|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Negativna nastrojenost do šole
3.4.2008 13:56:49   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: lenika


Ti bom pa opisala primer otroka iz 2. razreda na naši šoli. Otrok je zelo problematičen, nič ne dela, pretepa otroke, preklinja,.. Oče je pršel v šolo in kričal na učiteljico, da ona vidi le njegovega otroka, ki pa je v resnico tako zelo priden...

Verjamem v to, da je to negativna nastrojenost do šole in da bi se z drugačnim pristopom staršev dalo naredit veliko.


Ne, to ni negativna nastrojenost do šole, to je splošno zanemarjanje otroka, ki se kaze tudi v odnosu starsa do sole.




Zame pa je to poleg zanemarjanja otroka tudi negativna nastrojenost do šole.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Negativna nastrojenost do šole
1.2.2010 15:00:21   
tanajana
pravzaprav nobena posplošitev ni ok... nestrpnost paje prej pravilo kot ne na vsaj naši šoli in učiteljice niso izjema

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Negativna nastrojenost do šole
18.11.2010 14:13:53   
L&F&B
No, jaz moram pa priznati, da sem postalo zelo negativno nastrojena do šole. Ta tema je sicer že stara in ne vem, če jo kdo sploh bere, pa vseeno. No, negativizem sem že priznala, sedaj pa pač pričakujem kritike na svoj račun. Kritike pa zato, ker mogoče je še kak delček v meni, ki upa, da bo napad (oz.drug pogled) uspel razbiti ta moj totalni kolaps razočaranja nad našo šolo, šolskim sistemom, učitrljicami in učnim programom. Za konec pa še priznam, da je najverjetneje vzrok v meni, glede na to, vsaj po pogovoru z šolniki, da je moj mladič razmeroma zadovoljen v šoli in ne boste verjele, popolnoma neproblematičen. Predvidevam, da je tu veliko učiteljic in predvsem tem je namenjen moj post.
Pa bom začela z všolanjem v prvi razred. Moj je decembrski in sem seveda kot vsaka vzorna mama pretehtala vse za ali proti vpisu. Nekako so me prepričali pediatrinja in svetovalna delovka na šoli. Da je šola čisto prijazna, da se zavedajo, da imajo opravka z petletniki itd. No, skratka ppotrebovala sem cel prvi razred, da sem ugotovila, da je to ena čisto navadna laž. Jaz pa ravno nisem ljubiteljica laži. Čeprav, roko na srce, je bila moja odločitev, da gre otrok z letnikom v šolo. No, in tako je bil že takoj šok. Ni  bilo mehkega uvajanja, domače naloge, hitenje skozi snov itd. Ampak je še nekako šlo. Sem pač mislila, da je učiteljica malo bolj zagnana, pa bolj stroga, da tako pač je. Ampak se mi je vse skupaj zdelo vredno zaupanja. Nekaj začetnih problemčkov je sicer bilo, sem sicer sproti kao sodelovala, pač povedala, kaj in kako, pa so se itak sami razrešili. Potem drugi razred. Dela je bilo precej več, domačih nalog, zahteve po učenju na pamet itd. Na vprašanje, ali naj bi bilo normalno, da še ne sedemletnik prečepi cel popoldan za mizo, da izpolni vse zahtevano, nisem dobila odgovora. No in sedaj gulimo tretji. "Hvatamo krivine" Moj je postal izurjen v tem, da se dela neumnega in ne razume, ker tako mi sam reče, potem ne dobi še dodatne zadolžitve. Jaz pa sem se zgubila v svoji motiviranosti za znanje, vedoč da bodo ti otroci, če bodo prišli do faksa, imeli tam možnost spoznati tiste najosnovneše stvari, ki so jih zamudili v osnovni. Verjame mi pa lahko vsak študent na visokošolski matematiki, kjer predavatelji ponavadi začneje z osnovami, kajti le tako se pride do temeljnega znanja s katerim lahko uporabno ravnaš in rešuješ še tako težke izzive.
Pa vsaj vem, da je tudi ta apel brezveze, ker me očitno ne bo nihče razumel. Bom pač ostala še naprej zatežena mama, ki hodi na govorilne in  že samo z željo po informiranosti, označena za težko.

(odgovor članu tanajana)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Negativna nastrojenost do šole
18.11.2010 15:40:03   
L&F&B
Aja, povzetek mojega zateženega posta brez repa in glave. Želela sem si šolo, ki bi motivirala naravno radovednost, spodbujala in priznavala napake kot pot do znanja. Pa je vse skupaj eno zagnano, storilnostno naravnano, do konca prenapeto tekmovanje. Zdej pa me najbolj zanima, kakšno držo naj do takšnega stanja zavzamem? Ignorantsko, kot moj sin? Sicer pa je tako ali tako že prepozno. Moj otrok je vsaj v tem letu prevzel kontrolo nad dogajanjem v šoli, v glavnem dela samostojno, pridobil si je svoje mesto v razredu in gre po liniju najmanjšega upora relativno uspešno in srečno naprej.

(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Negativna nastrojenost do šole
20.5.2011 21:58:26   
lenika
Bodi razočarana nad državo, šolskim sistemom in učnimi načrti in ne nad šolo in učiteljicami. Učni program je pač takšen kot je in učiteljice se ga morajo držat.

(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Negativna nastrojenost do šole
5.9.2011 14:27:52   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: lenika
... opažam, da so otroci, katerih starši nimajo najboljšega mnenja o šoli navadno tudi sami tako nastrojeni.....

Kakopak. Ne more biti otrok navdušen nad šolo če doma neprestano zbijajo vrednost šole in njeno avtoriteto. Gre za težave staršev, ki jih prenašajo na otroka.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Negativna nastrojenost do šole
15.9.2013 22:06:01   
LuLu
Meni je prvi dan šole, ko so tudi otroke klicali v skupine, kdo bo kje, ker prej tega nismo vedeli... bil lep, sproščen, zabaven otroški program, vse ok. Nekaterim staršem pa je bil stresen. Program smo imeli isti... meni vse jasno, kdo dela (ima) probleme.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Negativna nastrojenost do šole
15.9.2013 22:35:59   
mateyka
priporočam :)
http://www.ted.com/talks/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Negativna nastrojenost do šole
16.9.2013 9:44:10   
LuLu
Ups letnice... user posted image  zdaj sem vidla, da sem zbudila 2 leti staro temo user posted image

Nič manj aktualno tudi danes. Žal.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Negativna nastrojenost do šole
16.9.2013 10:25:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ups letnice... user posted image  zdaj sem vidla, da sem zbudila 2 leti staro temo user posted image

Nič manj aktualno tudi danes. Žal.


si mal not padla, ker ti je melo dete prvi dan šole user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Negativna nastrojenost do šole
16.9.2013 10:30:10   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


IZVIRNO SPOROČILO: lenika
... opažam, da so otroci, katerih starši nimajo najboljšega mnenja o šoli navadno tudi sami tako nastrojeni.....

Kakopak. Ne more biti otrok navdušen nad šolo če doma neprestano zbijajo vrednost šole in njeno avtoriteto. Gre za težave staršev, ki jih prenašajo na otroka.



S tem se pa nikakor ne morem strinjat! Vsaj če izhajam iz sebe! V celi skupini otrok  v vrtcu, je edino moja hči rekla, da se ne veseli šole, čeprav smo vse 'obesili na velik zvon'. pripravljali zvezke, torbico, oblačila, ma ni da ni. res ustvarili prijetno vzdušje, pa je rekla, da se ne veseli it v šolo. tako da.... no, kasneje sem itak izvedela, da ni edina.

Še danes, v gimnaziji, pravi, da ji šola ni od prvega dne dalje user posted image  pa nikoli ni bila problematik, ne pri učenju, še manj pri vedenju. je pač ne mara. in zdaj sem jaz negativno nastrojena do šole? user posted image user posted image  lepo vas prosim, sami psihologi ste tukaj al kaj? Zgrešen poklic? ne vem, je za razmislit o nadaljnjem šolanju!  

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Negativna nastrojenost do šole
16.9.2013 15:15:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

 lepo vas prosim, sami psihologi ste tukaj al kaj? Zgrešen poklic? ne vem, je za razmislit o nadaljnjem šolanju!  
¸

Bom razmislila user posted image  pa sem malo nastrojena proti tem faxom user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Negativna nastrojenost do šole
8.5.2015 16:44:16   
MarjanJ
Zdravo,

če koga zanima je tukaj: SPLETNA RAZPRODAJA z največjimi popusti v Sloveniji.
Zaloge so omejene.

lp

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Negativna nastrojenost do šole
25.9.2017 11:30:45   
peterb22

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Ko takole prebiram ta forum opažam, da je veliko staršev negativno nastrojenih proti šoli, delovanju le te in metodah dela v šoli. Sama delam na šoli in opažam, da so otroci, katerih starši nimajo najboljšega mnenja o šoli navadno tudi sami tako nastrojeni. To za seboj potegne disciplinske in velikokrat tudi učne težave (sploh v višjih razredih) teh otrok. Verjamem, da se večina učiteljev trudi po svojih najboljših močeh. Sploh pri današnji vzgoji otrok in pristojnostih, ki so nam dane.
V dobrem sodelovanju s starši se da veliko naredit in menim, da je to sodelovanje zelo pomembno.
Zato se takrat, ko pride do težav vprašajte, kakšen odnos imate vi do šole in zaposlenih na šoli. Otroci čutijo, kako vi gledate na vse skupaj in se temu primerno tudi vedejo.
To je enako kot takrat, ko otroka prvič pelješ v vrtec. Če si ves prestrašen in mu govoriš, da je ubogi, ker gre v vrtec, bodo težave z uvajanjem definitivno večje kot pa če otroku vrtec predstaviš kot nekaj lepega, nova doživetja...
To je pač moje mnenje, ki se je velikokrat pokazalo za resnično.
kredit krediti hipotekarni kredit stanovanjski kredit verižice prstani poceni poročni prstani uhani davčne blagajne predstave digitalni marketing softshell zimske gume majice vedeževanje prevajanje sedežne garniture nogomet košarka avtomobilizem smučanje rokomet odbojka plavanje hokej najem tiskalnika


Se ni bi mogel bolj strinjati...


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Negativna nastrojenost do šole
10.10.2017 8:58:23   
ronja
Nekako so me prepričali pediatrinja in svetovalna delovka na šoli. Da je šola čisto prijazna, da se zavedajo, da imajo opravka z petletniki itd. No, skratka ppotrebovala sem cel prvi razred, da sem ugotovila, da je to ena čisto navadna laž.

Jaz vsaki svetujem, da počaka z vpisom, če majo zimske otroke. Še nikogar nisem slišala, da bi imel probleme, ker so počakali z vpisom, je pa velikokrat obratno. Šola ni vrtec in je razlika... Ponekod imajo v 1. r. vsak dan naloge (pri naši mali so imeli).

Je pa res, da je vse odvisno od učiteljice. Prvorojenka je imela eno, kjer je bilo uvajanje zelo mehko, res so imeli pa v razredu potem kar probleme nadoknadit vse za nazaj. Meni je bila super, ker je dete itak samo rado bralo in računalo in nisem niti videla kakega zaostanka (ker ga ona ni imela, vendar je v razredu veliko otrok in večina ni imela te sreče...) Pri mlajši je bilo takoj na hard - vsak dan domača naloga... To se mi zdi za 5 letnike kar huda... Moja je bila stara 6,5 in ji ni problem napisat naloge, vendar se zavedam, da niso vsi otroci enaki in da so večinoma veliko dlje v šoli in se jim potem popoldne res ne da še enkrat za zvezke...

O dnjih imam tako svoje mnenje (Finci, ki so najbolj uspešni po vseh mednarodnih merilih znanja, jih nimajo;) - torej se da vse naučit v šoli;) - in to mnenje vesta tudi punci in ne boste verjele - jih pišeta ne da bi ju bilo treba kaj posebej priganjat. Kljub moji "nastrojenosti";).

Sama zagovarjam iskrenost do otrok. Ni ti treba bit navdušen nad vsem, kar prodajajo v šoli kot da je suho zlato, lahko imaš kritičen pogled na svet, to je za pridobivanje znanja na splošno dobro. Videt moraš pa tudi dobro. Mislim, da se z učbeniki in dzju zdaj veliko bolj trudijo - se pozna, da je konkurenca... To je veliko bolj zanimivo kot ko smo bili mi mali. So pa stvari, ki se niso spremenile odkar smo mi hodili v šolo (in že takrat niso bile ok) in so velikokrat navada učiteljic, vsaj po mojem opažanju;). Ni za vse vedno kriv "sistem.

Verjame mi pa lahko vsak študent na visokošolski matematiki, kjer predavatelji ponavadi začneje z osnovami, kajti le tako se pride do temeljnega znanja s katerim lahko uporabno ravnaš in rešuješ še tako težke izzive.

Hm, na naravoslovnih faksih se ne gre ravno od začetka. Sama sicer nisem imela problemov, ker sem prišla iz dobre gimnazije, ki mi je dala dovolj osnov, da sem lahko prvi letnik končala vse izpite junija brez kake hude muje, ampak vem, da se je veliko mojih sošolcev, ki niso imeli te sreče, pritoževalo...

Želela sem si šolo, ki bi motivirala naravno radovednost, spodbujala in priznavala napake kot pot do znanja.

ja, to bi si tudi mi želeli... Pa da bi se smel smejat v šoli... Ne da je to še vedno v pravilih razreda - med poukom se ne smem smejati... Ko v socializmu:D.

Bodi razočarana nad državo, šolskim sistemom in učnimi načrti in ne nad šolo in učiteljicami. Učni program je pač takšen kot je in učiteljice se ga morajo držat.

Jaz imam pa občutek, da imajo učiteljice kar precej avtonomije, vsaj v prvi triadi, pa tudi naprej (zaenkrat vem za prva 4 leta, imam petošolko). Ker je kar velika razlika med učiteljicami, kako in kaj in kdaj jemljejo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Negativna nastrojenost do šole
10.10.2017 9:20:29   
ronja
Kakopak. Ne more biti otrok navdušen nad šolo če doma neprestano zbijajo vrednost šole in njeno avtoriteto. Gre za težave staršev, ki jih prenašajo na otroka.

hehe, mojim se je fučkalo za mojo šolo, nihče se ni ubadal s tem, moja mama je šla v celi moji šolski karieri 1x v šolo na rod. sest. zame. Pomanjkanje izobrazbe ali želje do znanja mi pa kljub temu težko očitaš;). Ni glih vse tako zelo digitalno kot bi radi nekateri prikazali.

eno je šola, drugo je znanje - ni vedno tako zelo povezano, kot se zdi;). Glavno, da se otrok rad uči KLJUB temu, da hodi v šolo. Ja, res je, rekla sem kljub temu - ker pri nas sem pač morala delat na tem, da ne bi želja po znanju zamrla zaradi šole, kot je pri toliko njenih sošolcih... Celemu razredu približno isti čas... Pred par meseci, pri drugi učiteljici pa je šlo na boljše... Zanimivo, ne?;) Pač nekateri delajo boljše kot drugi, to je dejstvo, pa če se na glavo postavite. Razumem, da nima vsako leto vsaka učiteljica svojega leta, imajo svoje krize kot jih imamo vsi in jim pade motivacija ali pa enostavno ne znajo (še ali več ali karkolipač). Se potrudim pokazat, da je učenje, znanje še vedno fajn, zabavno, ti da tisti rush... In otroci to sprejmejo. In kljub mojemu kritičnemu pogledu na šolo, obe punci zaenkrat samo hvalijo - ni z njima problemov ne v znanju, ne v vedenju med poukom. Težko me boste prepričali, da bi bilo boljše, če bi jima lagala.

Seveda to ne pomeni, da se zdereš na učiteljico - s tem nisi čisto nič naredil. Če misliš, da ga kje serje, ji moraš to povedat tako, da napol sama do tega pride, kar je verjetno precej lažje meni, ker nisem vpeletena v te njihove zdrahe, ker imam to srečo, da sta punci pridni (saj pride še sine, brez skrbi, zna bit, da on ne bo glih tako vzoren;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Negativna nastrojenost do šole
10.10.2017 9:39:00   
ronja
Mislim, da ni problem toliko v tem, kaj si misliš o šoli, kot bolj v tem, kdo in kako bi to moral popravljat. Popravljat moramo vsi skupaj, karkoli katerakoli stran zafrkne. Na rod. sest. vidim, da je včasih kar težko najt skupni jezik - eni tako, drugi tako, učiteljica nekaj tretjega... In potem moraš kar malo manevrirat, da si rečeš: ok. a lahko poiščemo zdaj kompromis. Pri nas je bilo prav hecno: učiteljica je dajala precej naloge, kar staršem že v osnovi ni bilo prav, ker so bili nekateri otroci res cel dan za mizo, potem pa je uvedla sistem, da so drug drugemu označevali, kdo ima in kdo nima naloge (en otrok je dobil rdečo štampiljko, kjer je pisalo nimam naloge, datum in podpis staršev in šel z njo po razredu, drugi modro, en znakec pač, ki je pomenil, da je otrok imel nalogo). No, tu so se stvari res zapletle: nekaterim staršem ni bilo prav, da se otroke "ožigosa", predvsem pa je bil problem v tem, da so si nekateri malo nagajali in dajali rdeče svojemu "nasprotniku", tudi če je imel nalogo in potem so bile tu vojne med učiteljico, otroci in starši... se je kar zakompliciralo, ker se je učiteljica počutila zelo napadeno, češ, da ne zaupamo v njene metode dela...

Pa smo se v bistvu vsi strinjali: vsi bi si želeli vedet, kdaj otrok ni imel naloge, da ga lahko spomnimo, da jo naredi, da vidimo, če se to ponavlja pri enem predmetu (mogoče mu ta predmet ne gre in rabi pomoč, recimo ali ga moramo spodbudit, da bi ga bolj zanimal),... vendar je bil način, da drug drugemu štempljajo res neposrečen in je naredil mnogo hude krvi. Moja pupa ni bila z nikomer v takem konfliktu, tako da to ni bil problem, ji je bilo pa težko talat rdeče svojim prijateljem... Sicer je to sama elegantno rešila že pred rod. sest. in vzela pač vedno modro štampiljko (kar ni bilo težko, ker so se grebli večinoma za rdečo:D - verjetno tisti, ki so si radi ponagajali;). Ampak na začetku jo je to spravljalo v stisko. In se mi zdi, da je ni naučilo nič pametnega - ker bit prisiljen sankcionirat prijatelja zaradi avtoritete je mogoče kdaj res nujno, večinoma pa lahko živimo brez tega;) in vsekakor ni treba, da se to naučiš pri 9ih letih, ker to bo težko zmeraj, tudi meni bi bilo težko.

Ampak ker obstaja ta izredno dualna logika - ali sprejmeš vse za suho zlato, ne ugovarjaš sistemu, šoli in učiteljem, ali pa si težek starš, ki teži za malenkosti in se dereš na učiteljice in povoziš vse skup... je težko najt kompromis. Učiteljice se počutijo napadene in se zelo defenzivno odzivajo na vsako pripombo, čeprav včasih mogoče ni bila mišljena tako ostro, samo imajo nekateri pač tak način govora (spet ni bil to direktno moj problem, ampak v šoli so različni starši in fajn je znat govorit z vsemi...) Če to pričakujemo od otrok - da se bo zmenil z vsemi sošolci... bi se lahko tudi mi med sabo;).

< Sporočilo je popravil ronja -- 10.10.2017 9:45:05 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Negativna nastrojenost do šole
16.3.2018 19:21:52   
liliana
Bom odgovorila na leto dni star post, glede na zadnja dogajanja med šolniki.....

Učitelj, ki na roditeljskem sestanku sklepa kompromise s starši o delanju domačih nalog ne zasluži, da je učitelj.....in to je tudi eden od razlogov, da stavke učiteljev ne podpiram....

Učitelj je, kar se tiče izobraževalnega procesa avtoriteta,....in domače naloge spadajo med izobraževanje....in učitelj, ki zasluži ime učitelj, nima kaj sklepati kompromisov z otroci in celo starši, na kak način, kdaj in kako bo dajal domače naloge.....

Obstajajo predmeti, kot recimo matematika, kjer se otrok skozi domače naloge uči.....in če je domačih nalog "dovolj", se mu ni več treba dodatno učiti.....samo imamo butaste starše in na žalost tudi butaste učitelje, ki se s tem ne strinjajo (ker večina učiteljic razrednega pouka je itak šla na študij razrednega pouka zato, ker tam ni bilo izpita iz matematike)

In lasje se mi dvigajo pokonci, ko na roditeljskem sestanku poslušam o "preveč domačih nalogah".....pa jih hči praktično nima in nima jih tudi tam, kjer bi jih morala imeti jih nima....in to samo zato, ker so učitelji brez avtoritete, ker si učiteljice niso sposobne ustvariti avtoritete tam, kjer bi si jo morale....pri izobraževanju......

In če so že starši butasti, da je za njih vsaka domača naloga, preveč naloga.....ne bi tako butavost pričakovala od samozvanega cveta slovenske inteligence....učiteljev......no res je pa, da potem pa inštrukcije cvetijo, samo inštrukcije si pa lahko privoščijo le ta bogati.....recimo tisti z učiteljskimi plačami.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Negativna nastrojenost do šole
27.12.2020 10:23:18   
namensi
Otroci so nastrojeni proti šoli. Oglejte si https://namen.si/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Negativna nastrojenost do šole
8.10.2021 11:41:27   
TylerMax32

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mič, lej, ne mislim več s tabo razpravljati, ker je brez veze. Če nočeš nečesa razumeti, pač nočeš - čeprav sem 100% prepričana, da prokleto dobro razumeš, ampak očitno uživaš v podjebavanju ljudi s trganjem besed iz konteksta in z obračanjem besed. Bog ti požegnaj, če na tak način filaš svoj ego.
Sama zase vem, kako opravljam svoje delo, ker dobim ogromno povratnih informacij tako od učencev kot od staršev kot od sodelavcev. In te povratne informacije so mi vedno dobrodošle, in če so negativne, se trudim svoj način dela izboljšati.
Mislim, da vsak, ki je vsaj eno uro stal v razredu, ve in pozna razliko med sodelovanjem učenec-učitelj-starši, med povratno (tudi negativno) informacijo ter vmešavanjem v delo. In vsak, ki je samo eno uro stal v razredu, ve, v kakšnih situacijah se učitelj zanjde - ne samo kot strokovnjak, ampak predvsem kot človek. In lahko dam roko v ogenj za 99% učiteljev, da nismo nikogaršnji sovražniki, ampak si resnično prizadevamo delati dobro ne samo kot "podajalci" snovi, ampak predvsem kot soljudje.

Ampak ti očitno želiš biti na drugem bregu ... bodi! Glede na to temo, sem povedala vse. Kdor želi konstruktivno debatirati dalje, se bom potrudila sodelovati, s stalnim negiranjem in podtikovanji pa se ne mislim več ukvarjati.


Ej hvala za sporočilo. Noben ni sovražen, vsi želimo vživat :) Se strinjam s tabo, si imela kakšnega groznega profesorja?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Negativna nastrojenost do šole
9.10.2021 19:15:36   
TylerMax32
IZVIRNO SPOROČILO: TylerMax32


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mič, lej, ne mislim več s tabo razpravljati, ker je brez veze. Če nočeš nečesa razumeti, pač nočeš - čeprav sem 100% prepričana, da prokleto dobro razumeš, ampak očitno uživaš v podjebavanju ljudi s trganjem besed iz konteksta in z obračanjem besed. Bog ti požegnaj, če na tak način filaš svoj ego.
Sama zase vem, kako opravljam svoje delo, ker dobim ogromno povratnih informacij tako od učencev kot od staršev kot od sodelavcev. In te povratne informacije so mi vedno dobrodošle, in če so negativne, se trudim svoj način dela izboljšati.
Mislim, da vsak, ki je vsaj eno uro stal v razredu, ve in pozna razliko med sodelovanjem učenec-učitelj-starši, med povratno (tudi negativno) informacijo ter vmešavanjem v delo. In vsak, ki je samo eno uro stal v razredu, ve, v kakšnih situacijah se učitelj zanjde - ne samo kot strokovnjak, ampak predvsem kot človek. In lahko dam roko v ogenj za 99% učiteljev, da nismo nikogaršnji sovražniki, ampak si resnično prizadevamo delati dobro ne samo kot "podajalci" snovi, ampak predvsem kot soljudje.

Ampak ti očitno želiš biti na drugem bregu ... bodi! Glede na to temo, sem povedala vse. Kdor želi konstruktivno debatirati dalje, se bom potrudila sodelovati, s stalnim negiranjem in podtikovanji pa se ne mislim več ukvarjati.
https://www.telprom.si/ https://erasmus-home.com/si/najem-apartmaja/ljubljana/


Ej hvala za sporočilo. Noben ni sovražen, vsi želimo vživat :) Se strinjam s tabo, si imela kakšnega groznega profesorja?

Ej hvala za sporočilo. Noben ni sovražen, vsi želimo vživat :) Se strinjam s tabo, si imela kakšnega groznega profesorja?


Ej hvala za sporočilo. Noben ni sovražen, vsi želimo vživat :) Se strinjam s tabo, si imela kakšnega groznega profesorja? Pozabil popravit

< Sporočilo je popravil TylerMax32 -- 9.10.2021 19:16:10 >

(odgovor članu TylerMax32)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Negativna nastrojenost do šole
10.3.2022 14:30:00   
Kets
Moj tamali (2 razred) je meu ful fino izkušnjo na počitniških varstvih, ki so potekala na njegovi šoli. Neverjetno je kako zanimiv preobrat se je zgodil pri dojemanju šolskih prostorov, ko se je septembra vrnil nazaj. Tamali so na varstvih počeli umirjene, nestresne aktivnosti. In to vse v prostorih šole. Šolo so začeli dojemati kot njihova dnevna soba. In rezultat=v šolo se rad vračam. To da se po večini otroci ne marajo učit je pa povsem razumljivo :)
Tko, da če je kdo doma v okolici šiške, letos bodo tam potekala odl počitniška varstva https://varstvo-otrok-ljubljana.si/
Vse dobro želim vsem.

(odgovor članu TylerMax32)
Neposredna povezava do sporočila: 147
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?