|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Operacija -ORL?
16.5.2008 21:34:12   
staši
super, hvalA TI!

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Operacija -ORL?
16.5.2008 21:57:52   
nejcko
Tinkula, sem vesela, da ste operacijo dobro prestali, in upam, da je bila uspešna.
Staši, vam pa želim, da bo vse ok.

No, nas to čaka čez slabe tri tedne in srčno upam, da bo tokrat zadnjič!!!

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Operacija -ORL?
17.5.2008 11:05:18   
.Anonimna.
user posted image  kako sem vesela....naš otrok je preživel prvo noč doma user posted image  zdaj ne reče vel PEP (rep), ampak LREP user posted image

tako, da so že vidne in slišne spremembe user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Operacija -ORL?
17.5.2008 17:29:56   
staši
Nejcko ,hvala drži pesti!Tinkula suuupeer za napredek ,in drugače kako se počuti in kaj omeni tiste priprave pred operacijo?

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Operacija -ORL?
18.5.2008 11:48:44   
urki
tinkula, tudi jaz sem ful vesela, da se je vse dobr iztekel in da se že slišijo spremembe. Koliko časa pa bo imel cevke?

Nejčko, ali je bilo pri vas tudi že takoj po operaciji boljše s sluhom?

Staši, srečno v torek oz. sredo!

Če bo naš moral na operacijo(kar mislim, da bi bilo najbolje, ker mu sluh skoz niha), bom čez dan z njim, zvečer bom pa šla domov, ker imamo še 11-mesečnega dojenčka, ati pa itak ni tak tip, da b z njim prespal.

lp pozdrav vsem

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Operacija -ORL?
18.5.2008 17:24:45   
.Anonimna.
staši, sin sploh ne omenja bolnice. Razen enega fantka, s katerim sta bila skupaj v sobi. Pa še to samo zato, ker sem mu morala kupit isto kamero (plastično, jasno), kot jo je imel on user posted image

Cevke naj bi imel notri tja do 1 leta. Bojda padejo same ven. In pravijo, da vidiš, ko padejo. Ne vem, si ne predstavljam user posted image  Vidi se jih pa ne, pa če še tako pogledam v ušesa. Pa lahko padejo ven tudi že po 1 mesecu, da to ni nič narobe, ampak fajn. Kako pa je, če ostanejo notri ne vem, bi pa rekla, da ne ostanejo user posted image

Naš sploh ne je pasirane hrane. Kao, da bi jo moral. Jaz samo poskrbim, da res ni trdo...kruh je samo sredico,pa še to mu pravim, da za vsak košček en požirek mleka. Je juho, pire, rižoto...take, mehke stvari. Od sadja pa samo banane, drugeče mora biti prekuhano.

Je pa popolnoma drugačen. Res. Zelo zelo veliko se smeji. Govori, kot strgan dohtar. "Barčico po morju plava", poje fantastično in ne več: "bačica po momju plava" user posted image
Je pa ponoči še malo krize, ker se je malo navadil, da sem čisto ob njemu....no, pa ga dava v taveliko posteljo in je user posted image
Aja, s fiziološko so rekli, da naj kar še špricamo zvečer pred spanjem....ni pa treba pretiravat, kot so to rekli na Metelkovi.
Je pa na ORL kliniki kar cel kup enih čednih in mladih zdravnikov user posted image

Pa kakšno plastenko vode si vzamite sabo...saj tam je čaj, ampak je sladkan in potem si še 10x bolj žejen user posted image

(odgovor članu urki)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Operacija -ORL?
18.5.2008 20:03:15   
staši
OJLA,ko bom jaz v torek prišla noter bom kot dohtarji ,sej imam info iz prve roke res sem vesela da sem tolko izvedela .HVALA!Da se pa napredek pozna že po dveh dneh in da ti izgovarja tudi besede ki jih prej ni moral pa to je čudež,pol bo naš ko je že zdaj ko rastrgan dohtor in non stop nekaj govori že diplomiran dohtor ,ha,ha...¨!To da bi vzela kej za pit s sabo pa sem res tudi pomislila in verjetno tudi toaleto ker imam tudi jaz tako srečo da bo glih M TISTE DNI.LP

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Operacija -ORL?
18.5.2008 23:05:19   
nejcko
Urki, pri našem se je tudi dokaj hitro poznalo, da bolje sliši, samo kaj, ko se je stanje takoj, ko so mu jih vzeli ven, spet poslabšalo. ReS ne vem, zakaj So mu jih vzeli ven tako hitro (po 6 mes), zakaj jih niso pustili noter, da bi same ven padle?

No, pri našem je bilo še to, da je začel ful jesti, ampak res ful in veliko poje še danes.

Staši, srečno v torekuser posted image

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Operacija -ORL?
19.5.2008 20:15:27   
.Anonimna.
nejcko, zakaj so mu jih pa samo ven vzeli? meni so rekli, da same ven padejo user posted image
Kako hitro je pa začel normalno jest? Mislim, nepasirano? Ker naš itak ne mara čokolinov in tega...danes je jedel hrenovko...upam, da ne bo nič narobe user posted image  pravi, da ga usta nič ne bolijo...po moje, da nima bit kaj user posted image

Kako se pa kopate? s cevkami? Mi smo danes mu dali v ušesa tiste vatne čepke, pa je tulil, da ga bolijo ušesa user posted image  vem, da se je zmišljeval, ampak sploh ne vem, kako naj ga prepričam, da jih MORA imeti....al jih pri kopanju ne rabi? Al jih rabi samo pri umivanju glave? Tole mi še ni jasno user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Operacija -ORL?
19.5.2008 20:35:38   
staši
HVALA sem si že vse nohte danes zgrizla

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Operacija -ORL?
19.5.2008 23:27:14   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Tinkula

nejcko, zakaj so mu jih pa samo ven vzeli? meni so rekli, da same ven padejo user posted image
Kako hitro je pa začel normalno jest? Mislim, nepasirano? Ker naš itak ne mara čokolinov in tega...danes je jedel hrenovko...upam, da ne bo nič narobe user posted image  pravi, da ga usta nič ne bolijo...po moje, da nima bit kaj user posted image

Kako se pa kopate? s cevkami? Mi smo danes mu dali v ušesa tiste vatne čepke, pa je tulil, da ga bolijo ušesa user posted image  vem, da se je zmišljeval, ampak sploh ne vem, kako naj ga prepričam, da jih MORA imeti....al jih pri kopanju ne rabi? Al jih rabi samo pri umivanju glave? Tole mi še ni jasno user posted image


Tudi meni ni jasno, zakaj so mu jih ven vzeli, kajti rečeno nam je bilo (in na odpustnici je tudi pisalo), da naj bi same padle ven v 8-12 mesecih.

Kar se pa kopanja tiče, sem na tej debati že pisala o tem - malo poglej nazaj. Nam so v bolnici povedali,, da naj kupimo silikonske čepke ter neoprenski trak (kupiš v Sanolaborju ipd.). Dokler ima otrok čepke notri, voda NE SME priti v ušesa. Mi smo mu ušesa zaščitili tudi, če mu nismo glave prali. Zaščito je imel tako pri tuširanju, kopanju v banji, v morju ali v bazenu. Saj ej tečno, ampak kaj češ.

Po moje ti vatni čepki niso fajn, ker se vode napijejo in tako v bistvu pride voda v uho, ne vem, ker niti ne poznam, ampak si mislim, no. Mi je pa čudno, da vam niso dali točnih navodil glede tega v bolnici; nam so res ene petkrat ponovili, kako in kaj, pa še pisna navodila smo dobili zraven.

Kar se tiče prehrane,  naš  mulo na splošno obožuje juhe, čokolino in take stvari, torej nismo glede tega imeli problemov. Je v bistvu normalno jedel, skrbela sem le, da ni kakšnih res trdih stvari jedel, npr. skorja, piškoti, čips, palčke ... Približno en teden smo malo pazili, potem pa ne več. ni nič jamral, da g akaj boli.

No, zdaj bo verjetno huje, ker naj bi mu tokrat mandeljne ven dali, pa pravijo, da je ta operacija hujša in da je treba bolj pazitiuser posted image  Mah, jaz komaj čakam, da bo to enkrat za večno za nami.

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Operacija -ORL?
22.5.2008 15:10:48   
staši
OJLA PUNCE ,mi smo doma.vse je O.K. No potekalo je točno tako kot si ti napisala,isto z polurno zamudo.Tako da smo po tistem pomirjevalu se petnajst minut smejala do solz potem ko je to že malo popustilo pa je postal siten ,pa je jokal ,pa me je lovil stran  pa ga je nekaj bolelo in hudo je blo ker ga nisem nič razumela .Pa se je to zavleklo do desetih petnajst in seveda je norel ko so ga odpeljali in niso me pustili zraven.Tako sem bila jezna ,ker one sestre so nam lepo opisale da gredo otroci lepo omamljeni in veseli da ne vedo kaj se bo dogajalo moj pa je potem vse pogruntal in tudi ,ko so ga pripeljale nazaj je glavna sestra rekla da bo verjetno name jezen ker sem ga tako pustila samega.Pa je potem blo vse v redu ,tudi ostala dva ko sta bila za njim na vrsti so potem lepo cel pop.spali tako da nismo imele kaj počet samo čakat da se zbudijo in vprašajo za pit in jest .Tega me je bilo tudi strah.No pa smo tudi tole rešli in se je fanj napil zvečer pa je jokal da ne more spat ker je lačen.Bruhal ni ,vročine ni imel ,bolečin tudi ne tako da je bil v sobi najboljši pacient.Zjutraj pa smo imeli pediatra in ni hotel odpret ust pa je bil kar jezen nanj in mu na silo odprl usta. Odpustili so nas z napotki za prehrano in smo doma jedli spasirano hrenovko ,pire krom.in špinačo .Zdej pa že kričim da naj ne nori po hiši ker ga bom peljala nazaj ,glih zato ker so se pa v dveh dneh štirje otroci vrnili po štirih dneh nazaj ker so začeli krvavet.In na to so nas resno opozorili!No pa še to Mojca res ni ne vem kaka vzgojiteljica je pa prijazna ,sestre tamlade so full fanj ,glavna je neka oštra pa ...ni glih no pa sej ni tako slaba.Pa še glavno sem pozabila -odstranli so samo žrelnico ker se je zgodil čudež.Na sprejemu je fant imel 100%sluh ,da padeš dol!Rekel pa je zdr.če bo potrebno da bo med operacijo tudi to naredil pa ni .SUPER,tako gremo lahko na morje.Če pa bo spet kaj z uhi narobe pa mu to ne uide.Tako zaenkrat tole bom poročala keko kaj hišna nega LP.

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Operacija -ORL?
22.5.2008 21:25:03   
urki
staši, super, da je bilo vse v redu in da se mu je tudi sluh popravil. Ali mu potem niso nič prerezali bobničev? Kdaj imate spet kontrolo?

Tisti dan, ko sta imela vidva sprejem, smo mi imeli kontrolo pri orl na Jesenicah.
Timpanogram se mu je poslabšal iz A na C, pa mu nič ne gre iz nosa. In sem rekla zdravnici, da bodo res morali dati cevke, pa jim ona sploh ni tako naklonjena. Je rekla, da cevke pustijo tudi brazgotino in da to ni tako idealna rešitev, pa da naj mu raje fejst nos čistimo s fiziološko. Če pa berem Nejčka in Tinkulo, sta pa obe zelo zadovoljni z njimi, kajne?
V ponedeljek moramo še k pediatru, da nam da zeleno luč.

lep pozdrav vsem

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Operacija -ORL?
23.5.2008 8:32:56   
.Anonimna.
staši user posted image  zelo je fino prebrat, da sta fajn. Tisto o pred operaciji, pa rajš ne bi komentirala. Že to, da tako male pustijo čakat tudi do 12h brez vode in vsega, je za user posted image

urki, ti lahko povem, da sem jaz zelo zelo obilno čistila sinu nos s fiziološko. Več kot 5 mesecev, vsako jutro in vsak večer. Cel deci v vsako nosko, 2x na dan. Pa ni pomagalo. So me pa na kliniki butsato gledali, zakaj sem toliko vlivala (to so mi pa rekli na Metelkovi), pa sploh ni treba tolk velik. Zdaj vzamem pol deci tisto silikonsko šprico, pa mu dam samo 2x v vsako nosnico, samo zvečer.
Jaz se res nisem spuščala v detajle, kaj pustijo cevčice, ampak glede na to, da druge možnosti ni, sem pač pustila, da to naredijo. Sem zelo zadovoljna, ker res otrok zelo zelo bolje sliši in tudi govori. malo je kriza res zaradi kopanja, ampak ok, bomo že. Pač letos ne bo šel z babi in dedijem na morje. Ziher je ziher user posted image
Kupila sem mu trak in čepke - Zaloker&Zaloker v Ljubljani - stane 15€ komplet. Se bo že moral navadit....tako kot se je špricanja v nos.
Sej bo...vse bo ok, vem user posted image

(odgovor članu urki)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Operacija -ORL?
23.5.2008 9:24:50   
staši
Glej sluh se mu je popravil bog vedi zakaj.Ko sva bila konc februarja v LJ na polikliniki je bilo vse nujno, v torek ko sva prišla in sva dala vse preglede za operacijo pa je tisti zdr.ko ga je pregledal malo čudno user posted image komentiral,češ kaj sploh delava tukaj če fant sliši.No potem je odobril odstranitev žrelnice in po potrebi uha pa hvala bogu ni bilo potrebe.Na izvidu pa piše da je prišlo do odstranitve zelo velike žrelnice.Pa sej ti tam sploh nič točno ne povedo zakaj se gre ,samo nekaj podpisuješ in zdravniki tako na hitro vse povedo da moraš potem sestre kej vprašat da ti točno razložijo ,pa še vsaka  drugače pove,tako da potem delaš po svoje kar misliš da je prav.user posted image user posted image (ti smeškoti me malo hecajo)Kontrolo  imava čez sedem dni pri svojem pediatru in že vem da bo on čisto drugače razlagal kot so oni vLJ.Če pa te opercije nebi bile priporočljive  in nebi pomagalo,zakaj jih potem je toliko?Ker otrok je veliko ,vsak dan so novi in to tudi po deset jih pride res da ne vsi za isto stvar ,pa vendar so .Največ je žrelnice ,vstavitev cevk ,mandeljni in to po dve operacije skupej in starost se giblje tam od enega leta pa do šest - sedem.Nekateri so res tako bogi ,no mi smo lepo šli skozi in tudi prvo noč doma smo prespali v svoji sobi do devetih ,vstal lačen in že sprašuje gdaj bo kosilo (spasirano)edino me ne uboga ,ko ga opozarjam da mora dihat skozi nos to pa naročijo ,ko te odpustijo domov .Sem se pa razpisala LP

(odgovor članu urki)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Operacija -ORL?
27.5.2008 21:55:21   
urki
Včeraj nam je zdravnica dala zeleno luč za operacijo, čeprav se mi dozdeva, da ima bolj hripav glas. Bomo jutri videli, kaj bodo rekli na ORL.

Sedaj, ko prihaja dan D, me pa kar malo skrbi,kako bo vse potekalo, čeprav smo to že 1x dali skoz.

Bom poročala,kako je bilo.

lep pozdrav vsem

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Operacija -ORL?
28.5.2008 9:02:07   
staši
Držimo pesti!Mi smo bili včeraj na kontroli in je vse O.K.samo v vrtec ga ne bom še pustila ,ker je zdr.rekel da naj nebi se še "razdivjal"i

(odgovor članu urki)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Operacija -ORL?
28.5.2008 10:17:54   
.Anonimna.
Naš je bil tudi včeraj na kontroli in so cevke na svojem mestu. Sem jih videla in so take modre user posted image
Je pa šel v vrtec po 10 dneh. Itak, da je divjal doma, kako naj mu pa dopovem, da mora biti miren user posted image

Spi pa neverjetno bolje user posted image  nič več smrčanja, nič več dihanja skozi usta user posted image

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Operacija -ORL?
29.5.2008 6:47:18   
.Anonimna.
Punce, pomagajte user posted image
Naš fant je zbolel. Dva tedna po operaciji ima zabasan nosek in vnete oči user posted image

Kaj naj naredim? A je to normalno? Njegova pediatrinja dela pa šele popoldne user posted image

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Operacija -ORL?
29.5.2008 7:55:36   
staši
Hudo!Glih zaradi tega ga ne bom še peljala v vrtec ,ker naši spijo celo na prepihu!Kaj pa če je kaka alergija ,veliko je tega glih včeraj je od sestrične tamali dobil tablete.držim pesti da ne bo kaj hujšega.

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Operacija -ORL?
29.5.2008 20:11:01   
staši
kaj sta bila popoldne pri zdravniku?

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Operacija -ORL?
30.5.2008 11:13:36   
.Anonimna.
ja, sploh nisem prišla do računalnika user posted image
Sem samo poklicala, pa je dala kapljice za oči Tobrex, ampak jih nismo uporabili, ker se mu je potem kar izboljšalo.
Smrkljast je, malo kašlja, ampak sem fejst špricala s fiziološko in Operilom, pa je šlo mal nazaj.
Zdaj mu dajem tud en sirup (z ameriškim slamnikom), pa upam, da bo kej boljš.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Operacija -ORL?
30.5.2008 15:43:39   
urki
no, pa smo doma. Dobil je cevke v oba ušesa, ker so bili rezultati na polikliniki slabi.Na desnem je slišal pri 40 do 55db, na levem 15 do 30db. Pa še velik ostanek žrelnice so mu odstranili.

Na odpustnici piše,da je kontrola pri otologu po potrebi. To mi je bilo ful čudno, da mu ne bodo nič sluha preverjali in sem na srečo na poti ven iz klinike srečala zdravnika, ki ga je operiral. Je rekel, da je naročil kontrolo in sem potem še pet minut počakala, da mi je datum napisal. So malo šlampasti.

Potem smo šli na Resljevo, da bi mu naredili odtis za čepke, pa so rekli ,da naj raje pridemo čez pet dni, ko bo( če je) oteklina izginila.

zaenkrat toliko, lep pozdrav vsem

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Operacija -ORL?
30.5.2008 16:03:25   
mravljica3
Pozdravljene mamice! Tudi moja hčerka, stara 4,5 leta, gre 18.6. na operacijo žrelnice, pa me zanima kako ste svoje otroke obdržale zdrave do operacije!? Saj je morda čudno vprašanje, vendar si ne želim, da bi ravno takrat zbolela. Pomislila sem celo, da bi jo za kakšen teden vzela iz vrtca, pa ne vem, če bi pomagalo.
Drugače pa si želim, da bi bilo vse skupaj čim prej mimo. Hčerko sem na lastno željo samoplačniško peljala k otologu, saj mi pediatrinja ni želela napisati napotnice. Ta je ugotovil da ima izliv v obeh srednji ušesih, bobnična sta atrofična, brazgotinasta, retrahirana,...kar postopoma vodi v oglušelost. , ter da bi morala priti na pregled že pred enim letom.
Vse skupaj me je močno prizadelo, saj sem zaupala zdravnici. Ta se je ob izvidu samo nasmehnila in dejala, da to ni nič takega. Nič takega!!? Saj če otrok ogluši, res ni tako hudo!! In vse gore zdravil, ki jih poje, to ima gotovo blagodejni učinek. Verjetno sem jaz čudna in pretiravam, pa še o medicini nimam pojma. Saj se nočem pritoževati, samo za hčerko me skrbi. Malo sem si morala olajšati dušo, saj je goto kdo, ki razume kako se počutim.

Lep pozdrav!

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Operacija -ORL?
30.5.2008 17:39:15   
.Anonimna.
ojoj mravljica, to je pa grozno. Zamenjaj pediatrinjo. Resno, ker to je pa res višek.

Jaz sem ga en teden pred operacijo vzela iz vrtca, za vsak slučaj. AMpak, saj zdaj ni nekih viroz in tko...veliko bosita na zrako pa bo.

urki, super, da ste že doma. Naš pa nikakor noče imet čepkov v ušesih. Zato ima zdaj kar samo trak. Kako mu bomo umivali lase pa pojma nimam user posted image

Meni je pa pediatrinja rekla, da cevke ne padejo same ven, ampak da jih po enem letu vzamejo oni ven. Zdaj pa sploh ne štekam user posted image  a potem ni nujno, da padejo same ven? me je kar groza pomislit, da bo še celo leto ta trak na glavi user posted image  ampak, ok, glavno, da bolje sliši.

(odgovor članu mravljica3)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?