|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 7:58:21   
Anonimen
zraven še galebi veselo kradejo


user posted image

Galebi al kormorani?

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 8:02:26   
Lenny
Galebi al kormorani?


user posted image  Pojma nimam. Sem čisto leva za ptiče. Eni pravijo, da so to sladkovodni galebi. Precej manjši, kot tisti na morju. So pa vražje hitri in spretni. Ubogim racam v letu kradejo hrano, ki jo ljudje mečemo iz obale. Prava predstava.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 8:03:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Galebi al kormorani?


user posted image  Pojma nimam. Sem čisto leva za ptiče. Eni pravijo, da so to sladkovodni galebi. Precej manjši, kot tisti na morju. So pa vražje hitri in spretni. Ubogim racam v letu kradejo hrano, ki jo ljudje mečemo iz obale. Prava predstava.


MOžno, prvič slišim.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 11:56:07   
Nika v službi
Ja, tudi mi na Savi opažamo nekaj takega, galebom podobnega. Je bilo tudi meni čudno, kako zdaj to, galebi na sladki vodi?!

In ja, tudi rac je kar nekaj. Očitno se same take javljamo, ki imamo vodo v bližini. Pa ne tisto iz vodovoda - tam ni rac.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 12:02:54   
Pobalami
Ja tudi rečni galebi so.

Blizu moje tašče je potok in zraven rac plava en ptič - nimam pojma kaj je. Zmeraj je z njimi. Mi mu pravimo ta čudna račka.
Imajo pa še čisto belo račko - križanc z gosjo? (v bližini ima en gosi). ta se ful oglaša in gaga. Rečemo ji huda bela račka.

Uglavne mi hodimo futrat te race ampak ne šmirglajo hrane pet posto, ker so tako site. Futrajo jih namreč vsi otroci okoli. Moraš biti bolj zgodenuser posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 13:54:51   
biba77
Lara,

pri nas tudi ni rac (razen, ce bi se v mesto peljali k njim ali do Betnave).
Pa gresta tamali in babica vsak dan ven nekje za eno do dve uri.
Vcasih gresta iskat muce (par ulic preceseta), vcasih gresta gledat bagerje (kar v eno nekaj prekopavajo) ali vetrnice, vcasih gresta do trznice, vcasih do trgovine in nazaj.
Hodita nabirat listje, "material" za adventni vecnek sta nabrala na sprehodu.

Ce gresta malo dalje, vzameta zraven tricikl, da se bauc lahko pelje, ko je preutrujen.

Ko ne dezuje gresta k igralom in se vedno se kak otrok najde. 1 zoga je zlata v takih primerih, ker se kar lepo zaigrajo.


Je pa babica nekaj casa tudi nosila eno krpo s sabo na sprehod, ker je bilo treba obrisat tobogan.user posted image user posted image user posted image


Sicer pa, saj ni nujno, da greste dalec; glavno, da ste zunaj in migate: naj se (npr.) zogate pred hiso, peljeta puncke (plisike...) na sprehod, pometata tlakovce (z malo metlico od smetisnice). Karkoli...


Gremo pa ven prakticno v vsakem vremenu (razen full naliva ali megle), tudi ce smrka. Ce ima vrocino pac ne.user posted image


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 19:52:16   
Anonimen
no ko smo danes prišli domov ob 4h sem rekla a gremo mal ven ko je še dan pa je tavelika samo zatulila neee je ful mraz in že sta bili obe notri :) jaz pa hvaležna da mi ni treba ven za njima :) hehe!

v bistvu sem računala da jih v vrtcu peljejo vsak dan ven, zdaj pa že 2 dni ugotavljam da niso bili zunaj niti sekunde!!! in jutri jim bom prav zatežila! zunaj sneg in dokaj lepo vreme mulci pa notri? tastarejši 2 skupini sta zunaj tri letnikov se jim pa očitno ne da oblačit??!! ali kaj? mislim kr neki! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 23:37:01   
Marogica
Naša dva sta se pa danes sankala/bobala, kar na bregu blizu hiše. Pa kakšno veselje sta imela...Kakšen mraz, neki...Očitno so babe bolj zmrzljive...kar lahko vsaj po sebi sodim...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: igranje zunaj??!!
18.12.2007 23:39:26   
Anonimen
Cvili najbrz zato, ker ni navajena hodit? Tamal od fanta je vsaj enkrat na dan zunaj vsaj po eno uro. Tudi ko dezuje, ker sam sitnari za ven. Vecinoma je pac to sprehod, ker moram jaz peljat ven psa. In mali prehodi brez problema 2km, od tega polovico sigurno tece. Tko da dejansko tamali se se vec giba kot midva.



(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: igranje zunaj??!!
19.12.2007 1:03:36   
yellowcrystalstar
 
IZVIRNO SPOROČILO: binica

Kaj pa v primeru, da so otroci prehlajeni - teče iz nosa, kašelj?
A jih vseeno ven peljete?

Jaz se bojim, da v tem primeru še kaj stakne...


nam je ob virozi pediatrinja zabičala, da ne smemo ven, ker so prevelike temperaturne razlike in je to prevelik šok za dihala. tako, da smo ostali not 10 dni in mi ni žal, ker je zdaj zdrava, ko pa npr. vem za primere, ko otroci po cele mesece kašljajo in smrkajo, vse zato, ker se ne pozdravijo do konca.


drugače pa včasih tudi sploh ne gremo ven, ker smo iz Lj. in tu je dostikrat megla in zelo slab zrak in bi s tem otroku prej škodila kot koristila, zato gremo raje na obisk do babi npr. ali pa se zabavamo po svoje doma in je vsem fino.

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: igranje zunaj??!!
19.12.2007 1:16:02   
yellowcrystalstar
aja, drugače pa, ko greva ven, zaenkrat ponavadi še z vozičkom in ni drugega cilja, kot da se razmigam jaz. user posted image tamala zaenkrat še ni zahtevna in je vesela in zadovoljna, da greva na sprehod. ji pa vedno sproti kaj pokažem in pokomentiram, od gledanja vlaka, do vran na poljih, al pa po dežju sem ji že polže razkazovala, pa vsako muco in kužija vidiva, pa v knjižnico greva, so tam take fajn tete,  ni pa kle nobenih rac, ha ha ha, bova poskusili s sončničnimi semeni golobe futrat. ko pa gremo v šoping gremo zaradi šopinga in ne zato, da njo ven peljem.  ne vem pa kako bo, ko bo dovolj stara, da si bo že sama izmišljevala kako in kaj. bom takrat poročala. user posted image

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?