|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:11:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nisem brala drugih ker sem videla, da ste jo takoj napadle.

Anonimna jaz te popolnoma razumem. Da ti takole pripelje otroka in ga potem pusti. Tudi moj ima hčerko od prej pa jo ne šlivim pet posto.Njega ljubim, nje pa videt ne morem in je tudi nočem.Ona ni moj otrok in nikoli ne bo. Če te ima rad naj bo s teboj ne pa da hčerka pri tebi visi.

Jaz bi ji rekla naj ne hodi več, da ti ne misliš skrbeti zanjo, saj nisi njena mama.
TE 1000% podpiram in ti dam prav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisala si,njega ljubim, nje pa videti ne morem.

Ti ne ljubiš nikogar, ker tega nisi sposobna.Če bi bila, ne bi pisala takšne butaste.Upam, da tvojega moža sreča pamet in te čimprej nekam brcne.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Ta zenska nima vseh cistih!!! Ni cudno da pisejo taki primerki samo pod anonimno!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:25:35   
LoCa
gina sori k se mi ne da brat vsega, kar si napletla iz mojega posta. js ne govorim o ljubezni in dobrih odnosih, ampak o funkcijah določene vloge. in tut nisem nikjer govorila o ljubosumju biološke mame. in tut se ne spomnim da bi napisala tole "Ni pravično, če prevzema dolžnosti mame, zaradi matere???", tko da res ne vem kaj ti dogaja tebi. se mi niti ne bi zdelo ljubosumje ampak legitimen občutek, če bi se biološki mami mogoče zdelo, da ji nekdo prevzema njeno vlogo. ampak to je itak druga debata k s to konkretno k jo je izpostavla anonimna nima prou nobene veze. tko da, razen tega, da si napletla stvari, k jih nisem rekla, se s tabo tudi ne strinjam. 

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:28:55   
Anonimen
Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:31:41   
LoCa
v bistvu, ja, je težko razumet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:32:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


Ej zenska a ti imas srce?? Srcno upam da oce otroka cimprej uvidi in primerno poskrbi za otroka...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:38:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


Jaz bi te dala sterilizirat. Tak folk nikol, nikol...neb smel met otrok.
Tvoj tip je pa ena reva, isti gnoj k ti, k lastno hči na skrivaj kliče zato da lahko eno žlehnobo brez srca zvečer nategne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 17:55:25   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

kalbo, punčka ima mamo. ne vem zakaj bi morala anonimna prevzemat neke njene funkcije, to je nepravično da prve mame. tko se meni zdi.


Napisala si točno to, kar sem povzela, da ni pravično do biološke mame, če nekdo prevzema njene funkcije (=  "Ni pravično, če prevzema dolžnosti mame, zaradi (biološke seveda) matere (in njene vloge, ki ji je dodeljena s porodom)???"), . Lahko obračaš kakorkoli, pa trdiš, da ni res, imaš zgoraj tvoje besede črno na belem, če pa ne štekaš, kaj sem napisala, pa to nekaj pove zgolj o tebi. In zgoraj napisano je posesivna miselnost ljubosumnih mater, ki svoje vloge ne bi bile pripravljene deliti z novo žensko od svojega ex, oz. ji zgolj prepustiti svoje funkcije za čez vikend.


Tega, kar sem napisala, je v realnem življenju sposobnih zelo zelo malo parov. Nekaj več, oz. kar precej več jih je sposobno dojeti, da bi tako bilo ok, če bi bili sposobni to furat, nekaj pa jih pač še ni na tej stopnji. Žal. Aja, pa popolnoma vseeno mi je, a se strinjaš al pa ne.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 18:01:17   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


Mislim, da je ta druga anonimna še zelo mlada in nima otrok. Se motim?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 18:43:19   
mama54
Tvoj tip je pa ena reva, isti gnoj k ti, k lastno hči na skrivaj kliče zato da lahko eno žlehnobo brez srca zvečer nategne.



Karin, tale stavek mi je najbolj všeč v vsej tej debati.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 18:47:10   
mama54
Evo ti čarovnice, ki je zastrupila Sneguljčico. Vsakič posebaj me je groza, ko vidim, kakšni pokvarjeni ljudje hodijo po tem svetu.



Kalbo,ali si lahko zamisliš, da bi dobil takšno ženšče, če (bog ne daj) bi se razšel s sedanjo partnerko?

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 18:56:07   
Taula
Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumet


Joj si ti boga v glavo.user posted image Ona je del vajinega, njegovega življenja, večji del njega je kot boš ti kdajkoli. Lahko boš njegova žena..ona bo vedno njegova hči. Pa če se temu še tako upiraš. Lahko se še tako trudiš, nikoli je ne boš mogla izbrisati. user posted image


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 19:10:59   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


O boh ne morem verjet res ne, verejtno bi bilo bolje da bi vse tole zadržala zase. Uh ubogi otrok tale se mi pa res smili, tvoj dec je pa po tem opisanem po domače rečeno čista copata in reva. Mater da se za svojo hčer ne potegne uh bi ga kr zlasala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 19:20:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


A si ti čist gladka?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 20:38:26   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

kalbo, punčka ima mamo. ne vem zakaj bi morala anonimna prevzemat neke njene funkcije, to je nepravično da prve mame. tko se meni zdi.


Napisala si točno to, kar sem povzela, da ni pravično do biološke mame, če nekdo prevzema njene funkcije (=  "Ni pravično, če prevzema dolžnosti mame, zaradi (biološke seveda) matere (in njene vloge, ki ji je dodeljena s porodom)???"), . Lahko obračaš kakorkoli, pa trdiš, da ni res, imaš zgoraj tvoje besede črno na belem, če pa ne štekaš, kaj sem napisala, pa to nekaj pove zgolj o tebi. In zgoraj napisano je posesivna miselnost ljubosumnih mater, ki svoje vloge ne bi bile pripravljene deliti z novo žensko od svojega ex, oz. ji zgolj prepustiti svoje funkcije za čez vikend.


Tega, kar sem napisala, je v realnem življenju sposobnih zelo zelo malo parov. Nekaj več, oz. kar precej več jih je sposobno dojeti, da bi tako bilo ok, če bi bili sposobni to furat, nekaj pa jih pač še ni na tej stopnji. Žal. Aja, pa popolnoma vseeno mi je, a se strinjaš al pa ne.

lej, tisti citat ki si mi ga pripisala nisem jaz sproducirala ampak ti in si ga ti meni pripisala. tvoj povzetek tistega, kar sm js napisala, je pač napačen. ker jaz tistega kar si ti ti izpeljala sploh nisem rekla. nikoli o nobenem ljubosumju govorila. nikoli sploh govorila o občutkih biološke mame. sam tu itak vas polovica tle to dela, da si kr izmisli stvari, ki naj bi jih kdo rekel.
to da ti je vseeno da se ne strinjam s tabo pa tut ne vem kako vezo ima. ja in?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 21:05:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.

Ne maram hoditi na skupna srečanja, k nam ne dovolim da pride in tudi nočem da ga kliče.Če prejme sms od nje ga zbrišem.Pač ne želim, da je del najinega življenja a je to tako težko razumetuser posted image


In pod tale "umotvor" sodi samo tale Kalbov stavek:
Preziram, ampak res iz dna duše preziram ženske, ki so sposobne bit ljubosumne na otroka,
Dodala bi še, da to velja tudi za moške.
Pa še to: in tvoj mož ve, da ti tako razmišljaš in te še gledauser posted image  To moraš pa res ekstremno dobro f***...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 21:27:22   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka



In pod tale "umotvor" sodi samo tale Kalbov stavek:
Preziram, ampak res iz dna duše preziram ženske, ki so sposobne bit ljubosumne na otroka,
Dodala bi še, da to velja tudi za moške.
Pa še to: in tvoj mož ve, da ti tako razmišljaš in te še gledauser posted image  To moraš pa res ekstremno dobro f***...


Popolnoma strinjam se s temle. Tisto, kar omenjaš v zadnjem stavku, pa nikoli ( ampak res nikoli ) ne bi odtehtalo, da bi imel opravka s takim škisom ( izraz je namenoma mil user posted image  ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 21:29:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.


Kaj ti pa je user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Pastorka!?
1.1.2008 21:39:17   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.


Kaj ti pa je user posted image user posted image


Se pridruzujem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 10:50:39   
muška

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa kaj potem, to je moja stvar, če ne želim videti otroka od moža. Tudi ne želim da jo kliče in je tudi ne kliče več ko sem v bližini ampak naskrivaj in tudi občutek imam, da klice izbriše ker me motijo.Pa vsaj povem po pravici kot čutim in se ne delam fine, da mi je do tamale če mi pa ni.Itak ga kliče samo ko kaj potrebuje.



Imam občutek, da ti malo napletaš a ne? Da imaš zelo bujno domišljijo in da na debelo lažeš. Kaj si hotela dosečt s tem? To da si sedaj v središču pozornosti?saj poznaš tisto o dolgi palci oz. šibi a ne?

Če je pa to res kaj pišeš, bom pa rekla, da si poročila enega velikega kretena, ki je očitno zelo, zelo butast, da te ne spregleda. No saj mogoče pa te 1x le bo , potem boš pa jokala tukaj gor, "zapustil me je, pa kako je mogel vse sem mu dala, vse sem mu naredila, pa tako dobra sem bila,...."


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 12:26:44   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mama54

Evo ti čarovnice, ki je zastrupila Sneguljčico. Vsakič posebaj me je groza, ko vidim, kakšni pokvarjeni ljudje hodijo po tem svetu.



Kalbo,ali si lahko zamisliš, da bi dobil takšno ženšče, če (bog ne daj) bi se razšel s sedanjo partnerko?

S tako golaznijo(namenoma nemil izraz, škis je premalo) jest niti slučajno nebi komuniciral, kaj šele, da bi se je kakorkoli dotikal.  Po domače: "nebi diro ni štapom" pa če si ga moram pet življenj na roke metat.

Če se slučajno kdaj zgodi, da greva z ženo narazen leti kateri koli ženski osebek s čevljem v riti skozi vrata ob prvem namigu, da ne smem komunicirat s svojimi otroki.



(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 12:59:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

kalbo, punčka ima mamo. ne vem zakaj bi morala anonimna prevzemat neke njene funkcije, to je nepravično da prve mame. tko se meni zdi.


Tako lahko razmišlja samo nekdo, ki je posestniške narave in ne privošči otrokom lepo. Zakaj naj bi bila jaz ljubosumna na mačeho, če jo ima otrok rad, ker opravlja ob vikendih vlogo nadomestne matere?


U, tole je precej občutljiva stvar, se mi zdi.

Poglej, Gina, jaz verjamem, da ti nisi ljubosumna, ampak nekatere so pa lahko. Predvsem tiste, ki nimajo novega partnerja in še vedno ljubijo očeta njunega otroka. In zato, ker je mamica ljubosumna, po moje tudi otrok čuti, da nekako ni prav, da bi očkovo novo ženo vzel za svojo "nadomestno mamico". Po moje čuti, kot bi s tem nekako izdal lastno mamo. In zato se meni zdi včasih malo distance kar primerne, naj otrok sam pokaže, kakšnega razmerja si želi.
Pri nas je bilo tako, da je tudi vse skupaj bilo nekako hoja po tankem ledu, vsaj meni se je tako zdelo. Tako da sem jaz pustila, da sta varno zavetje moževi hčerki iz prejšnje zvezen nudila babica in on, jaz pa sem bila nekako ob strani. Prepustila sem jim tisti čas, ko je bila tu, da so bili oni družina, jaz pa prijateljica. Pa pri nas niti ne zaradi dekličine mamice, nekako sem čutila, da jaz med njih še ne pašem.
No, malo se je vse skupaj obrnilo, ko sem tudi jaz rodila, ker takrat pa enostavno ne moreš več ob kraju stat, ker tudi tvoj otrok zahteva očeta. Takrat se zna marsikaj bolj zaplest, to vem iz izkušenj in mi je to čisto jasno. Ker potem lahko pride do ljubosumja s strani otrok, do občutka očka, da je prvi otrok v primerjavi z drugim zapostavljen z njegove strani s poosledico, da se mu potem smili in nevede dela kakšne razlike ali kaj podobnega.
Pri nas je zdaj tako, da je moževa starejša hči blazno ljubosumna na svojega polbratca in to več kot očitno tudi pokaže. Dokler je bil majhen in smo ga pač odstranili s kroga, ki ga je imela z očetom, je bilo v redu, ko pa se ga ni več dalo, ker je bil pač že prevelik, se je pa začelo. Prišlo je zdaj že tako daleč, da je tudi že fizično obračunala z njim. Ni ga sicer pretepla, mu je zanalašč žogo zagonila z vso silo čisto od blizu v glavo. In to s temo nad očmi, če se razumemo, kaj s tem mislim. Pa je stara 14 let, tako da čisto otrok tudi ni več.
Tako da tale "brezpogojna" ljubezen ženske do otroka iz moževe prve zveze res ni ravno brezpogojna. Jaz  imam vse čiste, bi res lahko rekla sama zase, oziroma sem čisto normalna, zelo čuteča oseba, pa moram rečt, da te punčke ravno ne ljubim ne vem kako. V bistvu jo imam rada, kadar je ni. Takrat vedno  veliko mislim nanjo in čutim do nje kar nekako ljubezen, bi laho rekla. Ampak ko je pa tu ... ne vem, ampak nekaj ne vžge med nama ali kaj.  Ni tiste povezanosti, enostavno je ni.
Tako da, kot pravim, mislim, da z žensko, ki do otroka iz partnerjeve prejšnje zveze ne čuti enako kot do svojih otrok, ni nič narobe. To enostavno biološko tako je. Treba je biti razumen in se trudit, to vsekakor maksimalno, treba se je vsekozi zavedat, da otrok ni nič kriv, da samo ljubi očka in da ima do te ljubezni vso pravico tega sveta, ampak ne vem ... srcu pa pač ne moreš ukazovati.
Kar se prve anonimne tiče (o drugi je itak odveč izgubljati besede), bi pa jaz rekla, da seta se onidve s punčko super ujeli. Če mala trada hodi k njej, je to to. Le dedca mora še v red spravit, pa bo.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 18:54:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

U, tole je precej občutljiva stvar, se mi zdi.

Poglej, Gina, jaz verjamem, da ti nisi ljubosumna, ampak nekatere so pa lahko. Predvsem tiste, ki nimajo novega partnerja in še vedno ljubijo očeta njunega otroka. In zato, ker je mamica ljubosumna, po moje tudi otrok čuti, da nekako ni prav, da bi očkovo novo ženo vzel za svojo "nadomestno mamico". Po moje čuti, kot bi s tem nekako izdal lastno mamo. In zato se meni zdi včasih malo distance kar primerne, naj otrok sam pokaže, kakšnega razmerja si želi.


Ja, vsekakor so situacije različne. Strinjam se, da je veliko žensk in tudi otrok ljubosumnih. In zelo težko je s takimi ljudmi, pa najsi so to otroci ali odrasli. Vsekakor se mi zdi, da je fajn otroku pokazat, da nikakor ne izda lastne matere, če ima nekoga zelo rad, in če ga to uspe kdo naučit, namreč ne tako velike posesivnosti, mu je dal navečjo doto za življenje. Zato se meni zdi primerno, da so življenja prepletena, da patorki in mačehe, očimi sodelujejo maksimalno, ne pa da so ob strani, kot ponavadi napišem. Ne morejo biti živeljenja prepletena, če je otrok največ z očetom, če gledaš od strani, pa četudi z dobrim namenom, da bo otrok z očetom, da se ne bo počutil odrinjenega, da ne bo ljubosumen na bratca. V bistvu mu s tem delaš slabo, ker ga postavljaš v utvaro, da ima lahko očka zase, da je ok, da si ga lasti. Saj ga ima ravno toliko, če je z njo in bratcem skupaj, naučiti se morata biti ona in bratec srečna en z drugim, v končni fazi bosta vedno imela en drugega, za starše pa pričakujemo, da slej ko prej gredo. Je pa težko to doseči. Vsekakor se pa tega ne doseže, če ima ona očeta zase.
Vsekakor še vedno trdim, da je vaša situacija drugačna. Ti nimaš možnosti, se navezat nanjo, ker je premalo pri vas. In vsakega človeka bi razjezilo, če bi bil otrok ljubosumen na bratca. Tudi mene, kot mamo, ali kot v.d. mamo, vendar bi ravno zato želela sama vzpostavit globji stik z njo, ker samo če zahtevaš enako od nje kot od malega, če se vedeš enako zahtevano do nje, kot do njega, te lahko kdaj spoštuje. Po letih izkušenj sem prišla do spoznanja, da te otroci ljubijo zgolj če te spoštujejo, spoštujejo te pa zgolj, če imajo zelo dobre meje, če so varni, in varni niso, če izkoriščajo situacijo v nekaj takega, kot je lastninjenje očeta. Očeta itak da lahko imajo, vendar na drug način, kot način lastninjenja. In tako imajo več od njega. V prvi vrsti se morajo navaditi, da je bratec ok. Vem, to je težka naloga tudi za same starše, ki imajo posesivne otroke (to je dedno, ne pa privzgojeno), kaj šele za v.d. starše. In zavedam se, da je take otroke kot v.d. starš mnogo težje ljubiti, ker so strašno naporni v svojem vedenju. Vendar če poiščeš tiste njihove dobre lastnosti in jih ven dvigneš, pa če poleg tega zahtevaš svoje ne glede na njihovo sitnarjenje, narediš uslugo obema. Kaj pa vemm vsekakor razmišljam v tej smeri.
Meni se zdi, da ste res preveč fizično oddaljeni, da bi lahko kontinuirano gradili na odnosu, če pa nekdo prihaja na obisk vsak teden 2x, je pa to skoraj tretjina vsega živeljenja, a ne, se pa najbrž to da. In kot pravim, razumem, da to ne gre čez noč, nikakor ne, tudi pri nas se to ni zgodilo čez noč in ni se zgodilo pri obeh otrocih enako hitro in v enaki meri, niti nisem govorila o brezpogojni ljubezni, ker te itak nihče od nas ne premore se meni zdi, niti za lastnega otroka, pri določenih ekstremnih pogojih. Govorila sem o ljubiti otroka na nek način, sprejemljiv obema stranema. Vsekakor pa ljubiti več kot samo sprejemati ga za silo.

Se pa strinjam, situacije so različne, ne moremo posploševat, pa mlajši kot je otrok, ko ga v.d. starš spozna, lažje je, če je otrok star že čez 10 let, je situacija mnogo težja, razvojno so otroci takrat bolj komplicirani, preveč let so živeli drugače....odvisno je pa tudi od pravih staršev, koliko se dovolijo v.d. staršem vmešavat, biti vpletenih v njihove skupne lajfe. Zrelost se reče temu. Več kot si skupaj, lažje je, bolj kot se poznate, lažje je. In obratno. In jaz verjamem, da si ljubeča in čuteča oseba, in verjamem, da bi bilo drugače, če bi se zadnjih 5 let videli vsaj 2x na teden in če bi bila ti bolj vpletena v situacijo, vendar vem, da to ni bilo mogoče zaradi objektivnih okoliščin. Situacije so različne. Zdaj se pa že ponavljam. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 21:29:11   
Anonimen
Ja no, saj pri nas je itak tako specifično, da mogoče res  ni prav, da na stvari gledam z mojega zornega kota, kar se tega tiče.
Ker tamala niti ne zna slovensko. Zna že malo, toliko, da se lahko zmeniš, kaj bi tisti trenutek rada, da pa bi povedala, kaj čuti, pa ne. In kako naj jo potem napizdim, kot npr. brez pardona napizdim tamalega, če mi serje po glavi?! Če se reva še branit ne more. Še skregati se ne moreva.user posted image
Tako da tale naša situacija res ni primerljiva  s običajnimi stituacijami otrok ločenih staršev.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 23:02:05   
sinity
oh kako lepo je drugmu pamet solit...

kako gre že un pregovor... najprej pred svojim pragom... aha že vemuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Pastorka!?
2.1.2008 23:03:55   
sinity
mater me že celo večnost ni blo sm gor pa vidm da kr zamujam... vidm da bo še dolga noč... same pikantne teme... to mi deliiiii....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sinity)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?