|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ALKOHOL
10.2.2008 19:33:26   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če se alkoholu ne moreš odpovedat, pa naj si bo to ena steklenica ali en požirek, potem si odvisna!




S tem se popolnoma strinjam, ampak odvisen ne postaneš zaradi enega kozarčka sem in tja. Od tega nemoreš imeti trajnih posledic vsaj kar se odvisnosti tiče.

Glede tega kako je alkohol razporejen na plod pa me spomni na debato o cigaretnem dimu kjer je neka uporabnica govorila o zakajenem prostoru v maternici - oboje je bedarija zame, kar pomeni da maternica še nikoli ni bila zakajena, prav tako otrok ne zlije cel glaž vina vase z vsemi procenti. To je malo zdramatizirano in za lase privlečena teorija laikov, kot je nekoč tudi napisal dr. Pušenjak na take očitke. In dodal da veliko bolj škoduje en lekadol z vsemi strupi v njem na plod zaradi glavobola nosečnice kot en deci terana pri kosilu.user posted image


Pa še nekaj me moti tukaj ko označujemo vsako osebo ki ima neko napako tako ponižujoče. Alkoholizem je zelo resna stvar in zelo huda. Ti ljudje ne hrepenijo po ponižanju ali blatenju, ampak jim je ravnotako potrebno jemati vsaj kot ljudi, ker potrebujejo pomoč in razumevanje. Vsaj jaz mislim da se moramo vedno vprašati kaj je te ljudi pripeljalo do odvisnosti (droge, alkohol,...), ker ima skoraj vsak odvisnik za sabo marsikatero grenko preizkušnjo, zaradi katere se tragedija z odvisnostjo prične. Tako da izjave, pijanec je pijanec in podobne stvari mene kar malo presenečajo ker nikoli ne veš kdaj bo ravno tebi spodletelo in boš padla v odvisnost.
Zato mislim da tudi teh ljudi ne smemo poniževati in jih odpikati, ker niso po naših merilih.

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 8:00:04   
pikica36
haloo , a ste ene res malo mimo al kaj!user posted image
punca sprašuje, če lahko v času ko skuša zanosit spije kak deci , ve pa na veliko o pijancihuser posted image
in bumerang , naj te orng trofi bumerang da ne boš takih kozlarij pisala - če nosečnica spije deci vina sigurno otrok ne dobi tolikšen % alkohola, ki pa je itak zanemarljiv pri taki količini.
pa ravno tiste, ki tukaj najbolj pljuvate pa ostalih in nekaj moralizirate nimate po mojem glede tega najbolj čisto vest.
jaz imam za sabo dve nosečnosti in hvala bogu dva zdrava otroka. pa smo ga tud full žu rali reden sem zanosla oz. ko smo delali na user posted image , pa tudi med samouser posted image  sem kdaj pa kdaj spila kak deci ali pa kakšen kozarec piva, pa tudi na  praznovanjih sem bila, kjer so kadili okol mene ko turki, ja ... pa v službo sem hodila ,- farmacevtski obrat, kkjer sem vsak dan pogoltnila dozo plinov in antibiotika...... prav lepo je bilo bituser posted image  pred časom ko ni bilo računalnikov in vse polno pametnih " bab!"ki ti solijo pamet.

gremo vse user posted image  v inkubator za 9 mesecev- oz že 3 mesece prej, ko načrtujemo!!!!!!!!!!




(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 8:03:09   
Marogica
Nobena zmernost ne škodi. Vsaj ne toliko, da bi lahko ostale fatalne posledice.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 8:53:12   
*Mišika*
Tudi jaz mislim, da tole o pijancih in alkoholikih je pa res malo prehuda. Itak da kak deci vina pri kosilu ne more škodovati, drugo je če bi bila ne vem kolikokrat pijana. Itak se vsaka user posted image  posebej odloči kaj bo uživala oz. ali bo kaj pila in se mi zdi ne pošteno oz. nesramno razpravljat o nekih alkoholikih, ker tako kot je rekla Pikica36, da skoraj nobena nima čisto liste vesti.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 9:57:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Gnusijo se ti a??? Fajn!!! obužujem čistunske ženske!!! Kaj pa sex? Se ti tudi gnusi???...


Mislim kaj pa ima sex z vsem skupaj??
Če te glih zanima...obožujem sex.. zakaj pa ne?
Res imaš bolane..fore...tipične pijanske...

(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:01:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Blanč, ti pa res nimaš vseh čistih. Kakšno vezo pa ima alkohol s čistunstvom? Ali je morda razlog v tem, da ti lahko seksaš samo če si pijana al kaj?

EnaNobena - alkohol škodi tudi v tednih pred zanositvijo in predvsem v prvih treh mesecih. Kakršen koli % imaš v krvi, tolikšnega ima tudi plod!
Škodi res marsikaj kar pa še ne pomeni, da se moramo s tem sprijaznit in se zastrupljat, zraven pa še plod!


Ja pa še to matematika jim dela očitno probleme!!!! Saj imajo one določen % alkohola na  50 ali več kg..kolikor jih pač kera ima....
Koliko pa je težek plod???????

Prav imaš bumerang... ko si zapisala zgoraj narod pijancev in očitno se je teško vzdržat tudi v mesecih ko načrtujejo otroka in med nosečnostjo...Res gnusno!!!!

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:08:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Ja in zdej ker hoče zanost ne sme pit, ne sme kadit, ne sme u toplice, ne sme bit iz Celja, ker je tu cinkarna, ne iz Krškega, ne Šoštanja, pa vode ne sme pit, pa telovadba škodi, ja pa perila tudi ne obešat. Nikakor, da bi vrečko iz trgovine nesla. Bog varuj kako mačko pobožat, ker ma votlo dlako pa se kasneje bolezen razvije, pa grozljivk niti pod razno,pa čuvat je treba, da te kaka stara babura ne uroči.
EJ SPIŠ PA LAHKO. AMPAK DORMEO, DA NE BO PRŠIC. jA PA ČE MAŠ SLIKO NAD GLAVO OBEŠENO, ŠE TO DOL, KER JE LaHKO POTRES PA TI RAVNo NA GLAVO PADE.
joj sej vem.
Enostavno ne morem pomagat, tolk me te anti ženskeuser posted image user posted image user posted image (ženske, ki živijo čisto in lepo, ob živce spravjo). Rada bi vas uresnici vidla.
Dobro, da sem psihologijo poslušala in mi je čist jasno, da vsi manjvrednostni kompleksi v večvrednostne zrastejo in zato razumem tiste, ki se imajo za nekaj več.



Mislim da tebi veliko manjka... med drugim tudi pameti...
Že če boš ločila med namernem škodovanju in naključnim ..Bodo vse zgoraj zapisane besede postale bedarije....Daj raj še en literček vinčka zvrni.... pol ne boš več v stanju pisati neumnosti ali pa še bolj ker ga že tok dobro neseš....user posted image user posted image


(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:15:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, Blanč, user posted image .
Tudi pijanec udari pijancu v roko, ko ga kelnarca postrani pogleda!
Tako si smešna, da si že prav patetična! Pishologijo boš pa morala poslušat še kar nekaj časa, da se te bo kaj prijelo!



Ponovno podpišem!!!user posted image user posted image user posted image

Pikica 5
Tema je alkohol ne delo v nosečnosti!!!

Cipresa
 
Zračunaj si kakšen procent alkohola imaš v krvi ti na 50 kg ali kolikor jih pač imaš?
In kako to vpliva nate.... verjetno niti ne..mogoče te mal pogreje...
Potem pa zračunaj kaj naredi ta isti % na bitje do 3 kg???

Ne govorimo o alkohlou nasplošno ampak o alkoholu v pričakovanju nosečnosti ali v nosečnosti...

Nadalje... noben nikomur ne drži pištolo na čelo in pravi pij!!! Zato se mi noben odvisnik ne smili in niti alkoholik...

Pa še to imam popolnoma čisto vest alkohola nisem uživala ne med nosečnostjo in ga ne tudi v normalnem stanju...Ker res ne vem zakaj bi zastruplajala svoje telo in to namerno!!

In tukaj se tudi moja debata konča prav tako kot bumerang ki pač samo potrjuje da smo slovenci pijanski narod ,ki ima pijansko miselnost in se ne more vzdržat niti takrat ko gre za zdravje in dobro počutje lastnega otroka...
Ja očitno sva obe z bumerang res nori!! Nori ker se ne udajava alkoholu...
Vam pa želim čim prejšnjo streznitev!!!

Pa lep pozdrav.user posted image


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:27:33   
spps
alo punce,kaj se grizete med sabouser posted image sam napadate eno drugo-al še niste dovolj zrele,da bi lahk umirjeno napisale kaj mislite?vsaka ima svoje mnenje,ki ga lahk tule gor vsaka objavi.
vsako pretiravanje je škodljivo-bilo v čem.
se razume,da tista ko ve,da je user posted image ,da ne bo posegala po alkotu in se ga opijala do nezavesti.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:29:51   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če se alkoholu ne moreš odpovedat, pa naj si bo to ena steklenica ali en požirek, potem si odvisna!


jp

dr. Rugelj

Pametno ja, se čist strinjam, sem odvisnik od marsičesa, saj vsak dan na kaj pomislim, pojem in popijem.
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:47:57   
Pikica5
Lej pol pa idi k svojemu narodu, ker res ne vem kako lahko živiš v slovenskem??? Si ti pol tudi pijanka, ker je že v zraku 0,5 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 10:49:37   
Anay
Ej vsi se radi zabavamo, seveda do ene mere , na rojstnih dnevih. Tudi, če še ne veš lahko mirno spiješ per al pa dva.


(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:11:22   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica5
Si ti pol tudi pijanka, ker je že v zraku 0,5 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


S tem si povedala vse o sebi!

Sicer bi pa zaključila takole:
Odvisne pijte še naprej, požirek, kozarec ali steklenico. Ampak ne prepričujte potem ostale, predvsem tiste, ki ne poznajo odgovora na vprašanje, da je to normalno in neškodljivo. Ker ni!
Tiste, ki se pa sprašujete o tem, če je to za plod škodljivo, pa vedite, da je. Tudi z enim požirkom. Tisto o prehajanju pa je medicinsko dejstvo, če ne verjamete, se pozanimajte, in ne verjemite na slepo v "en kozarček za železo", ker je to samo potuha za prikrito pijančevanje.

Opravičavanje s "saj so včasih tudi pili pa so rodili zdrave otroke" ali pa "jaz sem ga tudi žurala pa je otrok zdrav" pa ni nobeno zagotovilo, da se bodo tudi drugi otroci rodili zdravi.
Otrok matere, ki konzumira alkohol, ima pač večjo možnost malformacij. In pika. Tako kot otrok, ki se vozi neprivezan. Eden bo zaradi posledic prometne nesreče invaliden, ostali neprivezani pač ne. Stvar sreče! Dejstvo pa je, da če bi bil v otroškem sedežu, poškodb ne bi utrpel. Tako kot jih ne bi tisti otrok tiste matere, ki je med nosečnostjo "žurala". Stvar vesti matere!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:15:34   
Pikica5
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  še maš kaki vic za napisat?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:24:53   
Volga
Kako krasno se na tej temi odraža nepoznavanje bontona "mlajših uporabnic RR". Ko boste malo dlje tu gor, se boste znale tudi lepše pogovarjati. Ne vem pa, če tudi doma tako napadalno komunicirate s partnerji pa z otroki? Potem se je malo za zamisliti. user posted image

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:39:42   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Kako krasno se na tej temi odraža nepoznavanje bontona "mlajših uporabnic RR". Ko boste malo dlje tu gor, se boste znale tudi lepše pogovarjati. Ne vem pa, če tudi doma tako napadalno komunicirate s partnerji pa z otroki? Potem se je malo za zamisliti. user posted image



ni vedno rečeno,da so sam mlajše uporabnice RR,ki se ne znajo pogovarjat.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:40:23   
...Martina...
Jaz sem vedno spila kakšen kozarček, pivičko, za kakšno fešto tudi in kakšem čikič skadila... Zaradi SS sem se pa odločila, da ne taknem ne čika ne vinčka več. Še kavi se morma odrečt.

Mogoče to ne škodi, ali pa, sej ne moreš vedet. Poznam ljudi, ki so se ga še napivali in imajo zdrave otroke, une ki se nikoli niso, mogoče imajo ne tako zdrave... NI PRAVILA. vsaki mora delat to po svoje.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:44:52   
Anonimen
....ma ti si pa res ena čudna vrsta človeka...pa kaj ti je stabo ej? odvisen od enega kozarčka ob kosilu??...sicer ne pijem ob kosilu al pa sploh drugač( če pa zelo malo)- je blo v mladosti zadosti ... pa to vem kje je meja pijančka....
....daj daj če ti paše se kregat pojd raje na kak drug forum....

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 11:46:11   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: spps

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Kako krasno se na tej temi odraža nepoznavanje bontona "mlajših uporabnic RR". Ko boste malo dlje tu gor, se boste znale tudi lepše pogovarjati. Ne vem pa, če tudi doma tako napadalno komunicirate s partnerji pa z otroki? Potem se je malo za zamisliti. user posted image



ni vedno rečeno,da so sam mlajše uporabnice RR,ki se ne znajo pogovarjat.


Ni rečeno, da vedno tole drži, ampak v tej temi pa zagotovo ja.

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:05:20   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ja pa še to matematika jim dela očitno probleme!!!! Saj imajo one določen % alkohola na  50 ali več kg..kolikor jih pač kera ima....
Koliko pa je težek plod???????


Mislim....tole pa je logika.user posted image  A si predstavljate kaj morajo potem malemu plodku naredit zdravila, npr.lekadol, ki je povsem dovoljen, saj je po vajini razlagi njegova koncentracija (paracetamola) v malem plodku prekoračena za 100000....krat. Da o kakšnih 'močnejših' tabletah ne govorim.
Da ne omenjam raznih E-jev v hrani nosečnice...

Če bi tale logika držala, mislim, da bi človeštvo izumrlo že davno, davno, ker prav vsaka stvar, tudi vitamini v prevelikih količinah hudo škodijo.
Nekaj ne štima, a ne?user posted image

Mislim, da je mati narava bolj skrbna glede zaščite zarodkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:30:33   
pety78
O, groza, kake neumnosti pišete ene, kot bi pojedle vso pamet tega sveta. user posted image

http://med.over.net/forum5/read.php?19,1039859,1039859#msg-1039859


Aja, med prazniki sem jedla rumove kroglice...noseča...user posted image

Ali sem alkoholik, ker sem jim nisem in nisem mogla odpovedati?

_____________________________



(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:31:22   
bumerang
Z anonimnimi se sicer načeloma ne pogovarjam, ampak tebi pa moram napisat, da si funkcionalno nepismen(a)-(o).
Nisi odvisen zaradi enega kozarčka ob kosilu, odvisen si, če se enemu kozarčku ob kosilu ne zmoreš odpovedat. Med enim in drugim je velika razlika. Žal je možgani nekaterih ne zmorejo procesirat!

Vprašanje na tej temi je eno samo: alkohol v nosečnosti ali v času, ko načrtujemo nosečnost, škodi ali ne?
Odgovor: Ja, škodi. Zelo verjetno je, da zaradi tega plod ne bo imel posledic, možno pa je, da jih bo imel prav zaradi tega.
Odgovor je jasen.

* * * * * * *
"Če dolgo pada dež, prlezejo iz zemlje gliste,
ne moreš stopit, ne da bi s kašne nardu polpet.
Tako prlezejo u betulo pijandure iste,
vsak večer en kjer je eden jih je narmanj še pet.
Ma ne morš falit, ne morš jim utečt,
eden po eden pride tko klapa vsa,
an z usakim je treba kej popit en kašno reč,
čez en cajt skontam da sem spil že ohoholala, ..."

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:32:04   
blanč
Pety hvala za link.user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:34:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ja pa še to matematika jim dela očitno probleme!!!! Saj imajo one določen % alkohola na  50 ali več kg..kolikor jih pač kera ima....
Koliko pa je težek plod???????


Mislim....tole pa je logika.user posted image  A si predstavljate kaj morajo potem malemu plodku naredit zdravila, npr.lekadol, ki je povsem dovoljen, saj je po vajini razlagi njegova koncentracija (paracetamola) v malem plodku prekoračena za 100000....krat. Da o kakšnih 'močnejših' tabletah ne govorim.
Da ne omenjam raznih E-jev v hrani nosečnice...

Če bi tale logika držala, mislim, da bi človeštvo izumrlo že davno, davno, ker prav vsaka stvar, tudi vitamini v prevelikih količinah hudo škodijo.
Nekaj ne štima, a ne?user posted image

Mislim, da je mati narava bolj skrbna glede zaščite zarodkov.


Nosečnost in dojenje-paracetamol
Varnosti uporabe paracetamola med nosečnostjo in dojenjem niso zanesljivo potrdili. Nosečnice in doječe matere lahko zdravilo jemljejo le po predhodnem posvetu z zdravnikom in čim krajši čas, po možnosti samo posamezne odmerke.

No za paracatemol ti bo najbolje povedal kar zdravnik ali v celoti prehaja na otroka ali ne...


In najbolj pomembno pri vsem skupaj si spustila...in sicer nekaj je zdravilo in zdravljenje, ki je verjetno potrebno in potem vzameš tudi rizik v obzir.
Nekaj pa je namerno in nepotrebno vnašanje otroku škodljivih snovi kot so alkohol naprimer..
Ali res ne znaš ločiti med nujnim in nepotrebnim in naključnim in namernim??
A če bolje razmisliš še vedno ni logike??

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:34:58   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Vprašanje na tej temi je eno samo: alkohol v nosečnosti ali v času, ko načrtujemo nosečnost, škodi ali ne?
Odgovor: Ja, škodi. Zelo verjetno je, da zaradi tega plod ne bo imel posledic, možno pa je, da jih bo imel prav zaradi tega.
Odgovor je jasen.



Odgovor je jasen: Prekomerno uživanje škodi, ja! V mejah normale pa NE. Če pa katera ne ve, kakšna je meja normale, naj pa svojega ginekologa vpraša.



_____________________________



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?