|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
25.12.2007 19:35:48   
skuštrana
Gina, še tole, pri nas je mož  aktiven pri vzgoji otrok in, ja, se strinja z menoj, da ena po riti ne pripelje nikamor...Morda zato, ker  je v otroštvu pokasiral preveč enih po riti....On bi ti lahko povedal kam in kako pripelje vzgoja, ki jo zagovarjaš ti..On je imel srečo, ker je bil mlajši otrok, pa so bili straši do njega malo bolj popustljivi, njegova sestra pa jo je dobila kar velikokrat..Eno po riti..In ni se dobro končalo, ona ima isto vzgojo do svojih otrok in tudi to pelje v prepad...

Jaz sem se odločila kako bom vzgajala svoje otroke še preden so se rodili, še preden sem vedela kakšno testo bom dobilauser posted image In se tega držim, kaj pa vem, morda sem taka po naravi,ampak res nimam srca dvignit roko na otroka..Pa magari samo eno po riti, ki tako ali tako nič ne boli...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
26.12.2007 10:21:11   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Joj, Jessy, jaz sem nkrat tak nasvet prebrala v eni knjigi, pa sem mislila, da se zezajo, da tega nihče ne počneuser posted image
Meni se zdi ta metoda malo kruta....



Kruta ali nekurta, uporabila sem jo in mi ni žal. Ko se ti enkrat otrok od ihte meče po tleh in eno uro in pol uveljavlja svojo voljo, tebi pa se nujno nekam mudi in ko ti nobena finta, nobena preusmeritev pozornosti, nobena še tako mamljiva stvar ne pomaga, ti odpili živce in probaš tudi kaj drugega.
Sploh se ne sekiram, da sem to naredila. Dosegla sem svoje. In ja, to je premoč nad otrokom. Kaj pa je v tem slabega??? Da se bom pa vsak dan posebej z njo dajala po uro in pol ali pa tudi več, da se mi pusti preobleči iz pižame, se pa takoj konča! Pa sem drugače izredno potrpežljiv človek, ampak to je bilo pa res preveč.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
26.12.2007 15:12:45   
VERONICA
Zelo se strinjam s SEVEN:

če ima otrok slabe gene jih lahko popraviš z vzgojo, če je pa še vzgoja slaba potem je pa štalauser posted image In če ti otroka, ki je že po naravi nagnjen k nasilju še spodbujaš s tem, da ga udariš po riti kadar naredi kaj narobe potem to ni prava vzgoja, ker ima poleg slabih genov še slab vzgled staršev..

Sama kot mati dveh se učasih kar težko obvladam da ne klofnem starejšo zato ker je udarila mlajšo...

Strinjam se pa tudi z GINO... Če se nam staršom otrok tako smili da mu ne dovolimo da začuti naravnih posledic svojih dejanj bo otrok bogi.

Zadnje čase pa jih starejša kar dobi nazaj od mlajše in ko obe tulita jim povem kako brezveze se je tepsti... 

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
26.12.2007 20:49:38   
Gina
Ne postavljaj me zaradi nemoči na laž, skuštrana. Nikdar nisem trdila, da je ok in fajn otroka tepst, kot so to počeli tvojemu možu. Večkrat sem poudarila, da gre izjemoma za eno po riti v primeru ko se otrok spušča v nevarnost. A se je tvoj neprestano hotel iz balkona dol vršt, ali pod avto skočit ali v reko čofnit, ali je fejst zakuril stanovanje? A otroka boš tudi na laž postavila, kadar bo vsaj tolk trmast, kot sem jaz, pa z ničemer drugim ne boš mogla svojega speljat?user posted image user posted image  Evo, nasilje je vedno prisotno, kadar sta dva na dveh bregovih. Ti si tudi nasilna ravno toliko, kot sem jaz.  Nekoga postavit na laž ali ga udarit je isto, samo da poniževanje otroka njega bolj boli. Evo, tega tudi meni niso nikdar delali starši, to pa se mi zdi zelo pomembno in tega svojemu otroku ne bi nikdar naredila. Sicer mi je zaradi tvoje laži čisto vseeno, me nič ne boli, samo tvoje otroke pa bo, če jim boš take servirala v trenutku nemoči.

Eh, saj je vseeno, delaj po svoje.user posted image user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
26.12.2007 22:34:12   
solatja
tole temo sem z zanimanjem brala in razumem obe plati. ampak vse do jessyjinega drugega posta se mi je postavljalo vprašanje: če otroka udariš po riti premišljeno in zavestno, da se bo kaj naučil (ne zato, ker te tako sprovocira in je udarec izraz nemoči), zakaj bi ti moralo biti hudo in se jokat zraven? če veš, da je to edini način, preko katerega bo otrok dojel, da je neka stvar zelo nevarna in zelo prepovedana, potem je treba za tem trdno stat in se mi zdi, da je še večja škoda, če otroku pokažeš, da ti je hudo ob tem, da ga kaznuješ (to velja v bistvu za kaznovanje na kakeršenkoli način). absolutni NE, pokrepljen s primerno kaznijo, s samozavestno držo bi moral zadoščati.

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
27.12.2007 15:49:46   
skuštrana
Gina, ena po riti, dve po riti, tri po riti - meni je vse to tepež... In če se ne motim ti to zagovarjaš...user posted image Ne vem kje sem napisala laž?
Ko ena po riti ne pomaga več potem posežeš za dvema po riti, pa potem za tremi..In tako dalje...

Kot sem ti že napisala,  jaz vzgajam svoje otroke tako kot mislim, da je prav, ti pa svoje tako kot misliš, da je tvoj prav... In pri tem obe upava, da nama bo uspelo, a ne user posted image Kot je enkrat že nekdo napisal (mislim da Seven)  VSAK DAN ZNOVAuser posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
27.12.2007 21:24:40   
žetev
..brez zamere...se mi zdi smešno, da se starši takole sami sebi opravičujete in smilite sami sebi, če otroku date na rit...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   [Brisano sporočilo]
30.12.2007 21:17:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žetev)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
31.12.2007 12:36:09   
PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz sem se odločila kako bom vzgajala svoje otroke še preden so se rodili, še preden sem vedela kakšno testo bom dobilauser posted image In se tega držim, kaj pa vem, morda sem taka po naravi,ampak res nimam srca dvignit roko na otroka..Pa magari samo eno po riti, ki tako ali tako nič ne boli...



Se podpošem spodaj!!!!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
2.1.2008 15:08:42   
Pia73
Zanimiva tema.  Ena redkih, ki sem jo kljub več stranem prebrala do konca.

Moram povedati, da se abslutno strinjam z Gino. Pa berem, da vas je veliko, ki vas sploh ne zastopi kaj Gina piše. Mislim, da se Gina zelo redko poslužuje kazni v obliki ene po riti. In menim, da se drži tega, da pade le ena.

Sicer pa itak, da je poanta tega, kakšen je otrok. Če bi jaz ostala le pri starejšem sinu, ki je mimogrede tudi zelo živahen a obenem popolnoma prilagodljiv in obvladljiv bi se tudi trkala po prsih kakšno prefektno vzgojo imam,.. Pa nam je tamal dal in nam daje vetra,...

Pa še to naj napišem, da meni je pa najbolj mimo poteza preusmerjanja pozornosti. To se pa res trudim, da skoraj ne uporabljam,... Naj otrok ve, da se nekaj ne sme in da je bilo narobe.

Sicer pa se tako kot je že ena napisala vsak dan trudim po najboljših močeh in obenem upam ,da nisem preveč zasrala,... user posted image

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu PinkaPolonka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 10:17:23   
žetev
Jao, pa kje si se ti zdej najdla????
...če sem čisto poštena, sem tole napisala malo iz provokacije...sama sem mnenja, da vsak starš SAM najboljše ve, kaj je prav in kaj ne in, da mora čisto sam stati za svojimi dejanji in jih delati premišljeno, v tej celotni zgodbi se papridružujem Gininemu razmišljanju, sama pa pravim, da če je ena vzgojna po riti takrat, ko to rabi in ne prepogosto in predvsem , da to ni izkazovanje starševske nemoči in maltretiranja nad otrokom je to normalno, predsem , pa je to lahko sam ena po riti in ne cukanje za lase, vlečenje za ušesa.....velikokrat pa se, da na zelo lep način pripaviti otroke, da ubogajo, lepo mi je slišati, ka moja pikica na koncu mojega prepričevanja v kaj reče, no prav, mama, prav....
p.s.ne bom več provocirala....

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 11:48:34   
mehurčica
Uh, sem rabla več kot en teden, da sem končno prebrala vse. Pa ne, ker ne znam brat, ampak nisem mela cajta. Vsak dan po malo.user posted image


No, moj starejši je dobil tud po ritki ene parkrat samo v vseh 4 letih. In mi je še zdaj žal. Enostavno nisem vedela, kaj še storit. Sem se mu opravičila in mu povedala, da se to ne dela in mi je zelo žal. In sva se tudi s partnerjem strinjala, da res to ni način. Skregava ga pač tako, da gre v sobo. Ponavadi potem pride ven, naju objame in reče oprosti, da tega ne bo več delal. No ja, še vedno potem kdaj izziva, ampak vidim, da se je splačal najin trud brez tepeža.

Je pa tak živec in včasih tako poreden, da bi ga marsikdo že miljonkrat nasekal po riti. Se je tudi že zgodilo, da mu je od prijateljice mož zagrozil, da ga bo po riti! Mislim halooo? Sem bila tako jezna, da sploh nisem mogla komentirat. Ja mali je pač tak, da dokler ga ne primem, postavim pred sabo da me gleda in mu razložim zakaj določene stvari NE, bo pač probal še enkrat in še enkrat.

Zadnjič smo bili pri Marogici(piceriji) in je bil seveda NAJBOLJ živahten od vseh. Imel je dirke od enega konca do drugega, Jakob in Ema(ona je potem še tako kot David ponavljala "spidermaaan"user posted image ) od Seven sta mu sledila kolikor je šlo, tu pa tam so podrli Kajetana od Jančike, ene otroke je bilo strah kaj se dogaja. Medtem sva mu bolj na hitro rekla, naj ne divja, ker so okrog mali otroci(na te je potem bolj pazil) in ker se mu lahko kaj zgodi. In na koncu tako kot je prišel najbolj glasen, tako tudi odšel - z zatečenim, krvavim očesom. Drug dan seveda ni šel v vrtec, ker na oko ni nič videl. In kaj se je dogajalo popoldan pri nas doma? Divjal je naprej:"Ati, lej kak hitro bom pri tebi! Brrmmmm....!"

Mi je pa prav hudo, ko imajo eni starši tako pridne otroke(angelčke), vodljive, in kljub temu dobivajo po ritki. Pa ne eno, ampak kar konkretno.



(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 14:41:27   
HuAnita
Pri nas že 17mesčnik dobi po riti. Ja, resno. Gotovo 1x mesec pride do situacije, ko ne gre drugače - nazadnje zadnjič, ko se ni in ni hotel previti, pa gremo zlepa, porabimo 20 minut zjutraj, ko se mi mudi v službo, pa ne gre, pa s forami, pa ne in ne... Ga zgrabim, dvignem, me brca, prime za roko in ugrizne?! Takrat bi bila sposobna še kaj hujšega narediti, kot eno mastno klofo čez nago rit! Ker nekaj so geni, ok, nekaj okolje, ampak malii je točno vedel, zakaj je dobil, ko sem zatulila, se je umiril in gledal, kaj delam.
Ne vem, narobe ali ne, tudi jaz sem polna idej, kako tepenje po riti nikamor ne pripelje, ampak vse te silne teoretike, doktorje z 10imi otroki (btw - kako ob tem uspejo doktoriratiuser posted image ) bi v tistem trenutku  pričarala k nam, pa naj rešijo brez klofutanja po riti....
Tako da vsak po svoje. ČE imaš mirne otroke, se ti zdijo živahnejši 'zgage', ampak sem jaz kriva, da imam 2 zelo živa in iznajdljiva otroka, ki pijeta energijo in dobro voljo s svojimi zamislicami, ki jih ni konca in so vedno drznejše?!?
Kaj bi storile - Capinka se nagiba skozi na stežaj odprto okno, malo bi ji spodrnilo, pa bi padla 6m na beton. Skapirala je, kako se okno odpre na stežaj, pa sem ji 100x na lep način zabičala, da se ga ne sme dotikati, grem na wc, ona pa na oknu. gleda ven?!?! Mislim, da so' ene' po ritki zalegle, ker se ga ne dotika več. 

Za primer - tudi mi smo jih kot otroci dobivali po riti. (Kar se brata tiče, še pomojem premalo!). Ko sem bila pri 7ih letih zelo bolna, so se bali, če bom še normalna, od takrat nista starša položila roke name. Pa se točno spomnim, kako sem ju provocirala, do onemoglosti, brata sta bila kaznovana za veliko manjše prekrške, jaz pa provocirala in provocirala.... in nikoli več dobila po riti.
Tako da se ne strinjam, da otrok ne ve, čemu jo dobi. Vsaj nekaj let star predobro ve.
Se pa strinjam, da tepež ni pravi način. Ampak v kakšni situaciji ne znam(o) drugačem odreagirati....

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 14:52:42   
bori2
Jest sem pa mnenja da je "ena na rit" bolj kot ukrep otroku, grožnja, ki jo uporbljamo starši.

In sicer. Sama mojih otrok ŠE NIKOLI nisem tepla, pa vendar ko pogajanje odpove - kar je zadnje čase pri moji petletnici cse pogostejei- zagrozim, da jo bomuser posted image . No, pretiravam, morda sem hji vsega skupaj trikrat obljubila, da jih dobi,... In še vedno mi ni jasno zakaj mi verjame, ker je še nikoli nisem. Je pa verjetno res magičen tale stavek,... "Nehaj, ker jo boš dobila,..."

Ga pa nerada izgovarjam, ker mislim, da nima pomena. Raje se pogovorimo prav, razložim, da tako ne gre in da bova sedaj temo končali, ker imamo razhajanje mnenj. Pa še vsakič ko ga izrečem imam slabo vest Jazuser posted image , ker ustrahujem otroka,...

Smo pa uvedli novost pri vzgojiuser posted image user posted image - nagrajujejmo in kaznujemo z zvezdicamiuser posted image in pikamiuser posted image . Zaslužimo ju, na tretje opozorilo - pohvalo, 6 zvezdic prinese boniteto (kopanje v bazenu, izlet, obisk lutk), 6 pik pa prinaša 3 dni brez TV, ja računalnika in obiskov. In tudi tukaj, čeprav resnično ne razumem zakaj, je pridna, ne zato, da bo dobila zvezdico, ampak ker noče pike,...

Jah no, starši se bomo celo življenje učili bit starši, kajne,...user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 17:57:23   
skuštrana
Kaj bi storile - Capinka se nagiba skozi na stežaj odprto okno, malo bi ji spodrnilo, pa bi padla 6m na beton. Skapirala je, kako se okno odpre na stežaj, pa sem ji 100x na lep način zabičala, da se ga ne sme dotikati, grem na wc, ona pa na oknu. gleda ven?!?! Mislim, da so' ene' po ritki zalegle, ker se ga ne dotika več.


Huanita, jaz bi v tem primeru zavarovala okno tako, da ne more past, ker mogoče ga sedaj usti pri miru, kaj pa če te slučajno kdaj ne bo v bližini..user posted image

Glej, tudi pri nas so situacije ko se mi dvignejo lasje, Liza je zadnjič skoraj zadušila Arsena - ga je zavila v dekico full tesno, celega, medtem ko sem jaz šla na wcuser posted image ..Me je skoraj kap, ko sem ugotovila kaj je naredila, ampak odgovornosti za to ne morem prelagat na njo, ker ona je še vedno otrok. Odgovorna sem jaz, ker sem pustila da se kaj takšnega zgodi...

Jaz še vedno milsim, da dolgoročno s pogovorom dosežemo več kot pa z eno po ritti..


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
3.1.2008 22:59:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Huanita, jaz bi v tem primeru zavarovala okno tako, da ne more past, ker mogoče ga sedaj usti pri miru, kaj pa če te slučajno kdaj ne bo v bližini..user posted image



Skuštrana, raznorazna varovala so sicer ok, a po drugi strani so nekakšna "potuha". Otrok se namreč MORA naučiti, da se okna ne odpira, da se vtičnic ne dotika, da se robov ogiba itd.! Ker bo slej ko prej enkrat nekje naletel na nezaščiteno nevarnost, ki ga bo še toliko bolj privlačila.

Sicer pa vsak dela po svoje in še enkrat poudarjam, večina vas tukaj gor sploh ne ve, kako je 24 ur/dan, 7 dni/teden, 30 dni /mesec, 12 mesecev/leto ... spopadati se s takimi otroki, ne da bi ti živce včasih vrglo do plafona.
Skuštrana, to kar ti opisuješ za svojo hčerko ni niti 1% "živahnega" otroka, kakršnega imamo jaz, pa npr. Huanita, Mehurčica ...

Bodi srečna in se ne šinfaj hčerke po nepotrebnemuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 9:24:58   
skuštrana
Nejcko, jaz poznam huanitino Pinko in ni tak bav bav user posted image Poznam pa tudi Huanito in vem, da malo preveč komplicira in se živcira user posted image ( Anitka, brez zamere, saj veš kaj mislim user posted image )

Glede tega, da se mora otrok naučit kaj je nevarno - okna, štekerji in vse ostalo se pa strinjam, ampak vse ob svojem času...Mislim, da od 3 letnega otroka ne moreš pričakovati, da bo vedel, da je skakanje s 6 m nevarno in da se lahko ubije user posted image Ali pa, da bo sedel pri miru več kot pol ureuser posted image Ali da bo vedel, da ne sme v globoko vodo, ker se lahko utopi..Zato smo tu starši da to preprečimo in ga naučimo kaj ja in kaj ne.... Ampak, kot sem že napisala - vse ob svojem času...
Jaz bi vseeno dala varovalo, ker lahko ti otroku še tako dopoveduješ in te razume, ampak otroci so nepredvidljivi.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 13:19:17   
HuAnita
Nejcko, jaz poznam huanitino Pinko in ni tak bav bav Poznam pa tudi Huanito in vem, da malo preveč komplicira in se živcira ( Anitka, brez zamere, saj veš kaj mislim

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


user posted image user posted image user posted image

Oj, skuštrana, hitro bi postala ravna - vsaj kar se las tiče, če bi ti poslala našo navihanko Capinko za kak dan.... Je pa res, da se preveč živciram, morda tudi kompliciram, ampak pač taka sem....
Tudi mali ima njene gene - gremo sami do trgovine, 100 rečem: ne vleči me proti cesti, tam so vati, nevarno, malo povzdignem glas, Pino pritisne valda lulat uspred ničega, jo dam kar na travo, mali pa pobegne na rob pločnika, me gleda, ko zavpijem: neeeee, cesta, pa nalašč stopi dol???!!! Včasih mi kri zaledeni v žilah, kaj vse upa! 17-mesečnik?!? Ponavadi se tako ustrašim, da mi kar solze pritečejo.
Prav provocira, ta mali tudi, ne vem, z vrati se ne treska, se lahko razbijejo, res je zdaj gor folija, a vseeno, 1000x lepo rečeš, daješ zgled, ker sam ne treskaš, ampak ne, treba je treskati in treskati, da še folija skoraj ne bi pomagala....
Priznam pa, da je ful ful znosnejša Capinka, odkar jo še bolj usmerjava v šport, da se tam namuči, potem ni toliko energije za neumnosti... No, teh sva pa deležna že od knedla..... Tako da....
Skuštrana, se prav spomnim, kako sva šli s Tašo enkrat na kavo, Capinka stara 20 m, njena ta mala sedi pol ure pri miru v vozičku, Taša nonšalantno pije kavo, jaz pa sem tiste pol ure samo skakala za njo, tudi po tisti stekleni strehci pri Cuba Libre, tako da... otroci so pač različni, morda se ti zdi moje dete bolj umirjeno, ampak to je, ko ne pozna ljudi, ko pa se razživi, pa....user posted image user posted image

No, kot sem napisala, jaz srca nimam, da bi tepla otroke, imam pa kak slab živec/dan, pa pač pade katera, če se mi zdi situacija skrajna.

Vam pa čestitam vsem, ki še dece niste po riti. Iskreno čestitam in se ob tem počutim zelo slaba mama.....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 16:38:14   
Pikca
Pa še to naj napišem, da meni je pa najbolj mimo poteza preusmerjanja pozornosti. To se pa res trudim, da skoraj ne uporabljam,... Naj otrok ve, da se nekaj ne sme in da je bilo narobe.
Meni pa je to super metoda, sploh pri majnhih otročkih (do 3 let). Recimo, da hoče nekaj imet ali počet, mu poveš, da tega ne sme, potem pa mu pokažeš nekaj zanimivega... meni je to veliko boljše, kot pa kar naprej kaznovat - pa naj bo to zapiranje v sobo ali ena čez rit - jaz to šparam za hujše prestopke.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 19:11:37   
frutka_
Očitno smo na dveh bregovih. Ene revice, ki imamo ultra aktivne otroke in na drugem bregu mame, ki imajo manj aktivne otroke. 
Razumem HuAnito in vem kako zgleda ko ne moreš niti kave v miru spit. Pa ne da bi vsak dan visel po kavarnah ampak ko si jo tu in tam privoščiš si želiš barem malo miru. In v trenutkih, ko vidiš skoraj apatične otroke, ki mirno sedijo v vozičkih in se 2uri igrajo s svojim copatkom, se pač MORAŠ vprašati ali sem ga kje polomila in dobiš en bedni  filing.
Sočustvujem z vsemi in iz vsega ultra imamo to srečo, da je fajn, ko otroka pelješ na morje pa je celi dan v vodi, se kopa, plava,...Greš na smučanje in se ne boji smučk in novega okolja in ni problem, samo da je akcija in je takega otroka manj strah. Vsaj to je moje mnenje. Tudi na telovadbi ni problema, mali si takoj najde družbo, opravi vse vaje BP in nikjer ne okleva. Nekateri otroci se umaknejo, iščejo mamice, našega bi lahko pustila tam brez skrbi...Pač, smo na različnih bregovih ampak imamo eno skupno točko, da vse želimo otrokom najboljše in močno dvomim, da katera dela v škodo svojih otrok.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 19:47:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Imel je dirke od enega konca do drugega, Jakob in Ema(ona je potem še tako kot David ponavljala "spidermaaan"user posted image ) od Seven sta mu sledila kolikor je šlo, tu pa tam so podrli Kajetana od Jančike, ene otroke je bilo strah kaj se dogaja. Medtem sva mu bolj na hitro rekla, naj ne divja, ker so okrog mali otroci(na te je potem bolj pazil) in ker se mu lahko kaj zgodi. In na koncu tako kot je prišel najbolj glasen, tako tudi odšel - z zatečenim, krvavim očesom. Drug dan seveda ni šel v vrtec, ker na oko ni nič videl. In kaj se je dogajalo popoldan pri nas doma? Divjal je naprej:"Ati, lej kak hitro bom pri tebi! Brrmmmm....!"



Uau, pa ti to pustiš? Se ti zdi ok in prav, da teče gor in dol in štalo dela? A veš, jaz ga zato zihr ne bi čez rit, vendar mu niti pod razno ne bi dovolila letat po gostilni (ali pri prijateljih, saj je vseeno) pa četudi moram zato gostilno (frende)zapustit, kajti to je vzgoja, da se otrok nauči kontrolirat. A ni tvoj otrok že več kot 3 leta star, celo 4 se mi zdi? A je to ok zanj, če nori? Bo zato kaj boljši človek, ker se bo "zdivjal"? A veš, to ni človekova potreba, da kadar ne ve, kaj bi počel, začne delat neumnosti. To je freh odnos, pri toliko starem že. In četudi je resnica, da nekateri otroci rabijo več gibanja, pa da nekje do 2. leta težko razumejo, da v gostilni ne morejo hoditi po svoje in gledati tujcem v krožnik in tuliti na ves glas (ali pri frendih razturat hišo), po teh letih to s trudom uspejo upoštevat. Kaj pomaga reči otroku: Tega ne počni!, če ga ne ustaviš fizično - primeš ga za roko, če te ne sliši in ga postaviš poleg sebe. Pogledaš ga v oči in mu resno reči: Nehaj! Takoj! in ga odnesti k mizi, pa četudi vsi ostali starši dovolijo svojemu, mu jaz ne bi. Meni je do tega, da se bo moj otrok znal vesti. In se bo. To je pomembno za življenje, ne le njegovo, tudi moje, vsak dan imaš zato z njim bitke, ker ne postaviš meje.Torej bi lahko tam risal za mizo ali se igral z avtki za mizo, če pa bi še zganjal nevzgojenosti, bi pa mi šli. Brezpogojno. In ja, naučil bi se. Moja hči je želela početi enake reči pri teh letih, zato smo pogosto odšli iz prizorišča dogajanja, pa pogosto sem morala vstati od mize, kljub pogovoru s frendi, pa se z njo ukvarjat, namesto da bimi bilo luštno z njimi, ker pač vzgoja je proces, zelo zahteven, ki ni za lene. Pa danes ne počne več kakih neumnosti, ker ve, da ji to ni dovoljeno, ker je to nevljudno do vseh ostalih gostov (frendov, otrok,njihovih staršev), pa četudi ti gostitelj nič ne reče, oz. iz vljudnosti reče, da je že ok.

Še nekaj o divjanju. Divjanje ni nikdar potrebna stvar. Če je otrok zelo zelo dolgo časa pri miru, rabi zrak, gibanje, pa ne v obliki divjanja, pač pa v obliki proste, neusmerjene zabave po svoje, brez izzivanja drugih otrok. To mu takrat pomaga, pa vseeno, ali je to nogomet, plezanje po drevju ali zgolj klepet s prijateljčkom. Če pa je otrok zdolgočasen, ne ve, kaj bi, ali ga toliko reči zanima, da nima meje sploh, pa je divjanje še toliko manj potrebno - in je izključno stvar neustrezne igre, neznanja zabavati se normalno ali dolgčasa ali objestnosti. Takrat ga umiri obratna dejavnost - najboljše bi bilo, da se zvije v klobčič in samega sebe objame, ali da ga ti objameš, pa je vsaj par minut čisto tiho in uživa v tišini (lahko ga mirno iz prostora ven odneseš, ker tak kraval je živčni strup za vse otroke). Povem vam, da v šoli to pomaga. Jaz vedno rečem, zdajle bomo pa uživali v tišini, pa smo par minut totalno tiho, zleknjeni na klopi ali kako drugače, vendar se ne dotikamo drug drugega - to rečem, kadar so totalno podivjani. Potem ugotovijo, da je zelo pasalo. Torej pri polni zavesti trdim, da je miselnost o tem, da se mora otrok zdivjat, zgrešena. Mora dobiti neke (normalne, smiselne) aktivnosti, kadar je predolgo na miru in mora dobiti totalno umiritev, kadar je zdivjan- to pa bi držalo.

Zato mehurčica, oprosti, ne razumem, kako lahko sploh kdo dovoli otroku divjat po gostilni ali pri prijateljih. Nevljudno je to in neodgovorno od staršev. Pa ni vzrok to, da mu nočeš dati eno čez rit (saj mu je jaz tudi ne bi), ampak ker se ti zdi ok, če divja, to pripisuješ karakterju in modernim otrokom, ki so kao bolj taki in to lahko počno, ni kao to nič narobe, pa ne ukrepaš drugače.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 19:54:47   
Anonimen
Nikoli dokončana zgodba...user posted image .

Dejstvo je, da so otroci različni, to že vemo :).

Dejstvo pa je tudi, da smo starši zelo različni....mogoče to komponentno premalokrat upoštevamo in se preveč prilagajmo otroku, smo preveč (ne)mi, ampak nekdo, ki ga opisujejo v knjigah, da je "dober" vzgojitelj.

In otroci to čutijo, to neiskrenost in narejenost in nas ne upoštevajo.

Povejte otroku kdaj tako, čisto iz srca....veš kaj, dovolj te imam, razočarana sem, ker tako divjaš in jaz še te kave ne morem spiti....user posted image ....naprimer.

Ne vem, če je to prava pot, ampak se mi zdi, da iskrenost velikokrat naredi čudež.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 20:19:28   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Imel je dirke od enega konca do drugega, Jakob in Ema(ona je potem še tako kot David ponavljala "spidermaaan"user posted image ) od Seven sta mu sledila kolikor je šlo, tu pa tam so podrli Kajetana od Jančike, ene otroke je bilo strah kaj se dogaja. Medtem sva mu bolj na hitro rekla, naj ne divja, ker so okrog mali otroci(na te je potem bolj pazil) in ker se mu lahko kaj zgodi. In na koncu tako kot je prišel najbolj glasen, tako tudi odšel - z zatečenim, krvavim očesom. Drug dan seveda ni šel v vrtec, ker na oko ni nič videl. In kaj se je dogajalo popoldan pri nas doma? Divjal je naprej:"Ati, lej kak hitro bom pri tebi! Brrmmmm....!"



Uau, pa ti to pustiš? Se ti zdi ok in prav, da teče gor in dol in štalo dela? A veš, jaz ga zato zihr ne bi čez rit, vendar mu niti pod razno ne bi dovolila letat po gostilni (ali pri prijateljih, saj je vseeno) pa četudi moram zato gostilno (frende)zapustit, kajti to je vzgoja, da se otrok nauči kontrolirat. A ni tvoj otrok že več kot 3 leta star, celo 4 se mi zdi? A je to ok zanj, če nori? Bo zato kaj boljši človek, ker se bo "zdivjal"? A veš, to ni človekova potreba, da kadar ne ve, kaj bi počel, začne delat neumnosti. To je freh odnos, pri toliko starem že. In četudi je resnica, da nekateri otroci rabijo več gibanja, pa da nekje do 2. leta težko razumejo, da v gostilni ne morejo hoditi po svoje in gledati tujcem v krožnik in tuliti na ves glas (ali pri frendih razturat hišo), po teh letih to s trudom uspejo upoštevat. Kaj pomaga reči otroku: Tega ne počni!, če ga ne ustaviš fizično - primeš ga za roko, če te ne sliši in ga postaviš poleg sebe. Pogledaš ga v oči in mu resno reči: Nehaj! Takoj! in ga odnesti k mizi, pa četudi vsi ostali starši dovolijo svojemu, mu jaz ne bi. Meni je do tega, da se bo moj otrok znal vesti. In se bo. To je pomembno za življenje, ne le njegovo, tudi moje, vsak dan imaš zato z njim bitke, ker ne postaviš meje.Torej bi lahko tam risal za mizo ali se igral z avtki za mizo, če pa bi še zganjal nevzgojenosti, bi pa mi šli. Brezpogojno. In ja, naučil bi se. Moja hči je želela početi enake reči pri teh letih, zato smo pogosto odšli iz prizorišča dogajanja, pa pogosto sem morala vstati od mize, kljub pogovoru s frendi, pa se z njo ukvarjat, namesto da bimi bilo luštno z njimi, ker pač vzgoja je proces, zelo zahteven, ki ni za lene. Pa danes ne počne več kakih neumnosti, ker ve, da ji to ni dovoljeno, ker je to nevljudno do vseh ostalih gostov (frendov, otrok,njihovih staršev), pa četudi ti gostitelj nič ne reče, oz. iz vljudnosti reče, da je že ok.

Še nekaj o divjanju. Divjanje ni nikdar potrebna stvar. Če je otrok zelo zelo dolgo časa pri miru, rabi zrak, gibanje, pa ne v obliki divjanja, pač pa v obliki proste, neusmerjene zabave po svoje, brez izzivanja drugih otrok. To mu takrat pomaga, pa vseeno, ali je to nogomet, plezanje po drevju ali zgolj klepet s prijateljčkom. Če pa je otrok zdolgočasen, ne ve, kaj bi, ali ga toliko reči zanima, da nima meje sploh, pa je divjanje še toliko manj potrebno - in je izključno stvar neustrezne igre, neznanja zabavati se normalno ali dolgčasa ali objestnosti. Takrat ga umiri obratna dejavnost - najboljše bi bilo, da se zvije v klobčič in samega sebe objame, ali da ga ti objameš, pa je vsaj par minut čisto tiho in uživa v tišini (lahko ga mirno iz prostora ven odneseš, ker tak kraval je živčni strup za vse otroke). Povem vam, da v šoli to pomaga. Jaz vedno rečem, zdajle bomo pa uživali v tišini, pa smo par minut totalno tiho, zleknjeni na klopi ali kako drugače, vendar se ne dotikamo drug drugega - to rečem, kadar so totalno podivjani. Potem ugotovijo, da je zelo pasalo. Torej pri polni zavesti trdim, da je miselnost o tem, da se mora otrok zdivjat, zgrešena. Mora dobiti neke (normalne, smiselne) aktivnosti, kadar je predolgo na miru in mora dobiti totalno umiritev, kadar je zdivjan- to pa bi držalo.

Zato mehurčica, oprosti, ne razumem, kako lahko sploh kdo dovoli otroku divjat po gostilni ali pri prijateljih. Nevljudno je to in neodgovorno od staršev. Pa ni vzrok to, da mu nočeš dati eno čez rit (saj mu je jaz tudi ne bi), ampak ker se ti zdi ok, če divja, to pripisuješ karakterju in modernim otrokom, ki so kao bolj taki in to lahko počno, ni kao to nič narobe, pa ne ukrepaš drugače.


Gina, bom si drznila kar namesto Mehurčiče odgovorit.

Prvo je potrebno vedeti par dejstev za lažje razumevanje. David je sin dveh res aktivnih športnikov in ima tega res veliko v genih. Rabi zelo veliko gibanja, skakanja ipd. In tudi ko se igra, se igra zelo doživeto in intenzivno. Druga stvar je ta, da smo takrat bili tam sami RR-ovci, ki Davida poznamo in nas to res ne moti. Poleg tega ni razbijal in uničeval, samo pač malo tekal. Mehurčica je imela na rokah še enega otroka in iz tega vidika bila malo okornejša, vsekakor pa tik pred tem da urgira v določeni situaciji.

Gina, zakaj poskušaš vsake toliko časa komu njegovo vzgojo kot napačno? Jaz tole družino poznam in je vzgoja čisto primerna. Poleg tega je David zelo nežen in bister fant, ki ve kje so meje. Vse kar je je pač to, da veliko skače in laufa: "Glej kako visoko jaz skočim" stil. Sicer pa norme kaj je normalno in kaj ne so zelo različne. Jaz vsakič dobim vtis predvsem o tem kako zelo motorično sposoben je ta fant.

No in ko tole berem sem prav vesela, da se nas je na naših druženjih našlo nekaj bolj zahtevnih. V naši družbi so mirni otroci bolj izjema kot pravilo. Sem vesela, da sem dobila podporo o teh zadevah tudi pri naših štajerkah. Res vam hvala, brez vas bi se mi zmešalo!??! user posted image

Je pa res, da smo verjetno vsi malo stigmatizirani s strani vzgoje naših staršev in da vsi izhajamo iz tega prepričanja. Resnica je pa najbrž nekje vmes. Gina, zdi se mi tudi, da je v vsakem pedagoškem delavcu tudi malo control freaka, kar je najbrž del profesionalne deformacije. Pa ne mi zamerit, čisto vsi imamo profesionalne deformacije, pač na druge načine. Ker je tudi moja mama pedagoški delavec verjetno na tvoje poste reagiram malo bolj burno, ker imam pač tisto sliko pred sabo, ki pa ni nujno realna in enaka tvoji.

V vsakem primeru se pa strinjam, da je težko najti mejo med tem, da vzgajaš in posledično omejuješ in tem da otroku še vedno pustiš dovolj svobode za njegovo gibanje, razvoj in kreativnost. Jaz še vedno pustim otroku, da je občasno bolj pameten od mene (so situacije, ki to omogočajo), pravzaprav se celo veliko stvari naučim, ker vidim tudi skozi otrokove oči in ne zgolj otroka kot nek subjekt, ki ga je potrebno voditi in vzgojiti v primerno osebo. Primerno v smislu, da bodo vse lokalne tete in ome in mame rekle: "O kako pridnega in vzgojenega otroka imaš!!".

Zabluz je pogosto relativna zadeva, ki je stvar tega iz katere strani gledaš.


user posted image

Zakaj že nisem diplomirala iz filozofije? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 20:32:11   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Pa še to naj napišem, da meni je pa najbolj mimo poteza preusmerjanja pozornosti. To se pa res trudim, da skoraj ne uporabljam,... Naj otrok ve, da se nekaj ne sme in da je bilo narobe.


Meni pa je to super metoda, sploh pri majnhih otročkih (do 3 let). Recimo, da hoče nekaj imet ali počet, mu poveš, da tega ne sme, potem pa mu pokažeš nekaj zanimivega... meni je to veliko boljše, kot pa kar naprej kaznovat - pa naj bo to zapiranje v sobo ali ena čez rit - jaz to šparam za hujše prestopke.


Se strinjam pikca. Preprosto ne moreš vzgajat in razlagat otroku (bom rekla pod 2,5 leti) stvari ki jih še ne razume. In se  strinjam s skuštrano. Ne moreš tretirat enako 2 letnika in 4 letnika, ker sta razvojno čisto na drugi stopnji.

Drugače je pa živahnost in sprejemanje temperamenta čisto stvar percepcije.  Nekateri pišete, da ima skuštrana neobvladljivega otroka, druge da ga ima na izi. Najbrž je čisto povprečna živahna deklica. Hiperaktivnih-težko obvladljivih otrok je malo. Ostali so samo živahni.

Pač bo nekaj časa manj mirnih kofetov.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.1.2008 20:53:00   
Rubin.
Se strinjam z Seven in Skuštrano in jima user posted image  za potrplenje, ki ga imata ob razlaganju, zakaj je ena po riti čist mimo.
Se mi zdi kot da bi slepemu razlagala barve.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?