|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 11:44:56   
kalbo
9600 ima več pikslov in posledično mora bolj kompresirat sliko. Za zelo naprednega družinskega fotografa je 6500 odlična stvar, pa še dosti cenejši je. 6,2 megatega piksla je pa vrh glave in še čez zadosti. Sam sem tud kolebal med tema dvema, pa sem se odločil za 6500, čeprav je bila takrat manjša razlika v ceni, kot je zdaj.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 14:33:00   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Pa Ribico bi vprašala, kako se ročno nastavi, da ozadje tako zamegli.



mene tudi zanima

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 16:51:26   
kalbo
Nastaviš tako, da imaš zaslonko čisto odprto, večina fotoaparatov ima pa način slikanja portret, ki to naredi avtomatsko.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
12.1.2008 17:58:37   
bumerang
Kalbo, moje vprašanje je bilo v bistvu malo bolj obširno user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Pa Ribico bi vprašala, kako se ročno nastavi, da ozadje tako zamegli. Moj ima nastavitve +/- od -2 do +2 (pojma nimam, kaj je to), ISO 50, 100 ali 200, in WB na različne okoliše (sončno, oblačno, umetna svetloba, flourescentna H, fluorescentna L, osebne nastavitve) in kar nekaj različnih predefiniranih nastavitev slikanja o katerih nimam podatkov.


Potem bi pa še par stvari vprašala:
- A niso pixli pomembni tudi takrat, ko hočeš sliko natisnit na velikem formatu fotopapirja oz. kadar digitalno vzameš ven en izsek in ga povečaš?

- Delajo ti "boljši" fotoaparati tudi boljše slike v avtomatskem načinu ali je potrebno vse "efekte" ročno nastavljat?

- Kako je glede hitrosti časa od enega posnetka do drugega? Če se ne motim, je to odvisno od tipa kartice, katere so najhitrejše? Se lahko potem v takih aparatih uporablja tudi stare SD kartice kadar te hitrost med sprožanjem od ene do druge slike na zanima?



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
12.1.2008 23:15:37   
Saskia02
- A niso pixli pomembni tudi takrat, ko hočeš sliko natisnit na velikem formatu fotopapirja oz. kadar digitalno vzameš ven en izsek in ga povečaš?
Imam aparat s samo 3,2 mio piksli in je fotografija zadovoljivo lepa na A4
Izseki iz slike, ki so za pol slike so lepi tudi na formatu 13x18

- Delajo ti "boljši" fotoaparati tudi boljše slike v avtomatskem načinu ali je potrebno vse "efekte" ročno nastavljat?
Več je odvisno od fotografa, če je ta dober so tudi slike dobre. Veliko se da z računalniškimi programi popravit, ampak je bolje, da je že pri fotografiranju dobra svetloba s prave strani.

- Kako je glede hitrosti časa od enega posnetka do drugega? Če se ne motim, je to odvisno od tipa kartice, katere so najhitrejše? Se lahko potem v takih aparatih uporablja tudi stare SD kartice kadar te hitrost med sprožanjem od ene do druge slike na zanima?
Tudi slaba baterija je lahko vzrok, da je od enega posnetka do drugega cela večnost. Če ti pa ni všeč čas posnetka na displaju se pa to da nastavit.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
12.1.2008 23:29:11   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

... Moj ima nastavitve +/- od -2 do +2 (pojma nimam, kaj je to), ISO 50, 100 ali 200, in WB na različne okoliše (sončno, oblačno, umetna svetloba, flourescentna H, fluorescentna L, osebne nastavitve) in kar nekaj različnih predefiniranih nastavitev slikanja o katerih nimam podatkov.




+/- pomeni, da če je izredno močna svetloba (poleti na morju, ko so sončna očala nujna) in bi bile slike pregorete lahko daš na - in "odvzameš" svetlobo, slika bo temnejša. velikokrat se da potem vse popravit v računalniku ampak včasih je lepše, če že pri fotografiranju narediš lepo
ta +/- je bil zelo pomemben pri fotoaparatih na film, sedaj je ta funkcija bolj tako-tako

ISO je bila pa pri filmu oznaka za občutljivost filma. 100 kadar je bilo sonce, 200 za vsak dan, pri 400 se je pa dalo slikat tudi pri slabi svetlobi, slika je bila pa malce zrnata
oznake so ostale pri digitalcih. če imaš na avtomatiko ti aparat to sam določi (poglej lastnosti/podatke o sliki in tam med drugim piše tudi  tudi ISO...). nekateri aparati so smotani in namesto, da bi avtomatično vklopili fleš preklopijo na ISO 1600 in slika je zrnata... jaz moram ročno vklopit vleš, če ga ne mi naredi sliko v navečji možni ISO...

WB - spet en brezvezen dodatek. jaz temperaturo svetlobe popravim z računalnikom. mi je dosti lažje in hitreje kot stalno premikat na fotoaparatu


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
12.1.2008 23:39:48   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

http://www.fujifilm-slovenia.com/?ids=s6500


Tale fotoaparat toplo priporočam. Cenovno ugoden, zum ima ročno na objektivu, ne na tipke kot Powershot s2 al pa s3, fotke dela pa fenomenalne. Meni že leto dni odlično služi.


točno to pogrešam jaz na vseh kompaktnih fotoaparatih - zum na objektivu; to je zagotovo prednost
dobro pri tem fujiju je tudi bolj širokokoten objektiv 28mm
dobro je tudi da je na navadne baterije AA
slabo pa ... malo premalo zuma, samo 10x


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
13.1.2008 12:02:42   
Anonimen
Za tele zablurane fotke je treba zaslonko cimbolj ZAPRET ne odpret - meni jo najbolj zapre na 2.8, vklopit makro (rozica) in stvar priblizat (zoom-irat) - kolikor se da. Ne cisto zraven stat. Vsaj taka navodila sva midva dobila od Joe-a in to tudi v praksi deluje.

Ja, za tisk so pa pomembni pixli. Za kvalitetne fotke nastavi ISO na 50, ce imas dovolj razpolozljive svetlobe - vecji kot je ISO, slabsa je kvaliteta fotke. Jaz svoje fotke z resolucijo  3072x2304 komot razvijem A4, pridejo lepe. So pa fotke velike od 2-4 MB, popravljam jih pa na racunalniku ne nikoli.

Za vse ostalo pa ne vem user posted image

Tole je "izsek" iz fotke:
user posted image

Pa se bolj izrezana cebelica:
user posted image



S canonom A 710 IS.

(odgovor članu Saskia02)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
14.1.2008 16:25:16   
bumerang
Hvala vsem za nasvete, posebej Saskii, ki se je potrudila in mi razložila moje nastavitve. Tako da vem, da nimajo nobene veze z zaslonko. Zgleda, da se jo pri meni ne da nastavljat.
Sem prav čakala malo lepše vreme, da se poigram s temi načini in zoomanjem. Sem poskušala po navodilih Ribice in mi je zabrisano ozadje deloma uspelo. Mi pa slika deluje manj živa, barve manj ostre.
Če se ne motim, je bil maksimalni zoom s portretnim načinom, ne z "rožico". Sem poskušala z različnimi (avto, portretni, rožica, tekst, otrok)+zoom in velika večina slik je prišla meglenih. Izjema je tale rezultat in avto način, ki mi je vedno bil ok. Pa nekje je še prišel obraten efekt: bluran predmet v ospredju, jasno in ostro ozadje.



user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 9:37:10   
Nika v službi
Hej, Kalbo! Eno vprašanje. Sem bila pravkar opozorjena na en pomemben podatek, ki je zame pomanjkljivost.

Ali drži, da ne FujiFilm 6500 ne 9600 nimata stabilizatorja (anti-shake funkcije)?!

Za 6500 sem sigurna, da je ni, ampak da je nima niti 9600?! Je pa res, da v opisih tega podatka res nisem nikjer videla.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 9:57:43   
kalbo
Ne nimata stabilizatorja slike, ga pa niti ni za pogrešat, ker res lepo sedeta v roke. Pravilno je treba prijet fotoaparat in lepo stisnit sprožilec, pa ne bo zmaknjenih slik tudi brez stabilizatorja slike. Je pa res, da sem jest vajen še starega dobrega težkega in okornega zenita, tko da nimam problemov z zmaknjenimi fotkami.
Tud moja žena dela zelo lepe fotke, pa ne pogreša stabilizatorja slike.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.1.2008 10:01:55 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 9:58:53   
kalbo
Za tele zablurane fotke je treba zaslonko cimbolj ZAPRET ne odpret - meni jo najbolj zapre na 2.8, vklopit makro (rozica) in stvar priblizat (zoom-irat) - kolikor se da. Ne cisto zraven stat. Vsaj taka navodila sva midva dobila od Joe-a in to tudi v praksi deluje.


Ribica, 2,8 je odprta zaslonka in recimo 16, je zaprta zaslonka. Samo toliko v vednost.

Pri odprti zaslonki (nizka številka) je globinska ostrina majhna, to pomeni, da je slika ostra samo na kratkem pasu oddaljenosti od objektiva, pri zaprti zaslonki (večja cifra) je pa ta pas daljši. Zato pokrajino ponavadi slikamo z zaprto zaslonko, portret recimo pa z odprto. Iz podobnih razlogov kratkovidni ljudje pripremo oči, če si hočemo zostrit kak oddaljeni predmet.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.1.2008 10:03:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 11:10:18   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  

Ales je kriv user posted image  On mi je tko razlozil user posted image  

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 11:28:13   
Nika v službi
Kalbo, vau, prava mala šola fotografiranja. Hvala za res uporabne in jasno napisane informacije.user posted image

Glede stabilizatorja pa tole - sama osebno nisem še probala, tako da zase ne morem govoriti, ali bi imela kake težave ali ne, ampak kolega, ki je imel Fujija 9600 je pogrešal stabilizator pri zoomiranju in omejeni svetlobi. Pravi, da so bile slike zrnaste. Pa ni čisti začetnik, tako da.... pojma nimam, kaj je res in kaj ne.

Sem se pa odločila, da vzamem Canona IS5. Tako. Nakup bo opravljen v kratkem (ko se le toliko pozdravimo, da grem do svaka v BB in primem v roke tegale kanončka).

Poročam, ko bodo narejene prve slike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 12:34:57   
kalbo
Slike so zrnate, ker mu nabije ISO v višave in ne zato, ker bi zmaknil. Canon je pa tudi dobra izbira, veliko dobrih fotk želim.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 12:39:26   
kalbo


Ales je kriv On mi je tko razlozil


Nimaš za kaj zardevat, ker so vse predstavljene fotke odlične, nima veze, kako rečeš 2,8 zaslonki. važno je, da jo znaš uporabljatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 12:45:02   
kalbo
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1101

Pa še test tvojega bodočega fotoaparata Nika.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 13:16:21   
Nika v službi
Hvala, Kalbo, bom prebrala, ko bom imela malce več časa.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 15:09:40   
Mojca20
Canon S5 je zakon!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 21:09:12   
bumerang
No, kaj zdej, a moje slike pa ne bo nihče komenitiral? A jaz se pa ne smem ničesar novega naučit? user posted image

Sem si ogledala link s testom, ki ga je dodal Kalbo.
UAUUUU, kakšne slike. Tiste na strani 4.

Zdaj me pa nekaj zanima - a razlika, ki nastane pri vseh teh ročnih nastavitvah, se pozna že na ekranu preden slikaš ali moraš vso to teorijo imeti v glavi in potem slikaš na spomin, rezultat pa vidiš potem na računalniku?
Ker ta moja zablurana rožica v predogledu niti slučajno ni izgledala zablurana, se je kot taka izkazala šele, ko sem jo prenesla na pc in si jo ogledala povečano.

Ker če se razlika med fotografijo, ki jo nastaviš ročno na en način ali na drugi način vidi že na ekrančki preden pritisneš, potem bi mogoče tudi jaz lahko imela take slike. Uauuuuuuu!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 21:19:49   
bumerang
Še eno vprašanje:

Kaj za enega user posted image  je širokokotna predleča in čemu služi?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
15.1.2008 22:28:41   
Anonimen
Kako to mislis, ce se vidi na ekrancku? Ko slikas in ti sliko prikaze, se zagotovo vidi. Ce ne pa preprosto preveris tako, da nastavis na posnete fotografije in si posnetek priblizaz in se postavis na rob glavnega objekta in vidis, ce je meja jasna, ostalo pa zablurano.

Rozica je lepa. Kadar ti izostri ozadje in zablura predmet, ti aparat ni prave stvari "fokusiral" - ce imas nastiman center focus, potem moras zeljeni predmet ''postavit'' na sredino fotke .. meni se risejo taki zeleni kvadratki in ne ''zagrabi'' vedno tapravega detajla.

Komaj cakam letosnje morje, upam, da bom letos zdrava .. lani sem bila pol morja bolana, pa kaj cem se novega in zanimivega slikat na Pagu, ce smo bili pa ze 11x user posted image Letos lahko se Alesu Olympusa zaplenim za super makro user posted image

Joj, sirokokotni ..pozabila zakajuser posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
16.1.2008 7:30:49   
kalbo
Bumerang, skoraj v vseh programih se da videt, podatke o sliki. Čas osvetlitve, zaslonka, ISO.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
16.1.2008 9:54:15   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Sem poskušala z različnimi (avto, portretni, rožica, tekst, otrok)+zoom in velika večina slik je prišla meglenih. Izjema je tale rezultat in avto način, ki mi je vedno bil ok. Pa nekje je še prišel obraten efekt: bluran predmet v ospredju, jasno in ostro ozadje.

 


Rožica je lepa ampak oprosti - deluje mi zelo mrzlo.
Za popravke fotografij jaz uporabljam program, ki sem ga dobila pri fotoaparatu; dodatno pa še PICASA2, zastonjskega iz googla. Spremeni se lahko tako, da odvzameš modro ali pa termpratura barve.

Programi na fotoaparatu delujejo tako, da v danih pogojih:
šport - vzemejo najkrajši možni čas
pokrajina - vzamejo največjo zaslonko (al najmanjšo, sem že pozabila)
portret - ravno obratno od pokrajine
makro - dovolijo slikat na 1-5 cm (odvisno od aparata) in
lep portret se naredi tako, da obraz čim bolj prizumiraš in ostriš na očeh, tako bo ozadje avtomatično bolj megleno

če bom imela za vikend čas ti bom vrtnico popravila in jo pošljem v ogled.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
16.1.2008 10:02:12   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Še eno vprašanje:

Kaj za enega user posted image  je širokokotna predleča in čemu služi?


včasih so bili klasični fotoaparati in objektivi napisani tako: 35-200 mm; ti mm so goriščna razdalja, pojma nimam več katero razdaljo točno označujejo; ma ni važno
pri digitalcih pa piše samo 10x zoom
35 mm pomeni nek standard; če hošeč, da se na sliki vidi več moraš stopiti en korak nazaj (če se sploh še da) ali pa imeti objektiv s 27 mm. temu 27 mm se reče širokokotni objektiv, ker lahko zajame več... meni je to zelo koristno, ker velikokrat ni prostora stopiti en korak nazaj. da se rešit še s funkcijo panorama - narediš 2 posnetka in jih nato "zlepiš".

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?