|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cena fasade
5.4.2008 21:36:22   
mala maja
tisti ki ste jo v zadnjem času delali, koliko vas je prišel m2 če ni skrivnostuser posted image .....ker midva sva dobila zdele eno tako ponudbo da sem se morala za par minut dol usest da pridem do sape.user posted image  Pa gledam mal po netu in nikjer cen, tisti ki jih imajo imajo pa za cca 50% nižje od tega k je nama dal ponudbo.

Vem da se razlikujejo glede na materiale in debelino izolacije. Če boste še tolk dobre da napišete katero fasado ste dal gor in koliko izolacije bom pa še bolj veselauser posted image user posted image

hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cena fasade
5.4.2008 21:48:47   
ona
Če ti ne bo nobena odgovorila,bom jaz vprašala zidarje,ki nam nekaj delajo in se predvsem ukvarjajo s fasadami,so pa nam pred 4 leti delali fasado in se ne spomnim točno kolk je že blo po metruuser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cena fasade
5.4.2008 21:54:56   
snorlax
Fasado smo delali pred cca pol leta, imamo 10 cm stiropor in akrilni zaključni sloj. Cena mislim, da je bila okoli 30 EUR/m2. Sami so dali ves material, strokovno naredili in za sabo pospravili. Aja, pa police za vsa okna so dali in zmontirali za 500 EUR.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cena fasade
5.4.2008 22:00:33   
mala maja
midva sva dobila ceno za 8 cm stiropora in zaključni sloj baumitovo fasado 55 €/m2 + za vse špalete 8 € za tekoči meter. S tem da bi police zastonj vgradil.
in ko vržeš skup vse dobiš ceno 26000€user posted image user posted image  pa sej ne vem a nej se jokam al smejemuser posted image

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cena fasade
5.4.2008 22:11:05   
snorlax
No, naša fasada je od Tim Laško. Pa mislim, da ni nič slabša od Baumitove. Če hočeš, ti dam telefonsko na ZS.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cena fasade
5.4.2008 22:15:20   
mala maja
ja prosim.user posted image


Pa še kdo vam jo je delal. Mi smo iz okolice Kamnika in verjetno šteje tudi touser posted image , da so cene na našem koncu zasoljene.user posted image
Ona ti pa prosim tud vprašej. user posted image user posted image

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cena fasade
5.4.2008 22:18:16   
@lina
midva sva dala lani junija z 12 cm stiroporja, rofix fasada, kombinacije dveh barv, če spomin mojega moža ne vara, 35eur/m2. Kletna etaža ima diletacije (zareze, ne vem kako naj jih opišem - niso barvane, kot nekateri dajejo samo črte narisat, ampak so prav 2 cm zareze), to sva posebej plačala menda 10eur (ne vem ali na m2 ali tekoči meter). Vgradnja polic v osnovni ceni. z njihovim delom sva zadovoljna.

vajina ponudba je res v nebo segajočauser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cena fasade
5.4.2008 22:26:25   
snorlax
Mala maja, imaš ZS.user posted image

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cena fasade
6.4.2008 6:40:50   
April
staršem pridejo zdaj delat, bom vprašala

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cena fasade
6.4.2008 11:21:22   
tajtaja
MI smo meli ravno včeraj obračun.
Material si je mož vse nabavil preko svoje firme, ker je tako ceneje. Še to: mislim, da je v vsakem primeru ceneje, če si material nabaviš sama, pa ti potem naj da predračun za delo, ker mojstri največ zaslužijo na materialu. Od trgovcev pokasirajo dobre rabate, ki pa jih ti ne občutiš.
Za delo z zaključnim slojem - 13€/kvm, črte 1m 4€, police 10€.
Za material 12 cm stiroporja in Baumit zaključni sloj smo pa dali 2800 €.
Vsega skupaj je bilo nekje za 220 kvm, plus še samo zaključni sloj na garaži cca 70 kvm, pa še kake finese. V glavnem za delo je odnesel 3680 €.
Sicer je to bolj prijateljska cena, ker smo njegove prve večje stranke od takrat, ko je šel na svoje.
To je 1oo svetlobnih let od tvojega predračuna.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cena fasade
6.4.2008 11:35:23   
Andra
Pri nama so ravno v petek zaključili fasado. Dala sva demit, 6-10 cm. Imava dvobarvno, in nad okni neke posebne dodatke. Preštrihali so nama tudi ves les in to 3x. Fasade je okrog 240 m2 in cena bo okrog 7000 EUR. Ves material so dali oni.
Sva zelo zadovoljna, ker so zelo lepo naredili. Nama se ni zdelo drago.
Okenske police sva dala vgraditi predno so nama prišli delat fasado in sva dala za njih 1100 EUR, so pa v tej ceni zajete notranje in zunanje, vse je iz kamna.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cena fasade
6.4.2008 19:33:36   
mala maja
mi smo danes prišli na končno-fiksno ceno 13000€ za cca 360m2 + špalete za 17 oken in 4x vrata + vradnja dveh oknov in vseh okenskih polic, ki jih kupiva midva. 60% plačila naprej ostalo po izvedbi. Aja za baumitovo fasado 8 cm stiropora.

Glede na zgoraj napisano se mi zdi še vseeno dragouser posted image  al sem jaz čudna. Pa mi pravijo  drugi, da je 36€ m2 poceni za recimo LJ in okolico.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 6.4.2008 19:34:02 >

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cena fasade
6.4.2008 22:14:41   
tajtaja
To ti je isti mojster spustil ceno za pol ali je drugi?
Kot same ugotavljate, je res vaš konec nekaj dražji, se pa tudi pri nas (prekmurje) cene gibljejo različno. Eni starejši mojstri(beri daljši staž) majo tudi cene navite da je joj.
En znanec se je pogodil za cca 200 kvm, stir. 10 cm za 12.000 € in je bil prepričan, da je to ugodno. Ta njegov mojster je nama delal predračun za notranje malanje, pa nama je najin naredil za skoraj polovico ceneje. Tako da ga za fasado sploh nisva več klicala.
Tale najin pa kot sem že rekla. Leta je bil zaposlen pri enem, istočasno so dali štirje odpoved in začeli na svoje. Najprej so probali, če bo kruha, sedaj imajo že vsi papirje in dela čez glavo. Cene pa dosti nižje kot večina ostalih.
Sva pa zelo zelo zadovoljna.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cena fasade
7.4.2008 9:32:59   
mala maja
punce mislim da smo kar na ok ceni glede na napisano.user posted image user posted image  ja in ceno nama je spustil ta mojster. Je pa tip nekašen družinski prijatelj in ko je videl kaj je rekel mu je bilo kar žaluser posted image  in je spustil ceno. Pa nama zavbičal da slučajno ne poveva kolk sva dala zanjo, ker je pa hiša tik ob cesti bo imel še fino reklamo.user posted image  Sva pa hoterla prav njega tudi zato ker je res pravi mojster in nam je že eno fasado delaluser posted image

Hvala za pomoč. Zdej pa moramo še barvo izbratuser posted image  joj bo krega.

No sej nekako smo že odločeni samo vseeno bo kriza. Še dobro da imava cca 3 mesece časauser posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cena fasade
7.4.2008 15:18:20   
tehnofil
Meni je pa ful čudno, da dajete fasade 8, 10cm user posted image . Res.

12 je res minimum, naša fasada pa bo 14cm (prej sem hotel 16). Je pa res, da je moj namen se dolgo, dolgo greti poceni. user posted image Mansarda imam 30cm izolacije. Saj vsak dodaten centimeter pa res ne prinese toliko na ceni, da bi delal slabo izolacijo. Ne vem. Zakaj šparate na izolaciji?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cena fasade
7.4.2008 15:23:16   
tajtaja
Meni se tudi zdi, da je 8 cm absolutno premalo. Tudi 10, če želiš kaj prišparat.
Preselili smo se pred božičem in nam je centralna non stop laufala, sploh če je bil kak veter, ko pa so nam hišo obložili z izolacijo, ne moreš verjet, kako se pozna.
Se pozna tudi na računu za elektriko, saj smo skurili dosti manj, kot sem se bala, da bomo. Namesto poračuna imamo preplačilouser posted image .



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cena fasade
7.4.2008 20:02:08   
tofsi
Ne varčujte pri fasadi, da vam ne bo žal. 10 cm stiropora je po mojem minimum. Doma imam demit fasado, ki je po 8 letih polna pajkovih mrež, oz nekih flekov. Na vikendu baumit - ni spremela barve in je kot nova po 3 letih.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cena fasade
7.4.2008 21:26:04   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Meni je pa ful čudno, da dajete fasade 8, 10cm user posted image . Res.

12 je res minimum, naša fasada pa bo 14cm (prej sem hotel 16). Je pa res, da je moj namen se dolgo, dolgo greti poceni. user posted image Mansarda imam 30cm izolacije. Saj vsak dodaten centimeter pa res ne prinese toliko na ceni, da bi delal slabo izolacijo. Ne vem. Zakaj šparate na izolaciji?



sam ne pri stari hiši z 50 cm zidoviuser posted image user posted image , nekateri pa še kakšen centi več. Je mojster kar jamral ko je meril oknauser posted image . Nam uhaja skozi okna toplota, čez debele zidove sigurno ne. In ko sem sama rekla mojstru za 10 cm me je samo nasmehnil in rekel najbolj da damo 20 cm gor aneuser posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: tofsi

Ne varčujte pri fasadi, da vam ne bo žal. 10 cm stiropora je po mojem minimum. Doma imam demit fasado, ki je po 8 letih polna pajkovih mrež, oz nekih flekov. Na vikendu baumit - ni spremela barve in je kot nova po 3 letih.


poglej kako je ta fasada zapacana. Ima polno lukenj, no končni sloj je čisto na tanko in neenakomerno gor nanesen in ja res so pajki, ki se zažrejo v fasado.  Fasado prebarvajte z baumitovo barvo za fasade, na debelouser posted image user posted image -se pravi 2x in pajkov ne bo več, pa tud flekov ne. Nima pa to nobene veze z izolacijo. Gre se samo za šlamparijo mojstrov.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cena fasade
8.4.2008 20:35:33   
sončnica24
Nam je delal en ki ga poznamo se pravi malenkost ceneje pa brez računa. Sicer pa je bilo ok. mislim da 160 kvadratov, 10 cm stiropor, ves material so nabavli oni, fasada je rofix-ova (ne vem kako se prav napiše), na coklu pa tisti premaz ki je videt kot kamenčki oz. pesek, cena skupaj s policami 5250 €.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cena fasade
9.4.2008 9:15:44   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Meni je pa ful čudno, da dajete fasade 8, 10cm user posted image . Res.

12 je res minimum, naša fasada pa bo 14cm (prej sem hotel 16). Je pa res, da je moj namen se dolgo, dolgo greti poceni. user posted image Mansarda imam 30cm izolacije. Saj vsak dodaten centimeter pa res ne prinese toliko na ceni, da bi delal slabo izolacijo. Ne vem. Zakaj šparate na izolaciji?



ja to tud men ni jasno... mi imamo 12cm fasade, pa isto 30cm izolacije mansarde... izolacija mansarde je zelo pomembna.
Midva mava Jub fasado, stiropor sva sama nabavila, ker je ceneje, pa barvo tud no, cena za delo približno 300 kvadratov fasade je bila 4.000€

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cena fasade
9.4.2008 13:26:49   
Anonimen
mi imamo hišo sezidano iz 40 cm debelga ytonga ki izolacije sicer sploh ne rabi. ampak bomo dali vseeno 6 cm debel stiropor open air sistem, ki je bolj paropropusten od navadnega stiroporja, v dveh barvah s tem da bo ena farba zelo intenzivna in zarad tega precej dražja. cca 300 m2 fasade nas bo prišlo cca 12 000€!

< Sporočilo je popravil LARA -- 9.4.2008 13:29:41 >

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cena fasade
9.4.2008 22:11:11   
Andra
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Meni je pa ful čudno, da dajete fasade 8, 10cm user posted image . Res.




Midva sva se odločila za tako malo fasade iz razloga, ker imava hišo zidano "sendvič" (opeka+stiropor+opeka) in na koncu še 6-10 cm fasade. Mislim da je dovolj?!!!
Tudi midva se želiva poceni ogrevat, zato sva izbrala toplotno črpalko.  Hiša je res dobro izolirana.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: cena fasade
15.4.2008 12:06:40   
sonja_ez
mala maja, kateri in kako ti je mojster meril, da ti uhaja toplota skozi okna?

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cena fasade
16.4.2008 10:19:08   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: sonja_ez

mala maja, kateri in kako ti je mojster meril, da ti uhaja toplota skozi okna?


user posted image user posted image  če je hiša stara. Zidovi so debelli in tud fasada na hiši je bila nova narejena cca 16 let nazaj. Okna so pa stara. Še una k imanjo med enim oknom in drugim cca 20 cm lufta. Pa se ne zaprejo več, pa šipe počene, uglavnem okna so direkt za vn in podkurituser posted image user posted image , da bodo vsaj kaj toplote dala.

(odgovor članu sonja_ez)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: cena fasade
30.6.2016 13:39:05   
robista
mi smo pregledali kar nekaj možnosti pa smo se odločili za tele http://www.libelagroup.si/kaj-delamo/fasade , razlog je bila cena in brezplačni pregled ter svetovanje namreč nimamo lih znanja na temu področju - na koncu smo bili zadovolni. lp

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?