|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 8:19:05   
ajrin
No, naj še jaz dodam svoje. Našedva ta velka tudi hodita v šolo, kjer so vrata zaklenjena med 7.50 in 8.10. In veš zakaj? Ker je do 7.50 mogoče pripeljati otroka v jutranje varstvo in to brezplačno za vse učence podružnične šole, nato pa se vrata zapro do deset minut pred začetkom pouka. Razlog je predvsem v tem, da je takrat že preveč otrok in bi bil kaos, saj so v enem razredu pručki, nato pa so še posebej učenci od 3. do 5. razreda, tisti ki pa pridejo po pol osmi pa imajo spet svoj razred in seveda je povsod zraven učiteljica. Je pač treba do 7.50 pripeljat otroka v šolo, našedva sta v šoli že od sedmih in jima je to najlepši del dneva.
Au, cel roman
LP, Irena

_____________________________

Irena z ropotijo (Luka 9, Domen 7, Miha 4)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 8:44:11   
cmokec
Splišni, pri nas je isto. Vrata so zaprta do 8.10, včasih tudi dlje, če pozabijo odklenit. Tehtnega vzroka pa ne vem, čeprav je bila podana razlaga.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu ajrin)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 9:39:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajrin

No, naj še jaz dodam svoje. Našedva ta velka tudi hodita v šolo, kjer so vrata zaklenjena med 7.50 in 8.10. In veš zakaj? Ker je do 7.50 mogoče pripeljati otroka v jutranje varstvo in to brezplačno za vse učence podružnične šole, nato pa se vrata zapro do deset minut pred začetkom pouka. Razlog je predvsem v tem, da je takrat že preveč otrok in bi bil kaos, saj so v enem razredu pručki, nato pa so še posebej učenci od 3. do 5. razreda, tisti ki pa pridejo po pol osmi pa imajo spet svoj razred in seveda je povsod zraven učiteljica. Je pač treba do 7.50 pripeljat otroka v šolo, našedva sta v šoli že od sedmih in jima je to najlepši del dneva.
Au, cel roman
LP, Irena


No, tole mi je najbolj fajn odgovor.user posted image  V bistvu sem že sama premišljevala, če se nimajo tiste pol ure mogoče prav fajn, da s eigrajo in to.

Ja, Cmokec, saj vaša šola paše pod našo, tako da vem, ja, da je pri vas isto. Mene malo skrbi, da ne bova lovila tisto uro 7.50, pa če bova zamudila, bova pa 20 minut počela ... kaj?
A pa če pride ob 8.10, a ni to potem malo treba hitet, da se uspel zrihrat in umirit do 8.20?

(odgovor članu ajrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 9:40:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajrin
Razlog je predvsem v tem, da je takrat že preveč otrok in bi bil kaos, saj so v enem razredu pručki, nato pa so še posebej učenci od 3. do 5. razreda,


Ahaaaaa, no, zdaj mi je bolj jasno. Preveč bi jih bilo, če bi bilo skozi odprto.

(odgovor članu ajrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 9:41:18   
altati
Ni dovoljeno.
Sama sem imela enak problem in sem o tem pisala inšpektorju na Ministrstvo za šolstvo, sja me je zanimo, če je to dovoljeno.
Šolo je obiskal že naslednji dan in izdal odločbo (v kateri je jasno napisano, da se to ne sme).
Če te zanima več, me kontaktiraj, prosim.

< Sporočilo je popravil altati -- 17.3.2008 9:49:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 11:00:38   
cmokec
Praviloma prideva do šole ob 8.10 ali malo prej, pa počakava, da se vrata odklenejo. V garderobi si sleče bundo in rutko sama, pa preobuje tudi. V razredu je do 8.15, ko nekateri otroci šele prihajajo v šolo. Časa do pouka je dovolj.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 18:59:10   
Anonimen
Evo, zdaj sem kar poslala vprašanje, če je to dovoljeno, na Ministstvo za šolstvo. Bom poročala, kaj bodo napisali.

Sicer sem bolj vprašala, kam naj se obrnem s tem vprašanjem, ampak mogoče bodo pa že kar odgovorili. Bom videla, če bo kaj.

Hvala, Altati, če bom rabila tvojo pomoč, ti bom zelo hvaležna za kakšen nasvet.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 21:15:26   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... in ja, tudi lulat gremo včasihuser posted image



Meni pa to le redko uspe ... user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
18.3.2008 0:36:39   
Anonimen
Naša šola ima dvoja vhodna vrata - za nižjo stopnjo (1. - 5. razred) in višjo stopnjo (6. - 9. razred). Vrata za nižjo stopnjo so odprta od 06:15 dalje, ko se tudi začne jutranje varstvo (urejeno je za vse do vključno 5. razreda). Dežurnega učenca pri teh vratih ni. Predvidevam, da zato, ker se pričakuje, da bo starš otroka pospremil do garderobe in potem do učilnice, kjer ga prevzame dežurni učitelj oz. vzgojitelj. In otrok naj bi do pouka tudi ostal v učilnici jutranjega varstva. Vhod za višjo stopnjo je odklenjen prav tako od 06:15 dalje, predvsem zaradi prihodov zaposlenih in učencev na predure. Dežurni učenec začne dežurati ob 07:20 (predura), predtem je vhod prazen. Edini problem je, da je šola razdeljena na dva dela in da prehod ni nadzorovan nikoli, torej lahko učenec višje stopnje vstopi v šolo ob npr. 06:45 in prosto odide v predel nižje stopnje in v njihove garderobe (omenjali ste kraje, ampak le te se dogajajo tudi na nižji stopnji). Se pa vrata nižje stopnje zaklenejo ob 08:15, ko se začne pouk in odklenejo po koncu 4. šolske ure, ko začnejo odahajti domov tisti prvi prvošolčki, ki niso niti na kosilu. Medtem je vstop možen samo mimo dežurnega učenca pri vhodu višje stopnje (vpis v evidenvco obiskovalcev je nereden, nenatančen in neobvezen).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
18.3.2008 9:04:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... in ja, tudi lulat gremo včasihuser posted image



Meni pa to le redko uspe ... user posted image


Ja no, to meni tudi. Ampak o lulanju kdaj drugič.

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
18.3.2008 9:47:37   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... in ja, tudi lulat gremo včasihuser posted image



Meni pa to le redko uspe ... user posted image


Ja no, to meni tudi. Ampak o lulanju kdaj drugič.


Sam povem user posted image ...


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
18.3.2008 21:40:06   
Gina
Hmm, pri nas je načeloma tako, da do pol ure pred pričetkom pouka pridejo otroci v jutranje varstvo (če so vpisani seveda - vpisani pa so iz vseh mogočih razredov, ne le iz prvega, ker je bilo veliko prošenj na to temo, pa ker so tudi vozači in ne morejo na kasnejši avtobus). Potem se načeloma 20 minut ne sme v šolo, ker šola še ni odprta, deluje zgolj jutranje varsto.

Učitelji smo dolžni priti v šolo 15 minut pred poukom, vsaj pri nas je tako v navadi, ponavadi smo sicer še prej, vendar nam pred tem še ni treba delati, se pravi biti v razredu in sprejemati otrok, ker tisti hip še nismo v službi. Ker sta plačana iz strani ministrstva tisti hip zgolj 2 učitelja, ki delata v jutranjem varstvu, sprejmeta zgolj tiste otroke, za katere sta plačana + tiste, ki naključno tisti dan pridejo v jutranje varstvo- v razred seveda. Ona dva sta dolžna skrbeti zanje po uradni dolžnosti.
Kdo bi torej moral skrbeti pol ure pred začetkom mojega dela za moje šolske otroke, ki niso v jutranjem varstvu, pa pridejo že v šolo? Prepuščeni bi letali gor in dol po šoli brez nadzora in varstva. Zato gredo lahko v predprostor, hodnik na šoli, kjer počakajo z varnostnikom, da odpre vrata 15 minut do začetka, ko jih čakam jaz v razredu. Pri nas sicer otroci dostikrat rečejo, da gredo v jutranje varstvo tudi v tem vmesnem terminu, pa jih spustijo tudi tedaj notri, sploh ta mali to delajo radi in ni problema.
V praksi ponavadi nobena juha ni tako vroča, kot se skuha, zato težko verjamem,d a ti bodo zaklenili vrata pred nosom. Vpiši otroka v jutranje varstvo, pa če prideš v vmesnem terminu reci, da gresta tja. Stvar rešena. Menda vaju ne bodo pustili stati pred vrati. Ko bo šel pa mali sam v šolo, ga pa pošlji dovolj pozno, da ne bo preveč čakal, pa je.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
19.3.2008 7:07:27   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Evo, zdaj sem kar poslala vprašanje, če je to dovoljeno, na Ministstvo za šolstvo. Bom poročala, kaj bodo napisali.

Sicer sem bolj vprašala, kam naj se obrnem s tem vprašanjem, ampak mogoče bodo pa že kar odgovorili. Bom videla, če bo kaj.

Hvala, Altati, če bom rabila tvojo pomoč, ti bom zelo hvaležna za kakšen nasvet.


Ni problemauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
19.3.2008 7:33:18   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Evo, zdaj sem kar poslala vprašanje, če je to dovoljeno, na Ministstvo za šolstvo. Bom poročala, kaj bodo napisali.

Sicer sem bolj vprašala, kam naj se obrnem s tem vprašanjem, ampak mogoče bodo pa že kar odgovorili. Bom videla, če bo kaj.

Hvala, Altati, če bom rabila tvojo pomoč, ti bom zelo hvaležna za kakšen nasvet.


Pa prosim sporoči kaj boš izvedela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
20.3.2008 9:02:55   
BaNeLa
Pri nas je enako, šolska vrata se ob 8.00 zaklenejo in ob 8.15 ponovno odklenejo. Otoka pripeljem ob 7.00 na jutranje varstvo , ker je v prvem razredu.
Razložili so nam, da se s tem prepreči prevelika gneča in predvsem gre za to, da se pred poukom ne zadržujejo v šoli tisti ki nimajo kakšne predure ipd. Pouk se začne ob 8.30

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
20.3.2008 12:47:35   
PIRANJA
splišni ali je to šola S.J. v KR?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
20.3.2008 18:51:38   
dulcinea
zakaj bi šola ravno tistih 20 minut, ko bi vanjo prišlo največ otrok (od 7.50 do 8.10) zaklenjena.



Odvisno, kdaj se začne pouk na vaši šoli. Pri nas v hišnem redu piše, da morajo bii učenci v šoli vsaj 15 minut pred začetkom pouka. Me pa grozno zmoti, če otrok pride z zamudo v razred. Otroke ravno motiviraš za delo.

BTW: Pri nas ni zaklenjeno. Imamo pa dva vhoda in na glavnem je dežurni učenec,  na onem od razredne stopnje pa ni nikogar. In se je že zgodilo, da je bilo kaj narobe. Dežura pa ena učiteljca pred poukom in med odmori. Kaj se pa dogaja med poukom pa ne vem.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
21.3.2008 22:46:18   
lenika
10 minut je za vsakega otroka dovolj časa, da se sleče, preobuje in usede v jutranji kroga.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
23.3.2008 8:10:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
V praksi ponavadi nobena juha ni tako vroča, kot se skuha, zato težko verjamem,d a ti bodo zaklenili vrata pred nosom. Vpiši otroka v jutranje varstvo, pa če prideš v vmesnem terminu reci, da gresta tja. Stvar rešena. Menda vaju ne bodo pustili stati pred vrati. Ko bo šel pa mali sam v šolo, ga pa pošlji dovolj pozno, da ne bo preveč čakal, pa je.


Pri nas se juha poje točno tako vroča, kot je skuhana že par let. Moja sodelavka npr. zaradi tega zamuja v službo, zdaj bom izgleda tudi jaz, čeprav mi ni jasno, kako bom potem zmogla vse delo narediti.

Ker zdaj so mi z ministrstva posredovali odgovor ravnateljice in je približno tako, kot pri vas, Gina. S to razliko (ali pa tudi ne), da v tem času, ko so vrata zaklenjena, gredo otroci iz jutranjega varstva na zajtrk, in da otroci, ki  jih med tem časom dostaviš, nimajo nobenega hodnika ali varnostnika, kjer bi čakali, ampak bi morali čakati zunaj.
Je pa problem, ker če otroka vpišem v jutranje varstvo (kar ga itak že nisem, ker nisem vedela, da ga potem sploh ne smem pripeljat pred 7.50), to pomeni, da bo moral tam zajtrkovati. Ker pa je on zeloooo neješč otrok, bo zajtrkoval doma, da vsaj vem, da kaj poje. Torej bi zjutraj plačevala, da bi hodil v jedilnico druge gledat, kako jedo. Pa itak niti ne vem, če ga sploh lahko še prijavim. Ker za popoldansko varstvo vem, da je ob vpisu psihologinja zelo poudarjala, da se pozneje ne da več premislit, da je treba dokončno povedat. Za jutranje varstvo pa nisem bila pozorna, ker sem mislila, da itak ne bo hodil.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
23.3.2008 11:01:19   
arielca
Splišni, kar se tiče varstva običajno ni problema za vpis, razen, če bi se potem spremenilo število otrok do te mere, da bi morali imeti dva oddelka. Sicer pa nikoli ne veš, do kakšnih sprememb pride med šolskim letom, zato lahko otroka vpišeš. Sistematizacija za naslednje šolsko leto je tako ali tako šele v pripravi in ni nobene panike.

Pri nas je šola non stop odprta. Imamo dežunega učitelja in učence in zaenkrat ni težav. Na prejšnji šoli pa smo po 4. šolski uri zaklepali šolo, zato, ker so starši ali stari starši hodili tudi pol ure prej po otroke v šolo, klepetali pred učilnicami, trkali in spraševali, kdaj bo konec in tako ovirali pouk, da smo bili to prisiljeni narediti. Je bil pa na to temo sklican sestanek in dežurni učitelj je bil ves čas prisoten, če bi bilo nujno potrebno odkleniti vrata.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
23.3.2008 17:59:17   
Gina
aja, a čisto dosledno se držijo tega....to se mi pa iz človeškega stališča ne zdi glih čist sprejemljivo. Malo fleksibilni pa že moramo biti. Mislim razumeti je treba starše. Jaz bi tako naredila, splišni, da bi otroka vpisala v jutranje varstvo, ki po zakonu za prvčke itak mora biti organizirano, in v katerega ga imaš vso pravico vpisat tudi še tale hip. Verjamem, da so sitnarili zaradi vpisa, to pa ne zaradi njih, ampak zaradi ministrstva, ki omejuje število oddelkov na minimum in število dodeljenih ur takim in podobnim oddelkom varstva, v resnici je stvar ta hip na veliko šolah obupno zanič, saj npr. zahtevajo od šol včasih, naj npr. oddelke podaljšanega bivanja organizirajo tako, da bodo otroci nekaj ur pri enem učitelju, nekaj naslednjih ur pa naj združujejo oddelke, ko je otrok npr. ob pol treh popoldne že manj. To svetujejo tudi v primerih, ko gre veliko otrok na interesno dejavnost vmes, da naj vmes začasno preoblikujejo oddelek. To poslušam na lastna ušesa oz. sem že večkrat slišala direktno od ljudi iz ministrstva na sestankih sindikata, tako da to ni izmišlijotina - zato so šole čisto "histerične", a bodo dobile zagotovilo za normalne ure ali ne - to pa dobijo samo, če pravočasno vpišete otroke. Ker ko ministrstvo enkrat določi število oddelkov oz. sprejetih otrok, jih težko tank premakne kam drugam. Zato rabijo podatek o št. otrok v jutranjem varstvu do konca šolskega leta oz. malo prej se mi zdi.
Kar se tiče zajtrka, te tudi noben ne more prisilit, da ga vpišeš tja. Ga ni manevra, ki bi to določal. Četudi bi bil sprejet tak vzgojni načrt, (pa ne bo), ni šanse. Torej je stvar na tebi, da rečeš odločno ne, ni šanse. Zakaj bi plačevala, če ni treba, če otrok ne je.
No, ko to narediš, ga pa pripelješ vsak dan tako, kot vama paše. Če vama paše, gresta prej in bo v jutranjem varstvu, če vama paše priti zadnjo minuto jutranjega varstva tudi ok, bo pač sedel z njimi na zajtrku, pa kaj potem, če vama pa paše poležat, bosta pa prišla kasneje.

Mi je pa vseeno čudno, da se ne morejo zmeniti, da bi en del šole pustili odklenjen, tam pač, kjer se ne da tako velike štale delat. Skoraj vse šole imajo neko tako možnost. Pa če nimajo varnostnika, bi lahko ne glede na to kdo drug malo pokukal, kaj mularija počne

p.s., pri nas nimamo zajtrka, prvčki imajo malico takoj ko pridejo k pouku, pred prvo uro, vmes pa potem okoli desetih ponavadi dobijo sadje, na kosilo gredo pa prvi, takoj po pouku

Hmmm... kaj pa če predlagaš nekaj.... gotovo nimate samo za en oddelek otrok (jutranjega varstva mislim), torej lahko predlagaš, da ene otroke, tiste ki res pridejo zgodaj in so v resnici lačni, odpelje ena učiteljica, druge otroke, ki so prišli pol ure pred poukom, pa so v bistvu brez smisla na zajtrku pod prisilo, pa ima v varstvu druga učiteljica. Meni se celo zdi, da bi vi morali imeti več kot 2 oddelka otrok v JV, ker po moje nimate samo srednje velike šole, zato bi komot ena učiteljica z enim delčkom otrok ostala (od večih učiteljic v jutranjem) in hkrati sprejemala še 10 dodatnih minut ostale otroke. Se pravi bi podaljšali JV za 10 minut. Hkrati bi predlagala, da učitlejice razredne stopnje sprejmejo otroke 15 minut pred začetkom, namesto 5 minut - a sem prav razumela začetek..(kdaj je to - ob 8.15? ali ob 8.00?). Tako dobiš z malo fleksibilnosti in dobre volje šole rešljivo situacijo. Če predlagaš na pravi način, bi morda šlo skozi. Noben od zaposlenih ne bi preveč trpel, pa še srečne starše bi imeli. Meni bi se to zdela cena za stvar, kaj pa vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
23.3.2008 18:16:49   
Anonimen
A veš, Gina, na tej šoli menda ne gre nič skozi. Saj vrtec, kamor hodi sedaj Tibor, tudi paše pod to šolo, in tale ravnateljica je tako avtoritativna in brezkompromisna, da preprosto ne gre čisto nič skozi. Kakor ona reče, tako je. Če se pojavi na šoli kakšen ulitelj, ki bi hotel uvesti kakšno noviteto, kar, kaj se po ostalih šolah menda zdaj dogaja, pač kaj, kar ni "partizansko", menda lahko samo še odide iz šole. Tako pravijo tam zaposleni.

Čakaj, bom prilepila odgovor ravnateljice, kaj je napisala ministrstvu v zvezi z zaklepanjem vrat:

Za učence, ki prihajajo v jutranje varstvo, so šolska vrata odprta do 7.50. Skupine učencev so oblikovane v skladu z normativi, na osnovi prijav. Po tem času gre skupina učencev na zajtrk v jedilnico, kamor jih prav tako spremlja učitelj. Vzrok za zapiranje vrat ob 7.50 je bila že pred leti ugotovljena nepreglednost prihajanja učencev v šolo. V zadnje pol ure pred poukom so v šolo začeli prihajati tudi učenci, ki niso bili vključeni v jutranje varstvo in zato ni bilo mogoče zagotoviti učencem ustrezne varnosti. Zato smo se odločili, da šolska vrata zapremo v času od 7.50 do 8.10, ko delo nastopijo učitelji, dežurni med poukom. Izjemoma pa starši s svojimi otroci, kadar ne morejo upoštevati šolskega reda, lahko vstopijo v šolo skozi vhod na upravo. Prav tako upoštevamo tudi druge razloge (mraz, močan dež,  avtobusne zamude za vozače, …) in takrat smiselno odstopamo od šolskega reda. S posameznimi starši, ki imajo utemeljene razloge za odstopanja, se dogovarjamo individualno (jutranje varstvo ob 5.30 v posameznih dnevih, nekaj minutno zamujanje pouka zaradi prevoza,…)
 
Iz tega sklepam, da ima jutranje varrstvo ena učiteljica, ki pač otroke ob 7.50 pelje na zajtrk v jedilnico in potem v razredih sploh ni nikogar. Vsi ostali učitelji pridejo v šolo ob 8.10, ko potem odprejo vrata.

Saj v vrtcu je isti problem organizacije. Ob treh odidejo vse vzgojiteljice in dve pomočnici, ostale samo ena pomočnica, ki pa sama z otroki ne more na igrišče, ker je od vrtca oddaljeno, tako da ne more otrok pustiti samih, pa iti z enim, ki ga npr. kakat, v vrtec na stranišče.

Tukaj se v glavnem nikoli nič ne da. Tako je in pika.

Ostane mi res edino to, da ga vpišem v jutranje varstvo in vztrajam, da ne bo jedel zajtrka. Čeprav po drugi strani, če bodo pa kdaj ravno imeli kaj, kar ima rad, bo pa težko, da bi gledal ... Mogoče bi mu pa vseeno kar zajtr vzela, saj je poceni.
 
Mi bo pa vseeno še Altati povedala, kaj so njej navedli kot razlog oziroma po katerem predpisu oz. zakonu ali čemurkoli že šola ne sme biti zaklenjena.


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
23.3.2008 18:43:56   
Gina
Ojoj, ma to je pa res zoprno. Meni se zmeraj zdi, da moramo biti ljudje. Da je treba iz človeškega vidika reči jemat. A veš, če ne gre zlepa, jaz kot starš po večtedenskih prosjačenjih ratam v končni fazi hudo zoprna. In ponavadi se šele tedaj da marsikaj  "individualno" zmenit. Prej pa te marsikje jemljejo za eno nadležno muho, četudi gre za osnovne reči, ki bi morale biti zagotovljene za vse otroke, a ne.

Samo kako to, da ostane ob treh v vrtcu samo ena pomočnica? A imate tako majhen vrtec? Pri nas je res majhen vrtec (4. oddelki), pa se združujejo ob pol štirih.  Al pri vas tako zelo šparajo....
Kar se tiče števila učiteljic zjutraj....v Lj. ima povprečna šola po 2 oddelka otrok, se pravi a,b...Taka šola ima ponavadi enega učitelja v JV od 6.30 in še enega zraven od 7.30 naprej - to je tako na približno. Kakšni prej, kakšni pozneje. Mora biti res majhna šola, da ima samo enega učitelja zjutraj. A mate samo po en oddelek učencev?

Kar se zaklenjenosti tiče, povprašaj na tisto inšpekcijo, ki skrbi za varnost. Če je šola zaklenjena, bi to bilo čisto ok, dokler ni otrok notri. Če pa imajo notri zaklenjene otroke, pa ne vem, kaj bi bilo v primeru požara....

< Sporočilo je popravil Gina -- 23.3.2008 18:48:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
24.3.2008 10:21:51   
Anonimen
Kar se tiče števila učiteljic zjutraj....v Lj. ima povprečna šola po 2 oddelka otrok, se pravi a,b...Taka šola ima ponavadi enega učitelja v JV od 6.30 in še enega zraven od 7.30 naprej - to je tako na približno. Kakšni prej, kakšni pozneje. Mora biti res majhna šola, da ima samo enega učitelja zjutraj. A mate samo po en oddelek učencev?


Povprečno sta na nižji stopnji po dva razreda vsako leto, letos bodo prvi razredi trije. To je ena večjih šol v Kranju.

Samo kako to, da ostane ob treh v vrtcu samo ena pomočnica? A imate tako majhen vrtec? Pri nas je res majhen vrtec (4. oddelki), pa se združujejo ob pol štirih.  Al pri vas tako zelo šparajo....


Oddelki v vrtcu so trije, otrok je nekaj čez 60, se mi zdi. Kadar kdo od atršev kaj reče glede tega, da bi pa potem moralo biti kaj drugače, da bi lahko šli na igrišče (saj ne vem, če sploh kdo poleg mene še  s tem teži, so se že vsi vdali v usodo in samo z očmi zavijajo), samo rečejo, da ja, potem bi se pa morali drugače organizira ... in edno pri tem ostane. Izgleda da bi vodja vrtca morala pač samo določiti drugačen delovnik, pa bi bilo vse rešeno. Ampak dokler večinoma lahko delajo samo do treh, pač bodo. Itak.


A misliš, da bi se kar na požarno inšpekcijo obrnila? Bom videla, kaj mi bo Altati povedala, ker ima s tem izkušnje.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
24.3.2008 10:25:34   
lenika
Pa ga pripelji ob 7.50, pa ne boš zamudila v službo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?