|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:24:16   
frutka_
Ups, zdaj sem prebrala tvoje razloge.user posted image
Strinjam se z Angelino, če ga ne ješ in ti ne paše, pa nosečnost gor ali dol. Organizem je navajen na takšno vrsto prehrane kljub temu da si v otroštvu najbrž jedla meso.
Ampak pri otroku je zadeva popolnoma drugačna. Otrok ima druge potrebe kot odrasli. Otrok se razvija. Hitro. In za zdrav in normalen razvoj je potrebno otroku vsaj ponuditi meso. In živali pojemo ja. Pipike, purike, pujse...Karkoli že kupujete in mene to ne moti. Poskušam kupovati meso, ki je pridelano na EKO način v odprti živinoreji. Kupujem pa itak samo kure. Kure se mi ne smilijo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:31:45   
Anonimen
Kupujem pa itak samo kure. Kure se mi ne smilijo.


V kuri pa res ni stvari ki se jih ne da nadomestit. Če že govorimo o stvareh ki jih je težko nadomestit bi bilo to temno meso. Ne pa ena suha kura, brez skor vseh hranilnih vrednosti.

In otrok se čisto vredu razvija če ga znaš prav hranit. Zato se je pa preden začneš z vegetarianstvom mal poučit o tem.
Jaz imam dve prijateljici vegetarianki že od malega. Ena je bila med vrhunskimi športnicamiuser posted image . Zdrava kot ribauser posted image . Drugi pa tudi nič ne manjka. Čist povprečna ženska, aktivna, pametna....

Vsak naj se pač odloči tako kot se njemu zdi prav. Obsojanje z ene ali pa druge strani je pa brezveze. Kaj pa ma koga za brigat al ma nekdo na krožniku tofu al pa kremenatelc.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:48:24   
picola1
Moja je stara skoraj 7 mesecev pa ji dajem tofu (dimljen) in ga ima ful rada. Sem vprašala kolega, ki dela na pediatrični pri alergikih pa je rekel, da lahko. Da pa če bi bila kaka reakcija pa itak naj neham, tako kot pri vsaki hrani. Ko bom lahko dajala že stročnice, ji bom dajala veliko teh pa suho sadje, sejtan, itd. pa seveda -tako kot vsi-veliko zelenjave, mleka in žitaric. Sem namreč lakto-ovo vegetarijanka, se pravi, da jem jajca in mlečne izdelke. Več o tem, če koga zanima, si lahko prebere na:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Vegetarijanstvo

Zelo dober članek na 24 ur.com: http://www.zurnal24.si/cms/zstil/vasotrok/index.html?id=38635

Pa še mnenje zdravnika o vegetarijanstvu med nosečnostjo: http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=forum&temaid=3655

Pa o vege pri otrocih ( prav tako mnenje zdravnika): http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=forum&temaid=1861

Tinkarra je spraševala mamice, ki imajo izkušnje...:-)

Aja, peditarinji pa nisem povedala in ji tudi ne bom. Morda po nekaj letih, ko bo videla, da je z mojo punčko vse ok in ne bo imela za kej težit (čeprav tut zdej ne bi, ker je ful ok...mogoče bi samo povedala svoje mnenje, to bi pa blo tut vse), ker bo pač imela dokaz pred sabo.
Sem pa povedala G med nosečnostjo pa je rekla, da če sem lakto-ovo, da sploh ni nobenega problema. Železo sem pa imela skos ok. Pa tut po porodu, ko ti merijo železo, sem ga imela celo več, kot pa ga imajo ženske nevegetarijanke, ki niso rodile.






< Sporočilo je popravil picola1 -- 21.4.2008 13:58:19 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:53:01   
frutka_
Karin, kure nisem vrgla pod mikroanalizo ampak od mesa pač jem kuro. user posted image In to je vse kar jem od  mesa. Mi je dobra. Ostalo mi je vse pretrdo in neokusno.
In kure mi ni žal. Smili se mi žrebiček pa teliček in jagenjček pa to.
Ziher ima kura kakšno posebno hranilno vrednost, sicer ne bi imela takih rdečih ličk.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:54:56   
mika
V bistvu gre bolj za to da ljudje ne razumejo vegetarianstva. Vsak misli da jedo samo zelenjavo


ne, ne gre zato. eni so mnenja, da mesa ne moremo povsem nadomestiti, drugi pa da ga lahko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:55:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

V bistvu gre bolj za to da ljudje ne razumejo vegetarianstva. Vsak misli da jedo samo zelenjavo


ne, ne gre zato. eni so mnenja, da mesa ne moremo povsem nadomestiti, drugi pa da ga lahko.


Pa saj to je pri vsaki stvari da so mnenja deljena. Pol se pa vsak pač odloči tako kot se njemu zdi pravuser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 13:59:39   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: mika

V bistvu gre bolj za to da ljudje ne razumejo vegetarianstva. Vsak misli da jedo samo zelenjavo


ne, ne gre zato. eni so mnenja, da mesa ne moremo povsem nadomestiti, drugi pa da ga lahko.


Pa saj to je pri vsaki stvari da so mnenja deljena. Pol se pa vsak pač odloči tako kot se njemu zdi pravuser posted image


ja itakuser posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ne-uvajanje mesa
21.4.2008 14:19:17   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Kure se mi ne smilijo.

ajej, če bi js pojedla vse kar se mi ne smili, bi že sevalauser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 6:59:39   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

No, jaz jo bom pa skušala učit sočutja in zdravega življenja. Sploh se mi pa zdi absurdno da se za prehrano ubijajo mladiči.


čevlje, pas, torbico imaš tudi plastičnouser posted image  za čevlje sem prepričana da imaš vsaj kakšne usnjeneuser posted image to se ti pa nič ne smilijo živali.





_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 7:56:05   
oktoberka
Js bi tkole rekla. Napisala si da ko bo user posted image starejša, se bo že sama odločila a bo jedla meso al ne, ampak ti ji ga pa zdej ne boš dajala. Kako se bo sama odločila, če ne bo imela izkušnje kakšno pravzaprav je mesouser posted image
Js če bi bla vegi, bi svojim otrokom vseeno dajala meso, ker ga potrebujejo! Ja, pol ko bo pa stareša, pa ji daj možnost da se sama odloči.



_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 9:50:02   
tinkarra:
Očitno bom res morala na drugih forumih iskat kake nasvete... hvala pa tistim, ki ste mi vseeno kaj pametnega posredovali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 10:35:43   
Naja30
Na žalost so te res napadle in to tiste, ki niso vegetarijanke. Jaz tudi nisem, sem pa imela veliko izkušenj z otroci vegetarijanci v vrtcu. Ti otroci so bili po živahnosti tako različni kot so otroci, ki meso jejo. Tako da uživanje mesa po mojem mnenju ni merilo za stopnjo živahnosti.
Najhuje pa je otroka siliti v vegetarijanstvo. Taki bi z največjim veseljem kaj mesnega pojedli.
Drugače pa mislim, da je dandanes veliko nadomestkov za meso, sicer pa sama veš, če si vegetarijanka. Pediatri so pa načeloma proti, ja. Če tvoja punčka lepo napreduje in ima v redu krvno sliko, po moje nimaš kaj skrbeti.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 10:53:28   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

Ste povedali svojim otrokom kako pridemo do mesa?

Ja. Včeraj je bil celo na kolinah.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 10:56:12   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*

saj se nočem vtikat, naj vsak dela po svoje, ampak me vseeno zanima zakaj otroka naredit vegetarjanca? ali ni to odločitev posameznika, torej otroka, ko je že toliko star da se sam lahko odloči?


In zakaj otroka naredit mesojedca? A ni to odločitev posameznika, ko je že toliko star, da se sam odloči ali bo živali jedel ali ne bo?

Ampak ima anju prav, debata za/proti, brez veze!

Bye bye


JA, res. Najbolje da je tam do 15 leta brez hrane - potem se bo pa sam odločil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ne-uvajanje mesa
24.4.2008 11:16:39   
saskija
ne nismo je napadle nevegeterjanke, sama jem zelo zdravo, meso 2X na teden izogibam se suhomesnatim izdelkom... ampak ta filozofija da se ti smilijo živali pa je meni tako najstniška in otročja filozofija. 


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 7:44:34   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ampak ta filozofija da se ti smilijo živali pa je meni tako najstniška in otročja filozofija.


vegetarijanstvo NI FILOZOFIJA. je način prehranjevanja. in vegetarijanstvo ni apriori zato, ker se smilijo živali. ne po-sploševat.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 9:25:59   
katra55
Jaz sem mnenja, da se vseh hranil z vegeterijansko prehrano ne da nadomestiti. Problem je predvsem vit B12, vit.A, vit.D, omega-3 maščobne kisline in nekatere esencialne aminokisline.
Upam da otrokom dajete vsaj jajca in mleko ter mlečne izdelke, ker vsebujejo vse zgoraj našteto.



< Sporočilo je popravil katra55 -- 25.4.2008 9:26:38 >

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 9:36:24   
tinkarra:
Vegetarijanstvo zame ni samo način prehranjevanja. Sama skušam čim manj vplivati na okolje, kolikor se pač da v tem času.
To vključuje tudi kakšna čistila uporabljam, kozmetiko, plenice, itd

Pred kratkim sem pa bila pri naši pediatrinj. Povedala sem ji da sem vegi. No, in potem me je presenetilo, ker je samo vprašala, če bom otroka tudi tako hranila. Rekla sem ji da ji zaenkrat ne mislim dajat mesa. V tem primeru, mi je rekla, bo napisala recept za sirup železa. Pravi da je problem SAMO železo, ki ga otrok veliko potrebuje pri hitri rasti. Za ostale pozitivne učinke mesa in beljakovin v njem pa raje sploh ni komentirala. V primeru da bo čez nekaj mes. krvna slika pokazala, da je slabokrvna, bo povečala število žličk na teden.

Gotovo bo kdo rekel da je to (sirup) "umetna" stvar pa bi jaz samo toliko dodala... koliko umetnih gnojil in drugih kemikalij pojedo živali, da se dovolj hitro in poceni zredijo!!
Skušala bom pa najti drugo, njej ustrezno bolj naravno obliko železa.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 9:38:05   
Volga
Skušala bom pa najti drugo, njej ustrezno bolj naravno obliko železa.


ja, probaj, ker železo zelo rado požre zobe.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 9:51:56   
Pobalami
tinkarra

Zadnjič sem, mislim da v prilogi Dela Oni prebrala članek o nekem zdravniku, kjer se že tretjo generacijo prehranjujejo vegetarijansko. Otroci mesa sploh probali niso in očitno je z njimi vse vredu.

V eni drugi knjigi pa sem prebrala, da so določene vrste beljakovin prisotne samo v mesu, nikjer drugje. tako, da ni problem samo v železu. jaz bi si na tvojem mestu prebrala še kakšno literaturo kako je s tem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 15:40:17   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ne nismo je napadle nevegeterjanke, sama jem zelo zdravo, meso 2X na teden izogibam se suhomesnatim izdelkom... ampak ta filozofija da se ti smilijo živali pa je meni tako najstniška in otročja filozofija. 



Meni je tudi ta filozofija mimo, ampak napadam pa nobenega ne. Vsaj naj dela kakor njemu paše. Vsak bo za svojega otroka poskrbel tako kot najbolje ve in zna.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 16:08:14   
Seven*
Sama skoraj ne jem mesa in ga nikoli tudi ne kuham. Pri nas ne srečaš govejih juh in svinjskih reber. Tudi golaža ne. Otrokom ne omejujem mesa, jedo ga pri babicah in v vrtcu.

Imam kar nekaj prijateljic (farmacevtke, zdravnice...), ki ne jedo mesa in ga otroku tudi ne kuhajo. Pa so razgledane in so sigurno marsikaj prebrale na to temo.

Moje mnenje je, da je večina strogih mesojedcev popolnoma brez domišljije in da je slovenska kuhinja katarstofalna. Ma bo že res, da je dovolj mesa in beljakovin, ampak dlje kot od korenja in zelene solate še velika večina ni prišla. Da bi kdo kuhal lečo. čičeriko, seitan, tofu, sojo, avokado... Ja seveda..

Meni osebno je najbolj mimo filozofija, da če otrok poje en šnicl, malo krompirja in govejo župo, da pa potem sigurno zelo kvalitetno je.

Po mojem se večina vegetariancev prehranjuje DOSTI bolj kvalitetno, kot večina vsejedcev.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ne-uvajanje mesa
25.4.2008 22:02:57   
zirafa76
hmm,zanimiva razprava,sama bi dodala nekaj stvari...

- to o vsebnosti kemikalij v sirupih in kaj zivalim dajejo,da zrastejo...mislim,da ni potrebno dodajat,da je ze skoraj vsaka stvar umetna,da je nekaj dodano,mogoce bio proizvodi,pa se tam so bliznjice..povem iz izkusenj,videla,pa imajo bio kmetijo,tako da...Kaj vse pojemo,vdihavamo,nas obkroza vsepovsod v okolju, je ze dalec preseglo mejo normale,za polovico stvari skoraj ne vemo,ce samo pogledate,kako se sirijo bolezni,da o raku sploh ne govorim...Tako da razmisljanje o tem,da otroku poiskati alternativo sirupu zeleza,ker vsebuje ne vem kaj,je meni mimo...soryuser posted image

- drugo...ena je ze povedla,da meso ne vsebuje samo zelezo,temvec se mnoge stvari,ki jih nobeno zivilo ne nadomesti...je res,moja prijateljica je zaradi tega pristala v bolnisnici,pomanjanje B12 ter beljakovin,lasje so ji zaceli izpadat,zelezo itak,ni mogla zanosit itd...ima alergijo na vse zivo,sojo,jajce,mleko....no,bila je vegeterjanka,sedaj je zacela uzivat meso,pa pocasi spet prehaja na mlecne izdelke,lasje so se ji popravli,dobila je dodatke B vitaminov itd...

Saj ne recem,da se to lahko vsem zgodi,ona je pac bila ful boga...najhuje..ne more zanositi ...ampak to je verjetno se posledica cesa drugega

Se zdaj pa se spominjam primera v Velenju,ko je puncka umrla,ker so starsi bili vegetarjanci....mah....


Sicer pa,vsak hrani svojega otroka in vsak ima svoje mnenje,jaz pac mislim,da otroci morajo dobivati meso,potem pa se naj sami odlocijo

pa srecno

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ne-uvajanje mesa
26.4.2008 7:02:42   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

Gotovo bo kdo rekel da je to (sirup) "umetna" stvar pa bi jaz samo toliko dodala... koliko umetnih gnojil in drugih kemikalij pojedo živali, da se dovolj hitro in poceni zredijo!!
Skušala bom pa najti drugo, njej ustrezno bolj naravno obliko železa.


ma to si čudno dodalauser posted image saj tvoj otrok ni ena od tistih živaliuser posted image

mislim, ne morem verjet kje tisti za in tisti proti uporabljate argumente! ena reče kuro jem, se mi ne smili. ti v opravičilo sirupa za svojega otroka daš primerjavo proizvodnjo živali za človekovo prehrano, ki se ti, če prav razumem, še najbolj upira. ne obešam se na sirup, obešam se na pripisano.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ne-uvajanje mesa
26.4.2008 21:57:05   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: zirafa76

- drugo...ena je ze povedla,da meso ne vsebuje samo zelezo,temvec se mnoge stvari,ki jih nobeno zivilo ne nadomesti...je res,moja prijateljica je zaradi tega pristala v bolnisnici,pomanjanje B12 ter beljakovin,lasje so ji zaceli izpadat,zelezo itak,ni mogla zanosit itd...ima alergijo na vse zivo,sojo,jajce,mleko....no,bila je vegeterjanka,sedaj je zacela uzivat meso,pa pocasi spet prehaja na mlecne izdelke,lasje so se ji popravli,dobila je dodatke B vitaminov itd...

Saj ne recem,da se to lahko vsem zgodi,ona je pac bila ful boga...najhuje..ne more zanositi ...ampak to je verjetno se posledica cesa drugega

Se zdaj pa se spominjam primera v Velenju,ko je puncka umrla,ker so starsi bili vegetarjanci....mah....




Težava je v tem, ker se ljudje odločajo za vegetarijanstvo tudi zaradi neke modne muhe (ne trdim tega za tvojo prijateljico), ker je to kao in, istočasno pa o tem ne vedo ničesar. Ne vedo kaj je treba jest, kaj dodajat, česa pojesti več itd. Ne vedo v kateri hrani so katera hranila in potem pride do takšnih problemov, kot si ti opisala. Vendar problem ni v samem vegetarijanstvu, ampak v nepoznavanju le-tega.

Punčka iz Velenja pa ni bila vegetarijanka, ampak celo presnojedka, če se ne motim...

Tako da ne metat vsega v isti koš...user posted image Mal si preberte o tem, preden argumentirate samo na podlagi predsodkov (pa ne mislim nič slabega, samo večina nevegijev je res čisto premalo informirana o temuser posted image , zato je težko debatirat o tem)


< Sporočilo je popravil picola1 -- 26.4.2008 21:58:14 >

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?