|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 21:44:36   
emaa
Punce saj veste, da vam na podlagi odločbe pripada po zakonu o delovnih razmerjih min. 3 dni dodatnega dopusta za nego otroka s posebnimi potrebami, pa davčno olajšavo imate ta veliko (spet samo od dneva veljavnosti odločbe, ne od takrat, ko je otrok s PP, kar je ponavadi od rojstva).

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 21:47:06   
Kalina
emamair upam, da si prebrala moje odgovore. Aja pa kdor ima dodatek za nego, je upravicen placila cestnine pri registraciji avta.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 22:01:18   
emaa
Zanimivo Kalina, samo po enem letu bojo pa verjetno prijavili, da je prepozno, čeprav 360€ se pa ne bi branila.  Za registracijo je bilo pa tako, da smo mi mogli cestnino plačati, pa dati vlogo za oprostitev, pa so nam pol nakazali, dvakrat trgali neko takso (1x za vlogo, drugič ne vem več za kaj), pa še za 1 teden razlike med plačilom in vlogo (ja sem mogla z Ribičevo govorit, pa se  z uno na UE skregat, da smo lahko vlogo za oprostitev oddali) so nam odbili kar 10€, bolano kako se folk nateguje. Cele dneve pa itak nimam časa viset na UE, CSD, kamor itak sama ne morem, ker dvojčkov pa jaz ne morem notri znosit, na CSD pa z vozičkom ne morem, tako da moram čakat ali na varstvo ali pa se drugače znajti. Mislim kot da gre iz njihovega žepa. 

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 22:03:37   
Kalina
Ja skoda emamair, ker npr tud pr dohodnini bi se ful poznal za 3mesce al kolk, sploh pa za 2 otroka. 

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 22:09:29   
emaa
Gre za dva meseca, pa za enega od dvojčkov (sindrom kratkega črevesja), njegovo življenje je viselo na nitki, pa še kaj drugega tudi dolgo časa. Važno, da je doma in da je tako fino z njim kot je, moj smejko, ga ne dam, saj nobenega od njiju ne. Smo ga mi trije tako nestrpno čakali tiste 3,5 mesece, fanta sta se noro pogrešala.
Bom sicer na CSD klicala, a mi lahko poveš kje to piše, ker če oni lahko za nazaj trgajo preveč plačano, potem lahko za nazaj vrnejo premalo plačano. Za dohodnino bom pa preživela, oz. če se bom na CSD zmenila, lahko še vedno na DURS vprašam kako je s tem, da so se na CSD zmotili. Probat ni greh, kregat sem se pa jaz pripravljena (sem se že takrat pritožila kako si predstavljajo, da ima moj otrok posebne potrebe od rojstva, ne od dneva odločbe, pa zaradi dohodnine sem ji tudi takrat rekla, pa ni trzala).

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dodatek za nego
12.1.2008 22:20:00   
Kalina
Kako se uveljavlja pravica do dodatka za nego otroka? Pravica se uveljavlja na predpisanih obrazcih, ki so vlagateljem na voljo pri centru za socialno delo in naši spletni strani. Tem je potrebno priložiti fotokopijo zdravniških izvidov in druge dokumentacije (npr. mnenje komisije za usmerjanje otrok). Pravico center prizna po tem, ko si pridobi mnenje pooblaščene zdravniške komisije.   Pravica se uveljavlja v 90 dneh po rojstvu otroka in se prizna z mesecem rojstva otroka. Če se uveljavlja po tem roku, se pravica prizna s prvim dnem naslednjega meseca po vložitvi zahtevka.



_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dodatek za nego
13.1.2008 10:05:39   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

pa davčno olajšavo imate ta veliko (spet samo od dneva veljavnosti odločbe, ne od takrat, ko je otrok s PP, kar je ponavadi od rojstva).


Jaz sem pa lani kar naredila prijavo za 50% olajšavo za leto 2006 (Lea je bila rojena feb. 06), dodatek za nego so mi odobrili pa šele po pritožbi in mi je odločba veljala šele od jan.07
Na dohodninsko prijavo sem samo na kratko napisala kaj je bilo in so mi jo brez vprašanj odobrili. Letos bom pa tudi prijavila 50% olajšavo za 07 , čeprav dodatka ne prejemam več (odločba pa mi je lani veljala celo leto). Bomo videli ...


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dodatek za nego
13.1.2008 13:11:27   
* Mateja *
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78

Malo sem se prestrašila oz. bila v dvomih zaradi tega, ker sem tukaj na forumu dosti brala o tem dodatku in kako zavračajo in morjo mamice pritožbe pisat. Pa glede vseh teh vlog nimam nikoli sreče, da bi mi kaj odobrili. Zato sem bila v dvomih. Sem pa zdaj toliko bolj vesela. Prva stvar, ki mi jo je ratalo dobit. No razen otroškega dodatka, ki pa ga tako vsak dobi.

V glavnem, kar se financ tiče, nisem ravno rojena pod srečno zvezdo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ga ne dobi vsak, jaz ga nimam več, ker možek preveč zaslužiuser posted image , čeprav sem sama doma, brez dela,...
Otroški gre po dohodkih.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dodatek za nego
13.1.2008 14:52:47   
biba 78
Dodatek za nego.

Če dobite prošnjo ugodno rešeno, lahko z odločbo uveljavljate tudi olajšave za Otroški dodatek in 50% olajšavo pri odmeri dohodnine.

 Mene zanima, če je katera mamica, ki je upravičena do dodatka, napisano zgoraj
uveljavljala.  In če mi lahko malo razloži vse to. Ker jaz otroški dodatek že prejemam in me zanima, če lahko to uvlejavljam komaj pri naslednji vlogi za dodatek ali lahko že kaj vmes tudi uredim.



_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dodatek za nego
13.1.2008 18:06:18   
Kalina
Tole za otroski dodatek prvic slisim, se bom pa mal pozanimala na CSDju.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dodatek za nego
19.1.2008 15:58:15   
biba 78
Imam eno vprašanje glede dodatka za nego otroka. Namreč, na pogodbi mi piše, da se s 1.12.07 prizna pravica do dodatka za nego otroka, to je od prvega dne naslednjega meseca po vložitvi popolne vloge. Vlogo sem oddala 28.11.07. Se pravi, če prav razumem, bi morala do dne 15.1. 08 dobit nakazilo za december. Zdaj pa me zanima, če si to pravilno razlagam, ali se motim? Namreč nakazila še ni. Me zanima, kako je s tem.

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dodatek za nego
19.1.2008 17:29:44   
anajmad
Vprašaj na CSD. Če piše,da s 1.12.2007,bi mogla sedaj dobiti teh 90 eu pa še nekaj.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 11:52:22   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Punce saj veste, da vam na podlagi odločbe pripada po zakonu o delovnih razmerjih min. 3 dni dodatnega dopusta za nego otroka s posebnimi potrebami, pa davčno olajšavo imate ta veliko (spet samo od dneva veljavnosti odločbe, ne od takrat, ko je otrok s PP, kar je ponavadi od rojstva).


Živjo Ema!

Mene pa nekaj zanima... Vidm da si ti najbolj informirana glede tega dodatkauser posted image ...

Meni so ga končno odobril...In kako je zdej z dopustom...A jst morm delodajalcu poslat kopijo odločbe in na podlagi tega mi mora dat dodatne 3 dni dopusta al kako? A mi prosim poveš v katerem členu zakona o delovnih razmerjih to piše (da si mal preberem )?

Pa te olajšave,..kdaj to uveljavljam...Pr dohodninski napovedi al kako? Če prav razumem mora to moj uveljavljat (glede na to da ima Saro nase)?

Aja pa s temi cestninami pa to-nč ne štekamuser posted image  Povrnejo ti za cestnino če maš to odločbo al kako?

Aja pa še nekaj (pol pa neham težituser posted image ) - a kej veš a imaš kej boljše možnosti za podaljšanje porodniške če si upravičen do dodatka? Imam namen dat vlogo za podaljšanje pa me zanima...

hvala ti za pomočuser posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 12:56:21   
biba 78
Pozdravljena Sisi, na prvo vprašanje ti ne znam odgovorit, glede olajšave pa si morala do 31.1.08 oddat
Vloge za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2007

Cestnino ti vrnejo, če imaš avtomobil do 1800 ccm, pa če imaš dodatek za nego otroka ti podaljšajo za 3 mesece. Res pa je, da imaš večje možnosti, če imaš višji dodatek, ker potem se lahko, v kolikor otrok še potrebuje pomoč, zaposliš kot negovalka bolabanega otroka. Ampak pri teh stvareh komisija zelo komplicira in ne odobri rada. Zato je mene kar strah, kaj bo.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 13:01:31   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78

Pozdravljena Sisi, na prvo vprašanje ti ne znam odgovorit, glede olajšave pa si morala do 31.1.08 oddat
Vloge za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2007

Cestnino ti vrnejo, če imaš avtomobil do 1800 ccm, pa če imaš dodatek za nego otroka ti podaljšajo za 3 mesece. Res pa je, da imaš večje možnosti, če imaš višji dodatek, ker potem se lahko, v kolikor otrok še potrebuje pomoč, zaposliš kot negovalka bolabanega otroka. Ampak pri teh stvareh komisija zelo komplicira in ne odobri rada. Zato je mene kar strah, kaj bo.



hvala za odgovor.

Hm torej glede olajšav sem že itak zamudila...No saj logično,odločba o dodatku je šele na poti...

Zanima pa me kako to misliš višji dodatek? Kolikor jaz razumem ga bom dobila 90 EUR...Nisem pa sigurna ker sem zaenkrat le klicala na CSD kjer so mi rekli da je vloga odobrena in da mi odločbo pošljejo v kratkem,niso pa nič rekli koliko dobim...

Sem prav razumela?-več ko imaš tega dodatka več imaš možnosti za podaljšanje al kako?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 15:21:50   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78
Vloge za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2007
 
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy
Hm torej glede olajšav sem že itak zamudila...No saj logično,odločba o dodatku je šele na poti...


Posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane bi naj v vsakem primeru oddala do 31.1.08, če imaš ali nimaš posebnega dodatka za nego.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 15:56:53   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica


Posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane bi naj v vsakem primeru oddala do 31.1.08, če imaš ali nimaš posebnega dodatka za nego.


to vem,saj smo oddali...Gre samo za to da lahko v primeru če imaš "nego" uveljavljaš neko večjo olajšavo...mi je pa nismo ...

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 16:15:32   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy

IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica


Posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane bi naj v vsakem primeru oddala do 31.1.08, če imaš ali nimaš posebnega dodatka za nego.


to vem,saj smo oddali...Gre samo za to da lahko v primeru če imaš "nego" uveljavljaš neko večjo olajšavo...mi je pa nismo ...


O.K., sem mislila, da je sploh nisi oddala, ker čakaš na odločbo.  user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 18:11:29   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy

IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica


Posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane bi naj v vsakem primeru oddala do 31.1.08, če imaš ali nimaš posebnega dodatka za nego.


to vem,saj smo oddali...Gre samo za to da lahko v primeru če imaš "nego" uveljavljaš neko večjo olajšavo...mi je pa nismo ...


Še vedno se lahko pritožiš na odločbo, ko jo boš dobila. Sicer boš res dlje čakala na denar, ga bo pa sigurno dosti več. Jaz sem pred 2 leti tudi kar uveljavljala Leo kot A5, čeprav še nisem imela odločbe v rokar. Pa sem samo napisala obrazložitev zakaj. Je šlo brez problemov skoz.



(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 19:43:12   
emaa
Sisy
Za avto ti cestnino povrnejo za bencinarja do 1,8, dizla 2.0, če je avtomatik.
Za dopust velja tale člen, drugi odstavek, dopust pripada obema, odobrit ti ga morajo na podlagi odločbe.
159. člen
(trajanje letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega. Minimalno število dni letnega dopusta delavca je odvisno od razporeditve delovnih dni v tednu za posameznega
delavca.

(2) Starejši delavec, invalid, delavec z najmanj 60% telesno okvaro in delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, ima pravico do najmanj treh dodatnih dni letnega dopusta.

(3) Delavec ima pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta za vsakega otroka, ki še ni dopolnil 15 let starosti.

Ta večjo olajšavo A5, lahko uveljavljaš šele od dneva veljavnosti odločbe o dodatku za nego, če ti bodo odobrili šele od letos, bosta lahko uveljavljala naslednje leto. Ker moraš prvo leto odločbo priložiti. In ja če med letom nista uveljavljala otroka, je pač treba do konca januarja oddati obrazec, da ga uveljavljata. To velja za vse vrste olajšav za družinske člane.
Glede podaljšanja porodniške ne vem, jaz še čakam na odgovor in upam, da mi podaljšajo, ker vrtca in varstva nimam, hodita še ne, vrtec pa lahko najbolj zgodaj dobim julija, za privat varstvo pri dvojčkih nimam denarja. Baje, da vsaj za Davida bi mi mogli, ne glede da hodim z obema na FTH 1x na teden.


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dodatek za nego
3.2.2008 20:04:06   
biba 78
Dodatek za nego je nižji 90 eur, višji pa okrog 200 eur. Ampak višjega mislim da dobijo tiste mamice, ki imajo zelo bolne otroke. To so slepi, gluhi, gibalno ovirani ... otroci. Naša pupa ima kronično bolezen pljučk in dobim nižji dodatek.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dodatek za nego
4.2.2008 11:36:03   
Sisy
punce hvala za odgovore..

in držim pesti zate Ema-da ti bi le podaljšaliuser posted image  (kdaj si pa oddala vlogo?)

lep pozdravček

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dodatek za nego
4.2.2008 11:41:13   
emaa
V sredo bo 14 dni, samo je kolegica oddala 1 teden pred mano, pa še ni dobila pošte, tako da bom še kak teden sigurno morala počakat. 

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dodatek za nego
4.2.2008 12:14:00   
biba 78
Tudi jaz držim pesti, da ti podaljšajo.

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dodatek za nego
13.2.2008 12:06:05   
emaa
Evo, da javim, da so mi porodniško podaljšali za oba, jupiiiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?