|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.1.2008 12:38:46   
bumerang
Veš kaj, Kalbo.
Jaz sem zdaj prišla gor v mansardo na računalnik z vazo Nutoke, se udobno namestila v stol in si ogledala zadnja sporočila in poklikala tole. Med odpiranjem sem odštraufala pokrovček in na debelo zajela vsebino prepričana koliko časa bom lahko uživala ob polni žlici bele Nutoke in prebiranju odgovora... user posted image

Saskio pa sem prebrala še med službo, toliko me firbec matra. Ja, sem pomislila tudi na to. Ampak baterije:akumulatorju niso zame tako velika prednost, prej kaj drugega. Ker ima tudi zdajšnji baterije pa moram sabo tovorit hudo rezervo vedno. Bi pač namesto baterij imela še dva dodatna akumulatorja. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.1.2008 13:06:32   
kalbo
Evo, našel test za fuji 6500

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/

Na koncu je še primerjava pri detajlih, kjer je fuji absolutno zmagal proti Sonyu.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 18.1.2008 13:12:16 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.1.2008 13:34:42   
Bubamaraa
jaz mam Sonya in res nimam pripomb....user posted image



_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.1.2008 8:42:46   
Ronči
Khm user posted image  a lahko čisto od začetka...kaj pomeni:
1. ISo za fotografijo...S5 ima od 80-1600
2. hitrost zaslonke od 15" do1/3200
3. F2,8 - f8
in kako s tem posnet fotografije kot jih slika Ribica, ker po teh navodilih:

Za tele zablurane fotke je treba zaslonko cimbolj ZAPRET ne odpret - meni jo najbolj zapre na 2.8, vklopit makro (rozica) in stvar priblizat (zoom-irat) - kolikor se da. Ne cisto zraven stat.

meni ne rata user posted image

prav tako mi ne rata tega naredit v portretnem načinuuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.1.2008 13:09:12   
kalbo
Z ISO se je včasih merila občutljivost filma na svetlobo. Podobno je zdaj. Optimalno se fotka z ISO 100, 200, kar je nad tem sliko poslabša, je bolj zrnata. No tud 400 za slabše pogoje se da prenest. Torej iso 100 je manj občutljivo na svetlobo kot ISO 400, torej rabi iso 400 manjšo osvetljenost kot ISO 100. Torej lahko slikamo pod slabšimi svetlobnimi pogoji.

Hitrost zaslonke od 15" do 1 3200 tinke sekunde. To je čas osvetlitve. Z roke se da slikat nekje do tridesetinke sekunde, kar je daljše rabiš stativ. Tretja točka je pa odprtost zaslonke od 2,8, ki je najbolj odprta zaslonka (podobno kot očesna zenica, ki se razširi ob šibki svetlobi) in 8 zaprta zaslonka (očesna zenica se skrči ob močnejši svetlobi.)
Ob odprti zaslonki je globinska ostrina majhna in od tod zablurano ozadje, pri zaprti je večja, kar omogoča slikanje pokrajine recimo. Za to maš pa danes programe na fotoaparatu, pri portretu odpre zaslonko in prilagaja temu čas osvetlitve, pri pokrajini jo zapre in temu spet prilagaja čas osvetlitve. Pri športu, da kratek čas, ker je predvideno hitro gibanje in temu času prilagaja zaslonko.

Vse je pravi meri osvetljenosti včasih filma, zdaj pa tipala. Če povečamo čas osvetlitve, moramo moč svetlobe zmanjšat (zapremo zaslonko - zenico), če zmanjšamo čas osvetlitve, moramo zaslonko odpret. To je vsa umetnost fotografije.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.1.2008 17:11:46   
metuLJchy
Jaz sem s Canonovo G5 zadovoljna, moj ima sicer canonovega eosa in je res hud stroj in dela prekrasne fotografije (širokokotne), samo mislim, da je za vsakdanjo uporabo nekaj v rangu g5 čisto dovolj

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.1.2008 20:01:36   
bumerang
Metuljchi, a mi lahko potem odgovoriš na tole:
- ima Canon S5 na objektivu pokrovček, ki ga moraš snet, ali se avtomatsko zapira in odpira,
- katere vrste stabilizator ima,
- ti dela te zablurane fotografije ozadja z jasnim predmetom v ospredju?

Hvala. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.1.2008 21:29:38   
kalbo
ti dela te zablurane fotografije ozadja z jasnim predmetom v ospredju?


Te zablurane fotke ti dela vsak fotoaparat na načinu portret, al pa če ga nastaviš, kot sem ti povedal. G5 in S5 sta pa različna aparata. G5 ma moj sodelavec in je super zadovoljen.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 9:49:54   
bumerang
Kalbo, moj jih ne dela. Včeraj sem naredila okoli 130 fotk in niti ena ni uspela. Tista rožica zadnjič je izjema, ki potrjuje pravilo. Moje fotke na načinu "portreta" nimajo zabluranega ozadja, zaslonke pa se ne da nastavljat.

A zdej me boš pa še z G serijo mešal?
Majkami, spet vem kaj bom delala naslednjo uro. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 10:14:23   
Ronči
s5 v portretnem načinu nima zabluranega ozadja, le v načinu scn - foliage

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 10:19:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kalbo, moj jih ne dela. Včeraj sem naredila okoli 130 fotk in niti ena ni uspela.


user posted image user posted image user posted image

Ena najbolj zabavnih in poucnih debat tu gori user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 10:50:28   
Saskia02
BUMERANG, jaz sem v petek dobila novega Olympusa, ki sicer ni tvoj favorit, meni ja pa ful dober.... Lahko si prebereš tudi tu: http://www.e-fotografija.com/forum/viewtopic.php?t=15091, tisti zadnji članek je moj. Tako, da se odloči kaj pri fotografiranju najbolj rabiš, preglej teste (kar nekaj jih je vs slovenščini na strani od e-fotografija) in kupi. Neke bistvene razlike ni, če pa iščeš dlako v jajcu... za nas amaterje so vsi ti kompakti dobri, razlike opazijo profiji, ki pa itak nočejo kompakta ampak DSLR.

Moja ocena za OLYMPUS SP560-UZ (cena 400 eur za aparat, 2 GB kartico in torbico pri mimovrste)
Minus je:
- da bi bil lahko hitrejši, ne vem pa kako hitra je konkurenca
- da ima pokrovček na objektivu (ga odfedrira, ko vklopim aparat)
- nima vrtljivega displeja.
Plusov je veliko:
- seveda ZUM, ta je noro dober; prej sem imela 10x zum (na 4 leta starem olympusu) in mi je bilo premalo
- super makro je res super
- meni je v slovenščini in je zelo razumljiv
- vse funkcijske tipke so na dosegu prstov (pri canonu ne)
- fleš se da nastavit, da dela z zmanjšano močjo (dobro, če slikaš od blizu in je običajen fleš premočan)
- ima široki kot
- ima dobro dosegljive programe za potret, panorama, več slik, ... in en program za nasmeške - to je res traparija, ki pa deluje user posted image
- dela na AA baterije, kar je meni pogoj za dober fotoaparat, ker rada potujem 
- z 2GB kartico naredim dobrih 500 slik v SuperHighQ (niso zelo stisnjene)

Slikc za primerjavo ti še ne morem nalepit, ker je zunaj SONCE in grem mal ven slikat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 11:44:44   
kalbo
U, tale Olympus je pa luškan, sam za moj okus mu manjka ročni zoom. Drugač zgleda pa seksiuser posted image

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 12:05:12   
bumerang
Uh, pojma nimaš, koliko testov sem že prebrala. In ravno v tem je problem, preveč jih je takih fotoaparatov, ki bi bili, po moji skromni presoji, ustrezni. Drugi problem je v moji skromni presoji. user posted image

Rabim pa:
- hiter fotoaparat, kar pomeni, da mi pri kliku od ene fotografije do druge, ki bi jih rada naredila, ni potrebno čakati več sekund; recimo, da bi bila ena sekunda od ene do druge fotke zame super sprejemljiva. O tem npr. ni podatkov nikjer v nobenem testu,
- praktičen fotoaparat, kar zame trenutno predvsem pomeni, da mi ni potrebno snemat pokrovčka objektiva ročno; ostalo je postransko glede na to, da nisem navajena na nobeno klasično postavitev gumbom določenih firm, praktične so mi tudi AA baterije in možnost uporabe kartice SD, ki jo že imam,
- aparat naj blura ozadje, vseeno v katerem načinu, samo da ga in po možnosti na avtomatskem prenastavljenem načinu; tudi o tem ni podatkov, lahko vidim samo primerke slik,
- aparat naj ima možnost avtomatičnega vivid načina, ki mi pri slikanju rožic pride zelo prav,
- aparat naj ima odličen makro in po možnosti super makro, ki jasno predstavi detajle na slikanem objektu,
- barve naj bodo realne in ne približne, predvsem rdeči toni in bela.

Kalbo, sem si ogledala test tegale Canon G7, odličen opis, avtor ga je celo sam imel. Kakšna je prednost npr. tega tvojega (ali kateregakoli drugega z višjim zoomom) pred tem malim Canončkom? In splošno - kdaj naj nekdo izbere enega, kdaj drugega.

Grem gledat tvojega Olympusa, dnevno sobo pa naj pospravi kdo drug. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 14:42:25   
bumerang
Saksia, daj mi, prosim, za ta Olympus povej tole (sama ne najdem ali pa ne razumem):
- kako je s temi parametri slik pri Olympusu, Canon ima tele načine:
My Colors (My Colors Off, Vivid, Neutral, Sepia, Black & White, Positive Film, Lighter Skin Tone, Darker Skin Tone, Vivid Blue, Vivid Green, Vivid Red, Custom Color)
Je možna kakšna nastavitev? Sepio jaz pogosto rabim in verjamem, da bi se z različnimi vivid načini kar lepo razumela.
- Kaj so ti "underwater" scenski načini? A ima možnost dokupa kakšnega ohišja za slikanje pod vodo?
- Kaj pomeni, da pokrovček odfedrira? Da sam pade dol z objektiva in ga je potrebno potem nazaj ročno gor dajat?
- Koliko časa porabiš odkar sprožiš za eno sliko dokler lahko sprožiš za novo (avto način, v enakih ali podobnih pogojih slikanja) - recimo, slikaš otroka, ki se igra v snegu dvakrat zapored?

Pa kako lepo slikico daj v album. user posted image
Hvala.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 15:30:05   
Saskia02
- kako je s temi parametri slik pri Olympusu, Canon ima tele načine:
My Colors (My Colors Off, Vivid, Neutral, Sepia, Black & White, Positive Film, Lighter Skin Tone, Darker Skin Tone, Vivid Blue, Vivid Green, Vivid Red, Custom Color) LAHKO SI NA "p" SAM DOLOČIŠ PARAMETRE (NPR, DA JE VEDNO V ISO 200 ALI DA JE VEDNO POLOVIČNI FLEŠ ALI DA TISTI KVADRATEK ZA CENTRIRANJE NE SKAČE PO EKRANČKU AMPAK JE VEDNO NA MESTU....) , LAHKO NA "MY" 4 RAZLIČNE NAČINE SLIKANJA (ŠE NISEM PROBALA) IN NA "SCE" SO DOLOČENI PROGRAMI  (PORTRET, POKRAJINA, KULINARIKA (SO BOLJ ŽIVE BARVE) .... IN PRI VSAKEM PIŠE V ČEM JE PREDNOST TEGA PROGRAMA)

Je možna kakšna nastavitev? Sepio jaz pogosto rabim in verjamem, da bi se z različnimi vivid načini kar lepo razumela.
JAZ SEPHIO DELAM IZJKLUČNO NA RAČUNALNIKU. KER ČE ŽE NA APARATU DOLOČIŠ SEPHIO POTEM V RAČUNALNIKU NE MOREŠ NAZAJ NA BARVE? ČE SI VIDELA MOJE BENETKE SO TAM VSE NAREJENE NA RAČUNALNIK.

Kaj so ti "underwater" scenski načini? A ima možnost dokupa kakšnega ohišja za slikanje pod vodo? DOKUPI SE LAHKO OHIŠJE IN TAKRAT UPORABI PROGRAM ZA PODVODNO. MISLIM, DA JE OHIŠJE PRECEJ DRAGO.

Kaj pomeni, da pokrovček odfedrira? Da sam pade dol z objektiva in ga je potrebno potem nazaj ročno gor dajat? JA, KO VKLOPIM POKROVČEK ODNESE, GOR GA JE PA TREBA ROČNO DAT.

Koliko časa porabiš odkar sprožiš za eno sliko dokler lahko sprožiš za novo (avto način, v enakih ali podobnih pogojih slikanja) - recimo, slikaš otroka, ki se igra v snegu dvakrat zapored? NA PROGRAMU AUTO BI BILO LAHKO MALENKOST HITREJE. LAHKO PA DAŠ NA VEČ ZAPOREDNIH POSNETKOV. TUDI NA PROGRAMU NASMEH JE TAKO, DA PRITISNEŠ SPROŽILEC IN KO SE NASMEHNE NAREDI APARAT 3 POSNETKE. ODVISNO JE TUDI OD NASTAVITEV, KOLIKO SEKUND IMAŠ NASTAVLJENO ZA OGLED NA DISPLAJU.

Pa kako lepo slikico daj v album. MORAM APARAT DOBRO NAŠTUDIRAT, POTEM PA BOM... SEJ TO JE BISTVO VSAKEGA APARATA, DA GA SPOZNAŠ U NULO.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 16:45:49   
bumerang
Hvala!
Ampak jaz še vedno vztrajam na tistih sekundah od enega posnetka do drugega. Avtomatično slikanje ali prenastavljeno slikanje v enem od načinov (ne tisti z zaporednimi posnetki). Pa recimo s tistim parametrom, ki ga imaš za ogled na ekranu. Koliko sekund je to? Eno, tri, pet, sedem? Pa realno, prosim. To je zame eden najpomembnejših podatkov.

Ja, podvodno ohišje sem si že ogledala. Cca. 280 eurov.
Mika, me mika user posted image .


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 19:18:43   
kalbo
Preveč testov bereš, se ti bo še zmešalo. Karkoli boš v tem rangu kupila ne bo brca v temo, verjemi. G5 je za to kar ti rabiš odličen, po besedah mojega sodelavca, ki ga ima. Jest bi ti še vedno podturil fujijauser posted image , meni je čez vse ročni zum, ker ne rabiš stiskat gumbov, samo objektiv obrneš hitro in enostavno. Ker ne rabi odpirat objektiva, imaš prej ročno odprt objektiv in v delčku sekunde pripravljen aparat na slikanje. Pejt v trgovino in dejansko sprobaj zadevo, preden kupiš. Fotoaparat ti mora tud v roko sest, ni vse v testih. Glej pa tudi, da ima soliden največji čas osvetlitve, da boš lahko ponoči jelko slikala, al pa ulicouser posted image

Evo zdajle sem šel prav probat narest zablurano fotko. Blendo (zaslonko) čisto odpreš. Ponavadi vzameš način A, kjer ročno nastaviš zaslonko, čas ti prilagaja avtomatsko, vklopiš makro način, ali celo super makro, se približaš objektu, s skoraj polnim zumom in fotkaš. To ti zablura ozadje tako močno, kot ti želiš.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 19:40:22   
kalbo
JA, KO VKLOPIM POKROVČEK ODNESE, GOR GA JE PA TREBA ROČNO DAT.


U tega pa ne delat, lahko uničiš motorček objektiva.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
20.1.2008 21:41:30   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

JA, KO VKLOPIM POKROVČEK ODNESE, GOR GA JE PA TREBA ROČNO DAT.


U tega pa ne delat, lahko uničiš motorček objektiva.



user posted image  jaz to zmeraj naredim, saj pozabim, da je pokrovček gor

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 12:11:16   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

JA, KO VKLOPIM POKROVČEK ODNESE, GOR GA JE PA TREBA ROČNO DAT.


U tega pa ne delat, lahko uničiš motorček objektiva.



Ups, hvala za opozorilo. Mi ne bi bilo na misel, da izrabljam motorček.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 12:15:11   
Saskia02
Olympus bi bil res lahko hitrejš. Če ti Zg. Gorenjska ni predaleč lahko prideš na preiskus.
Jaz bi zagotovo izbrala Fudjija, ker ima ročni objektiv... In če koga zanima 18x zoom: sem včeraj slikala gore in ob lepem vremenu se da super približat. Drugače je pa 12-15x zooma čisto dovolj in se naredi izrez na računalniku.

user posted image


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 14:03:42   
bumerang
Ja zakaj ga pa potem nisi izbrala? user posted image

Saskia... prosim, daj, potrudi se in preštej tiste sekunde od enega avtomatskega posnetka do drugega, je res pomembno. Zdaj pri meni minejo okoli 3 sekunde ali več.
Hvala za povabilo ampak si predaleč.
Bom pa šla te dni do kake trgovine, pol ga bom pa itak po internetu naročila, da imam možnost vračila.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 14:20:38   
kalbo
Lahko komot stestiraš mojegauser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 14:28:56   
metuLJchy
G5 je kot je že kalbo napisal drugi fotoaparat kot S5. Ko sem ga jaz dobila v roke sem si najprej prebrala eno čudovito brošuro o fotografiranju prebrala oz. požrla, kjer poleg zgolj navodil ti pokaže še kar dosti prakse. G5 so verjetno zdaj že dokaj ugodne. Ko se prebiješ skozi osnovne nastavitve in se z aparatom za silo spoznata dela tudi slike kakršne želiš, oster predmet v ospredju, zamegljeneo ozadje. Tudi nočne so lepe. Moj je drugače fotograf in prisega na Canone, G5 sem jaz tako od njega podedovala, ko je prešel na eosa, ampak ji kljub njenim 3,5 letom nič ne manjka. Bom v svoj košek fotografij dala par fotk posnetih z G5...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?