|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 9:19:14   
faka
Dobro jjjjutro!!user posted image Le zakaj mi je tako mrzlo danes? Mislim, da se je tista, ki je malo kalkulirala glede porodniške zafrknila na veliko. Ne moreš, če delaš in imaš plačo 400 evrov, dobit porodniške nekaj čez 100 evrov. Mogoče je ona mislila le na otroški dodatek.Ker porodniške res pride nekaj okrog 380 evrov. Če pa ne delaš, dobiš starševski dodatek , ki je okrog 180 evrov, morda je zdaj celo več. Poleg ti seveda pripada še otroški. Jaz, ko sem bila prvič in drugič noseča, sem dobivala še štipendijo, tako, da mi ni bilo hudega. Štipendija+starševski+otroški dodatek in je prišlo nekaj okrog 110.00 tolarjev( 4 leta nazaj).
Tako, da v vsakem primeru nekaj dobimo.user posted image
Sulfinija, rožika mojauser posted image počivaj, počivaj in še enkrat počivaj. Lepo pojdi na net, malo na forum, malo na otroška oblačila, zamoti se z lepimi stvarmi, pa boš hitro preživela do četrtka.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 9:21:02   
Sulfinija
Evo punce vzrok za moje vrtenje ugotovljen.Kot sem rekla nizek pritisk imam 100/63 kar je zame premalo grem si eno kavico spijem.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu faka)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 9:26:56   
katja_p
Jaz sem govorila na mojem primeru. Ker če se jaz zaposlim maja ali junija, bi potem dobila tolk porodniške user posted image  Ker se glda povprečje zadnjih 12 mesecev, jaz bi jih pa imela samo 6.

Tako da tiste, ki ste že skoz zaposlene ali pa boste do novembra delale več kot 12 mesecev, boste imele toliko višjo porodniško, ja. Tako da vam ni treba skrbet user posted image  Men se pa zdle ne splača zaposlit.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 9:30:58   
inja2
Jutro user posted image

Kako se kaj danes počutite? Jaz sem kar malo zaskrbljena, mam en tak svetlo rjav izcedek pa ne vem kaj je to user posted image
Počivat pa ne morem kej dosti do 16, ko pride moj domov, ker me user posted image rabi on hoče, da se skoz neki dogaja....

Upam, da bo z user posted image vse v redu, si je full želimo....

Očitno je danes en tak dan, da nam grejo mal slabe misli po glavi ampak sej bo. Vse bo vredu in vse bomo dobile zrdave user posted image .

Sulfinja-tebi pa res full privoščim, da se zate tokrat srečno izteče, sem te že nekaj časa nazaj spremljala in vem, da sta se full matrala

A je pri vas tudi tako zoprno vreme?

No zdej se greva pa z user posted image malo igrat.

lepo se imejte inuser posted image user posted image user posted image za srečo

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:00:57   
Sulfinija
Punce tudi meni se sedaj več ne splača zaposliti bi bile potem tepene kot ne vem kaj,pa po mojem počutju niti ne bi mogla sedaj delati sme čisto za nič.Sedaj sem čistila orehe,sedaj pa si bom privoščila malce vodoraven položaj.

LP Mojcauser posted image

< Sporočilo je popravil Sulfinija -- 8.4.2008 11:01:14 >


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:34:10   
Julijana
pozdravljene vse decemberkeuser posted image
od še ene decemberke, moj pdp 13.12. user posted image user posted image  , doma imam dvoletnega pikca in eno slabo izkušnjo v decembru 07-abrazijauser posted image sedaj pa upam na najboljše. Na pregled sem že naročena in komaj čakam da slišim srčekuser posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:35:06   
Sulfinija
Julijana,kdaj pa imaš pregled pri G?Koliko boš takrat noseča?
In seveda dobrodošla med nami!!!
 
LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Julijana)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:36:42   
Ana Luna
Katja_p, jaz sem na istem glede socialnega statusa (4 leta dela prek avtorske pogodbe in poln pedagoški delavnik mi niso prinesla niti dneva delovne dobe user posted image ). Upravičene smo do starševskega nadomestila v višini 188 eurov, je pa še ena fora, da te nekdo zaposli (če imaš koga poznanega, ki ima s.p.) in si zaposlena zadnji dan ali teden pred nastopom porodniškega dopusta. Potem dobiš par evrov več, ne vem pa koliko. Tudi če je 10, 15 ... je nekaj. Se je treba pozanimat.

Drugače pa sm jaz danes tudi bolj čudna, vse sorte mi gre po glavi. Z mojim sva se odločila, da greva na samoplačniški pregled, ki ga mam v čet. Jutri bom dopolnila 6. teden, tako da sm na podobnem kot, ti Sulfinija.
Punce, strah me je kot zajca ...

Se beremo!

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:38:42   
Sulfinija
Ana luna ja sma že dve ,ki naju je strah ko zajca.Zakaj pa greš na samoplačniški pregled?No torej boš na pregledu nosečka 1 dan več kot jaz,jaz bom dopolnila v četrtek točno 6.tednov.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 11:58:54   
Ana Luna
Sulfinija, prvič sm mela slabo izkušnjo - prazna vrečka, prvi pregled pa šele v 10. tednu. Takrat me je čisto sesulo ... Čeprav sem zdaj naročena na prvi pregled malo prej, si ne morem pomagat, da ne bi dobila vsaj potrditve, da utripa srček. Samo UZ pregled stane 30 evrov, to pa ni toliko v primerjavi s tem, da mene pomiri za nekaj časa. (Pa tudi če bi že moralo iti kaj narobe, joj, saj vem, da ne smem tako razmišljat!, je bolje, če se vidi čim prej. Prve kalvarije res nočem ponoviti. Po prvem pregledu sem morala počakati še en teden (si predstavljaš psihičnih muk!) in potem v 11. tednu na abrazijo ...)

Občudujem punce, ki so kljub slabi izkušnji ostale pozitivne. Moram se spravit v red in ne dovolit, da me zajame panika in strah. Zato pa moram dobiti strokovno potrditev, da gre vse o.k.
Ne morem vam povedat, kako zelo si želim, da bi bili ti prvi trije meseci čim prej mimo in bi potem res začela uživati. Ampak tudi to pride slej ko prej, ne?
Ajde čau.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 12:06:12   
Sulfinija
Ana luna pri meni je bilo takole zato si tudi ne morme tokrat pomagati pa si želim.
Prvi pregled 5t2dni in se je le vidleo,da je nosečnost v maternici.Nato dva dni zatem torej 5t4dni sem že bila v bolnici zaradi izcedkov,vrečka se je videla 6.tednov,nato 7tednov se je pojavil srček in plodek,nato 8t4dni pa mi je na uZ rekla gospa ne bije več srček.Joj te besede mi še dane szvenijo,zato tudi sedaj cvikam pred prvim pregledom.Samo se klujb temu pozitvna kajti prvič sem mela izcedke od vsega začetka,tokrat po tej plati dobro kaže in upam na vse naj,naj.Torej sma nekje na istem zato se boma tokrat lepo spodbujali in dobe dobili zdrave in močne user posted image .

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 12:08:31   
Julijana
pregled imam 23.04. user posted image takrat bom user posted image  6t in 4dni, ponavadi me je naročil okoli 8t, verjetno me bo sedaj večkrat pogledal zaradi zadnje slabo končane nosečnosti. Sedaj si mislim da je vse OKuser posted image ker me nič ne boli in sploh ne čutim da sem user posted image , kot je bilo v prvi nosečnosti ko sem rodila zdravega user posted image brez vseh problemov, slabost pa se mi je začela  v 8t.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 12:55:15   
inja2
Ana Luna- 30 evrov res ni veliko in še mirna boš potem, jaz moram za prvi pregled v nosečnosti plačat 33 evrov, tko, da se mi tole samoplačniško res ne zdi dosti.....

(odgovor članu Julijana)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 12:55:21   
Sulfinija
Ja,Julijana tokrat bo sreča na najini strani boš videla.jaz sem bila februarja na lapari,histeri kjer so me rešili zarastlin baje je bilo moje stanje noter hudo in sedaj bo ziher vse ok.Si vedno rečem kot je rekla moja G gospa,ko boste ponovno noseči odmislite staro nosčenost in težave,ki ki so se pojavljanje kajti vsaka nosečnost je zgodba zase in seveda za nas nov začetek.Zato se tega še kako držim,vendar včasih mi ne uspe.

LP Mojcauser posted image

< Sporočilo je popravil Sulfinija -- 8.4.2008 12:56:14 >


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu faka)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 12:57:30   
Sulfinija
Inja,pa zakaj moreš prvi pregled v user posted image  plačati mi pa tudi ni jasno najbolj?

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:03:01   
Ana Luna
gospa,ko boste ponovno noseči odmislite staro nosčenost in težave,ki ki so se pojavljanje kajti vsaka nosečnost je zgodba zase in seveda za nas nov začetek.

Evo, tole si morm večkrat na dan ponovit! user posted image


(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:08:19   
Sulfinija
Ana Luna,meni tale stavek od moje G večkrat pomaga ko ga ponavljam včasih pa mi kar ni ne zaleže user posted image .
 
LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:26:05   
mam32
Pozdravljene decemberke!

Res vas je že kar nekaj in prizma, da ste velike klepetulje user posted image
Sem še ena srečnica med vami user posted image . Nosečka sem 4t6d in moj prvi pregled je 21.04. DPD pa 10.12- če sem si prav izračunala.  To je moja prva user posted image  user posted image user posted image .  Stara sem 31 let, maja 32 user posted image .

Želim vam obilo pozitivnih misli (namreč zaznat je veliko skrbi, katere se pa prav hitro prenesejo na ostale user posted image ).

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:28:04   
Pikanai
Lep pozdrav!

Vidim, da je seznam tam pri začetku decembra sicer že zaseden, pa vseeno. Zaenkrat imam po lastnih izračunih PDP 2.12.2008, če pa bo kakšna sprememba po prvem pregledu (16.4.2008), pa seveda javim. Sem pa tretjič noseča, imam pa že dva sončka, štiri in pol leta starega sina in dve leti staro hčerko.

Slabo mi je že nekaj dni po cel dan, non stop bi nekaj jedla, prsi rastejo, zaspana sem sto na uro, dela ima pa dom in v službi toliko, da se ne vidim ven user posted image . Upam, da se mi bo kmalu uspelo spočit.

Lepo se imejte,

Pika na i

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:41:45   
mam32
Pikanai user posted image user posted image user posted image .
Te popollnoma razumem, mam iste simptome. Sam jaz še nima otrok in se lahko spočijem user posted image . Pri drugi nosečnosti pa bom jaz tud taka revčika. Saj ne. Mislim, da je nosečnost eno krasno obdobje za žensko; postanemo ženstvene, joške zrastejo (jaz upam, da mi ne bodo preveč), vsi nas pedinajo, še posebej partner, lahko v nedogled zapravljamo, pa kup daril bomo dobile user posted image , pa še in še +.

Lp, L

(odgovor članu Pikanai)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:41:50   
Pikanai
Aja, pa stara sem 31 let, maja bom pa 32 let, tako kot mam32....

(odgovor članu Pikanai)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:44:16   
Pikanai
He, he...midve sva pa sinhronizirani....Ja, nosečnost je krasna takoj ko minejo slabosti, v času življenja v WC školjki pa žal ne najdem nič romantičnega user posted image . No ja, mene nihče ne pedena, ker še sploh nikomur nisem povedala, da sem noseča, razen seveda bodočemu očku.... 

(odgovor članu Pikanai)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 13:51:29   
mam32
Nosaj, midva še tud nisva nobenmu povedla, ampak ko bom pa pričakujem vse tisto kar sem prej naštevalauser posted image .
Malo sem želela preokvirit tiste strahove, ki jih decemberke navajajo. Mogoče bom tud jaz že v naslednjem sporočilu cela v strahu. Menda razpoloženja full nihajo, da jim še same ne znajo sledit. Bom videla. Za enkrat me nič ne more spravit v sabo voljo, vse vidim skoz rožnata očala. Full dobro! 

(odgovor članu Pikanai)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 14:46:12   
skorpika
še ena decembrka med vami...po ZM imam PDP 4.12.2008 user posted image  ...prva user posted image  in prviuser posted image
prvi pregled imam šele 24.4., ko bom v 8.t...kdo bo zdržal do takrat user posted image

prosim dodajte me na seznam...



(odgovor članu mam32)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: decembrke 2008
8.4.2008 14:46:36   
Anonimen
Pozdravljene! Sem anonimna 3 (07.12.08)  Danes sem se naročila na pregled, ki bo 25.04.  Moje počutje je vredu. Izogibati se moram kavi in čikoladi, ker mi povzročata slabost.  Drugače pa sem kar polna energije. Te dneve veliko naredim. Saj tudi moram, ker kasneje verjetno več ne bom zmogla. user posted image

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?