|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 21:29:20   
Anonimen
Ja ampak to je najbrž vseeno preverjala en gib, ki naj bi bil refleksen. Da se odriva od tal, kot bi hotel skakat.
A ni to tisto, ko kot enomesečnik refleksno "hodi", če se mu nogice v pokončnem položaju podrsa po podlagi, pri 6. mesecih bi se naj pa verjetno odrival od tal. Saj to v bistvu s postavljanjem na noge nima nobene veze.

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 21:32:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Sj sm ji reklauser posted image Rekla sm ji že, ko ga je začela postavlat na nogice. Pa en čas sm bla tiho pa sm gledala pol ga pa da meni pa reče no gospa probajte vi, ker pri meni sploh noče stopit. Pa ni se šlo za reflekse pa en čas poskušam pa poskušam pol ji pa rečem ja js ga še nism postavlala na nogice. Je pa rekla, da to ni vredu kot da otrok neve zakaj ma nogiceuser posted image Pa da naj ga kr lepo poskušam vsak dan malo. Kot da sva mal odzad.Pol mi je pa še zdravnica isto rekla. Mi je šlo kar na jok sm se počutila kot..........................



Ob takem medicinskem osebju postanem živčna

=?=!#)!#(/&/!#&!!%!#R%&#&$%#R%!#54r%$R%$"%#&!!!!!!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Otrok se NE POSTAVLJA na noge. Nikoli!!!! Sami se vstanejo in shodijo!!! user posted image


Tudi jaz.....user posted image .

A lahko pediatrinji poveš, da so otroci ZELO različni?
Npr. eni shodijo pri devetih mesecih, drugi pri petnajstih, to je več kot 60% casa kasneje? In logicno, da se tudi razlicno postavljajo na noge. Ce dvomi v pravilen razvoj, naj vaju napoti v razvojno ambulanto.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 22:06:25   
Lejci
Naša se je pri 6. mesecih sama začela dvigovat na nogice, nikoli je pa nisem jaz postavljala ali karkoli drugega silila. Razvoj gre svojo pot pri vsakem otroku posebej in različno. Shodila je pri 9 in pol m.

Smo imeli pa ravno nasproten odziv pri P, no bolj pri sestri. Ko je imela sistematski, me je FUL nadrla, da naj ne bi smela niti vedet še, da ima noge user posted image  - in to pri 8. mesecih. (Seveda sem ji vrnila z enako mero...)


_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 22:09:29   
MissLady
O moj bog!!! Sem čisto paf... moj 4 mesečnik pa je najbolj srečen če ga postavim na nogice. user posted image

Kaj pa je lahko narobe??

(odgovor članu Lejci)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 22:42:44   
nerka
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

O moj bog!!! Sem čisto paf... moj 4 mesečnik pa je najbolj srečen če ga postavim na nogice. user posted image

Kaj pa je lahko narobe??


moj je bil isto,pa se najmanj ne obremenjujem stem, kaj mu pa bo no...
danes pri 7.5 mesecih bi najraje sam se stal po cele dneve... pa ne hodi se sam.

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 22:48:11   
Anonimen
Ga ne postavljam na noge. Pri 5h mesecih je imel 7700 g, 69 cm...

Sploh se ne sekiraj, eni prej, eni kasneje...

(odgovor članu nerka)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
21.1.2008 23:05:36   
hugolina***
splišni

on se odriva, ona je želela da stopi na podlago pa nakaže hojo, ne da bi zdej prav hodu ampak da stopi se opre na nogice in nakaže, da bi rad stopu naprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 8:11:50   
Jumpy
Po mojem je sestra delala Denverski test. Mislim, da bi morale njegove nogice že prenašati težo krajši čas. Samo to je. Je pa pediatrova in sestrina opomba, oz. navodilo, da ga je treba POSTAVLJATI na nogice čisto mimo. user posted image

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 8:18:49   
mateyka
joj hugolina ne se sekirat - sej vidis, da punce pravjo kok razlicne pikce majo. res, nima smisla, vse bo ok in vse ob svojem casu pravim jaz user posted image  user posted image
trenirala ga pa jaz glih ne bi - raje prej za sekundarno mnenje zaprosi (kakega drugega pediatra)

(odgovor članu Jumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 8:40:38   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: nerka

IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

O moj bog!!! Sem čisto paf... moj 4 mesečnik pa je najbolj srečen če ga postavim na nogice. user posted image

Kaj pa je lahko narobe??


moj je bil isto,pa se najmanj ne obremenjujem stem, kaj mu pa bo no...
danes pri 7.5 mesecih bi najraje sam se stal po cele dneve... pa ne hodi se sam.


nič mu ne bo... brez veze..... samo ogromno možnosti ima za probleme s hrbtenico, pa krivimi kolki, pa tko naprej, sicer pa... brez veze..... vedve ju kar postavljata na nogice, bosta med prvimi, k bosta shodila in bosta NAJVEČJA frajerja, vedve mamice pa še bolj

u p.m. a si folk ne znate nobene knjige prebrati, al kaj?

zakaj ga ne daš pri 4m v hojico, pa naj dirka po stanovanju, kaki hudi frajer bouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

p.i.z.d.a. je folk user posted image

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 10:06:06   
lunca77
Mislim, da to kar preverjajo pediatri ni sama hoja, ampak refleks hoje. Novorojenčki imajo tudi refleks, da "hodijo" po podlagi če jih postaviš pokonci, potem ta refleks izgine in se kasneje vrne kot predpriprava na hojo. To je samo preverjanje razvoja otroka in jih ne postavljajo na tla, temveč tako, da otrokove nogice samo vzpostavijo stik s podlago. Načeloma pa se otrok ne postavlja na noge, čeprav že lahko kratek čas držijo svojo težo. Ko je čas za to se že sami dvignejo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 10:08:54   
Anonimen
No, to, kar pravi lunca, mislim tudi jaz.

(odgovor članu lunca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 10:28:22   
jaša2
tja, tud sestre znajo bit včasih "preveč pametne", ne?  ne, dojenčkov se res ne postavlja na noge. bo že sam pokazal, ko bo pripravljen in bo sam začel. tako kot je s sedenjem - tud ga ne smeš sam posedat, temveč sam sproba.  naša je stara 8M in že sama stoji ob opori - npr.ob kavču. na kavču je namreč tud sama začela se dvigovat, ker jo je zanimalo, kdo je prišel skoz vrata in ni vidlaa drugač, kot da se je začela dvigovat. z rokicami se je potegovala gor, najprej ji sicer še ni čist ratalo, takrat smo ji pač malo pomagali, nismo je pa zavestno postavljali. zdaj se pa že lepo sama dvigne na kavču in v posteljici in tud lepo stoji sama nekaj časa. ko pa ne zmore več, se pač vrže lepo na rit in ni nič narobe. otrok se mora pač sam naučit določenih stvari - tud kako "pravilno" pasti, kar je zelo pomembno pri postavljanju na noge in potem pri prvih korakih.

tak da, nič ne poslušaj sestre. moja pri 6M tud še ni stala na nogah, pa ni noben nič rekel. pa zdaj sama lepo stoji.  pač še ni pripravljen.ti bo že pokazal.  mi smo našo dali pri 6,5M v hojico, da vidimo, kako se bodo nogice obnašale v hojici. najprej je šlo samo nazaj in na stran, zdaj pa že lepo gre naprej. se je pa v hojici tud začela lepo postavit na noge in se odgnat - kot da bi htela skakat. ne vem, nekateri itak niso pristaši hojic (pa to ne spada sem, ker so že odprti posti o tem), ampak naša je tud tak nekak dobla občutek za to, da se lahko stoji, kako se stoji itd.

ne pusti se, otroci serazlično razvijajo in vsak rabi svoj čas.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 10:50:18   
Anonimen
on se odriva, ona je želela da stopi na podlago pa nakaže hojo, ne da bi zdej prav hodu ampak da stopi se opre na nogice in nakaže, da bi rad stopu naprej.


Kolikor je pa meni znano, pa ravno nekje okoli 6 meseca refleksa hoje naj ne bi bilo več zaznati.

Osebno menim, da je postavljati otroka na noge pri šestih mesecih prezgodaj. POstavit se mora sam, npr. v stajici ali v posteljici ob ograjo. Naša tudi steguje noge in bi se postavila, ampak jaz mislim ne na noge, ampak pač na takšen način protestira ker npr. noče biti v določenem položaju.

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 11:40:11   
Naja30
Se strinjam, da sestre oz. pediatri gledajo refleks ali karkoli že, ampak da ti naroči, da doma trenirajta?? Mene je to zmotilo, ne to da oni njega postavljajo na nogice. Mojo so tud, pa ne vem zakaj. že zarad česa, kar sami vedo.

Kaj je lahko narobe, če ga prehitro postavljaš? Uh, Seven kje si zdaj?
Mislim, da so kosti še zelo mehke in lahko pride do vsakršnih poškodb hrbtenice, kolkov... Ne vem, meni na kraj pameti ni padlo, da bi jo silila v nekaj, za kar sama še ni sposobna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 13:10:47   
Bonnie_RR
Js sem tud pomislila na to, da je sestra preverjala kakšne reflekse...

Ni pa mi čist jasno, ali je mali (glede na napisano) sploh kaj odreagiral ali ne... Ker enkrat pišeš, da se je odrinil, drugič, da se ni...

IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Sva bla pa danes v posvetovalnici pa ga je sestra postavlala na noge pa spet pa spet pa sploh ni hotu stopit. Ona je želela, da bi se odrinu od tal al pa stal na svojih nogicah on se je pa kr vsedu vedno.


IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Pa en čas sm bla tiho pa sm gledala pol ga pa da meni pa reče no gospa probajte vi, ker pri meni sploh noče stopit. Pa ni se šlo za reflekse pa en čas poskušam pa poskušam pol ji pa rečem ja js ga še nism postavlala na nogice. Je pa rekla, da to ni vredu kot da otrok neve zakaj ma nogice Pa da naj ga kr lepo poskušam vsak dan malo. Kot da sva mal odzad.Pol mi je pa še zdravnica isto rekla.



IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

on se odriva, ona je želela da stopi na podlago pa nakaže hojo, ne da bi zdej prav hodu ampak da stopi se opre na nogice in nakaže, da bi rad stopu naprej.



Našega nismo nič na noge postavljali, se je sam pri 7m. Prej se je pa kar nekaj časa ob priliki odrival od podlage in je zgledalo kot bi hotel prehitevat... Pa smo se temu izogibali.
Mi je pa strašno čudno, da bi kjerkoli kakšna sestra ali P nekoga nadrl, ker otroka pri 6m še ne postavlja na nogice.user posted image  
Verjetno je bilo kaj drugega kot to in se niste dobro razumeli...Če ti je isto povedala še zdravnica... Ne vem...




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 14:01:06   
hugolina***
Ok bom še enkrat razložila.
Tamali se odriva ampak na pregledu se ni hotu pa tud ni želela preverit a se odriva al ne. To me je sam vprašala. Je pa že takoj rekla, ko ga ja dala iz vage no da vidimo, če znaš stat. IN ta čas, ko je sprobovala, če bo stal na podlagi me je vprašala, če se odriva. Pol ga je dala meni pa ni nč rekla naj pokaževa kak se odrine ampak naj ga primem pod pazduhami in naj ga postavim na nogice, da vidimo če bo vidu, da ma nogice zato da lahko z njimi trdno stopi na podlago. Pa ne, da se pol odrine ampak da stoji pa, da ga js držim z obema rokama za pod pazduhami.
Zdej nevem no, če so to lih refleksi. Pomoje se reflekse mal drugač sprobuje. Pa tudi nism slišala te besede iz njenih ust. Vse kar sm slišala je blo skoz daj stopi no. A doma pa stopi, če ga postavte na nogice?
Pa sm ji rekla ja sj se odriva od podlage doma. Ona pa men spet nazaj se mal nasmehne pa reče gospa nism vas vprašala, če se odriva ampak, če stopi na podlago, če ga postavite na nogice.
NO pol pa nevem a sva se narobe razumele a so refleksi sj sama več nevemuser posted image user posted image user posted image
Pa tud moj fant je tak razumu, ker je tud sam debelo gledal pa mi tud pol reku a misleš da delava narobeuser posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 14:07:20   
NRMM
Ne obremenjuj se s tem,ko bo čas ti bo stopil na nogice in stal.Sestre so pa itak včasih ''čudne''.

Meni je npr pri 5 mesecih prve punce rekla,da je mala predebela in,da ji naj ne dajem več za večerjo kaššice ampak samo mleko,a pediater ni nič rekel,da je predebela,ampak da je ravno ok user posted image .Sestre naj opravljajo svoje delo,pediater pa je tisti ''tata mata'',ki bi naj dajal navodila.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 14:08:56   
hugolina***
Aja pa še to morm popravit sm vidla, da sm res napisala,da naj bi se odrinu od tal sam sm mal narobe napisala. To je ona rekla šele po ene 7 minutah, ko ni pa ni hotu stat je pa rekla pol se pa vsaj odrini sam pa pol tud to ni hotu, ker je bil pomoje že utrujen. Sam še enkrat poudarjam ni pol rekla ni vredu, ko se ni hotu odrinit ampak ni vredu ko noče stat. postavljajte na nogice trenirajte.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 14:23:24   
Pobalami
Tudi moja P je probala, če otrok stoji, se opre na nogice-ne da hodi (od 6 mesečnikov se ne pričakuje niti, da še sedijo kaj šele stojijo) . To pomeni ali ima dovolj močne mišice. Da ni hipoton. jaz se na zadevo ne spoznam toda najbrž se otroka ne spodbuja tako, da stoji ampak obstajajo druge vaje, če je res hipoton. Po mojem si tudi malo narobe razumela, če stopi na podlagi ne pomeni da dela korake ampak samo da poiše oporo.user posted image

freycha ti si se pa razhudla.user posted image

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 15:14:17   
hugolina***
Ja faca sam da poišče oporo mora najprej stat ane. Stat tako,da ga ti držiš mi pa niti do tam nismo pršli.
No pa saj pač js vem kako je blouser posted image
Sj sm sam vprašala kdaj ostali postavljate dojenčke na nogice. Normalno pa da vsak, ko ga ni blo zravn si lahko predstavla drugač. Js pa vem, da sva oba z fantom razumela popolnoma prav. Sploh, ker nama je pol še ob tistem, ko nama je dala ponovni datum še enkrat rekla povedala isto pa rekla fejst trenirajte.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 15:23:52   
petea
Naš user posted image  se že nekje od 6,5 mesecev veselo želi postavljati na noge, če le ima priložnost (ko ga vstajamo iz sedečega položaja ali ko ga odlagamo na na posteljo, v voziček ...). Smo P vprašali, kako je s tem, in je odgovorila, da lahko, vendar ga moramo podpreti pod pazduho, da tega ne dela s celo težo. Noge ima še vedno isto ravne, kolke - po gibanju sodeč - lepo gibljive. Drugače pa je imel pri 6,5 m 69 cm in 9650 g - jaz pravim, da je baročno zaobljen. user posted image

Ko stoji, še ne poskuša hoditi (ta teden bo star 8 m), se mu pa zdi ful dobro, da vidi svet za nekaj sekund (ni še vzdržal minute tako) z višje perspektive, nato pa sede in se zamoti s hrano, igračami, opazovanjem okolice ... In je zadovoljen otrok, željan raziskovanja.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 15:28:04   
ZARA
Groza me je, ko berem take poste ala "Kdaj ste dojenčka začele postavljat na noge". GROZA! In to pri vseh informacijah, ki so dandanes dostopne skoraj vsakemu.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 15:37:53   
pety78
http://med.over.net/forum5/read.php?46,4082837,4087996#msg-4087996

Najslabša usluga, ki jo otroku lahko naredimo, je poleg uporabe hojice, sprehajanje za roke. Kar zaboli me, ko vidim kakega pikca, ki moli "roke v vis", s trebuškom, iztegnjenim čisto naprej, roke potegnjene navzgor in nazaj, za njim pa ponosno sijoč starš ali stari starš. Takrat me ima, da bi tistega sprehajalca prisilila, naj v taki pozi, kot je sprehajani otroček, hodi sam. Morda bi potem bolj občutil, kakšno prisilo izvaja nad otrokom.

Otrok ne hodi sam, dokler sam ne sede, sam ne vstane in sam ne prehodi vsaj 10 m. Postavljanje otroka na noge je zelo slaba usluga otroku. Otrok se MORA NAUČIT SAM vstat na noge, podstavit mora najprej eno nogo, nato še drugo. Lahko se ob tem na nekaj opira, vendar mora biti tisti "nekaj" opora na njegovi višini in ne sila, ki ga vleče pokonci. Enako je s sedanjem - otrok mora znat sam sest. Ali se dat na vse 4 ali pa se spustit na ritko, SAM mora znat prit na tla.

Kakšna je razlika, če otroka sprehajamo, ali pa če sam prestopa ob opori? OGROMNA! Otrok, ki se preprijema ob pohištvu ali steni, mora sam koordinirat svoje gibe, sam mora razmišljat, kako bo uskladil rokice in nogice, da bo imel oporo, tudi "planirat" mora svojo hojo, da mu opore ne bo zmanjkalo. Bistveno je, da ta opora ne hodi za njim, ampak mora on, mali hodec, hoditi za njo. Drug zelo zelo pomemben faktor je, da ima otrok roke v svoji višini in ne iztegnjene nekam nad glavo. Če bo nevarnost padca, jih bo v taki pozi iztegnil pred sebe in bo padec ublažil. Padec na kolena in roke ni pol tako hud, kot padec, ki ga roke ne blažijo in otrok zleti direkt na obraz - ali še huje- pade vznak. Če so roke v otrokovi normalni višini, otrok ne izteguje hrbta in ne nosi kolkov na ven, zato tudi pravilno prestavlja noge. Vsi otroci, ko komaj shodijo, hodijo "na široko". A otrok, ki je shodil sam, takrat, ko je bil zrel, ne bo obračal stopalc na ven ali na not, kar je pri "sprehajanih" otrokih pogost primer - preprosto za to, ker za hojo še niso zreli. Morda jo želijo, ker jim je zanimiva, niso pa zanjo zreli.

Otroka, ki se sam postavi na noge, spodbujajmo, da prestopa ob opori, Naj se drži kavča, mize, stene, lahko mu postavimo cel "poligon" iz (trdnih!!) elementov, ki se jih lahko oprijema in koraca ob njih. Jaz sem ga postavila sinu in kaj kmalu je potuhtal, da konec tistih opor ne pomeni konec hoje, zelo hitro se je na koncu "piste" spustil na vse 4 in odpuzal do najbližje stene, pa ob njej spet pokonci in dalje po 2. In če se vam otrok obeša na noge in hlače v želji po hoji? Peljite ga do prve opore, pomagajte mu, da se nauči preprijemati in prestopati ob njej. Vodite mu rokice, pokažite mu, kako naj se prime, če se slučajno ne zna. Otročke, ki se ne plazijo ali se slabo plazijo, poskusite vzpodbudit najprej k plazenju. Plazite se z njimi, nastavljajte jim igračke, polagajte jih na trebušček, da si okrepijo trebušne in hrbtne mišice, ki jih pri hoji še kako rabijo. Ulezite se na trebuh z njimi vred, skrijte se za kak kos pohištva in se igrajte "ni-ni/ku-kuc," da vas malčki iščejo. Tiste pa, ki se dobro in spretno plazijo, pustite, naj se čimveč plazijo, saj je to najboljša osnova za hojo. Naj vam ne bo škoda oblačil, ki jih otrok zamaže ali celo uniči pri plazenju, naj se vam tla ne gabijo! Ok, ni treba puzat ravno po sredi City parka ali po tleh Kliničnega centra ali Zdravstvenega doma, pustite pa otroka, na plazi po travi, po plaži, po dvorišču.

Rezultati "sprehajanih" otrok se včasih pokažejo precej kasneje, okoli 2. leta. Otrok ne zna iti po črti, meče ga iz linije, obrača na ven eno stopalo, ne zna padat, ne zna tečt ali pa ne zna it po stopnicah. To sem imela priliko videvat v razvojni ambulanti, kamor so nekateri otroci prišli šele pri dveh letih in pol - zaradi takih težav, ki niso bile prirojene, ampak pridobljenje. Ker je sin že tako imel nekaj razvojnih težav, je bilo pri nas sprehajanje najstrožje prepovedano. Kljub temu je shodil z 10-timi mes, povsem pravilno, vključno z vstajanjem in sedanjem. Res je, da večina otrok nekako pride skoz brez hujših posledic, nekateri pa imajo precej zoprne probleme. Če pa že je kdaj situacija, ko je otroku treba pomagat pri hoji, spustite svoje roke v otrokovo višino in naj se on drži vas, ne vi njega, še boljši pa je oprsnik z vajetmi, ki da otroku oporo na zdrav način.

Pa še to: bolje je, da otrok shodi mesec kasneje, pa takrat pravilno in zdravo, kot pa prezgodaj in narobe. Če vam gredo pripombe žlahte in kolegov na jetra, jih preslišite, saj ste dolžni delat dobro svojemu otroku, ne pa znancem in žlahti.




_____________________________



(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdaj ste dojenčka začele postavlat na noge?
22.1.2008 15:41:38   
petea
sem zagovornik tega, da otroka ne silimo v stvari, za katere še ni pripravljen

ko pa je otrok pripravljen na naslednji razvojni korak, ga je pa treba spodbujati

torej - kdaj smo ga začeli postavljati na noge? ko je sam to želel in bil to sposoben narediti

enako počnemo tudi pri ostalih stvareh in vidimo, da se lepo in brez težav razvija - pri nekaterih korakih zaostaja, pri nekaterih prehiteva, kar celotna družina sprejema kot čisto logično dejstvo in se ne obremenjujemo s tem 

skušamo pa vedno uporabiti zdravo 'kmečko' pamet, pa malo fizikalnega in ostalega znanja tudi user posted image , ne nasedamo vsem nasvetom, tudi zdravniškim ne, sprejemamo pa njihove pohvale o napredku (ker je user posted image rojen kot nedonošenček, obiskuje razvojno ambulanto; mnenju in nasvetom tam zaposlene zdravnice zelo zaupam, saj vidim, kako se posveti in otrokom in staršem)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?