|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 19:52:51   
kalbo
Kolikor jest to razumem, imaš sliko lahko ostro v super makro čisto blizu objektiva oziroma kar na šipci objektiva. Če ima pa gumb manual ob objektivu, pa seveda lahko ostriš tudi ročno.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 19:55:46   
bumerang
Eh? user posted image

Dej malo manj tehnično.
To pomeni, da pri super makro načinu ročno zavrtim objektiv levo in desno in tako izostrim posnetek? Ampak to je potem zoom ali ne?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 20:12:33   
Ronči
če prtisneš mf tipko, ostriš ročno z gumbom.
druga tipka je pa macro/super macro

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 20:58:07   
kalbo
Ne, zoom je približevanje in oddaljevanje, ostrenje je pa fokus. Ročni zoom pomeni, da ko vrtiš objektiv levo desno ti približuje in oddaljuje. Nimam tega na nerodnih tipkah, zato motiv hitreje dobim tako kot ga želim. Moj ima pa ročno ostrenje (fokus) na drugem obročku. Makro je pa slikanje od blizu, super makro pa slikanje od super blizu.

Super makro 0 cm pomeni, da lahko, če se ti muha vsede na šipco objektiva slikaš njene prelepe nožice.

Torej, moj fuji ima zoom torej približevanje in oddaljevanje ročno z vrtenjem objektiva. Imaš od čisto oddaljenega predmeta do čisto približanega z eno samo potezo brez stiskanja nerodnih gumbov, iskanje motiva oziroma prave oddaljenosti pa hitro in natančno.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.1.2008 20:59:20 >

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 21:40:50   
bumerang
Ja, zoom mi je tehnično čisto in zelo jasen. Ostrenje pa malo manj. Pravzaprav nič. Ker te možnost sedaj ni bilo.
Praktično to, kolikor razumem, pomeni, da pritisnem na gumb "makro" ali "super makro" in to pomeni, da se aparat sam nastavi na slikanje od 0 cm dalje. To je pol enako kot če zavrtim na "rožico".

Ti, Kalbo... Meni je pa všeč Panasonic FZ18. user posted image
No, vsaj njegov menu in jasnost nastavitev. Sem si ogledala video uporabe na You Tube.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 21:50:03   
Anonimen
Bumerang, si pa temeljita, svaka ti čast user posted image .

No javi, ko pritisneš prvo fotko :)).

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 22:17:28   
Nika v službi
Čakte, v katerem BB pa sta bila, Bumerang in Kalbo? Jaz v tistem na Rudniku pri Leclercu, ker pač tam dela svak. In tisti Canon S5IS ni imel pokrovčka, je bil pa vzet direktno iz vitrine. Hm... Najbrž je pokrovček noter v paketku.

No, Kalbo & Co., zdaj mi pa še nekaj povejte. Katero SD kartico naj dokupim? Svak me kuri za 2 x 1GB ExtremeIII, ker ima kao najboljše ocene. Pravijo, da je bolje vzet 2 kartici po 1GB, da imaš rezervo, če ena ne dela. Se je že kar nekaj mojim znancem zgodilo, da je rezervna (dodatna) kartica zatajila, potem si pa v riti, ker se to itak zgodi takrat, ko je najmanj primerno.

Also - kakšno kartico kupiti?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 22:33:00   
bumerang
Če mene vprašaš, eno in tisto ta pravo.
Ker lovit tiste škatlice s karticami po torbici in vsa ostala jajca s tem ... no way. Da bi pa kartica zatajila... Je po moje večja verjetnost, da mi fotoaparat morje zalije. Kot se mi je zgodilo s Kodakom. user posted image

Fotoaparat ima definitivno pokrovček. Privezan z vrvico. Olympus pa je ni imel. Vrvice namreč. Upam, da je bila v paketu.

Še ena fajna stran z objavljenimi slikami raznih fotoaparatov:
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz18.asp
Greč levo pod "camera database" in izbereš katerega bi, pol pa v menuju izbereš "samples gallery"

Ja, ampak res. Zakaj pa nihče tega Panasonica ne omenja. Meni je res všeč:
http://www.dpreview.com/gallery/panasonicfz18_samples/
http://www.youtube.com/watch?v=cMBQ5wF4zdA&feature=related

Uh, Nika, si videla pri Canonu tisto možnost, ko že kar na aparatu lahko ČB sliki dodaš samo eno barvo ali ko eno barvo zamenjaš z drugo. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.1.2008 22:45:45   
Anonimen
To z menjavo barv ni tko idilicno, kot zgleda ... user posted image Npr ce das color acent, da ti poudari le eno barvo in ostalo naredi CB - ce izberes rdeco, ti npr. obarva tudi licka rdece itd. Color swap sem pa jaz enkrat dala liste na LJ gradu v roza, pa je prav grozno prislo user posted image Grem poiskat tele fotke pa jih bom dala v album, geslo pa dam na ZS, ker niso fotke rozic, ampak nas user posted image

LP

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 7:07:09   
kalbo
No, Kalbo & Co., zdaj mi pa še nekaj povejte. Katero SD kartico naj dokupim? Svak me kuri za 2 x 1GB ExtremeIII, ker ima kao najboljše ocene. Pravijo, da je bolje vzet 2 kartici po 1GB, da imaš rezervo, če ena ne dela. Se je že kar nekaj mojim znancem zgodilo, da je rezervna (dodatna) kartica zatajila, potem si pa v riti, ker se to itak zgodi takrat, ko je najmanj primerno.


Eno kartico pa tisto dobro. Ne pozabi je večkrat formatirat. Sem bil pa v BB nasproti koloseja. Samo tam imajo strune.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 7:08:26   
kalbo
Ti, Kalbo... Meni je pa všeč Panasonic FZ18.


Kupi!!!! Če ti je kaj všeč, kupi, ne čakatuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 7:09:28   
kalbo
Makro način pomeni da je aparat zmožen ostrit pri majhni razdalji do objektiva.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 7:46:00   
bumerang
Ja, ja, vem kaj pomeni makro. Ampak ni bi bilo jasno, zakaj se imenuje ROČNO ostrenje, če pa gumb pritisneš. Ročno je zame sinonim za vrtenje objektiva.

Kalbo, a Panasonica pa ne bi komentiral?
Testa na e-foto namreč še ni. user posted image

Ribica, super, komaj čakam na slike. Te bom popoldan prosila za geslo, zdaj si itak v šoli. Ker če vse skupaj ni uporabno, potem sem korak bližje odločitvi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 8:19:02   
kalbo
Ročno ostrenje je vrtenje objekitiva, ki ga vklopiš s tistim gumbom manual.

Panasonika sem si pa ogledal. Če ti je všeč, ga kupi, ker se itak med sabo ne razlikojejo tako zelo, meni ni všeč zaradi zooma na tipke. Imaš na tisti strani, s katere si linkala sliko obširen test. Tam piše, da se mu pozna 18x zoom na tako majhnem objektivu, tko da jest 18 kratnega zooma nebi kupoval pri tako majhnem fotoaparatu. Pol bolš, da si omisliš dslr fotoaparat z dvema objektivoma.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 11:56:01   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No, Kalbo & Co., zdaj mi pa še nekaj povejte. Katero SD kartico naj dokupim? Svak me kuri za 2 x 1GB ExtremeIII, ker ima kao najboljše ocene. Pravijo, da je bolje vzet 2 kartici po 1GB, da imaš rezervo, če ena ne dela. Se je že kar nekaj mojim znancem zgodilo, da je rezervna (dodatna) kartica zatajila, potem si pa v riti, ker se to itak zgodi takrat, ko je najmanj primerno.


Eno kartico pa tisto dobro. Ne pozabi je večkrat formatirat. Sem bil pa v BB nasproti koloseja. Samo tam imajo strune.


Ja, saj. A je ExtremeIII dobra kartica? A torej raje kupim 2GB in eno samo kot 2 x 1GB?

Tisti, ki imate S5IS, katero kartico ste dokupili?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 12:12:33   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Svak me kuri za 2 x 1GB ExtremeIII, ker ima kao najboljše ocene. Pravijo, da je bolje vzet 2 kartici po 1GB, da imaš rezervo, če ena ne dela.


Tvoj svak naj razmisli kaj je rekel. Pravi, da so najboljše & kupi rezervo, če ena ne dela.

Po več kartic imajo popotniki, da ne izgubijo vsega na enkrat...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 13:08:54   
kalbo
Ja, saj. A je ExtremeIII dobra kartica? A torej raje kupim 2GB in eno samo kot 2 x 1GB?


Ne vem, če je dobra, definitivno pa nebi kupil dveh kartic, ampak samo eno.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 14:31:58   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Torej, moj fuji ima zoom torej približevanje in oddaljevanje ročno z vrtenjem objektiva. Imaš od čisto oddaljenega predmeta do čisto približanega z eno samo potezo brez stiskanja nerodnih gumbov, iskanje motiva oziroma prave oddaljenosti pa hitro in natančno.



To ima sedaj tudi novi Olympus 570; na sliki aparata se tudi vidi, da "manjka" gumb za zumiranje. Najbrž bodi tudi drugi proizvajalci pogruntal to... http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1315&z=1

user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 14:40:20   
kalbo
Najbrž bodi tudi drugi proizvajalci pogruntal to


Upam...

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 15:06:07   
bumerang
Kalbo, to da se 18x pozna verjetno piše pri vsakem, ki ima tako močan zoom. Piše tudi pri Olympusu. In verjetno te nihče ne sili, da ga uporabljaš. Uporabljaš pač manj in basta. Če uporabljaš 12x se verjetno ne pozna na sliki, da ima aparat možnost 18x?
Pravkar žvečim angleški tekst testa Panasonica, uh, kačje muke. Zakaj ga tisti Intihar še ni stestiral!? Luškan je aparat, ampak kaj hudiča ima te lionske baterije. Pa zakaj nima stereo zvoka pri snemanju kot Canon. Ful mi je všeč tisto premikanje z joystickom po ekranu, me spominja na meni ljub DOS. Fajn logično se mi zdi.
Veš, zdaj si moram pa še Fuji 8000sf tako podrobno ogledat. Ker pravijo, da tistega 6500 (ali koliko je že) sploh ni več na tržišču.

Nika, kartico kupi eno in to najhitrejšo. In ne najbolj zmogljivo, ker tiste so ponavadi v danem trenutku hudo precenjene. 
Po tem kar sem preštudirala, se hitrost meri v MB/s. Najhitrejše imajo 20 pri čemer je garantirana najmanj 6. user posted image
Ko sem si jaz vstavljala podatke pri mimovrste, sem dala tisto predzadnjo varianto.

Saskia, a zdaj me pa še z Olympus 570 mešaš. A ni bil do zdaj aktualen 560? user posted image

Ribica, si pripravila slike?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 20:40:10   
kalbo
to da se 18x pozna verjetno piše pri vsakem, ki ima tako močan zoom. Piše tudi pri Olympusu. In verjetno te nihče ne sili, da ga uporabljaš. Uporabljaš pač manj in basta. Če uporabljaš 12x se verjetno ne pozna na sliki, da ima aparat možnost 18x?


Seveda se pozna na sliki na bilokerem zoomu, ker je objektiv bolj stlačen.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 20:41:04   
kalbo
Veš, zdaj si moram pa še Fuji 8000sf tako podrobno ogledat. Ker pravijo, da tistega 6500 (ali koliko je že) sploh ni več na tržišču.


6500 dobiš zagotovo še kje kakega, ki jim je ostal na zalogi po smešno nizki ceni.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
23.1.2008 21:20:35   
bumerang
O pa ga ne.
Edini, ki ga prodajajo preko interneta (kar sem jaz našla), ga prodajajo za 417€.
Ima pa po tistih angleških testih res dobro oceno.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
24.1.2008 8:45:08   
Anonimen
Ne se, ker me vceraj popoldne ni bilo doma, sem bila varuska .. Pa zunanji disk moram vklopit, to pa traja user posted image  

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
24.1.2008 20:58:36   
bumerang
Kaj pa danes zvečer, a danes imaš par deset minut časa? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?