|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 14:45:34   
kalbo
Velikokrat sem že povedal, pa bom še enkrat. Dobro fotko naredi oseba, ki pritisne na sprožilec in ne fotoaparat. Fotoaparat je le orodje. Se še spomnem, ko smo bili še v osnovni šoli pri fotokrožku. Mi vsi šolske zenite, en frajerček pa novo lepo praktiko...mater sem si takrat želel tist fotoaparat. Sam kaj je pomagl tipu hud fotoaparat, če je pa razvil film (če mu je to ratal je bil že uspeh), gor pa od 36 fotk dve pogojno uporabni ostalo vse streseno. Pa je bil tist fotoaparat takrat da si ga vikal. Proti težki in okorni kišti od zenita pa sploh. No zenita mam še zmeraj doma, ga ne dam stran. Za šprvo plačo je padel pa Cannon Eos 300. Zdej pa revež leži v omari, ker ga je zamenjal digitalc. Takle mamo.

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 15:12:54   
metuLJchy
z zgoraj napisanim se tudi jaz strinjam. Tudi še tako čudovit fotoaparat sam ne bo naredil čudovite fotke. Hvala bogu. Ker ko dobra fotka rata si potem vesel zaradi sebe, ne (zgolj) zaradi fotoaparata. Jaz sem najbolj "trpela" v Budimpešti, ko je bilo tolikoooooooooooo motivov za slikanje, vodič nas je ganjal ko ovce. Sliko oz. motiv moraš začutit, ne ga slikat zgolj ker je tam.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 15:28:30   
bumerang
Med tem sem itak že ugotovila, da kakih hudih razlik ni in da tudi ti fotoaparati delajo identične slike moji mali ceneni Pratiki. So pa hude razlike v slikah, ki so narejene z zrcalno refleksnimi fotoaparati IN HKRATI računalniško obdelane. In to so tiste slike, ki so meni všeč.
In ker o fotografiji nimam pojma, je potem verjetno precej vseeno, kaj od omenjenega vzamem, ker se moram najprej naučiti s temi nastavitvami delat. Torej rabim nekaj, kar nastavitve omogoča, in kjer se jih lahko enostavno naučim in do njih dostopam.
Trenutno sem med Canonom S5 in Saskijinim Olympusom. Prvi ima par funkcij, ki me močno privlačijo, slabosti enake kot Olympus, in pogojno par deficitov (pogojno pravim zato, ker ne poznam dela z njim, sem samo prebrala in o tem sklepam). Drugi mi deluje bolj enostaven za rokovanje, z njim grem lahko pod vodo user posted image , me pa skrbi hitrost.

Samo še to čakam, da mi Saksia pove, koliko časa približno potrebuje od ene fotografije do druge. Saj boš tako prijazna, ne? 

Majkami, če bi takrat ko smo bajto zidali tako poznala internet kot zdaj, ne bi do zdaj še niti druge plošče zalili. user posted image  

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu metuLJchy)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
21.1.2008 21:45:10   
Nika v službi
Uf, kakšna debata je ratala. Simpatično.

Samo povem vam, da sem danes šla do svaka, ki dela v Big Bangu in si v živo ogledala S5 (pa tudi Sony H7 in H9). Sony mi ni sedel (ne v roko ne v srce), S5 pa zelo. Luškan. Bom vzela. Definitivno. In pokrovčka nima, Bumerang.

Ko ga kupim, poročam. Bo v nekaj dneh.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 6:46:49   
bumerang
Nika, pazi, mogoče bi ga morala še montirat.
Sem včeraj kontaktirala Primoža za par vprašanj, tudi za ogled slik, in pravi, da ima pokrovček.
Slike so lepe, ostre, modrina neba fenomenalna. Ampak je slikal v gorah. Pri par slikah je kak del slike tak kot z DSR fotoaparatom. Jasen, kot odrezan. Se mi zdi, da tale Canon res odstopa od ostalih po kvaliteti slik, predvsem z nizkim ISO.
Jaz grem tudi danes po službi na ogled. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 7:03:01   
kalbo
Finta je, da bi ti z zrcalnorefleksnim fotoaparatom lahko naredila slabšo fotko kot s kompaktom. Ti kar kupi kompakta. Mi je pa zanimivo, kok si daš dela. jest ponavad kupim vedno prvo stvar, ki mi pade v oči in mi je všeč. Občutek me še ni prevaraluser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 9:52:06   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja zakaj ga pa potem nisi izbrala? user posted image

Saskia... prosim, daj, potrudi se in preštej tiste sekunde od enega avtomatskega posnetka do drugega, je res pomembno. Zdaj pri meni minejo okoli 3 sekunde ali več.
Hvala za povabilo ampak si predaleč.
Bom pa šla te dni do kake trgovine, pol ga bom pa itak po internetu naročila, da imam možnost vračila.


Zakaj nisem izbrala FUĐIJA? Ker sem prepozno padla v to debato in sem že celo leto odločena za novega Olympusa; ker imam "predsodek" da ima O. dobre leče in še večji predsodek, da je Canon preveč visoko vzet. 
In ker imam fiksno idejo, da je 10x zoom premalo (tolk ima moj stari Olymupus). 100 ljudi bi mi lahko reklo, da je 18x zoom preveč, da bo samo za lepo vreme ali stojalo, pa jih ne bi poslušala. Sedaj sem se pa lahko sama prepričala, da je 18x zoom samo za v hribe in na morje, ostalo se zna kaj zatrest slika kljub dvojnemu stabilizatorju. 12-15 je zarest zadosti pri 8 mio pikslov.

HITROST SEVEDA: vsi testi so za model 550, pri modelu 560 so popravili hitrost in dodali ISO50. Dve pozitivni lastnosti. Zato sem pa kupila 560... Meni se zdi zadosti hiter ampak ne poznam pa drugih modelov.... Sem naštela 3 sekunde.

Vsak ima en aparat v glavi, pa ne ve zakaj. In tega kupi in se ne daj prepričevat. Jaz te nisem hotela zavajat s še enim modelom. Ker če ga kupiš se boš ves čas spraševala, če ni Sony hitrejši.... Enako kot pri nakupu avtomobila. Jaz vem, da so drugi avti boljši ampak sem se prilagodila mojemu in uživam v njegovi vožnji.

ps: kupi kartico 2GB in delaj slike na SHQ, največji resoluciji in nestistnjeno/nekompresirano

lp / Saša

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 9:56:56   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

In pokrovčka nima, Bumerang.



Ima pokrovček, user posted image  ali pa ne govorimo o istem user posted image  (pokrovček, s katerim pokriješ objektiv?) in odpade, če prižgeš fotoaparat...oz.kakor sem se anučila ga je boljše vzet prej stran, da ne uničiš motorčka. Če govorimo o istem ga s5 ima, saj ga imam doma.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 9:57:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Velikokrat sem že povedal, pa bom še enkrat. Dobro fotko naredi oseba, ki pritisne na sprožilec in ne fotoaparat. Fotoaparat je le orodje.


To pa ni ravno čisto res. S slabim fotoaparatom moraš imeti srečo, da ti rata dobra fotka. Moje npr. so večinoma neostre. Ker je fotoaparat en velik jajc.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:01:00   
Ronči
Jaz imam doma eno digitalno Practiko, ki je zanič ob slikanju portretov...katastrofa, če pa slikaš pokrajino je pa zakon. Zato smo kupili s5 in so slike nedvomno mnogo boljše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:12:18   
kalbo
To pa ni ravno čisto res. S slabim fotoaparatom moraš imeti srečo, da ti rata dobra fotka. Moje npr. so večinoma neostre. Ker je fotoaparat en velik jajc.


Ja, vem, samo lahko bo pa dober fotograf naredil na tvojem fotoaparatu boljšo fotko kot slab na profi aparatu za pat tisoč eurov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:14:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

To pa ni ravno čisto res. S slabim fotoaparatom moraš imeti srečo, da ti rata dobra fotka. Moje npr. so večinoma neostre. Ker je fotoaparat en velik jajc.


Ja, vem, samo lahko bo pa dober fotograf naredil na tvojem fotoaparatu boljšo fotko kot slab na profi aparatu za pat tisoč eurov.


Tole je spet samo delno res. Ker dober fotograf na mojem aparatu ne bo mogel narediti dobre fotke, ker je (še enkrat) fotoaparat  EN VELIK JAJC!!!user posted image user posted image user posted image
Pa nisem jezna nate, ampak na fotoaparat!!!!!

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:15:14   
kalbo
Drugač pa tko kot je saska rekla. Jest sem se tako zapičil v Fujija samo zaradi ročnega zooma. Test sem bral pa s fotoaparatom v roki, ki je na moje veselje potrdil dobro izbiro. Itak pa karkoli od priznanih proizvajalcev boč kupila bo OK. V ekstreme kot je fotoaparat iz Hoferja se pa itak jest ne spuščam. Za tist velja pa od Splišni komentar.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:16:00   
kalbo
Tole je spet samo delno res. Ker dober fotograf na mojem aparatu ne bo mogel narediti dobre fotke, ker je (še enkrat) fotoaparat EN VELIK JAJC!!!
Pa nisem jezna nate, ampak na fotoaparat!!!!!


A je iz Hoferja?user posted image

Drugač pa nisem rekel dobre, ampak boljšouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:17:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tole je spet samo delno res. Ker dober fotograf na mojem aparatu ne bo mogel narediti dobre fotke, ker je (še enkrat) fotoaparat EN VELIK JAJC!!!
Pa nisem jezna nate, ampak na fotoaparat!!!!!


A je iz Hoferja?user posted image

Drugač pa nisem rekel dobre, ampak boljšouser posted image


Ne, ni, en Olympus, jajca svetovna. Je sicer lep, moder, takrat je bil hit - ampak je res za v smeti.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:19:47   
kalbo
mju 500?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:25:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

mju 500?


Pojma nimam, možno.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 10:28:08   
kalbo
Jest mam doma mju 500, pa je OK za v žep. Če se potrudiš, tud fotke niso slabe. Za klasično družinsko fotografijo vrh glave zadosti. A ma ful velik ekran?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 11:18:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
A ma ful velik ekran?


Ne, nima.

Prej mi je un navaden fotoaparat na filme fuuuuuul lepe slike delal, s telim so pa taka jajca, da je za zjokat. Saj kakšna rata, ampak otroka je že itak težko v fajn pozi ujet, potem je pa za zjokat, ko bi kakšna slika lahko bila res fletna, je pa premaknjena. Pa taka je vsaka druga, če ne več.


Ne vem, če ni kar tale:

http://www.mimovrste.com/artikel/1730202116/q=olympus/digitalni-fotoaparat-olympus-fe-280-moder#pictures

Kakšen predhodnik teh mjujev verjetno.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 22.1.2008 11:20:37 >

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 12:23:16   
kalbo
Mogoče je res predhodnik mjujev.
Meni so všeč, pa tud na šihtu mamo une od Cannona A serijo, ki dela na dve AA bateriji. Res super aparat za družinsko fotko, pa še relativno poceni so.

http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_1086_CAN610_Canon_PowerShot_A720_IS_+_polnilec

Nekaj takega, boš zagotovo zadovoljna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 14:08:12   
Saskia02
Točno ta aparat sem jaz predlagala sestri, ki je šla na potovanje. Nisem pristaš Canona, ampak sem ji določila, naj kupi tega, ker ni preveč tehnični tip in . V Monitorju (ali Moj Mikro) sem namreč prebrala zelo dobro oceno za aparat, pa še 6x zooma ima in je dosti ugodna cena.
Slikam, ki jih je naredila - seveda vse na avtomatiko - sem jim popravila samo malo barve (sem jih otoplila) in dala malo več kontrasta. Za popotniško fotografijo in je ta res super.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 15:23:35   
Anonimen
Tega imam jaz, k je prilepil kalbo, oz. predhodnika tegale fotkica - A710 IS - jaz imam 7.1 mio pixlov, pa 6x opticini. Dela kul fotke, samo jaz bi boljsega user posted image

(odgovor članu Saskia02)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 17:53:08   
bumerang
Tako bila v B Bengu. Videla Canona in Olympusa 550, 560 niso imeli. Prav tako niso imeli Fujija in Sonyja.

Canon in Olympus imata oba pokrovček.

Preizkusila sem oba ampak kakšne posebne razlike nisem opazila. Všečna sta oba, Olympus bolj, ker je bolj grafiten.
Gumbov imata oba eno malo morje, bolj ročen se mi zdi Canon. V smislu gumbi bolj dosegljivi. Se pa na otip nekam čudno majejo in vdirajo.

Fotografirala sta oba zelo hitro. S tem, da sem Canona preizkusila na kartico, ki sem jo imela sabo, Olympusa pa na notranji spomin, ker ima XD kartice. Ampak tudi pri Olympusu je od ene fotke do druge minilo slabo sekundo s tem, da sem spremenila motiv. Eden je bil oddaljen, eden pa blizu.
Je pa Canon občutno dlje "prilagajal slikovno polje", se reče ostril? Pa preden je prilagodil, je bil ekran kar nekaj časa bel.
Se je pa zato na ekranu slika zdela bolj kristalna, čista.

Kaj naj rečem, naj mečem tarot karte? user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 19:17:06   
kalbo
Bla si v Big bengu, jest tuduser posted image , sam jest sem upoval strune za kitarouser posted image .

Sam dobra si, jest nebi zdržal niti dneva od odločitve, da kupim fotoaparat. jest bi ga že zdavnaj mel.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 19:44:53   
bumerang
Ja saj jaz niti ne. Ampak se še nisem odločila.

Kaj tole točno pomeni?
"Na desnem delu objektiva sta še vedno dva gumba. Eden služi za preklop v ročni način ostrenja, drugi nam omogoča preklop v makro in super makro način delovanja. Kot že s kamero S2 IS in S3 IS tudi s S5 IS lahko v super makro načinu ostrimo motiv, ki je na prednji leči. Torej zapis, da kamera ostri od 0cm še velja."


< Sporočilo je popravil bumerang -- 22.1.2008 19:50:25 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?