|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 9:46:37   
Freycha
ne... kot sem napisala in kot si si lahko prebrala v linku, ki sem ga nalepila ti za tipizacijo kostnega mozga vzamejo samo recimo kako epruveto ali dve (ne glede na kilažo)..... ker ste se pa pogovarjale o darovanju krvi, sem pa odgovarjala za darovanje krvi.....

v bistvu sploh ne vem, katera je začela s tem, da se gre na krvodajalsko akcijo za tipizacijo kostnega mozga. To sta namreč dva čisto drugačna postopka. No, jaz sem sicer oboje naredila naenkrat (ker je najbolj enostavno, da ne hodiš dvakrat tja), sta pa to dva ločena postopka in ko sem prišla na zavod, smo se najprej pogovorili za darovanje krvi in naredili vse, kar je potrebno za darovanje krvi, potem je pa prišla ena druga zdravnica in se z mano individualno pogovorila o darovanju kostnega mozga in še ona naredila neke teste (vsaj zdi se mi, da je... je že dolgo od tega). Ko sem se usedla na fotelj (madonca res so udobni stoli), so najprej vzeli malo krvi za tipizacijo, potem pa so nastavili vrečko za darovanje krvi in smo to pumpali ven iz telesa.

Seveda gledajo kile (pri darovanju krvi), samo ni pa tako,da če imaš 50kg ti vzamejo recimo deci in pol krvi, če imaš nad 70kg, ti vzamejo recimo 2 deci krvi itd....... vsem vzamejo isto količino, zato je 50 kg magična meja. Sem skoraj prepričana, da je tako, a nisem 100%.

< Sporočilo je popravil Freycha -- 28.3.2008 9:47:42 >

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 9:59:42   
madela
Jaz sem postavila vprašanje bolj zato,ker je prilepljen link o darovanju krvi in sem se ob branju spomnila,kako so me,sicer že dolgo nazaj,gladko zavrnili,češ,da nimam 50 kg. user posted image
Sicer bom pa najbolje videla drugi teden. Vprašanj je zelo veliko,odgovore pa lahko dobim le tam-no tiste zanesljive.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 10:22:21   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Jaz sem postavila vprašanje bolj zato,ker je prilepljen link o darovanju krvi in sem se ob branju spomnila,kako so me,sicer že dolgo nazaj,gladko zavrnili,češ,da nimam 50 kg. user posted image
Sicer bom pa najbolje videla drugi teden. Vprašanj je zelo veliko,odgovore pa lahko dobim le tam-no tiste zanesljive.


ja, ja razumem.... saj tudi meni ni jasno, zakaj je bilo sploh govora o darovanju krvi

z zadnjim stavkom se pa 10000% strinjam user posted image user posted image user posted image

pa srečno!user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 10:29:22   
madela
Enako,srečno tudi tebi in vsem ostalim,ki se boste udeležile donacije user posted image

Seveda pa vse skupaj upajmo,da se tikrat najde primeren darovalec za malo Nino user posted image ,ne pozabimo pa ,da se lahko najde tudi za katerega drugega bolnika darovalec.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 10:46:50   
mala_pikica
Joj Freycha, sem danes že 2x klicala, pa se noben ne oglasi. Sem pač pomislila, da se je katera iz MB že pozanimala in bi mi znala povedati. Sicer pa vprašanje ni bilo namenjeno tebi, ampak tistemu, ki bi mogoče vedel odgovoriti na njega user posted image .

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 12:46:19   
cmokec
Punce, res bi bilo lepo, da pridemo v čimvečjem številu. Nič nas ne stane, a lahko veliko pomagamo. Razen bolezni in višje sile si res ne predstavljam, zakaj nas nebi bilo res veliko, pa da vsaj probamo nekaj narediti za ubogo punčko.  Resnično upam, da se najde tisti srečneš, ki bo lahko pomagal mali Nini. Če bi moj kostni mozeg ustrezal njenemu, bi bila res počaščena. Držim pesti.

Po odvzemu gremo pa lahko na eno RR kavico in iz koristnega naredimo še nekaj prijetnega. Za nagrado. A ste zato? user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 12:49:53   
Majchi
Evo, tole sem našla. Torej, če katera ne more ravno 3.4., gre lahko vsak teden, vpiše se pa itak v isto bazo. Našla sem pa tukaj.

Individualni vpis

Na Zavodu RS za transfuzijsko medicino poteka redno brez predhodne najave vsako sredo od 10. do 12. ure.
V kratkem vam bomo ponudili tudi popoldanski termin.

V donorskih centrih poteka redno, prosimo pa vas, da se predhodno najavite po telefonu.
 

IZVIRNO SPOROČILO: mala_pikica
Jaz sem iz MB, pa me zanima, če tukaj tudi poteka to testiranje za potencialnega darovalca? Ker jaz bi šla.lp

SB Maribor, Oddelek za transfuzijo in imunohematologijo, Ljubljanska 5, 2000 Maribor
tel.: (02) 321 22 75



(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 12:54:12   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec
Po odvzemu gremo pa lahko na eno RR kavico in iz koristnega naredimo še nekaj prijetnega. Za nagrado. A ste zato? user posted image

Jaaaaa!user posted image user posted image user posted image  Bravo Cmokec!

Drugače pa tud jaz že skoz tja kličem, pa nobenga ne dobim. Hočem jih vprašat, če doječa mama lahko daruje. Verjetno lahko, ne? Sploh če gre za malo količino krvi in ne za krvodajalstvo.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
28.3.2008 12:58:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Majchi)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 23:51:27   
sonce78
A ima mogoče katera podatke za Celje? Jaz sicer še dojim, bi pa mojega dragega poslala.
Ali  lahko kljub temu, da še dojim vseeno dam kri za tipizacijo in se vpišem v bazo? Vprašam zato, ker če bi se ujemala, je bolj pomembno rešiti življenje in nehati dojiti. Moje razmišljanje pač.


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
29.3.2008 16:08:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonce78)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
29.3.2008 16:10:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonce78)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pomagajmo NINI
29.3.2008 19:09:27   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: sonce78
A ima mogoče katera podatke za Celje?

SB Celje, Oddelek za transfuzijo, Oblakova 5, 3000 Celje
tel.: (03) 423 35 92

Več imaš tukaj.

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pomagajmo NINI
29.3.2008 19:10:23   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR
sonce, kaj pa če bi zatajila, da še dojiiš?

Jaz bom to verjetno naredila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pomagajmo NINI
29.3.2008 19:12:00   
Seven*
Torej absolutno odpadem, ker še dojim. Itak sem pa še ful prehlajena in na splošno čisto nesposobna. user posted image

< Sporočilo je popravil Seven RR -- 29.3.2008 19:13:51 >


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pomagajmo NINI
29.3.2008 19:56:05   
sonce78
IZVIRNO SPOROČILO: Majchi

IZVIRNO SPOROČILO: sonce78
A ima mogoče katera podatke za Celje?

SB Celje, Oddelek za transfuzijo, Oblakova 5, 3000 Celje
tel.: (03) 423 35 92

Več imaš tukaj.


Bom poklicala v ponedeljek in sporočim odgovor.

Dobra ideja, ne bom nič omenjala dojenja.


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 18:27:21   
Janeja
Našli so primernega darovalca kostnega mozga za malo NIno! user posted image
Zdaj pa držimo pesti, da ga bo lepo sprejela!

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 18:34:56   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Našli so primernega darovalca kostnega mozga za malo NIno! user posted image
Zdaj pa držimo pesti, da ga bo lepo sprejela!



user posted image user posted image user posted image user posted image  Ne morem verjet!!!!!!!!!

Jaz nisem mogla it, ker sem ful zbolela in sem na ta hudih antibiotikih.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 19:02:37   
cmokec
Uf, punce, ko bi ve vidle danes, koliko ljudi je darovalo vzorce krvi. Ko sem prišla, je bila vrsta zunaj na pločniku. Prav ganljivo.

Čestitke za najdenega darovalca user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 19:03:55   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Uf, punce, ko bi ve vidle danes, koliko ljudi je darovalo vzorce krvi. Ko sem prišla, je bila vrsta zunaj na pločniku. Prav ganljivo.

Čestitke za najdenega darovalca user posted image user posted image user posted image


Daj opiši kak je zgledalo vseskupaj, glede na to, da si bila tam. Me ful zanima...user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 19:05:34   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Našli so primernega darovalca kostnega mozga za malo NIno! user posted image
Zdaj pa držimo pesti, da ga bo lepo sprejela!


Superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 19:56:04   
cmokec
Njaprej dobiš zloženko o darovanju kostnega mozga in dva lista za izpolnit. Eno je splošni vprašalnik o tvojem zdravstveme stanju, drugi list pa je v bistvo dovoljenje, da te vpišejo v register potencialnih darovalcev. Nato greš do zdravnika, ki pregleda vprašalnik, in ti na podlagi razgovora podpiše list, ali pa te zaradi določenih razlogov zavrne. In če si dobil podpis zdravnika, si lahko dal eno eproveto krvi. To je to.

Je bil pa na RTV1 v Dnevniku pripevek in je bilo posneto, kakšna gužva je bila.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 20:04:55   
Davana
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Uf, punce, ko bi ve vidle danes, koliko ljudi je darovalo vzorce krvi. Ko sem prišla, je bila vrsta zunaj na pločniku. Prav ganljivo.


Sem morala kar par solzic potočit, tako me je to ganilo sedaj.
Bravo!!!!


_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 21:35:58   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Našli so primernega darovalca kostnega mozga za malo NIno! user posted image
Zdaj pa držimo pesti, da ga bo lepo sprejela!


Me je tako spreletelo po telesu, ko sem prebrala. Res sem vesela user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pomagajmo NINI
3.4.2008 21:44:55   
mojčca
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Našli so primernega darovalca kostnega mozga za malo NIno! user posted image
Zdaj pa držimo pesti, da ga bo lepo sprejela!



Ojoj, kakšna lepa novička. Sedaj pa držimo še pesti, da bo potekalo vse tako, kot je treba in bo Nina kostni mozeg sprejela v redu.

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?