate, hop in greva, ampak kasneje je pa dobro otroku razložit zakaj si reagirala tako kot pač tisti trenutek si.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 8:41:53   
frutka_
Ja, kasneje je fajn za razložit ampak še vedno ne preveč na dolgo, ker dolgih navodil ne razumejo. Niti se jim ne ljubi poslušat.
Ne izključujem možnosti, da si kdaj otrok kakšne po tazadnji ni zaslužil.
In enemu otroku boš rekla enkrat "ne skači na cesto" samo malo bolj grdo boš ga pogledala pa bo jok.
Drugi otrok bo potreboval malo več časa, kakšno poučno risanko, pa bo skapiral.
Tretjemu pa še dolgo ne bo žal za to kar je naredil. In ne samo to. Še naprej bo izzival. V tej dilemi, če si za takšno obnašanje kriv ti kot straš bom rekla, upam da ne. Če imaš sama pri sebi razčiščene pojme kaj sme in kaj ne potem ga lahko brez občutka krivde tudi kaznuješ. Ti si njegov straš. Odgovorna si za otroka. In če se karkoli otroku zgodi bodo najprej s prstom pokazali na starše. Kje so bili? Ja, kje? Poleg sem stala!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 9:12:08   
Paštetka
Kar se tiče vode frutka...

Oprosti, ampak jaz svojega tako ne bi učila samostojnosti...  Sem delala kot reševalka in se tako reševala kot oživljala otročke na bazenih. Zakaj, ker so starši par metrov vstran sedeli na kofetku, ležalniku... Otrok ne rabi dosti da se utopi. Ja, kje so starši? In potem so vse krivi reševalci iz vode, ko je treba otroka oživljati ali če bog ne daj otrok umre. Za otroka, so odgovorni starši. Veliko sem videla kaj se dogaja na bazenih, na morju in zato svojega otroka niti za sekundo ne spustim izpred oči ali 5 metrov vstran. Sori, ampak jaz tako otroka ne bom učila samostojnosti.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 9:18:55   
frutka_
Oprosti, ne razumem. Kje pa sem napisala kaj o samostojnosti? Saj pa ga nisem v vodo metala. Opravljen imam tečaj za vaditelja plavanja predšolskih otrok. Menda nisem tako neumna, da bom otroka samega puščala na plaži in ležala v senci. user posted image  

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 11:01:28   
nejcko
Ampak eni pa res nočete razumeti, da nekateri otroci funkcionirajo popolnoma drugače, in še kar kažete s prstom na starše, češ, kje ste.
Sama imam dva otroka, ki sta kot noč in dan; sin je raztur, za hčerko sploh ne vemo, da jo imamo, pa je stara 3 leta in pol, torej je kao v obdobju največje trme in svojeglavosti, ampak mi resnično ne vemo, da jo imamo. Pri sinu je drugačna zgodba - zanj vemo, da ga imamo od njegovega prvega tedna življenja in zanj vemo že 6 let. Vsak dan. Vsako uro, vsako minuto ... sekundo. On je!!!

In dajte mi zdaj prosim povedati, koliko imam oz. imava z možem tukaj zaslug oz. najina vzgoja, da 6-letnik, ki hodi poleg mene in ga opozorim, da gre avto, dobesedno skoči na avto, ko le-ta pripelje mimo, in se  zraven reži in se mu zdi vse skupaj noro zabavno, medtem ko me hčerka zunaj sploh ne spusti iz rok (dobesedno in na lastno željo) in če ji omenim avto, se čisto stisne k meni ali se celo ustaviuser posted image
Poveje mi, ali menite, da sem svojega sina nagovarjala, naj skače pred avtomobile? Ali menite, da mu zanalašč nisem dala roke, ko sva hodila po pločniku, ker sem ga hotela naučiti samostojnosti? Ne, drage moje, motite se - moj sin hoče biti samostojen že od samega začetka. Nikoli ni želel dati roke, vedno je bilo dretje, kričanje, zvijanje ... če smo hoteli, da nam da roko. Pa smo ga lepo opozarjali, mu razlagali, ga kregali, vpili nanj, kričali, mu dali kakšno čez rit, ga grobo potegnili, ga na silo prijeli v naročje in ga odnesli domov ... ni ga sistema, ki ga pri tem otroku nismo probali. Kadar so na tv posnetki prometnih nesreč, ga vedno pokličemo, da vidi, kaj se lahko zgodi. A rezultat tega je le, da v avtu ne pusti, da vozimo hitro, sam pa še vedno skače pred avtomobileuser posted image
Pokazali smo mu slike opeklin, iznakaženih otrok kot posledico ognja, a nanj ogenj vpliva kot magnet.

Ah, kako lahko bi bila jaz AP starš in vsa pametna in ponosna na lastni način vzgoje, če bi imela samo hčerko. Solila bi lahko pamet vsem in vsakomur. Ker moja vzgoja je tako čudovita, da hčerki samo enkrat rečem in je dovolj. Mala ne razgraja, ni konfliktna, ure in ure lahko riše, nikoli se ne stepe v vrtcu, nikoli ni nikogar ugriznila, angelček, angelček angelček v človeški podobi je!!! jaz pa kot pav, kako čudoovita mati sem ...


... in potem se zbudim in se zavem, da imam še enega sina, ki me hitro postavi na realna tla in pred vprašanje: Sem res kriva samo jaz?

< Sporočilo je popravil nejcko -- 24.12.2007 11:02:14 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 13:09:12   
Seven*
Hehe Nejcko. Jaz mam dva takšna.  Ampak jaz vseeno razumem tiste, ki kažejo s prstom na nas, ki moramo vedno znova prepričevati, nagovarjati, ukazovati, ipd. Ker dokler sam nimaš, niti ne moreš razumeti in pač vse pripišeš svojim zaslugam, najbrž čisto avtomatsko.

Sama nikakor ne zagovarjam vzgoje v stilu ene po riti, ker je to daleč od primernega načina vzgajanja, je pa dejstvo, da smo mame samo ljudje in nas otroci lahko pripeljejo do roba potrpežljivosti. Moja mati ima še zdaj travme, menda sem bila nemogoča, iz prvega razreda imam tri podpise v zvezku.

In ko berem te zadeve sem skrajno vesela, da sem tukaj na RR spoznala kup mamic s podobnimi otroci. Druga drugo smo razumele, ker smo bile v istem zocu. In že takrat se je videla različnost. Medtem ko so nekateri mirno spali v vozičku, sem jaz stoje z otrokom v roki pila kavo ali pa eno uro po Koloseju premikala voziček, medtem ko se je gospod tako drl, da se mi je mešalo, od utrujenosti seveda.

In kot sem rekla, tudi meni v navalu jeze kdaj odnese roko, sicer redko pa vendar.. Kljub temu pa menim, da je to bil moj šibek moment, zato se trudim da sem čimbolj spočita, čimbolj pri stvari, da lahko vzgajam, ker vzgajanje po liniji najmanjšega odpora dostikrat ni najboljša stvar. Pri vsakem otroku je ta pot drugačna. Poznam kar nekaj takšnih, kjer se res nič ne utrudiš, moja dva vsekakor popijeta še zadnji mililiter moje energije.

Še dobro, da spet hodim v službo... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

Imam narejenega enega izmed bolj zahtevnih faksov, pa je bil faks "piece of cake" v primerjavi z vzgojo. user posted image

Bravo me - mame! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 19:10:09   
skuštrana
Nejcko, naša je tudi takšna, da ne da roke za eno lepo...Te razumem kako je. Ampak jaz še vedno mislim, da ona zaradi tega ne zasluži ene po riti.. Me tudi njene afnarije pripeljejo tako daleč, da mi lasje stojijo pokonci, pa še vedno mislim, da ena po riti ni ok...Kaj čem, takšna pač sem, če bo imela nekega dne posledice zaradi tega, ker je bila njena mati proti vzgoji z eno po riti bom pač s temi posledicami živeli...Prav tako kot boste tisti, ki zagovarjate eno po riti živeli s posledicami takšne vzgoje..Pa kakršnikoli že te posledice bodo.

Jaz zase samo rečem, hvala bogu da sem full flegma oseba, ker komu malo bolj paničnem bi se pri naši Lizi zmešalouser posted image ...In bi stalno hodil za njo, da naj ne počne tega, pa ne tega, pa ne onega..Pa da naj ne da v usta to, pa ono, pa tretje...user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
24.12.2007 20:37:30   
Gina
user posted image user posted image  A nisi rekla, da je vaša ful plašna, da se prec ustraši in se nazaj drži:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2224725&mpage=1&key=&#2226374

Plašne otroke je enostavno vzgajat. pa še nekaj, a veš, jaz sem tudi mislila, da je naš ta velik kar precej živahen....dokler, dokler nisem dobila drugega otroka, ki me je podučil, kaj sploh pomeni beseda živahen, nevodljiv,...naporen, pa naučila sem se, kaj pomeni beseda plašen (beri enostaven za vzgajat). Mislim da najbolj verjetno pri tebi podobna reč razsaja, namreč nevednost v tem oziru.


Druga stvar, mene in brata so vzgajali brez ene vzgojne po riti, pa ti ne bi pravila, kaj vse sva počela. Uf, jaz bi samo sebe po riti včasih, če bi bila jaz moja mama, v času ko sem bila teenager. In ja, bilo bi potrebno. Pa če ti povem, kam taka vzgoja pelje pri fantih, moj brat ni gojil na koncu nobenega spoštovanja do moje matere, tulil je nanjo vsakodnevno, zahteval vse, kar se mu je zazdelo, pa tudi udaril jo je. Tja pripelje taka vzgoja brez posledic. Aja, kazni se pa moj brat ni nikdar držal, jih je mirno preslišal. IN veš kaj, prav je imel, zakaj pa bi se jih držal, če ga itak ni moglo nič ustavit, bil je neustrašen in je še danes - kaj pa je beseda, kaj so posledice, ki jih nihče ne more izpeljat, ker bi se ga ustavilo samo s silo. Ima pa taka vzgoja načeloma tako pozitivne kot negativne posledice. Oba sva neustrašna še bolj, kot sva že po naravi, hodiva čez vse meje, se boriva za pravice, včasih pa greva kot tank tudi tam, kjer je zelo zanič in imajo reči resne posledice. Seveda gredo fantje praviloma pri taki vzgoji še slabše skozi, ker so že gensko narejeni tako, da so lovci, branilci, napadalci. Oni rabijo meje, ker sicer se ne počutijo varne. Pa tudi narejeni so bolj na ego, pa se zato zna zgoditi, da so v življenju neuspešni, ker so preleni za izpeljati karkoli, saj jim nikdar ni bilo nič treba. Pa tudi pričakujejo od življenja, da jim bo vse nudilo, tako kot starši. A veš, ne udari vsem otrokom brez ene čez rit na to struno, vendar fantkom mnogo večkrat, kot deklicam, ker imajo gene, ki rabijo močnega nasprotnika, ki je včasih tudi fizično močnejši. Vsekakor na vseh posdročjih močnejšegakot so oni. Učitelja na nek način, ki tudi zahteva od njih marsikaj. Če zagovarjaš samo žensko vzgojo, jim vzameš pravico do izkušenj z moškim načinom življenja. ni ok tako. Moški morajo biti vpleteni v vzgojo. Moj fotr ni bil, ker mu mati ni pustila, saj je zahtevala, da se vse rešuje tako, kot opisuješ ti. Posledice so pa tako hude, da sem spremenila mišljenje o vzgoji. Če ne bi doživela na lastni koži take vzgoje, ki je druga skrajnost patriarhalne vzgoje, bi razmišljala najbrž kot ti. Tako pa vem, da je taka vzgoja zanič za marsikoga. Ne za vse. Za mirne otroke ne, za hrabro nasilne pa je. Tako da po mojem ti res ne moreš falit pri svoji bejbi, ker je vodljivo dete, plašno, ker na drug način komot dosežeš svoje, brez vsake vzgojne čez rit. Vendar to ni univerzalni recept, ne velja za vse otroke.user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
25.12.2007 0:30:24   
Jessy
Nisem brala odgovorov, ker jih je preveč, lahko pa napišem, kaj sem jaz probala in zaenkrat učinkuje.
Torej, ena po riti, pri nas ni zalegla popolnoma nič, zato sem jo enostavno oblila s cca 3 dcl vode. Potem sem jo pustila mokro toliko časa, da sem počistila vse, kar sem polila, nato pa sem jo preoblekla. od tistega trenutka dalje je sodelovala z mano in se je pustila preobleči, ker prej se ni. Ko se še kdaj spomni, da bi se ihtinila in metala po tleh, gremo samo po vodo, pa je ni več treba obliti. Takoj lahko naredimo, kar hočemo.
Jah, tako pač je.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Mojca B)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
25.12.2007 16:56:25   
Gina
Jah, jessy, to je isto kot ena po riti, ali drugače rečeno, kazanje svoje fizične premoči, ker pri nekaterih edino to sploh kaj zaleže - če seveda nočeš, da vedno obvelja otrokova.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
25.12.2007 19:16:31   
skuštrana
Gina, ti full postov narobe razumeš, nikjer nisem napisala, da je plašno, lahko vodljivo dete user posted image , ampak da zadnjih par mesecev opažam, da spoznava novo čustvo - strah...  Kar je baje čisto normalan stvar v razvoju otroka.

Drugače pa ni ravno plašljivka, to bi tudi vidla, če bi prebrala temo do koncauser posted image Je pa res, da je zadnje čase bolj občutljiva na te dražljaje iz domišljijskega sveta, kar prej ni bila. Je postala bolj čustvena, ne pa bolj plašljivauser posted image

..Vsak otrok se nečesa boji...Nekateri ene po riti, naša pa pač svoje domišljijeuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
25.12.2007 19:18:34   
skuštrana
Joj, Jessy, jaz sem nkrat tak nasvet prebrala v eni knjigi, pa sem mislila, da se zezajo, da tega nihče ne počneuser posted image
Meni se zdi ta metoda malo kruta....


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?