|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jedilniki alergikov
5.5.2008 16:26:38   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: izabella1

Hej noe, tudi jaz uporabljam izključno milupin rižek. Za različne okuse ji dodam suho sadje, sveže sadje, zelenjavo, domačo čokolado. Moram še sprobati amarat, ki ga hvali Natasa-6. Ostale kašice so itak izpeljanke, z dodanimi umetnimi okusi.
Glede na to, da berem da je tvoj malček že starejši... Imaš kakšen recept na zalogi, da bi nam ga razkrila? user posted image

Sicer pa ... naš včerajšnji jedilnik:

Z: Pregomin z rižkom milupa
M:Čokoladni puding alpro soya
K: Juhica z zajčkom, korenjem, cvetačo in domačo "začinko" (miks korenja, peteršilja in soli)
M: Kompot iz suhih sliv in jabolk
V: Kuhan riž z vanilijevo aromo in javorjevim sirupom.





Nekaj jih imam, drugače pa sem jaz večino hrane prilagodila in se dela pač brez jajc in veget, E-jev, svinjskega mesa, uporabljamo samo maslo, ker ima Geina margarina tudi sojin lecitin.Lahko pa napišem, recept za en biskvit ki je zelo dober, samo malo kasneje, ker smo v krčkih trenutnouser posted image

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Jedilniki alergikov
5.5.2008 19:34:47   
rose
a mi lahko prosim poveste kje kupite Gea margarino? jaz je v sparih in intersparih ne najdem, prav tako je nisem našla v mercator centru user posted image

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Jedilniki alergikov
5.5.2008 19:42:36   
mamica 1
Rose jaz sem šla v večji center interšpar (ogromen), ki je v večjem mestu in je ni nikjer, potem sem pa šla v naš mali kraj v mercator (trgovina miniaturna) pa jo imajo. Mogoče špar tega ne drži. 

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Jedilniki alergikov
5.5.2008 23:41:11   
sonce78
Nisem pozabila na vas user posted image , sem bila en teden v Izoli pri mamiuser posted image .

Bom nadaljevala z jedilniki od danes dalje.

Z: dojenje
M:Lino riž z jabolkom in banano na vodi
K: korenček, grah, cvetača s kvinojo
M: ajova kaša z jabolkom in cimetom ter malo rjavega sladkorja (romalo v smeti user posted image ) sledila je Hipp breskev, ki jo je zmazal v trenutku (velik lonček)
V: dojenje

_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 9:22:51   
noe
EvO GA:
1 lonček sladkorja
polovico lončka olja
1 lonček mleka
1 lonček pšen. zdroba- grisa
1 lonček mletih orehov
1 vanili
2 žlici moke
2 žlici kakava v prahu
1 pecilni
100 g rozin
3 naribana jabolka

Vse skupaj zmešaš s kuhalnico , vliješ v pekač in pečeš približno 40 minut. Po želji lahko preliješ s čokolado.




(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 10:12:32   
izabella1
Brez gresa in orehov tudi gre, najbrž user posted image


Naš današnji jedilnik:

Z: Mehko kuhan riž, suhe marelice -> spasirano + ovseni kosmiči
M: Spasiran mehko kuhan riž, ohlajen + slivova marmelada (izgleda kot obstgarten danone)
K: Blitva s krompirjem (skupaj kuhano in začinjeno z olivnim oljem in "domačo začinko")
M: Miks banane, jabolka in piškota
V: Ovseno mleko z riževo kašico

(joj, polno riža (mali že postrani oči rastejo user posted image ))



_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 11:04:51   
izabella1
sonce78, pri nas tudi kaša ni šla toliko časa, dokler je nisem čiiisto razkuhala, da je bila fino mehka. Mogoče jo motijo bolj trdi delci. (jaz jo cmarim kar kake pol ure)

Moja mami mi skos govori, da jaz nisem nikoli marala ješprenja, kaše, ... češ da me praska po grlu user posted image (no sedaj pa obožujem!!)

Breskev vam laufa? Jaz tako cvikam... Že po suhih marelicah ni čisto "ta prava"... Bomo pa še poskušali...

Pa namesto Gea margarine imam jaz raje vitaquel. Uporabljam pa tudi mercator lahko margarino. E-jev še ne obvladam, sicer ne zgleda nič posebnega notri. Pa najpomembnejši, malči je ok. Gea mi je ful vodena in praktično neuporabna pri peki.



< Sporočilo je popravil izabella1 -- 6.5.2008 11:07:34 >


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 11:09:16   
mehurčica
Kdaj ste pa ve začele dajat gluten? In v kakšni obliki bi se pokazala alergija na gluten?

(se opravičujem, če ste že kje napisale, ampak sem komaj sedaj zašla na ta forum, ker imamo mogoče AD)

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 11:43:26   
izabella1
Jaz sem ji pri kakih 7. mesecih skuhala mlečni gres (na riževem mleku). Prej je uživala izključno riž, ajdo in proso. Vendar je bila reakcija na pšenico, na oves (ki tudi vsebuje gluten) pa ne. Če bi še enkrat, bi ji jaz čim kasneje. Itak imaš polno kašic brez glutena.

Ima pa sestričnin sin alergijo na gluten... izgledalo je pa podobno kot pri nas - lišaji po licih, za ušesi, na mestih ob kolenih in komolcih. Ter masa pikic po obrazu. Oni so vse spedenali z bioresonanco.


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 18:24:41   
rose
današnji jedilnik:

Z: jabolčni kompot + koruzni kosmiči (bolj malo)
M: vanilin puding na riževem mleku + ostanek od zajtrka user posted image  (spet nič) -> dojenje
K: polenta + špinača (ogromno!)
M: jabolko + dojenje
V: zdrob milupa z alernovo

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 20:34:19   
izabella1
Naš jedilnik za jutri

Z: Riževa kašica (milupa) z ovsenim mlekom
M: Kompot iz suhih sliv (je malo zaprta zadnje dni, čokolada, ji očitno ne sede)
K: Juhica iz zajčka, korenja in krompirja
M: Puding (Vanilija Royal) na kompotu iz  jabolk  in koščki jabolk
V: Riževa kašica z naribanim jabolkom in zdrobljenim komarčkom (kao kopija hippove user posted image )

Sicer je pa mala danes vsa na glavo, zaradi blitve predvidevam. Mogoče jo je bilo preveč naenkrat ali pa ji sploh ne odgovarja. Sprobam zopet čez kak mesec.


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Jedilniki alergikov
6.5.2008 20:53:12   
Alfabeta
Ko ste že pri receptih...

Tale je zelo enostaven in zelo dobro pecivo. Mi2 s sinom ga pečeva kot mafine.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10096

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Jedilniki alergikov
7.5.2008 0:16:16   
sonce78
izzabela Kako pa narediš "domačo" začinko? Jaz bi jo tudi rada naredila, da mojemu čmrlju naredim malo boljše jedi. Bi bila vesela, če objaviš recept. user posted image
Breskev in marelico naravnost obožuje. Zaenkrat ni reakcije - tok tok. Moram pa jaz nazaj na dieto brez mleka in jajc, ker od kadar sem jih ponovno začela uživati (2 tedna) ima tekoče blatouser posted image .
Sem videla, da si napisala, da je tvoja user posted image imela težave zaradi blitve. Kako si pa vedela, da je zaradi tega? Jaz sem včasih čisto izgubljena glede reakcij, ker ne znam točno določiti kaj ga je "zmatralo". Lahko je veliko stvari in ne znam določiti točno (lahko sem jaz kaj takega pojedla, lahko v njegovem jedilniku ni kaj pasalo, lahko je zobek, lahko je tečen, ker je pač takšen dan, .... user posted image user posted image user posted image Tu sem zares izgubljena, ker uvajam GH že dobre 3 mesece in mu včasih dam tudi več novih živil hkrati. Se pa strogo držim pravil, ki so mi jih na bioresonanci svetovali in mu od tam odsvetovane hrane ne dajem ničesar (mogoče sem zato tako pogumna z marelicami in breskvami, ker so nam dal zeleno luč za ta dva sadežauser posted image ).
Uf ... vidim, da sem zatežila user posted image


Današnji jedilnik:
Z: dojenje
M:Lino riž z jabolkom in banano na vodi
K:cvetača + blitva + prosena kaša
M:hruška
V:dojenje



_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Jedilniki alergikov
7.5.2008 13:59:01   
izabella1
sonce78, domačo začinko sem naredila tako: korenček, peteršilj in dve zvrhani žlici soli sem zmiksala skupaj in shranila v kozarček. Sedaj ji običajno dajem malenkost tega v juhico. Ravno toliko, da ima nek okus (pa še to bolj zaradi mene, kot male user posted image )

Glede hrane sem pa vedno prepričana kdaj na določeno reagira. Uvajam ji samo eno na teden in še to samo kadar je popolnoma zdrava koža. Prvi dan eno žličko, drugi dan dve, ... Če konec tedna ni reakcije damo zeleno luč. Izgleda to recimo tako, da dobi sicer za kosilo pire krompir in zajčka, zraven pa še žličko bučk (pa kadar uvajam, običajno stvari ne pišem v jedilnike) Sem tudi sama vzdihovala, češ kaj pa ji je škodilo... Greš lepo od začetka...

A napišem še jedilnik za jutri, da ne bom off topic user posted image

Z: Riževa kašica z ovsenim mlekom in banano
M: Puding na jabolčnem kompotu in s koščki jabolk
K: Krompir, korenje, koruza in zajček
M: Naribana hruška in piškot
V: Polenta z rozinami in ovsenim mlekom


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Jedilniki alergikov
7.5.2008 14:01:30   
rose
izabella, kako pa narediš slivov kompot, samo slive v vodo? pa ji daš kaj potem, slive in vodo? pa ji pomaga pri zaprtju? Jaz sem namreč moji slive kar k jabolčkom dala kuhat, pa sem ji vse skupaj zmešala, pa ni bilo željenega učinka. danes se je spet tok jokala, ko ni mogla kakat user posted image

jedilnik:
Z: jabolčni kompot z koruznimi kosmiči
M: jabolko
K: prosena kaša z cvetačo in grahom
M: ?? (še nimam ideje)
V: milupa zdrob z alernovo

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Jedilniki alergikov
7.5.2008 14:46:06   
izabella1
Ja rose, jaz ji skuham suhe slive v vodi, kot kompot. Zna pomagat tudi to, da jih malo bolj sladkaš. Sedaj ji samo z žličko koščke in vodo dajem, prej sem ji pa vse skupaj zmiksala (z vodo vred, da je prišlo nekaj srednje tekočega) 

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Jedilniki alergikov
9.5.2008 12:46:40   
mamica 1
Naš današnji jedilnik:
7,5 meseca alergija na KML
Z: 1/2 Fruteka z okusom marelica, hruška + dojenje
M: malo domačega kruha
K: prosena kaša z mleto govedino in zelenjavo (cvetača, korenje, grah) + dojenje
M: zmlete slive iz kompota
V: riževa kašica z jabolko in hruško od Alnature na slivovem kompotu
pred spanjem še dojenje

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Jedilniki alergikov
14.5.2008 13:04:04   
izabella1
Bibka, 9.5 mesecev, z alergijo na kml, intoleranco na jajca, pšenico, perutninoc, govedino,... pa danes papca...

Z: riževa kašica (milupa) z ovsenim mlekom
M: kašica iz banane in melone (jupi, nov sadež user posted image )
K: juhica s korenjem, zajčkom in prepečencem
M: kompot iz suhih sliv
V: ajdovi žganci z ovsenim mlekom



_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Jedilniki alergikov
14.5.2008 22:59:24   
sonce78
Ku ku!

Naš današnji jedilnik (7,5 m, alergija na mleko, jajca, svinjino, puranje meso, jagode, citruse)

Z: dojenje
M:pirina kaša z marelico
K:kašica iz piščančka, pora, graha in krompirja (romalo v kanto) sledilo dojenje
M:banana in borovnice (pojedel ogromonoooo)
V: Lino riž z banano in jabolko na vodi
Ponoči njmanj 4x dojenje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Jedilniki alergikov
16.5.2008 10:50:13   
izabella1
Spet en čudovit dan...

Z: Ovseni kosmiči s suhimi marelicami in ovsenim mlekom
M: Vanilijev puding na borovničevem kompotu user posted image (spet FUL vesela za borovničke)
K: Zajčja obara z ajdovimi žganci
M: Melona in banana
V: Riževa kašica z ovsenim mlekom

(a kdaj omenim, da pred spanjem pijemo vedno še pregomin? no... user posted image )


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Jedilniki alergikov
17.5.2008 21:11:07   
Anonimen
Ojla punce!
Bom vprašala tudi vas, ker pač imate več izkušenj. user posted image  Dojim (sinček nima alergij), bi mu pa rada kakšno kašico pripravila z riževim, sojinim ali ovsenim mlekom. Brala sem vaše jedilnike in zasledila, da rabite ta mleka. Me pa zanima kakšna firma in kje se kupijo?
 
Hvala. user posted image

(odgovor članu izabella1)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Jedilniki alergikov
17.5.2008 21:24:31   
Natasa-6
Danes sem poskusila na isti način kot se skuha riževo mleko narediti še ovseno - ovsene kosmiče sem kuhala v vodi kakšne pol ure in s paličnim zmiksala. In je uspelo, meni je bilo veliko bolj všeč kot kupljeno. S tem mleko sem potem naredila rižolino in proseno kašo z jabolki in suhimi slivamo.

Pa še tole, mogoče kateri pride prav.
Mož dela v podjetju, kjer se ukvarjajo s prehrano dojenčkov in je bil na enem predavanju v Avstriji, kjer so povdarili, da se otroku glutena ne sme dati pred 4. in ne po 7. mesecu, da je v času med 4. in 7. mesecem otrokov organizem najbolj pripravljen sprejeti gluten.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Jedilniki alergikov
17.5.2008 22:08:23   
amy26
Danes sem poskusila na isti način kot se skuha riževo mleko narediti še ovseno - ovsene kosmiče sem kuhala v vodi kakšne pol ure in s paličnim zmiksala.


zanima me, a si v ovsene kosmiče in vodo dala še kaj razen tega da si ga skuhala in zmiksala

(odgovor članu Natasa-6)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Jedilniki alergikov
20.5.2008 14:12:27   
izabella1
Danes papcamo:

Z: Riževa kašica z rozinami in ovsenim mlekom
M: Banana (hams hams/packanje z rokouser posted image )
K: Omakica iz bučk in mehko kuhan riž
M: Borovničev kompot z namočeno žemljico
V:  Ajdova kaša z jabolkom, cimetom in rjavim sladkorjem

(pred spanjem pregomin)

tianna, jaz kupim riževo in ovseno mleko v mercatorju, sparu, DM-u. odvisno kaj mi je spotoma. Pa ne kompliciram s firmami.
Domače riževo mleko mi je prima za recimo vanilijev napitek - naredim bolj redko, med kuhanjem dodam vanilijev strok in sladkor in nato spasiram. Ali pa naredim bolj gosto, spasiram, da pride kao jogurt, dodam sadje in je tudi fino.
Za kašice mi je pa čudno in uporabim raje kupljenega.


< Sporočilo je popravil izabella1 -- 20.5.2008 14:16:25 >


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Jedilniki alergikov
20.5.2008 16:09:05   
mamica 1
Naš jedilnik (8 mesecev alergija na kml in izogibanje jajc)
Z: dojenje
M: riževa kašica od Alnature na slivovem kompoti
K: Prosena kaša z mleto govedino in zelenjavo (cvetača, korenje, grah)
M: jabolka in sliva kuhana
V: polenta z piščančkom

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?