|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ena o šotorih
18.1.2008 8:19:18   
viv_
Splišni - ajde, pejt kupit šotor, da nam tepena. Sej možno, da so šle res cene tudi tega gor.

natasaom - naša ta velika je šla prvič kampirat pri 20 mesecih, tamala pa pri 10, ni panike. Mal poglej po mojih albumčkih.

Lahko pa enkrat organiziramo RR taborjenje user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu 1ksantipa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ena o šotorih
18.1.2008 9:33:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Splišni - ajde, pejt kupit šotor, da nam tepena. Sej možno, da so šle res cene tudi tega gor.


A misliš, da res? Mater.. Veš, saj jaz bi ga res kar kupila, pa moj pizdi, da moram jaz imeti vse takoj, tisti trenutek, ne morem nikoli malo počakat. In zdaj, če ga bom kupila, se bom pozneje po glavi tolkla, če bom kje kaj za nižjo ceno videla, pa bognedaj še boljšega (čeprav se mi zdi, da temu nič ne manjka, vsaj ne da bi jaz vedela). Spet se bom pa tudi, če bodo potem vsi občutno dražji. Joooj, ma jaz vedno vse zakompliciram.

No, naslednji konec tedna je na Gospodarskem razstavišču Festival kamping&karavaning. Bogve, če se bo tam tudi dalo kaj kupit, ne samo pogledat.

A je katera že kdaj bila tam?

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ena o šotorih
18.1.2008 11:37:59   
Anonimen
Tale DAKOTA 4/5 je pa res fajn. Včeraj sploh nisem dobro gledala teh šotorov. Tisti je res prevelik. Ta je pa 160€, kar se mi pa sploh ne zdi veliko. No, nimam občutka.

ksantipa, kako misliš, da jih srečuješ na vsakem koraku? me bi rade vedele več user posted image

bumerang, sem slišala, da je Korzika draga, sploh če ješ zunaj. Ampak hrana v trgovini pa bojda ni tako zelo draga...ne vem.

natasarom, tudi jaz sem nazadnje kapirala pred 15 leti user posted image  in sem zelo zelo navajena na konfort (priznam), ampak mi letos tale kampiranje prav diši user posted image

čeprav zdaj celo razmišljava, da bi za 14 dni najela avtodom....ker če sešteješ vse, kar potrebuješ za kampiranje, kar nanese...in če slučajno naslednje leto ne greš kampirat, pol je to tako no...bomo videli, kako se bomo zmenili...bojda si lahko kaj celo izposodiva...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ena o šotorih
18.1.2008 18:00:42   
Anonimen
Sunquinn, Ancona je boljša od Dacote, ker ima poden v predprostoru. Ali pa Jasper, za tega piše, da je na zalogi. Samo Ancona je 199 evrov, Jasper pa 266.

Sem pa brala na enem forumu, da je skoraj nujno imeti podlogo za pod šotor, da se ne strga zaradi kakšnega ostrega kamna ali kaj takega (samo tam so imeli tamale igluje, prez predprostorov). Pa še pucat ga potem ni treba, samo zložiš, pa je. Tisti recimo debelejši polivinil, ki ga imaš spodaj, pa pač potem že nekako zložiš, da ni preveč usrano.

Tiste, ki kampirate, a to res prakticirate?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ena o šotorih
18.1.2008 23:14:11   
viv_
Ja, pod spalnico imamo res podlogo. Imamo eno tako veliko plahko, ki jo damo spodi. Je pa nepremočljiva. Pa dobijo se tudi prav podloge za pod šotor.

V predprostoru pa nikol nismo imeli nič potleh. S tem šotorom nismo imeli še dežja user posted image . Mamo pa vedno sabo šotorko, za vsak slučaj.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 9:57:44   
Anonimen
Hvala, viv. Saj to je res po moje dobro imet, če drugega ne, da ko skupaj zlagaš potem v tisto vrečo, da ni vse usrano. Pa še predre se ne poden s kakšnim ostrim kamnom.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 20:18:29   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Sem pa brala na enem forumu, da je skoraj nujno imeti podlogo za pod šotor, da se ne strga zaradi kakšnega ostrega kamna ali kaj takega (samo tam so imeli tamale igluje, prez predprostorov). Pa še pucat ga potem ni treba, samo zložiš, pa je. Tisti recimo debelejši polivinil, ki ga imaš spodaj, pa pač potem že nekako zložiš, da ni preveč usrano.

Tiste, ki kampirate, a to res prakticirate?


Mi nimamo, ker ponavadi ni prostora več niti za iglo user posted image . Smo pa do sedaj imeli šotor brez dna. No, ko si obesil spalnico, je le ta imela dno. V tistem prostoru, ki je bil kot predsoba, brez dna, pa smo imeli eno tako debelejšo plahto, ki smo jo nabavili v Merkurju.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 20:33:00   
mojčca
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

viv user posted image

sem pa našla tegale, in je malo več kot 300€....a je to veliko? aja, v Igluju pa izgleda nimajo nič družinskih šotorov user posted image

http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/familyvar.htm

ma, izgkeda pa fajn user posted image


Sunqueen, ta je 6 metrov dolg. Kam ga boste pa postavili? Saj jaz bi tudi velikega, ampak potem je težko prostor dobit.


Mi smo pa lani kupili ta šotor in je super. Ga je pa težko dobiti, ker so takoj prodani in sva lani imela srečo, da sva ga sploh dobila (je bil zadnji).

http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/capri.htm

Prostor sva dobila v Straškem (Pag) brez problema, je pa res, da šotor kar nekaj zasede. Je bila pa naša tavelika ful ponosna in je potem naokoli razlagala, da je imela v šotoru svojo sobo (doma zaenkrat vsi štirje spimo v isti sobi user posted image ).

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 20:35:32   
mojčca
IZVIRNO SPOROČILO: natasaom

midva tud razmišljava,da bi šla kampirat na morje-sam ne vem,če ni hana še premajhna...a hodte z malimi otroci s šotorom na morje?


Naša Manca je prvič kampirala pri dobrih 4 mesecih, spala je celo noč brez problemov kljub temu, da smo bili v tistem delu kampa, kjer so bile non stop žurke 24ur/dan. Jaz sem bila zaradi hrupa celo noč pokonci, na koncu že vsa živčna, ker je bilo res hudo (ja, skoraj kot bi spali v disku) ona pa je spala, se ni pustila motiti.

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 20:35:39   
viv_
Pri izbiri šotora je pomembno tudi to, ali se mislite selit iz kraja v kraj, ali se utaborit na enem koncu. Če je varianta utaboritve, potem ni tako pomembno, koliko je klinov za zabit, da šotor stoji, pa koliko palic je treba napeljat. Če pa gre za varianto selitve iz kraja v kraj, je pa fino, da se šotor postavi čim bolj enostavno, da je čim manj palic.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mojčca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 20:39:44   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: natasaom
sam ker par let nisem bila na ornk dopustu bi šla letos za 2 tedna v šotor.zmerej neki šparava pa pol še velik več zapraviva kot bi blo treba


Dopust s šotorom ni več "šparanje". Če nimate nič kamp opreme računajte, da pride vse skupaj cca. 1000 Eur - 100 gor, 100 dol. Poleg tega tudi kampi niso več tako zelo poceni, kot so bili nekoč. V Italiji smo lani v posezoni (septembra) dajali cca. 25 eur/dan za 2 odrasla, 1 otrok in 1 dojenček, ki je bil povsod brezplačno. No, zares poceni je bila Grčija, kjer smo plačevali 17 eur/dan, v visoki sezoni. Je pa spet drago priti do tja.

Moja poanta: šotorjenje ni šparanje.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ena o šotorih
19.1.2008 22:31:54   
mojčca
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Moja poanta: šotorjenje ni šparanje.



Pod tole se pa čisto podpišem. Že preden kupiš vso kamp opremo gre kar veliko denarja, potem pa še plačilo kampa. Ja, včasih je bilo kampiranje res za tiste, ki so hoteli poceni dopust, sedaj pa tega ni več.

Edina stvar, ki mene osebno moti v kampih so tuši in WC-ji, ki so pogosto umazani. Pa za to niso krive čistilke, one čistijo non stop, ampak ljudje, ki ga sabo ne morejo počistiti, nekateri še vode ne potegnejo. Takim bi jaz kar glavo namočila v WC školjko, packi nemarni user posted image .

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ena o šotorih
20.1.2008 12:26:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pri izbiri šotora je pomembno tudi to, ali se mislite selit iz kraja v kraj, ali se utaborit na enem koncu.


Ja, zato bom pa jaz verjetno 2 šotora kupila. Enega večjega za daljše obdobje, ko malo računam tudi na dež (ma sem pesimist, očitno), pa enega iglujčka za 3 do 4 osebe brez predprostora za čez vikende. Saj ti so pa poceni.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ena o šotorih
20.1.2008 12:31:34   
Anonimen
Kakšen takle za 50 evrov je čez vikend čisto dovolj:
http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/texel.htm
 


< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 9.7.2008 19:49:33 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ena o šotorih
20.1.2008 12:49:33   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pri izbiri šotora je pomembno tudi to, ali se mislite selit iz kraja v kraj, ali se utaborit na enem koncu. Če je varianta utaboritve, potem ni tako pomembno, koliko je klinov za zabit, da šotor stoji, pa koliko palic je treba napeljat. Če pa gre za varianto selitve iz kraja v kraj, je pa fino, da se šotor postavi čim bolj enostavno, da je čim manj palic.


Pod to se podpišem. Moj mož skoraj rodi, ko moramo domov in pakiramo stvari v avto, oz. še prej, ko razdiramo šotor. Je ves penast. To mu čisto pokvari dan user posted image , res. Je pa res, da zabijanje klinov v presušena kamnita tla res ni mala malca user posted image .
In zato se mi nikoli ne selimo, ali pa se selimo, če se pomikamo iz enega v drug kraj potem raje za kakšne štiri dni še v apartma. Ja, take mamo.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ena o šotorih
20.1.2008 20:10:10   
viv_
Koliko nas bo potem za vikend na sejmu? user posted image user posted image

Ja, mi imamo tudi še ta manjši šotor, ampak ga lani nismo uporabljali.

Pri tavelikem pa rabimo 3 ure, da postavimo/pospravimo tabor. Sej šotor sam po sebi stoji v 15 minutah. Potem pa sledi "notranja oprema", pa "ureditev okolice". S tem da postavljanje je lažje, ker se ne mudi. Pospravljanje je pa bolj muka... Nekako gledamo tako, da smo vsaj 4 noči v enem kampu, da se splača ves manever.

Bo pa vedno lažje, letos smo morali še tamalo zabavat, Zarjo, ki še hodila ni... Torej pazit in zabavat mulce, pa še šotor pospravljat. Bo vsako leto boljše. Raj ne povem, da se je moj skoraj utopil v lastnem švicu user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ena o šotorih
22.1.2008 19:34:26   
Anonimen
V bistvu je za kapiranje strošek samo prvo leto...naslednja leta potem itak že vse imaš....no, je pa res, da ti more bit kapiranje všeč, da se ti sploh splača vse to nabavit.
Grem jutri malo v Škofjo Loko pofirbcat.

Dajte mi prosim še povedat, kako kuhate? Najbrž imate kaj na plin, a ne? Eno bombo? Potem jeste po obrokih? Najprej krompir, pa potem meso user posted image  Ne, resno sprašujem...pa koliko časa zdrži ena taka bomba?
A jo sabo nesem, a jo tam kupim? Glede na to, da gremo na Korziko user posted image
A za kakšno mleko in sir in take stvari najamete hladilnik? Ali imate to kar v šotoru? Pri 30+ stopinjah? Hm.

Pa najbrž rabim sabo kakšno lopato...kladivo in to....vrv, dodatne kline user posted image

Ah, že vidim, tole bo še pestro user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 8:42:31   
viv_
Lopate ne rabiš user posted image , poleti ziher ne bo snega na Korziki.

Vrv rabiš za sušit perilo. To čimveč, pa si potem razpredeš pajčevino okrog šotora.

Ja, dodatne kline je fajn. Pa kupi jeklene, da so res močni. Ponavadi so teli klini, ki so pri šotorih zraven taki mehki in če bo malo bolj zahtevna podlaga jih mimgrede pokriviš.

Hladilnik:
Mi imamo tegale, je lahko na 12V v avtu ali 220 v kampu. Obnese se super! Cena je bila 100 Eur.
user posted image

Štedilnik:
Imamo tale - tudi fenomenalen. Pa še kombiniran je, tako, da je lahko tudi žar. Cena je bila pa mislim da 25.000 Sit, ampak ne me držat za besedo.
user posted image

Pa potem je imet fino s seboj še en ta dolg podaljšek, na kolutu, da se v kampih lahko priklopiš na elektriko. Pozanimaj se, ali imajo navadne. Na Sardiniji so imeli povsod ene specialne industrijske vtičnice, tako da smo morali še kable rihtat.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 11:22:48   
murkica
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Štedilnik:
Imamo tale - tudi fenomenalen. Pa še kombiniran je, tako, da je lahko tudi žar. Cena je bila pa mislim da 25.000 Sit, ampak ne me držat za besedo.
user posted image  




Mi imamo tudi tega. Je super. user posted image

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 12:56:50   
Anonimen
Spročam, da sem danes namesto malice kupila 2 šotora.user posted image

Oba skupaj sta stala 100 evrov.

Je pa eden za 6 oseb, tak, ki ima na sredi bivalni del, pri krajeh pa spalnici (dolg je 6 metrov - preveč) in je stal 75 evrov, in en iglu za 3 osebe z malo predprostorčka za 24 evrov. Oba v Sportu 2000.

Sem kakšna 2 dneva nazaj klicala v Sun&Fun in se zanimala za ceno enega šotora, ki ga še nimajo na zalogi. Je rekla gospa, da ga bodo dobili marca in aprila, da pa so te cene, ki so v katalogu napisane, zgolj informativne in da bo vse odvisno od tega, če ne bodo Nemci podražili. Nisem imela ravno nekega fajn občutka, se mi zdi, da bo potem vse kar nekaj dražje.

Tako da bom zdaj v Šk. Loko šla po spalke in blazine. Verjetno.

Me pa prav zanima, ali bodo konec tedna na unem Karavaningu tudi kaj prodajali ali samo razstavljali. Ker jaz bi najraje kar kupila.

Ne morem pa se odločit za štedilnik. Naj kupim plinskega ali električnega. Samo če kupim plinskega, potem to kupim zato, ker računam, da v kampu ni priključka za elektriko. V tem primeru moram tudi hladilnik kupiti plinski, pri te so pa cene precej v višavah. Tako da zaenkrat mi kar bolj na elektriko vleče.

Saj un hladilnik na 12 voltov za v avto imaš pa itak lahko samo med vožnjo priklopljen, pa recimo potem še nekaj časa. Saj kar skozi itak ne moreš imeti, ker bi spraznil akumulator. Tako da potem je pa vseeno, če kupimo kar kakšen majhen, navaden hladilnik. Grem zdaj malo brskat, kakšna je kaj ponudba.

(odgovor članu murkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 13:00:29   
Strawberrie Cherrie
No ja, sicer nismo mi ravno kamping freaki, ampak sem vseeno noro navdušena nad campinggasovim žarom - > se zgornji del odstrani imaš super za kuhat kavico, potem lahko jajce fino gor spečeš, zvečer žar, bučke itd.... mi2 ga uporabljava kar doma namesto žara, poleti na balkonu (ja, saj vem, da se čudno sliši, samo žara pač nimamo kam postavituser posted image user posted image ), pa na dopust ga zraven nosiva, kolega sta si ga celo sposodila, kot sta šla za 3tedne v Maroko, in sta si ga kasneje tudi kupila. je res vsestranski!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 13:01:24   
Anonimen
Ta velik šotor je nekaj takega, samo da je moder (na Sun&fun 185 evrov, naš 75 evrov):
 
 
Ta mali za ob vikendih pa približno tak (na Sun&fun 40 evrov, naš 24 evrov):
 
 


< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 9.7.2008 19:49:56 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 13:01:56   
Anonimen
Saj un hladilnik na 12 voltov za v avto imaš pa itak lahko samo med vožnjo priklopljen, pa recimo potem še nekaj časa. Saj kar skozi itak ne moreš imeti, ker bi spraznil akumulator. Tako da potem je pa vseeno, če kupimo kar kakšen majhen, navaden hladilnik. Grem zdaj malo brskat, kakšna je kaj ponudba.

(odgovor


Kaj pa če bi dala stvari kar v morje oz. reko ali pa v kakšno vedro z mrzlo vodo? Najbolj poceni boš čez prišla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 13:02:27   
viv_
Oooooooo, a ste hišo pa vikendico kupil? user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ena o šotorih
23.1.2008 13:03:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

No ja, sicer nismo mi ravno kamping freaki, ampak sem vseeno noro navdušena nad campinggasovim žarom - > se zgornji del odstrani imaš super za kuhat kavico, potem lahko jajce fino gor spečeš, zvečer žar, bučke itd....


A pa nimaš potem vse tiste stence ful pošpricane, če pečeš meso na plošči čez štedilnik? To bi plo meni ful na živce, da je treba potem še to pucat. Jaz imam raje žar za enkratno uporabo, pa je.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?