|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 23:24:15   
Kepica83
Bravo nejčko!user posted image user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Cerkvena poroka
21.12.2007 11:03:02   
pikecpokec
Evo, najnovejše informacije (poročim se 19.januarja 2008 in sva bila glih včeri pri župniku): NI treba da ima priča zakramente (od mojga user posted image jih nima).
Po zakonu, ki velja kakšnih 10 let tudi ni treba da se civilno poročita, velja tudi samo cerkvena poroka. Verjetno pa res moraš potem iti na UE in zadevo spraviti na papirje. to pa res ne vem user posted image

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Cerkvena poroka
21.12.2007 18:11:26   
pearl_shell
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Evo, najnovejše informacije (poročim se 19.januarja 2008 in sva bila glih včeri pri župniku): NI treba da ima priča zakramente (od mojga user posted image jih nima).
Po zakonu, ki velja kakšnih 10 let tudi ni treba da se civilno poročita, velja tudi samo cerkvena poroka. Verjetno pa res moraš potem iti na UE in zadevo spraviti na papirje. to pa res ne vem user posted image


Samo to bi dodala, da župnik, ki vama je rekel, da se lahko samo cerkveno poročiš, se moti. Tudi jaz sem se letos poročila in naju je poročal dober prijatelj, duhovnik, ki je ekspert na tem področju, med drugim je študiral cerkveno pravo tudi v Rimu in dejal, da kdor to govori, se moti. Ne moreš se poročit brez civilne. Si pa nekateri duhovniki pravila krojijo po svoje, to je pa res!

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Cerkvena poroka
3.1.2008 16:03:06   
tehnofil
velja tudi samo cerkvena poroka. Verjetno pa res moraš potem iti na UE in zadevo spraviti

Kaj velja je relativno. Npr.:
Cicilna poroka velja za državo, ne velja pa pred Bogom. Pred Bogom je to še vedno nečistovanje (odnosi pred poroko).
Cerkvena poroka velja pred Bogom, pred državo pa ne velja oziroma velja kot izvenzakonska skupnost, ki pa ima pravice blizu zakonski skupnosti.

Torej ima župnik bolj prav kot ne.

Napori potekajo v smeri priznanja države cerkvene poroke, vendar je zaenkrat pravnoformalno stanje kot pred 20 leti. Prvo je potrebna civilna in nato cerkvena poroka. Pravnoformalno.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 3.1.2008 16:09:20 >

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Cerkvena poroka
3.1.2008 16:10:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: miniko
z dragim cerkveno poročila.

Veseli me, da sta se odločila za cerkveno poroko. S tem prejmeta blagoslov in posebne milosti, vendar zato ne bosta obvarovana preizkušenj, katera mora človek prestati. Je pa te preizkušnje veliko lažje prestati v povezanosti z Bogom.

Vendar ne konča se vse s poroko. Zakramenti, poroka in to je to. Božjo prisotnost je potrebno tudi ohranjati v življenju z zakramenti.

Zapomni si tole: Družina ki skupaj moli, skupaj ostane.
.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Cerkvena poroka
11.1.2008 21:24:50   
zabica26
Bom pomagala, ker tudi sama spremljam te zadeve. user posted image

Priča ne rabi nobenih zakramentov - priča je tam zato, da je priča, da se dva res po svoji volji želita združiti in poročiti. In da se potem podpiše. To je to. Preverjeno.

Za cerkveno poroko birma ni potrebna - tisti župnik, ki to trdi, se ne drži pravil oziroma zahteva nekaj, kar cerkev ne pogojuje. Sem našla to napisano tudi na netu nekje, bom dodala link kasneje.

Zakramente lahko opravite tudi kot odrasli - obiskujete katehumenat. Po novem naj bi trajal leto in pol - potem prejmete vse tri zakramente hkrati. user posted image Večina župnij izvaja katehumenat od velike noči do velike noči. Zakramente se namreč podeli za veliko noč. Baje obstajajo tudi izjeme, kjer se da opraviti hitreje, ampak ko smo mi urejali to za nekoga se nikakor ni dalo. user posted image

Pa še nekaj je...pred cerkvenim obredom se "zahteva" opravljena priprava na zakon. O vsem tem se pozanimajte pri župniku, ker tukaj pa prihaja do razlik.

Samo cerkvena poroka ni možna oziroma ni uradno veljavna. V vsakem primeru se morata tudi civilno poročiti, pa če samo podpišeta pred matičarjem v času uradnih ur. user posted image Glede zaporedja cerkvena - civilna poroka je pa vseeno... ampak vem, da nekateri župniki zahtevajo najprej civilno, potem pa cerkveno.

Tako...

Bom poiskala še linke... in veliko sreče.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Cerkvena poroka
11.1.2008 21:33:48   
zabica26
našla...

4.3.1.1.1.4 Pastorala ob krstu odraslih, katehumenat odraslih (74) Odrasle, ki so dopolnili 18 let starosti in želijo sprejeti krščanski način življenja, pa niso krščeni, ali so samo krščeni, ali pa so krščeni in so že prejeli evharistijo, pa niso birmani, skratka niso obhajali katerega od zakramentov uvajanja v krščansko življenje, obravnavamo s pastoralnega vidika kot katehumene in jim predložimo pot katehumenata. (75) Odraslih katehumenov redno ne pripravljamo na prejem zakramentov krščanskega uvajanja posamezno, ampak v skupini z drugimi katehumeni, po določenem programu, ki vključuje predkatehumenat, katehumenat (v ožjem pomenu), in mistagogijo; in tri stopnje: sprejem v katehumenat, vpis imena in obhajanje zakramentov. Kadar je v posamezni župniji premalo kandidatov za katehumenat, naj se ta izvaja na ravni dekanije ali pastoralnega območja. Vsakemu prosilcu za katehumenat24 mora biti katehumenat omogočen. (76) Predkatehumenat poteka na osebni in skupinski ravni. Predkatehumenat na osebni ravni zajema čas priprave v domači župniji do vključitve v skupino katehumenov. Obsega večkraten prijateljski pogovor z domačim duhovnikom, v katerega je vključeno medsebojno spoznavanje, spoznavanje domače župnije, prečiščevanje razlogov za katehumenat, seznanitev s potekom katehumenata in izbira spremljevalca. (77) Katehumen si s pomočjo duhovnika v času predkatehumenata izbere spremljevalca ali botra, ki je lahko le dejaven in zgleden katoličan in mu bo z besedo in zgledom pomagal na poti uvajanja v krščansko življenje. Zaradi tega je najbolje dobiti spremljevalca v katehumenovi župniji. Predkatehumenat na skupinski ravni naj se začne po možnosti hkrati na območju vse škofije, kar naj bo po vseh župnijah oznanjeno. (78) Katehumenat v ožjem pomenu besede zajema čas od končanega predkatehumenata (od obreda sprejema v katehumenat do obreda vpisa imena Zakramente krščanskega uvajanja, običajno obhajamo na velikonočno vigilijo ali v velikonočnem času. Celotno uvajanje v krščanstvo25 (predkatehumenat, katehumenat, bližnja priprava in mistagogija) v skupini traja ob dobrem sodelovanju katehumenov vsaj poldrugo leto. Če ni dovolj zavzetega sodelovanja, je treba čas uvajanja v krščanstvo primerno podaljšati. (79) Obhajanju zakramentov krščanskega uvajanja sledi še doba poglabljanja v skrivnosti prejetih zakramentov uvajanja (mistagogija). "Občestvo z novimi kristjani še dalje premišljuje evangelij, se udeležuje evharistije in opravlja dela ljubezni."26 Po katehumenatu v skupini je potrebno novokrščenim posvetiti dovolj pozornosti pri njihovem vključevanju v domačo župnijo. Z njimi je treba ohranjati stik s krščenci s pomočjo obiskov na domu, pisem, srečanj, posebnih priložnosti za spoved in s poglabljanjem katehetskih poudarkov.27 (80) H krstni pastorali odraslih spada tudi stalno vzgajanje odraslih vernikov: k zavesti o dostojanstvu krsta, k veliki hvaležnosti Bogu, da so pri krstu postali božji otroci (Jn 1,12; Rim 8,16; Flp 2,15; 1Jn 3,12), k izvrševanju trojne službe, ki izhajajo iz krsta in birme (duhovniška, učiteljska in vodstvena), in k poznanju krstnih prvin celotnega bogoslužja, oznanjevanja in tudi naše kulture (pomen kropljenja, blagoslovljene vode, sveče itd.).

še več informacij na linku http://www.rkc.si/sinoda/snd-gr43.html

user posted image

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Cerkvena poroka
11.1.2008 21:52:13   
Kepica83
žabica26 najlepša hvala, ker si se tako potrudila in mi posredovala tako natančne odgovore. Še enkrat hvala in prijeten večer ti želim.

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Cerkvena poroka
12.1.2008 8:02:09   
moci
ne da se mi vsega brat, mogoče že kje piše, ampak vseeno:
lahko se cerkveno poroči samo eden. poroka pa izgleda enako, samo da tebi ni treba sprejemat vere samo zaradi poroke.
tako so meni rekli in tako sta naredila prijatelja.
mene so sicer krstili, ampak me ni noben vprašaluser posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Cerkvena poroka
12.1.2008 20:06:52   
tlb
Oj.
mogoče se bom ponavljala, nisem čitala vsega.
-za cerkveno poroko NE potrebuješ nobenega od sv. zakramentov, potrebuje jih le eden. in v tem primeru se samo tisti z zakramenti "poroči cerkveno" (eden je pač samo lep okrasek na poroki user posted image , obred pa je enak, samo da pač "nevernik" ne dobi hostije ipd), če se ločiš, se tudi več ne moreš poročit na tak način, tj. cerkveno. to velja po kanonskem pravu. in se tak način poroke na veliko prakticira, ker tisti, ki ima zakramente obljubi, da se bo na vse načine trudil, da bi otroke vzgajal v krščanski veri (eto, tu je keč ;))
-poznam kar nekaj ljudi, ki so v treh tednih opravili vse zakramente pred poroko! cerkvi je to pač v interesu, poveča št. svojih članov.
-in v naši državi še vedno šteje (pravno formalno velja) le civilno sklenjen zakon!

LP

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Cerkvena poroka
15.1.2008 19:48:02   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Kaj pa še je potrebo vse opravit?


Uff zdej si me pa dobila... mensezdi, da morajo bit:

- krst
- obhajilo
- birma


Bo kr drzal ja. Preverjeno. :)


Za cerkveno poroko rabiš samo krst - 100%. Potem je pa samo odvisno kako so posamezni župniki natrenirani. Večina forsira še ostale zakramente, vendar po cerkvenem zakoniku rabiš samo krst.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Cerkvena poroka
15.1.2008 19:49:38   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Oj.
mogoče se bom ponavljala, nisem čitala vsega.
-za cerkveno poroko NE potrebuješ nobenega od sv. zakramentov, potrebuje jih le eden. in v tem primeru se samo tisti z zakramenti "poroči cerkveno" (eden je pač samo lep okrasek na poroki user posted image , obred pa je enak, samo da pač "nevernik" ne dobi hostije ipd



Je pa tut to res. Sestra je poročena polovično. Ona je cerkveno, njen mož ne. Je moral samo podpisat da ne bo oviral pri vzgoji vere in to je to

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Cerkvena poroka
15.1.2008 20:21:51   
cukr07
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Oj.
mogoče se bom ponavljala, nisem čitala vsega.
-za cerkveno poroko NE potrebuješ nobenega od sv. zakramentov, potrebuje jih le eden. in v tem primeru se samo tisti z zakramenti "poroči cerkveno" (eden je pač samo lep okrasek na poroki user posted image , obred pa je enak, samo da pač "nevernik" ne dobi hostije ipd



Je pa tut to res. Sestra je poročena polovično. Ona je cerkveno, njen mož ne. Je moral samo podpisat da ne bo oviral pri vzgoji vere in to je to


Tudi mož od moje prijateljice ni imel nobenih zakramentov, pa sta se vseeno lahko poročila cerkveno - seveda cerkvena poroka velja samo njej. Protokol je bil navzven popolnoma enak, le on ni dobil hostije in pil iz keliha.

Jaz imam vse zakramente, moj pa je samo krščen, pa nama obema velja cerkvena poroka. Je pa res, da je to tudi od župnika odvisno.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Cerkvena poroka
16.1.2008 11:20:12   
Polžica
Tale tema se mi zdi pravšnja tudi za moje vprašanje. Ali katera ve, kje bi se dalo opraviti priprave na cerkveno poroko, ki bi trajale čim manj časa? Če se dva želita cerkveno poročiti, morata opraviti tudi to. Midva imava oba zakramente in se želiva cerkveno poročiti, je pa tako, da imava par mesecev starega user posted image  in si težko vzameva 5 večerov po 3 ure oz. cel vikend časa, da opraviva priprave, ki so baje samo neki pogovori.


(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Cerkvena poroka
16.1.2008 13:50:27   
barbara_s
Mogoče bi pa za vaju v poštev prišla e-priprava? Poglej na www.iskreni.net ... Sicer traja ca. 4 mesece, ampak ni ti treba nikamor it - razen enega vikenda v živo. Ampak tam imaš poskrbljeno za varstvo otrok, tako da ni panike.


(odgovor članu Polžica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Cerkvena poroka
17.1.2008 19:10:12   
zabica26
IZVIRNO SPOROČILO: Polžica

Tale tema se mi zdi pravšnja tudi za moje vprašanje. Ali katera ve, kje bi se dalo opraviti priprave na cerkveno poroko, ki bi trajale čim manj časa? Če se dva želita cerkveno poročiti, morata opraviti tudi to. Midva imava oba zakramente in se želiva cerkveno poročiti, je pa tako, da imava par mesecev starega user posted image  in si težko vzameva 5 večerov po 3 ure oz. cel vikend časa, da opraviva priprave, ki so baje samo neki pogovori.




mal pomagam http://lj.rkc.si/?id=93&fmod=1001

user posted image

(odgovor članu Polžica)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Cerkvena poroka
19.1.2008 16:34:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Pejta z dragim v kakšno lepo cerkev. Tam si obljubita zvestobo....in bog vaju bo slišal.
Za to ne rabiš nobenih zakramentov....nič denarja...samo vero, če jo imaš :).

To si pa tako lepo povedal, da se takoj pojavi vprašanje, Zakaj naj bi potem sploh šla v cerkev. Če ne rabita zakramentov tudi ne rabita v cerkev hodit, a ne.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?