|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: racunanje spola
11.2.2008 15:19:41   
Taula
Meni kaže narobe.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: racunanje spola
13.2.2008 11:41:28   
srecna_zvezda
zdravo punce ker tudi jaz zelim kmalu zaceti delati spet na otroku, sem se malo z enacbo pozabavala tudi jaz, pa vendar moram priznati da mi ni povsem jasno kaj delam...user posted image  zato bi prosila katero ki to zna da mi prooosssiiimmm izracuna:

Jaz: 1986, januar
On: 1980, marec

HVALAAuser posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: racunanje spola
22.2.2008 8:38:57   
MARJET
Prosim, če mi lahko katera izračuna spol.
Ona 12/1975
On   12/1971
rodila 05/1998,04/2005user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: racunanje spola
25.2.2008 8:21:37   
*elektra*
Ojla! Tut jst sem med tistimi, ki si belijo glavo s to enačbo. Lepo bi prosila če mi lahko katera izračuna, ker nevem če sem si prov.

jst 1985 (10)
on 1981 (7)

Najlepša hvala! user posted image

_____________________________

Otrok je ljubezen v vidni obliki.

(odgovor članu MARJET)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: racunanje spola
25.2.2008 9:12:51   
freha
a pa če ti je slabo al ne a to tud kej pove o spolu?

(odgovor članu *elektra*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: racunanje spola
25.2.2008 17:48:15   
bastian111
Čenče v pomurju so take; če v začetku nosečnica bruha naj bi imela punčko,drugače pa če ji je slabo pa ne bruha je fantek. Ampak poznam nekaj primerov pri katerih je držalo pri drugih pa spet ne.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: racunanje spola
25.2.2008 18:35:13   
Bety upa
Preizkušena metoda:

Punčka: pogost test že od 7.dne po M, najmanj vsak dan 1x.

Fantek: Bolj poredko seksati. Prvič 11.dan po M, potem 13.dan, pa 15.dan, 17.dan,19.dan...

(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: racunanje spola
26.2.2008 10:05:15   
freha
zanimivo, to je skrajno zabavno hi hi, bomo videli če še drži

(odgovor članu Bety upa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: racunanje spola
26.2.2008 12:24:02   
Felicita
Punce, vas že dolgo berem in tele teme o spolu so mi zelo zanimive, pa sem malo pobrskala po netu in vprašala nekaj babic in zbrala 'znake' ki govorijo v prid določenemu spolu. Torej:

- Pozicija otroka: če ženska nosi otroka visoko in ima okrogel trebuh bo punčka; če je trebuh bolj ovalast in ženska otroka nosi bolj 'ob strani' oz. 'nazaj' potem bo fantek. (ironično: slišala sem tudi obratno varianto).
- Aktivnost otroka: punčke naj bi bolj brcale kot fantje.
- Pozicija rok: če ima otrok na ultrazvoku roke 'dvignjene' je punčka; če ima spuščene je fantek
- Brce: če dojenček brca na desno stran trebuha je fantek; če na levo, je punčka.
- Črta: če ženska dobi 'črto' čez sredino trebuha je fantek, sicer punčka.
- Srčni utrip: če je utrip 130 ali več je punčka, če je pod 130 je fantek.
- Sladko/kislo: če ženski paše sladko bo fantek; če kislo bo punčka.
- Pikantno: če mami paše pikantna hrana, bo otrok fantek.
- Mleko/meso: če mamici pašejo mlečni izdelki bo punčka; če ji paše meso bo fantek
- Zgaga: mamice, ki med nosečnostjo trpijo za prebavnimi problemi (zgaga, zapeka,...) nosijo fantka.
- 'Mamine maze': če sestre nerojenega otroka postanejo crkljive oz. zelo navezane na mamo, potem mama nosi fantka.
- Oči: če ima ženska pogosto utrujene/rdeče oči, nosi punčko.
- Nos: če mamici pogosto teče kri iz nosu, bo otroček punčka.
- Kosmate noge: če se mora mamica med nosečnostjo pogosteje briti, bo punčka.
- Zapestje: če igla/žebelj obešen na nitko in bingljajoč nad zapestjem nosečnice niha naprej in nazaj je fantek; če kroži je punčka. (preizkus naj bi se izvajal tudi nad trebuhom).
- Poročni prstan: če na vrvici privezan prstan bingljajoč nad trebuhom kroži v nasprotni smeri urinega kazalca je fantek; če v smeri urinega kazalca je punčka. (če niha naprej in nazaj sta pa dvojčka).

Opozorilo: to so stare vraže, bolj ko ne brez znanstvene podlage, ki imajo ponavadi 50% učinkovitost (če ni fantek je pa pač punčka ;) )

Glede zanositve sem pa slišala tole, ki se mi zdi vsaj približno smiselna:
če želiš fantka, morš user posted image med ovulacijo, ker so Y spermiji hitrejši, ampak manj vzdržljivi; če želiš punčko, je treba user posted image par dni pred pričakovano ovulacijo, ker so X sprermiji počasnejši, ampak vzdržljivejši (torej da do ovulacije 'preživijo' samo še X-i).




(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: racunanje spola
26.2.2008 17:22:27   
bastian111
Preizkušeno vsega kar je napisano pri meni drži 50%. To pomeni ,da imam vsaj 50% da nosim fantka in 50% da nosim deklico!?
Pa sem spet na začetku,kajti to  vem ampak kaj bo pa ne vem!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: racunanje spola
26.2.2008 18:37:39   
gajka
Ko bo user posted image  na svet privekal, bo 100%, katerega spola je! user posted image  

Kar pa se Jonasa tiče, pa pri meni niti približno ne deluje, ker sta bili moja biološka in lunina ovulacija ravno za 2 tedna zamaknjeni, pa se je vseeno primlo! user posted image

(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: racunanje spola
26.2.2008 18:47:18   
gajka
Sem šla za štos delat ta test z verižico, pa še moj user posted image  ga je tudi naredil in je v obeh primerih nad mojim zapestjem verižica očitno nihala v črti, torej kaže na user posted image . Prav tako kaže tudi kitajska karta in tudi tist izračun s 7-letnimi periodami. Aja, pa tudi še vedno sem mahnjena na sladko, kislo jem pa samo zelo občasno. No, pa da vidimo, če bo res user posted image ! user posted image  Čez 5 mesecev bo vse jasno!

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: racunanje spola
26.2.2008 18:59:49   
gajka
Pa še nekaj izračunov:

srecna_zvezda:
2001(3) - 2007(1) = user posted image
2007(1) - 2008(3) =user posted image
2008(3) - 1014(1) = user posted image

marjet:
1996(12) - 1999(12) = user posted image
1999(12) - 2003(12) = user posted image
2003(12) - 2006(12) = user posted image
- > ker se nanaša na dan spočetja, od obeh rojstev odštejemo 9 mesecev, torej naj bi bila oba user posted image , če pa je to prav, pa nam lahko zaupaš. user posted image

*elektra*:
2006(10) - 2009(7) = user posted image
2009(7) - 2013(10) = user posted image



(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: racunanje spola
26.2.2008 19:01:33   
srecna_zvezda
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Pa še nekaj izračunov:

srecna_zvezda:
2001(3) - 2007(1) = user posted image
2007(1) - 2008(3) =user posted image
2008(3) - 1014(1) = user posted image

marjet:
1996(12) - 1999(12) = user posted image
1999(12) - 2003(12) = user posted image
2003(12) - 2006(12) = user posted image
- > ker se nanaša na dan spočetja, od obeh rojstev odštejemo 9 mesecev, torej naj bi bila oba user posted image , če pa je to prav, pa nam lahko zaupaš. user posted image

*elektra*:
2006(10) - 2009(7) = user posted image
2009(7) - 2013(10) = user posted image






GAJKA HVALA TI! RES SI ZLATA!user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: racunanje spola
28.2.2008 11:55:17   
MARJET
KAR SE TIČE IZRAČUNANEGA SPOLA, DRŽI SAMO 1.

(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: racunanje spola
28.2.2008 21:37:39   
Anonimen
Mene pa zanima od kdaj se šteje mesec zanositve, od ovulacije ali od dneva zadnje M (tko kot setud nosečnost šteje)?
No v vsakem primeru meni za prvega prav kaže.

(odgovor članu MARJET)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: racunanje spola
29.2.2008 9:07:24   
liam
Tudi jaz mam eno čenčo glede spola. Mi je zanjo povedala prijateljica in po njenih besedah drži za vse kolegice: če ima ženska sicer lepo, čisto kožo med nosečnostjo, bo fantek, če ima pa full problemov z mozolji, aknamai ipd. bo pa punčka. Ne vem sicer kako naj bi blo s tem, ampak za mojo mami tole 100% drži... Sama sicer user posted image  ne pričakujem 10.3., sam mozolji so me pa toko napadli kot v najhujši puberteti...user posted image user posted image user posted image

Ima katera podobno izkušnjo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: racunanje spola
29.2.2008 9:46:56   
Anonimen
Meni je pokazalo prav.

(odgovor članu Luni)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: racunanje spola
29.2.2008 10:02:32   
sancy
pri nas imamo navado da za spol ugotavljamo takole: bodoca mamica vzame svojo zlato verizico z obeskom(ni vazno kaksen obesek) nato pa roko obrne da vidi dlan in malo visje  nad dlanjo postavi verizico in se zacne sukat. Ce se suce okrog je fantek ce pa pozes pa puncka.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: racunanje spola
29.2.2008 10:05:03   
Anonimen
A lahko se meni ena izracuna,prosim.Mi tisti matematicni izracuni sploh ne kapnejo.
ONA:12,1973
ON:05,1972

PRVIC:08.1995
DRUGIC ROK:02.JUNIJ.2008

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: racunanje spola
29.2.2008 10:05:08   
urskas
 Pozicija otroka: če ženska nosi otroka visoko in ima okrogel trebuh bo punčka; če je trebuh bolj ovalast in ženska otroka nosi bolj 'ob strani' oz. 'nazaj' potem bo fantek. (ironično: slišala sem tudi obratno varianto).
moj je bil okrogel kot ne.   Rezultat: user posted image in user posted image
- Aktivnost otroka: punčke naj bi bolj brcale kot fantje.
ne poznam razlike, sat pa obe manj brcale kot fanta od svakinje.
- Pozicija rok: če ima otrok na ultrazvoku roke 'dvignjene' je punčka; če ima spuščene je fantek
Pozicije rok nisem opazila:)
- Brce: če dojenček brca na desno stran trebuha je fantek; če na levo, je punčka.
Moji dva sta brcali na obe strani. Rezultat: user posted image in user posted image
- Črta: če ženska dobi 'črto' čez sredino trebuha je fantek, sicer punčka.
imela obakrat črto. Rezultat: user posted image in user posted image
- Srčni utrip: če je utrip 130 ali več je punčka, če je pod 130 je fantek.
jest sem imela utrip vedno okrog 120. Rezultat:user posted image in user posted image
- Sladko/kislo: če ženski paše sladko bo fantek; če kislo bo punčka.
jest sem jedla ogromno sladkega: Rezultat:user posted image in user posted image
- Pikantno: če mami paše pikantna hrana, bo otrok fantek.
tega ne jem.:)Rezultat:user posted image in user posted image
- Mleko/meso: če mamici pašejo mlečni izdelki bo punčka; če ji paše meso bo fantek
Mleka pojem in sem pojedla zelo malo.Rezultat:user posted image in user posted image
- Zgaga: mamice, ki med nosečnostjo trpijo za prebavnimi problemi (zgaga, zapeka,...) nosijo fantka.
Jest sem imela hude probleme z zgago Rezultat:user posted image in user posted image
- 'Mamine maze': če sestre nerojenega otroka postanejo crkljive oz. zelo navezane na mamo, potem mama nosi fantka.
ta velika pupa se je ogromno cartala in smo imeli še eno user posted image
- Oči: če ima ženska pogosto utrujene/rdeče oči, nosi punčko.
nisem imela teh problemov Rezultat:user posted image in user posted image
- Nos: če mamici pogosto teče kri iz nosu, bo otroček punčka.
tole je bilo pa res!
- Kosmate noge: če se mora mamica med nosečnostjo pogosteje briti, bo punčka.
med nosečnostjo sem imela zelo malo dlak za razliko od prej/kasneje. Rezultat:user posted image in user posted image
- Zapestje: če igla/žebelj obešen na nitko in bingljajoč nad zapestjem nosečnice niha naprej in nazaj je fantek; če kroži je punčka. (preizkus naj bi se izvajal tudi nad trebuhom).
tega nismo izvajali!
- Poročni prstan: če na vrvici privezan prstan bingljajoč nad trebuhom kroži v nasprotni smeri urinega kazalca je fantek; če v smeri urinega kazalca je punčka. (če niha naprej in nazaj sta pa dvojčka).
tega nismo izvajali!


še najbolj znanstveno dokazljiva je tale: če želiš fantka, morš user posted image med ovulacijo, ker so Y spermiji hitrejši, ampak manj vzdržljivi; če želiš punčko, je treba user posted image par dni pred pričakovano ovulacijo, ker so X sprermiji počasnejši, ampak vzdržljivejši (torej da do ovulacije 'preživijo' samo še X-i).

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: racunanje spola
1.3.2008 10:06:04   
uršika***
Ok.
V reviji Nosečnost pa piše takole:

Otrokov spol je odvisen od kislosti okolja v vagini oz. na poti spermijev do jajčeca.Na spol otoka je sicer mogoče nezanesljivo vplivati z določeno prehrano: za dekljice hrana bogata s kalcijem in magnezijem, za dečke pa s kalijem in natrijem. Vendar se ginekologi s tem ne ukvarjajo.user posted image


Tako da sedaj vsak dan spijem vsaj 1 kozarec mleka in pojem veliko jogurtov, pa bo mogoče punčkauser posted image
Mislite, da je to taprava razlaga? Ampak s to prehrano je potrebno začet že pred user posted image

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: racunanje spola
1.3.2008 10:45:44   
..Angel..
http://www.mama.si/?menu=A200 tukaj pogledate kdaj ste zanosile in koliko ste bile stare pa menda točno ugane

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: racunanje spola
1.3.2008 12:35:13   
Anonimen
Meni je znan tip, ki hodi naokoli z nihalom zmotil, ha tudi verižica je šla v maloro. Tisto o kislosti in 11. dnevu v ciklosti po mojem drži.

Pa še nekaj, nekje sem prebrala:
fantek: ženski pride mičkeno prej, ali pa pride obema istočasno,
punčka: ženski pride malo kasneje kot moškemu, ali ji pa sploh ne pride.

Pa še to premislite, če drži?user posted image

Pri meni se edino ta razlaga obnese od vseh prehranjevanj, računan, izgledov, počutij, nihal, verižic,....


(odgovor članu ..Angel..)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: racunanje spola
29.11.2011 11:43:22   
valika
jaz bi tudi prosla če bi lahko mi kera izračunala spol otroka
jaz 1988 ferbuar
on 1979 oktober

imava že čudovito punčko in me zanima kaj bo zdaj rok imam februarja in še nevemo kaj bo ker se nemorejo odločit in me zanima če bi lahko tudi meni izračunali :) najlepša vam hvala :)) bom zelo hvaležna

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?